Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:46
Reklama
Reklama

Publicystyka

Bez zakazu ale z opłatą

Bez zakazu ale z opłatą

Od dłuższego czasu piszemy o skargach mieszkańców domów położonych przy ulicy Bartosza Głowackiego. Lokatorzy narzekają w nich najczęściej na duży hałas i zagrożenia wynikające z dużego ruchu samochodów ciężarowych, jaki odbywa się bezpośrednio po oknami ich mieszkań. Hałas szczególnie dotkliwy jest w nocy, kiedy ciężarówki, korzystając z małego ruchu jeżdżą z większą prędkością niż w czasie dnia. 29.12.2011 16:40    4
"Nie... bo ty to puścisz" - czy Tomaszów potrzebuje Straży Miejskiej

"Nie... bo ty to puścisz" - czy Tomaszów potrzebuje Straży Miejskiej

Akt oskarżenie przeciwko trzem kolejnym strażnikom miejskim trafił w ostatnim czasie do Tomaszowskiego Sądu Rejonowego. W sprawie czwartego zapadł już wyrok skazujący. Piotrkowscy Prokuratorzy zarzucają tomaszowskim funkcjonariuszom poświadczenie nieprawdy w dokumentach urzędowych oraz przekroczenie uprawnień w prowadzonych przez nich postępowaniach dotyczących wykroczeń komunikacyjnych. 15.12.2011 19:06    32
"Okazyjny" problem

"Okazyjny" problem

Jakiś czas temu pisaliśmy na temat zakupów dokonywanych za pośrednictwem Internetu. Przestrzegaliśmy wtedy, że stosując tę wygodną formę nabywania niezbędnych dla nas produktów, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Dotyczy to w równej mierze oferowanego produktu, jak i samego sprzedawcy. 14.12.2011 14:34
Pornografia utrudnia nawiązanie relacji emocjonalnej

Pornografia utrudnia nawiązanie relacji emocjonalnej

Dynamiczny rozwój globalnej sieci Internetowej przyniósł nam bez wątpienia wiele korzyści, umożliwił między innymi szybką i sprawną komunikację między ludźmi, bez względu na dzieląca ich odległość w sensie geograficznym. Niestety w sieci trafiamy także na ogólnodostępne treści, które mają wpływ na rozwój emocjonalny naszych dzieci. Mowa oczywiście o pornografii, która coraz częściej łączy seksualność z bezwzględną (chociaż wyreżyserowaną) brutalnością. Filmy i fotografie prezentujące kopulujących osobników różnych płci to ponad połowa spośród całości zasobów internetowych. Zapewne każdy z nas tego rodzaju „twórczość” miał okazję oglądać. Dla wielu osób filmy pornograficzne są swego rodzaju nałogiem. Nie każdy jednak ma odwagę przyznać, że po nie sięga. Jak zachowałbyś się, nasz czytelniku, gdybyśmy podeszli do Ciebie na ulicy, trzymając włączoną kamerę w ręku pytając: czy lubisz oglądać pornografię? Może w sposób podobny do tego, w jaki zachowali się tomaszowscy radni. 14.12.2011 11:49    2
"Szturmówki" zamiast główki

"Szturmówki" zamiast główki

Pamiętacie 13 grudnia 1981? Wielu z Was nie było jeszcze na świecie, kiedy Wojciech Jaruzelski, postanowił wyprowadzić na ulice czołgi przeciwko polskim obywatelom a przysięgające wierność Związkowi Radzieckiemu wojsko, ZOMO, służby bezpieczeństwa i milicja ruszyły, by z zapałem zrobić „porządek” ze związkowcami Solidarności. Po 30 latach znajdują się niestety osoby, które nie tylko zdają się akceptować ale i usprawiedliwiać ten wymierzony w Polaków pucz wojskowy. Rodzinom ofiar komunistycznych siepaczy musiały się „jeżyć włosy na głowach”, jeśli słuchali na przykład wczorajszych popisów retorycznych Janusza Palikota w temacie tegorocznej, okrągłej, rocznicy napaści WRON-y na Polskę. 13.12.2011 19:41    64
Bardzo dobrze... niedostatecznie

Bardzo dobrze... niedostatecznie

Przygotowywanie szkolnego referatu na lekcję geografii przez jednego z uczniów Zespołu Szkół numer 4 przy ulicy Ostrowskiego, którym kieruje Mirosław Zieliński, równocześnie przewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego, zakończyło się rozprawą w Sądzie Rodzinnym. 13.12.2011 09:30    51
Z wolnej stopy

Z wolnej stopy

Od kilku tygodni toczy się po raz kolejny dyskusja dotycząca przywrócenia kary śmierci za najgroźniejsze przestępstwa, takie jak morderstwa, o których pisała w tym tygodniu Joanna Szczepańska z Radia Strefa FM. Tymczasem zbrodnie tego rodzaju, mimo, że godne najsurowszego potraktowania sprawcy, to jednak przypadki marginalne. Dla przykładu, w Tomaszowie Mazowieckim jest to przedział 2-3 zdarzeń na kilka tysięcy przestępstw, jakich ofiarami stają się mieszkańcy naszego miasta. Dokonuje ich wciąż ta sama grupa osób. Specjaliści od włamań i kradzieży mają na swoim koncie po najczęściej po kilkadziesiąt wybryków dokonywanych w ciągu roku. Tylko część z nich udaje się udowodnić. Tylko nieliczni trafiają do więzienia. 10.12.2011 12:34    5
Internetowe targowisko

Internetowe targowisko

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas , kiedy obdarowujemy naszych bliskich prezentami, o których przecież wszyscy marzą i na które czekają z niecierpliwością i zaciekawieniem. Współczesny świat nie daje nam zbyt wiele czasu na to, by wybrać się na zakupy i spacerując od sklepu do sklepu poszukiwać tego, co może sprawić przyjemność tym, których kochamy. Dlatego obecnie coraz częściej spacery w galeriach handlowych zastępujemy wirtualnym „szałem” zakupowym. Kiedy milknie zgiełk dnia, możemy spokojnie usiąść przed ekranem komputera i „pobuszować” w sieci, wcielając się na jakiś czas w Indianę Jons’a, poszukiwacza skarbów. Klikamy, dodajemy do koszyków i wciąż lekko, nie obciążeni zbytecznymi pakunkami ruszamy na dalsze „łowy”. Prawda, że wygodne? W dodatku nie marnujemy czasu w kolejkach do kasy, nikt nas nie popycha i nie pogania. Może się jednak zdarzyć, że spotka nas rozczarowanie. W dużej liczbie funkcjonujących w sieci sprzedawców trafiają się też prawdziwi „ludożercy”. Znane są przypadki, że opłacony i zamówiony przez nas towar nie dociera do adresata wcale lub otrzymuje on go z dużym opóźnieniem a wiadomo, że radość ze spóźnionego prezentu jest dużo mniejsza. 09.12.2011 20:59    3
Czy dzieciobójca wyjdzie na wolność?

Czy dzieciobójca wyjdzie na wolność?

Te zbrodnie wstrząsnęły nie tylko Piotrkowem, ale i całym krajem. Mariusz T - pedagog - w okrutny sposób zamordował czterech chłopców. Dziś wiadomo, że poddawany jest przymusowej terapii, ale co będzie później? Mężczyzna został skazany czterokrotnie na karę śmierci, którą - na skutek moratorium - zamieniono na 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok dobiega końca w 2013 roku. Czy Mariusz T. (obecnie nie możemy podać nazwiska mordercy, ponieważ chroni je i jego wizerunek prawo) faktycznie opuści więzienie w tym terminie? Czy wróci do Piotrkowa? 09.12.2011 16:48    16
Coś nostalgicznego

Coś nostalgicznego

Bazar na Placu Narutowicza wrósł na stałe w krajobraz miasta. Na przestrzeni minionych kilku lat zmienił (i wciąż zmienia) swój wizerunek. W miejscu, gdzie kiedyś znajdowały się drewniane stoły, stragany i namioty pojawiły się zadaszone ciągi punktów handlowych. Kupujący nie muszą już dreptać w kałużach i stać w kolejkach, pod parasolami. To miejsce ma tak samo wielu zwolenników, co i przeciwników. Mimo hegemoni centrów handlowych i blaszanych supermarketów wciąż duża grupa osób lubi robić zakupy w bazarowych sklepikach. Targowisko to nie tylko element gospodarczej przestrzeni miasta ale również socjologiczny i kulturowy. 03.12.2011 17:51    6
Pływalnia na internetowej Fali

Pływalnia na internetowej Fali

Od jakiegoś czasu wśród opoczyńskich internatów krąży link do serwisu Youtube, po kliknięciu w który możemy obejrzeć krótki filmik, na którym bliżej niezidentyfikowany młody mężczyzna najprawdopodobniej uprawia seks z równie młodą dziewczyną. Być może nie byłoby w tym nic godnego uwagi, gdyby nie fakt, że zdarzenie miało miejsce na miejskiej pływalni a nagrania dokonano za pomocą telefonu komórkowego bezpośrednio z monitora zainstalowanego na obiekcie monitoringu. Nagranie wzbudza sporo emocji i komentarzy. Właściwie wszystkie zagadnięte przez nas przypadkowe osoby o nim słyszały. Wśród wygłaszanych opinii dominowała jedna: nawet jeśli ktoś się w ten sposób wygłupił, to nikt nie miał prawa scenki upubliczniać w Internecie. Okazuje się, że z pozoru mało ważna sprawa staje się prawdziwym, w dodatku wielowymiarowym problemem. 29.11.2011 13:14    19
Nie daj się wkręcić

Nie daj się wkręcić

Niesprawny samochód, mimo dokonanej, kosztownej naprawy? Tani zamiennik, zamiast oryginalnego podzespołu? Wymiana sprawnej części na taką samą, tylko… nieco mniej sprawną? Źle dobrany lakier? Rachunek za naprawę, która nie miała miejsca albo wcale nie musiała zostać wykonana? Trudno uwierzyć, by znalazł się ktoś, kto chociaż raz nie został oszukany przez nieuczciwych bądź mało profesjonalnych mechaników. Coraz więcej skarg na funkcjonowanie zakładów mechaniki pojazdowej wpływa do rzeczników konsumentów. Sprawy związane z dochodzeniem roszczeń nie są proste, ponieważ wielu klientów nie jest w stanie udokumentować dokonanych napraw. 21.11.2011 14:00    6
Najważniejsza jest świadomość

Najważniejsza jest świadomość

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich wspólnie z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzą od dłuższego czasu w całym kraju kampanię edukacyjną pod nazwą „Bądź świadomym konsumentem”. W Tomaszowie Mazowieckim działania informacyjne prowadzi od kilku lat Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Są one ukierunkowane każdorazowo na różne grupy konsumentów. Tym razem zaadresowano je do seniorów, czyli grupy osób w wieku 60+. Agnieszkę Drzewoską Łuczak wspiera w działaniu również komisarz Katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska, oficer prasowy tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji. Pierwsze z zaplanowanych w naszym mieście spotkań odbyło się w miniony wtorek w Sali Obrad tomaszowskiego Urzędu Miasta. Według liczby wypełnionych ankiet uczestniczyło w nim prawie 70 osób. 17.11.2011 22:11    2
To może kosztować

To może kosztować

O tym, że warto czytać instrukcje obsługi zakupionego sprzętu oraz warunki umów dotyczących korzystania z różnego rodzaju usług przekonał się niedawno mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego, który skorzystał z oferty jednej z funkcjonujących na naszym rynku sieci telefonii komórkowych. Mimo, że korzystał z usług operatora jedynie 15 godzin musi zapłacić rachunek w wysokości przekraczającej 10 tysięcy złotych. Nie jest to przypadek odosobniony. W ostatnim czasie do biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów trafiło kilkanaście skarg dotyczących naliczania opłat za transmisję danych za pomocą połączeń internetowych. 14.11.2011 21:00    8
Edukacja, głupcze

Edukacja, głupcze

„Kowal zawinił, a Cygana powiesili” - tak można w skrócie podsumować dyskusję, jaka toczy się wokół wczorajszych wydarzeń, w czasie Marszu Niepodległości, który odbywał się wczoraj na ulicach Warszawy. Wielcy i mali, politycy i komentatorzy prześcigają się w pomysłach, jak w przyszłości nie dopuścić do podobnych zdarzeń. Efektem będzie być może kolejna próba ograniczenia wolności słowa oraz swobód demokratycznych w naszym kraju. Jest tym bardziej prawdopodobne, że powszechnie znana jest skłonność urzędników do nadinterpretacji prawa, którą demonstrują dziennikarzom domagającym się dostępu do informacji publicznej. Nie o tym jednak chciałem pisać. Moim zamiarem jest przypomnienie magicznego słowa, o którym zapomniały wczoraj i dzisiaj „gadające telewizyjne głowy”. Tym czarodziejskim słowem jest oczywiście edukacja. 13.11.2011 22:00    25
Kocie mamy w Tomaszowie

Kocie mamy w Tomaszowie

Od jakiegoś czasu działa u nas w mieście Fundacja Izabeli Milińskiej o ciepło brzmiącej nazwie „Kocia mama”. Jej podstawowym celem jest troska o los bezdomnych kotów, poprawa warunków ich bytowania a przez to ograniczenie ich populacji. Wolontariusze działający w ramach fundacji oswajają „dzikie” kociaki, doprowadzają do ich sterylizacji a następnie poszukują osób gotowych adoptować udomowionego już zwierzaka. Ważnym elementem działalności jest praca oświatowo - wychowawcza wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości, uczenie odpowiedzialności za zwierzęta wokół nas, nie tylko te, które mieszkają w naszych domach. 09.11.2011 22:20    3
Polowanie na "leszcza"

Polowanie na "leszcza"

- Czy pani na pewno telefonuje do mnie z Telekomunikacji Polskiej - pyta przez telefon blisko 80 letnia kobieta telemarketera, jednej z firmy dostarczających usługi telefonii stacjonarnej. - Oczywiście, że jesteśmy polskim operatorem, który obniża abonament- odpowiada bez zająknięcia, miłym głosem pracownik, który właśnie namówił kobietę na zamianę operatora, pod pozorem płacenia niższych rachunków telefonicznych. Z nagrań, do jakich udało nam się dotrzeć, wynika, że „agresywni”, telefoniczni „zachęcacze”, świadomie wprowadzają w błąd abonentów TPSA. Często te, nie całkiem uczciwe praktyki, dotykają osób starszych i samotnych. 07.11.2011 19:50    4
Pan, pozna panią

Pan, pozna panią

Adam jest 38 - letnim kawalerem. Posiada mieszkanie, domek na wsi , dobrą pracę i samochód. Do pełni szczęście brakuje mu tylko życiowej partnerki, która dzieliłaby z nim dobre i złe chwile. Swojej „drugiej połówki” szuka za pomocą wszelkich dostępnych środków, dając ogłoszenia w lokalnych gazetach, na serwisach randkowych i matrymonialnych. Ostatnio do poszukiwań używa także internetowych portali społecznościowych jak faceebook, czy nasza klasa. Z jakim skutkiem? 30.08.2011 22:39    10
Czy wiesz, co jesz?

Czy wiesz, co jesz?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaprezentował niedawno wyniki kontroli, jaką zlecił Inspekcji Handlowej odnośnie prawidłowości funkcjonowania punktów gastronomicznych w całej Polsce. Skontrolowano ich w minionym roku ponad 400 na 80.000 funkcjonujących. Zostały wybrane w sposób losowy oraz na podstawie skarg i rekontroli. Wyniki są zatrważające, ponieważ w ponad 80% przypadków stwierdzono różnego rodzaju nieprawidłowości. Zastrzeżenia kontrolujących dotyczyły przede wszystkim rzetelności sprzedaży, informacji o cenach i przechowywania żywności. Tomaszowski Rzecznik Konsumentów twierdzi, że niewiele skarg skierowanych do niego dotyczy działalności punktów gastronomicznych. Dotyczyły one nie tyle samej usługi gastronomicznej, co umów o wynajęcie Sali lub organizację imprez. Czy to oznacza, że w naszym mieście wszystkie bary i restauracje funkcjonują bez zarzutu? 10.08.2011 21:25    1
Bądź rozważny

Bądź rozważny

Sezon wyprzedaży kolekcji wiosenno letnich dobiega właściwie już do końca. Lada chwila półki i wieszaki zapełnią się asortymentem, jaki styliści i projektanci zaproponują nam na zbliżającą się jesień i zimę. Czy pełne szafy ubrań, często zakupionych w przypływie impulsu świadczą o tym, że ogarnięci jesteśmy zakupoholizmem? Zapewne w wielu przypadkach tak jest w istocie. Często jednak już po powrocie do domu pojawia się w naszych głowach myśl, że kupiliśmy rzecz właściwie nam niepotrzebną i że daliśmy się skusić sprytną ekspozycją lub olbrzymim napisem „przecena”. Bluzka lub sukienka w domu przestają być ładne a cena atrakcyjna. Przeceniona odzież może mieć wady, których nie zauważyliśmy albo być przybrudzona poprzez częste przymiarki klientów. Okazuje się, że „okazja” i „oszczędność” są jedynie pozorne. 26.07.2011 09:18    3
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama