Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 15:55
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Chcąc drastycznie podnieść czynsz w poradni. Pacjenci się nie liczą.

Chcąc drastycznie podnieść czynsz w poradni. Pacjenci się nie liczą.

Z POZ w Białobrzegach, prowadzonego przez doktora Żegotę korzysta do tej pory wielu mieszkańców dzielnicy. Przyjeżdżają tu też mieszkańcy innych rejonów miasta, którzy wcześniej w dzielnicy mieszkali i "należeli do poradni. Część z nich to osoby w podeszłym wieku i bardzo schorowane. Znajdują się też takie, które nie posiadają własnych samochodów a wizyta u lekarza jest prawdziwą wyprawą w Himalaje. Teraz być może będą musieli ci wszyscy ludzie, przyzwyczajeni do tego miejsca, lekarzy, pielęgniarek poszukać sobie lekarzy gdzieś indziej. Mariusz Węgrzynowski postanowił, że podniesie poradni czynsz od nowego roku. Według kartki wywieszonej na drzwiach ma on wynieść 40 tysięcy złotych miesięcznie. To kilkukrotny wzrost. 12.12.2024 17:45    20    3
Karol Nawrocki w PCAS. Pełna sala ludzi. Przyjechali z Tomaszowa, Skierniewic, Radomska

Karol Nawrocki w PCAS. Pełna sala ludzi. Przyjechali z Tomaszowa, Skierniewic, Radomska

Kilka minut po godzinie 17:30 rozpoczęło się w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Animacji Społecznej spotkanie z kandydatem na Prezydenta RP, dr Karolem Nawrockim. Widownię wypełnili po brzegi zwolennicy PiS skupieni wokół Klubów Gazety Polskiej. Na spotkanie, które miało charakter otwarty, przybyli nie tylko tomaszowianie ale mieszkańcy okolicznych miast i powiatów. Jak było? Trudno jednoznacznie ocenić. Dla osoby, która widziała setki podobnych spotkań i wieców nie znalazło się nic, co wywołałoby efekt "wow". Podkreślam jednak, że jest to moje subiektywne odczucie. 12.12.2024 06:52    42    8
Pół roku to za mało... by udzielić najprostszych odpowiedzi

Pół roku to za mało... by udzielić najprostszych odpowiedzi

Chyba nie ma radnego, który w rozmowach z mieszkańcami miasta, czy też powiatu nie spotkałby się z pytaniem: co wy tam właściwie robicie? Cóż.. jeśli mam być szczery, to duża grupa radnych nie robi właściwie nic, poza głęboką troską o swoje osobiste sprawy. Ludzie to oczywiście widzą, więc trudno się dziwić, że zaufania do (jakby nie było) własnych wybrańców nie mają. Cierpią na tym ludzie, którzy autentycznie się angażują i mają "społecznikowskie" zacięcie. Nie dość, że biorą na siebie ciężar ludzki problemów, to jeszcze obciążani są odpowiedzialnością za cwaniactwo innych. Co gorsza, przyjaciół mało, a liczba wrogów rośnie. 01.12.2024 20:12    7    6
Po ćwierć wieku pojawił się on... konserwator. Pałac Piescha budzi emocje

Po ćwierć wieku pojawił się on... konserwator. Pałac Piescha budzi emocje

Obecny stan pałacu Maurycego Piescha przy ulicy Barlickiego rzeczywiście budzi grozę. Odkąd został przejęty blisko ćwierć wieku temu przez osoby prywatne praktycznie nikt się nim nie interesował. Od czasu do czasu publikowaliśmy na łamach portalu informacje na temat pojawiających się w Internecie ofert sprzedaży. Cena za każdym razem była zaporowa. Temat powrócił za sprawą zdjęć z wnętrza, jakie opublikowaliśmy ponad 2 lata temu. Rozgrzał nie tylko mieszkańców ale i... urzędników. W tym też tych odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy, I nie są to wcale urzędnicy samorządowi. 15.11.2024 20:50    8    2
Trzy nowe stanowiska dyrektorskie w szpitalu, a pacjenci... nie powinni chorować

Trzy nowe stanowiska dyrektorskie w szpitalu, a pacjenci... nie powinni chorować

Tomaszowski szpital przegonił właśnie Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki. To, co dotąd wydawało się niemożliwe stało się faktem. To rzadki przypadek, by powiatowa placówka lecznica mogła się poszczyć tego rodzaju sukcesem. Niestety obejmuje on na tę chwilę głównie liczbę zatrudnionej kadry kierowniczej w randze dyrektorów. 05.11.2024 21:15    45    8
Kto nie interesuje się sprawami mieszkańców?

Kto nie interesuje się sprawami mieszkańców?

Niedawno na profilu internetowym jednej radnej powiatowej z PiS wyczytałem wpis, który entuzjastycznie opisywał "wygrane" głosowanie nad własnym odwołaniem przez Mariusza Węgrzynowskiego, a w którym przy okazji postanowiła obrazić radnych, którzy chcą protegowanego Antoniego Macierewicza odwołać, pisząc, że nie zajmują się sprawami mieszkańców. Przy okazji pani "strzeliła" wywód o "neoprzewodniczącym" Rady Powiatu. Jak widać na poziomie samorządu równać zaczynamy do sejmowego rynsztoka także na poziomie semantycznym. Na tego rodzaju wpis (choć Pani uważa, że nikogo nie obrażał) można zareagować dosyć delikatnie twierdząc, że osoba, która go popełniła jest mało rozgarnięta. I jest to ocena dosyć ostrożna. 29.10.2024 17:16    1    3
Chcieli apelować do Tuska. Mogli do Węgrzynowskiego

Chcieli apelować do Tuska. Mogli do Węgrzynowskiego

Zanim w środowe popołudnie doszło do obrad Rady Powiatu w zwyczajnym trybie, zwołano sesję w trybie nadzwyczajnym na wniosek grupy radnych PiS. Co było tak pilnego, że nie mogło poczekać kilkunastu godzin? Otóż nie cierpiącym zwłoki był apel do Donalda Tuska, którego adresat zapewne i tak by nie przeczytał. Dokument, jaki radni mieli przegłosować w formie własnego stanowiska był grafomański nie tylko co do formy ale i treści. Zawierał żądanie (cokolwiek może nawet i zasadne) zwiększenia środków finansowych na drogi powiatowe. Zabrakło szerszych analiz obejmujących chociażby dane liczbowe na temat długości dróg, strumieni ruchu, stanu technicznego. 24.10.2024 13:10    5    5
Dwukadencyjność zostanie zniesiona?

Dwukadencyjność zostanie zniesiona?

Coraz głośniej robi się o zmianie ustawy, którą PiS wprowadziło w samorządach dwukadencyjność. W środowiskach samorządowych od dawna panuje przekonanie, że to nie wpływa dobrze na rozwój naszych lokalnych społeczności. 25.09.2024 08:51    12    4
Fakty nie kłamią? Według TIT, tym gorzej dla faktów?

Fakty nie kłamią? Według TIT, tym gorzej dla faktów?

Mocny tytuł? Jak najbardziej, ale nie da się inaczej, bo redaktor Andrzej Kucharczyk po raz kolejny rozmija się z prawdą w kwestii odwołania Starosty Mariusza Węgrzynowskiego. Co gorsza ma doskonałą tego świadomość. Przekaz, jaki sączy swoim czytelnikom jest identyczny z tym, jaki serwował w czasie spotkania radnych Koalicji Obywatelskiej, poseł Adrian Witczak. Najlepiej skwitował to Kazimierz Mordaka, mówiąc, by nie opowiadał głupot. 19.09.2024 18:32    9    7
Starosta musi być odwołany, bo jest to w interesie mieszkańców

Starosta musi być odwołany, bo jest to w interesie mieszkańców

Mariusza Węgrzynowskiego trzeba odwołać. To konieczność. Dlaczego? Na pewno nie dlatego, że jest on fanatycznym wyznawcą Antoniego Macierewicza, który zapraszany jest do tomaszowskich szkół, by mieszać w głowach młodzieży. Również nie dlatego, że jest religijnym fundamentalistą, który na pielgrzymki jeździ służbowym autem. Zapewne nie dlatego również, że nepotyzm w jego przypadku nabrał nowego znaczenia i monstrualnych wręcz rozmiarów. Starosta musi być odwołany, bo jest to w interesie mieszkańców. I koniec? 14.09.2024 16:41    12    19
Co trzecie poczęto dziecko w Polsce jest zabijane? Tak, przynajmniej według TVN24

Co trzecie poczęto dziecko w Polsce jest zabijane? Tak, przynajmniej według TVN24

Nie oglądaj telewizji, bo będziesz mieć w głowie glizdy - mówił nieodżałowany Bohdan Smoleń z kabaretu Tey w skeczu, którego "dynamiczna" akcja toczyła się na szpitalnym łóżku. Staram się do zaleceń tego niewielkiego wzrostem, ale wielkiego duchem człowieka stosować. Ostatnie kilka miesięcy praktycznie nie oglądałem telewizji i stacji tzw. informacyjnych. Coś mnie w niedzielę podkusiło, by wziąć pilot do ręki i cyk.... 04.09.2024 11:39    3    1
Zbrodnia Smoleńska na rozpoczęciu roku szkolnego. Skandal w Mechaniku

Zbrodnia Smoleńska na rozpoczęciu roku szkolnego. Skandal w Mechaniku

Rok szkolny wystartował. Początek września wiąże się z uroczystymi akademiami, białymi koszulkami i tzw. strojami galowymi uczniów i nauczycieli. Są oczywiście oficjalne powitania i uroczyste przemówienia. Są też zaproszeni (nie wiadomo po co) goście. Niektórzy z nich mogą zadziwiać, czasem budzić zażenowanie. Są więc politycy, radni, znajomi królika i przybysze z obcych (dla uczniów) planet. Tak więc 2 września do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych numer 1, czyli "Mechanika" zawitał powszechnie znany i "lubiany" Antonii Macierewicz. Czy zaprosiła go dyrekcja szkoły, czy może Starosta Mariusz Węgrzynowski? Tego chyba się nie dowiemy. 04.09.2024 08:52    38    9
Śledztwo umorzono. Zabrakło znamion czynu zabronionego

Śledztwo umorzono. Zabrakło znamion czynu zabronionego

W lipcu 2022 roku na łamach portalu opisywaliśmy wycieczkę Starosty Mariusza Węgrzynowskiego, jaką odbył na Jasną Górę służbowym samochodem. Powodem wyjazdu było uczestnictwo w Pielgrzymce Rodzin Radia Maryja organizowanej przez Tadeusza Rydzyka. 01.08.2024 23:59    4    2
Powiat Tomaszowski napęcznieje... od nikomu niepotrzebnych etatów

Powiat Tomaszowski napęcznieje... od nikomu niepotrzebnych etatów

Tomaszowskie Centrum Zdrowia ma zyskać kolejnych dwóch dyrektorów, a koszty ich etatów mogą sięgnąć blisko miliona złotych rocznie. Według lokalnych informacji, w tle są polityczne nominacje, nie zaś kwalifikacje, co budzi coraz większe pytania o przyszłość szpitala. 27.07.2024 10:09    27    14
Kobieta, która zmarła na samotność

Kobieta, która zmarła na samotność

POŚMIERTNE WSPOMNIENIE. Wczoraj, późnym wieczorem (25 lipca 2024r) dotarła do mnie bardzo, bardzo smutna wiadomość, że zmarła jedna z najbardziej, awangardowych dziewcząt w naszym mieście w czasach rozwoju tomaszowskiego rock'n'rolla, - 26.07.2024 12:46    3    13
"Gwiazdorka" za powiatowe pieniądze

"Gwiazdorka" za powiatowe pieniądze

Pani Magdalena Kowalczyk, to gwiazdorka lokalnej telewizji sponsorowanej przez Powiat Tomaszowski. Dlaczego sponsorowanej? Bo w dużej mierze jest finansowana przez nasz samorząd. Pieniądze płyną szerokim strumieniem nie tylko z samego Starostwa ale również z jednostek podległych, takich jak Tomaszowskie Centrum Zdrowia. To jednak nie koniec, bo Pani Magdalena została też niedawno dyrektorką Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego przy ulicy Majowej. Zresztą nie jest to jedyna pracownica tego "medium" która znalazła zatrudnienie w strukturach powiatowej administracji 26.06.2024 14:28    29    109
Kagankiewicz, Karwat, Batorski zatrudnieni w szpitalu. Czy tak to powinno wyglądać?

Kagankiewicz, Karwat, Batorski zatrudnieni w szpitalu. Czy tak to powinno wyglądać?

Blisko ćwierć wieku temu, współprowadząc gazetę "Życie Tomaszowa" napisałem artykuł "Pomóż swojemu szczęściu, zostań radnym". Opisywałem w nim przypadki zatrudniania wybranych radnych w jednostkach podległych samorządowi. Często specjalnie dla nich tworzono stanowiska pracy. W dodatku takie, żeby nie musieli specjalnie się wysilać. 20.06.2024 12:42    25    11
Witczak z PiS-em ułożył Powiat. Faktom trudno jest zaprzeczyć

Witczak z PiS-em ułożył Powiat. Faktom trudno jest zaprzeczyć

Po dzisiejszej Sesji Rady Powiatu mamy skompletowany 5-osobowy Zarząd. Do Mariusza Węgrzynowskiego i Elżbiety Łojszczyk oraz Michała Czechowicza dołączyli Włodzimierz Justyna i Teodora Sowik. Cztery na pięć osób to radni PiS. Było to możliwe dzięki szóstce radnych Platformy Obywatelskiej. Jeśli poseł Witczak będzie przekonywał Was, że jest inaczej, możecie bez najmniejszej krępacji nazywać go kłamcą. 12.06.2024 19:44    17    4
Powołają a później będą odwoływać

Powołają a później będą odwoływać

Czegoś tak dziwacznego w naszym powiecie jeszcze nie widzieliśmy. Na dzisiaj, na godzinie 17 zwołano nadzwyczajne posiedzenie samorządowego gremium. Radni, informację na ten temat, otrzymali wczoraj o godzinie 16:30. Wniosek o jej zwołanie złożyło sześciu radnych PiS, w tym Mariusz Węgrzynowski. Zaproponowano w nim powołanie nowych członków Zarządu w tym wicestarosty. 12.06.2024 13:59    10    5
Szerlok w Tomaszowie. Szuka przestępców wśród Strażaków z OSP

Szerlok w Tomaszowie. Szuka przestępców wśród Strażaków z OSP

No i stało się. Doczekaliśmy się w Tomaszowie Mazowieckim małego "Szerloka Holmsa". Wcale nie żartuję. Artur Conan Doyle byłby zadziwiony obserwując poczynania tomaszowskiego tropiciela afer. Dowiedzieliśmy się na przykład niedawno, że wytropił u nas za pomocą Facebooka zorganizowaną grupę przestępczą. To kolejna afera o charakterze koperkowym. A jak wiecie tam, gdzie pojawiają się zioła, tam sprawa jest "gruuuuuba". 11.06.2024 10:55    29    16
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama