Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:46
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Publicystyka

5 zarzutów Antykomora

5 zarzutów Antykomora

Robert Frycz, tomaszowianin, który wymyślił i stworzył blog zatytułowany Antykomor.pl usłyszał dzisiaj w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim aż pięć zarzutów zdefiniowanych w polskim Kodeksie Karnym. Wśród nich jest ten dotyczący znieważenia głowy państwa. Ponadto prokuratorzy zarzucają mu sfałszowanie dokumentów w postaci legitymacji studenckiej oraz zaświadczeń lekarskich. Antykomorowi grozi dzisiaj kilka lat więzienia. 13.04.2012 17:00    26
Otwarcie na nowe inwestycje

Otwarcie na nowe inwestycje

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim ogłosił właśnie przetarg na wykonanie kolejnego zadania inwestycyjnego w ramach realizowanego Lokalnego Programu Rewitalizacji. Po przetargu na przebudowę Placu Kościuszki, poszukiwany jest wykonawca trzech nowych miejskich ulic funkcjonujących pod roboczymi nazwami: Nowomurarskiej, Zachodniej oraz Bulwary. Inwestycja finansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego miliona złotych a dofinansowanie ma wynieść 50% kosztów kwalifikowanych. Termin składania ofert mija 16 kwietnia. 31.03.2012 15:27
Miasto już nie chce płacić

Miasto już nie chce płacić

Podobno w Tomaszowie brakuje na wszystko pieniędzy. Nie ma ich na przedszkola, brakuje na szkoły i na tworzenie nowych miejsc pracy. Tymczasem pieniądze płyną szerokim strumieniem w kierunkach prowadzących całkowicie donikąd. Wczoraj zaprezentowaliśmy zestaw wydatków, jakie wypływają z kasy Starostwa Powiatowego, a z których bez najmniejszego problemu można zrezygnować. Prawie ćwierć miliona złotych zaspokaja między innymi lokalne media. Podobnie sytuacja przedstawiała się w przypadku samorządu miejskiego, z którego poszczególne wydawnictwa otrzymały w ubiegłym roku 169 tysięcy złotych. Z tej kwoty prawie 94 tysiące trafiły do Radia Fama oraz Tygodnika Famka. 21.03.2012 22:43    8
Naciąganie przez telefon

Naciąganie przez telefon

Kilkakrotnie pisaliśmy już o nieuczciwych praktykach stosowanych przez niektóre firmy telekomunikacyjne. W skrócie: polegają one w większości przypadków na tym, że abonenci Telekomunikacji Polskiej są często wprowadzani w błąd przez akwizytorów i telemarketerów, którzy w niezwykle natarczywy sposób nakłaniają ich do zmiany operatora. Wiele osób dało się skusić obietnicom niskich abonamentów i podpisało nowe umowy myśląc, że stroną jest dotychczasowy usługodawca, czyli TPSA a zmianie ulega jedynie wysokość opłacanego abonamentu. Przypominamy, że w takich przypadkach istnieje możliwość odstąpienia od umowy bez podawania przyczyn rezygnacji. 20.03.2012 16:38    1
Szukanie "jelenia"

Szukanie "jelenia"

W minioną sobotę, w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury TKACZ odbył się koncert na rzecz odbudowy Galerii Arkady, która uległa pożarowi w Walentynkowy poranek, 14 lutego. Poza muzyką w wykonaniu jazzowego zespołu Wojtka Lubczyńskiego, znanego muzyka i nauczyciela, współtwórcy cyklu imprez „Jazz pod Lupą”, które odbywały się właśnie w gościnnych progach Galerii, można było obejrzeć fotografie przedstawiające wnętrza kawiarni po nieszczęśliwym pożarze. Idea koncertu warta pochwały, szczególnie w czasach, kiedy jakiekolwiek gesty ludzkiej solidarności należą do rzadkości. Niestety podobne działania, wywołujące być może stany euforyczne, to jednak przesłaniają rzeczywisty obraz sytuacji, w jakiej znalazł się zabytkowy obiekt, który powinien być wizytówką miasta. Pożar miał swoją przyczynę i ktoś tu najzwyczajniej w świecie nawalił. Kto? Być może wykryje to prowadzone przez Policję śledztwo. Jednak już dzisiaj właściciel, którym jest gmina miasto Tomaszów Mazowiecki przerzucić odpowiedzialność na dzierżawcę dawnych „Jatek”, zapowiadając, że będzie dochodził roszczeń z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej prowadzonej przez niego działalności. 13.03.2012 18:32    10
Pospolite ruszenie urzędników

Pospolite ruszenie urzędników

W Tomaszowie Mazowieckim jest brudno i smutno. Sytuacja taka trwa od wielu już lat, więc większość mieszkańców do wszechobecnej szarości zdążyła się przyzwyczaić. Dopiero, gdy zdarzy się, że jakieś elementy krajobrazu na co dzień niedostrzegalne, ktoś za pomocą mediów wyeksponuje, tak jak zrobił to kilka tygodni temu pan Piotr Modliński, zdajemy sobie sprawę, że połamany kosz na śmieci, potłuczony kwietnik i odrapane ogrodzenie mijamy każdego niemal dnia. 04.03.2012 18:53    13
Kup pan "ebuk"

Kup pan "ebuk"

Nie ma dnia, by w naszym serwisie, nie pojawiło się chociaż jedno ogłoszenie reklamujące różnego rodzaju formy samo zatrudnienia, piramidy finansowe, systemy sprzedaży bezpośredniej, obiecujące niebotyczne zyski „bez wychodzenia z domu”. To właśnie lawina tych anonsów była bezpośrednią przyczyną wprowadzenia przez nas opłat za publikację ogłoszeń na stronie NaszTomaszów.pl. Wklejacze ogłoszeń działali bez opamiętania, za nic mając regulamin serwisu i publikacji w dziale „ogłoszenia”. Potrafili zamieszczać ogłoszenie tej samej treści w kilkunastu nawet kolejnych działach. Jako wyjątek pozostawiliśmy możliwość bezpłatnego zamieszczania ogłoszeń z ofertami zatrudnienia i osób poszukujących pracy. Stworzyło się w ten sposób „okno” przez które usiłują wchodzić naciągacze publikując ogłoszenia, które z ofertami pracy niewiele mają wspólnego. Staramy się reagować natychmiast i wszystkie treści obliczone na wykorzystywanie naiwności ludzkiej usuwać. Przestrzegamy przed odpowiadaniem na oferty, które obiecują nam duże zarobki przy minimum pracy i wysiłku. Na bieżąco będziemy starali się opisywać kolejne przykłady naszym zdaniem nieuczciwych ofert pracy. Dzisiaj oferta pracy „Telemarketer”. 21.02.2012 16:01    7
Pacta sunt servanda

Pacta sunt servanda

Ręce i spodnie opadają, kiedy obserwuje się polskich polityków. Wystarczy tylko spojrzeć, nie trzeba nawet słuchać. Słuchanie bredni może okazać się przecież szkodliwe dla zdrowia psychicznego, bo miejmy nadzieję, że głupota nie jest czymś, co mogłoby być zaraźliwe. 20.02.2012 20:23    24
Kreatywna połowica

Kreatywna połowica

„Remonty wnętrz i wykańczanie psychiczne zleceniodawców” - tak zatytułowane ogłoszenie można znaleźć na klatkach schodowych niektórych bloków mieszkalnych w Tomaszowie. Do naszej redakcji dostarczyła je jedna z naszych stałych czytelniczek zaintrygowana jego treścią, która mówi o braku fachowości, wadliwym wykonywaniu usług przez niekompetentnych pracowników. W ogłoszeniu podany był numer telefonu z zastrzeżeniem, by telefonować na niego po godzinie 20. 18.02.2012 14:54    8
"Kocia Mama" -  jak to działa

"Kocia Mama" - jak to działa

Jako szefowa Fundacji Kociej Mamy zostałam poproszona o napisanie cyklu artykułów , mających na celu przybliżenie metod naszej pracy oraz zapoznanie z zasadami jakie w fundacji obowiązują. Przede wszystkim pragnę bardzo gorąco podziękować dziennikarzom za chęć pomocy w promocji FKM na nowych dla niej terenach. Tym razem w Tomaszowie Mazowieckim. 13.02.2012 19:57    2
Zwierze bezdomności nie wybiera

Zwierze bezdomności nie wybiera

Ruszają konsultacje społeczne dotyczące przygotowywanego projektu uchwały Rady Miejskiej dotyczącej przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego na rok 2012”. Do udziału w nich zachęcamy wszystkie organizacje społeczne funkcjonujące na terenie naszego miasta, tym oczywiście stowarzyszenia i fundacje pro-zwierzęce. Jest to kolejny etap porządkowania do niedawna wzbudzających wiele emocji spraw związanych z ochroną praw zwierząt. Czasu na wyrażenie opinii zostało niewiele. Uwagi można składać jedynie do 10 lutego. 03.02.2012 18:19    14
Miasto się jednak zmienia

Miasto się jednak zmienia

Dwa tygodnie temu prawdziwą furorę wśród tomaszowskich internautów zrobił film autorstwa pana Piotra Modlińskiego, pokazujący zaniedbane fragmenty naszego miasta. Film zmontowany ze zdjęć pasjonata fotografii, pokazywał to, do czego wielu z nas zdążyło się już przyzwyczaić. Nierówne i dziurawe chodniki, poprzewracane kosze na śmieci, wszechobecny bałagan. Wszystko to skontrastowane z nową siedzibą Starostwa Powiatowego. 01.02.2012 20:34    35
Nie pozwól im zamarznąć

Nie pozwól im zamarznąć

Temperatura powietrza każdego dnia tegorocznej zimy robi się coraz niższa. Synoptycy zapowiadają jednak, że dolnej granicy mrozów jeszcze nie osiągnęliśmy. Mają one zbliżyć się do - 30 stopni Celsjusza. W taką pogodę warto mieć oczy szeroko otwarte. Nasza spostrzegawczość może komuś uratować życie. Dotyczy to nie tylko osób bezdomnych ale także nietrzeźwych, którzy zasypiają na ławkach w parku i przystankach autobusowych. Na śmierć w wyniku wyziębienia narażone są także osoby starsze, samotnie zamieszkujące swoje mieszkania. Mogą to być Wasi sąsiedzi. 01.02.2012 18:17
Komendant w obiektywie

Komendant w obiektywie

Prawdziwe poruszenie wywołał w minionym tygodniu reportaż wyemitowany przez stację TVN24, opisujący zjawisko tzw. „blue taxi” praktykowane przez komendanta powiatowego Policji w Opocznie. Chodzi o wykorzystywanie oznakowanych i nie oznakowanych radiowozów do celów prywatnych. Szczególny akcent położono na podwożenie żony komendanta do pracy w oddalonym o ponad 40 kilometrów Piotrkowie Trybunalskim. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie wszczęła Komenda Wojewódzka w Łodzi. 30.01.2012 19:08    9
"Mobile" do ucywilizowania

"Mobile" do ucywilizowania

Jakiś czas temu na łamach naszego portalu ukazał się artykuł, krytykujące chamstwo, które wprowadzają do eteru niektórzy użytkownicy CB - Radia. Wulgaryzmy, groźby, niewybredne żarty powodują, że pożyteczne skądinąd narzędzie sprowadzone zostało do roli szamba, które ubrudzi każdego, kto znajdzie się w przestrzeni jego oddziaływania. Okazuje się, że ten prymitywizm przeszkadza nie tylko nam. Coraz częściej mówi się o ucywilizowaniu CB, coraz więcej osób też reaguje, zwracając uwagę wulgarnym typom, którzy bez słów powszechnie uznanych za niecenzuralne, nie potrafią sklecić jednego poprawnego zdania w ojczystym języku. Niestety narażają się w ten sposób na gwałtowne reakcje ze strony drogowych chuliganów. 29.01.2012 15:38    6
Cel sam w sobie

Cel sam w sobie

Obserwując od kilkunastu lat lokalną politykę w naszym mieście mam niestety wrażenie, że osoby w niej bezpośrednio uczestniczące nie mają żadnego pomysłu na rozwój Tomaszowa. Idee i propozycje rozwiązań pojawią się na kilka miesięcy przed wyborami i nie są niczym więcej, jak zwykłym wciskaniem kitu. Obietnice i hasła są szybko zapominane, właśnie dlatego, że są jedynie hasłami. To podstawowy powód wszechobecnej degrengolady i powolnej agonii miasta. Zrozumiałem to kilka lat temu, kiedy uczestniczyłem w rozmowach, mających na celu stworzenie dużego komitetu wyborczego, w skład którego wchodziła między innymi Platforma Obywatelska. Ówczesny przewodniczący tej partii, zapytany przeze mnie jakie są jej podstawowe cele odpowiedział, że celem jest przejęcie władzy. Dla mnie taka odpowiedź była nie do przyjęcia, ponieważ zawsze uważałem, że władza powinna stanowić środek do osiągania zamierzonych celów a nie cel sam w sobie. 22.01.2012 20:17    17
A tak niewiele potrzeba

A tak niewiele potrzeba

Niedawno na łamach portalu ukazał się felieton dotyczący zachowania się niektórych kierowców na tomaszowskich drogach (Smutna rzeczywistość dn. 8 XI 2011). Tym razem chciałbym napisać o jeszcze innych sytuacjach, jakie notorycznie obserwuje, a które w innych europejskich krajach nie miałyby nigdy miejsca. Dlaczego? Dlatego, że poziom kultury jest tam zdecydowanie wyższy. 21.01.2012 12:05    8
Umowy nie było a płacić trzeba

Umowy nie było a płacić trzeba

Zaciągając pożyczkę lub kredyt w bankach i innych instytucjach finansowych podpisujemy najczęściej umowy i dokumenty, których wzorce przygotowywane są przez prawników i pracowników tych właśnie podmiotów. Możliwości negocjacji zapisów poszczególnych paragrafów klient, konsument, kredytobiorca praktycznie nie ma. Dlatego między innymi znajdują się one pod ścisłym nadzorem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który co jakiś czas wskazuje kolejnym bankom i para bankom występujące w stosowanych przez nie wzorcach umów niedozwolone oraz niezgodne z prawem postanowienia i zapisy. Kredytodawcy wzywani są do zaniechania stosowanych praktyk. Nakładane są też na nich wysokie kary finansowe. Nadzór UOKiK nie zwalnia nas jednak od dokładnego czytania podsuwanych nam do podpisania umów. Poświęcenie kilkunastu minut czasu pozwala zaoszczędzić wielu czasu i nerwów w przyszłości. 19.01.2012 22:45    3
Nie bądź jeleń weź paragon

Nie bądź jeleń weź paragon

„Nie bądź jeleń, weź paragon” - to akcja prowadzona wspólnie przez Ministerstwo Finansów oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Nie ma wątpliwości, że ma ona przede wszystkim na celu walkę z tzw. szarą strefą w handlu detalicznym. Jednak równie istotną jest ochrona interesów konsumentów. UOKiK podkreśla, że dla skutecznego dochodzenia praw związanych z reklamacjami niezbędne jest posiadania dowodu zawarcia transakcji w postaci paragonu lub faktury, które równocześnie stanowią dokument fiskalny i są podstawą do naliczenia podatku, który obowiązany jest zapłacić usługodawca lub przedsiębiorca. 13.01.2012 11:38    2
Intymność w sieci

Intymność w sieci

W ilu rodzinnych albumach znajdują się fotografie przedstawiające nagich brzdąców w kąpieli, raczkujących po dywanie lub leżących na brzuszkach na kanapach, kocykach czy po prostu siedzących na kolanach rodziców? Zapewne wielu, dzisiaj już dorosłych ludzi, takie zdjęcia, przedstawiające ich samych sprzed kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat posiada. Czy jednak wszyscy chcemy się nimi publicznie chwalić? Pytanie to staje się szczególnie istotne w dobie powszechnego dostępu do Internetu oraz dominacji portali społecznościowych, których podstawowym celem jest umożliwienie uprawiania niegroźnej odmiany ekshibicjonizmu. Chciałoby się powiedzieć nie groźnej do czasu… Niedawno jeden z naszych czytelników zwrócił nam uwagę na fotografie opublikowane przez posła Roberta Telusa w ogólnie dostępnej galerii na portalu Facebook. Przedstawiają one chłopca i dziewczynkę w czasie wspólnej kąpieli. 05.01.2012 15:05    3
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama