Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 kwietnia 2026 13:34
Reklama

Kręgle: Porażka Pilicy z liderem

W sobotę kręglarze Pilicy pojechali do Tarnowa Podgórnego na swój zaległy mecz z liderem tabeli zespołem Alfy Vector.

Faworytem tego spotkania, byli gospodarze, którzy pewnie zmierzają po swój tegoroczny tytuł mistrzowski.

 

W pierwszym pojedynku tego dnia Konrad Mocarski zmierzył się z najskuteczniejszym zawodnikiem Alfy, oraz całej Superligi - Leszkiem Torka.

 

Tomaszowianin rozpoczął mecz bardzo dobrze. Mocarski wygrał partię 163 - 146 uzyskając doskonały wynik w "pełnych" - 102 punkty. W drugiej partii rywal wziął się do pracy, a zawodnik Pilcy grał co słabiej i Torka wygraną 162 - 128 doprowadził do wyrównania. Trzecia "odsłona" także należała do zawodnika gospodarzy ( 136 - 159) i ostatnią szansą dla naszego zawodnika, była wygrana w ostatniej odsłonie tej potyczki.

Doskonała gra w partii do pełnych i dużo słabsza w partii mieszanych (łącznie 154 pkt.) Konrada, stawiała naszego kręglarza w dobrej sytuacji, jednak Torka pokazał prawdziwy majstersztyk w postaci 168 punktów (aż 71 w zbieranych), rozstrzygając pierwszy pojedynek w stosunku 1:3.

 

Drugi pojedynek to pojedynek Pawła Osińskiego z Tomaszem Masłowskim. Dużo lepsze statystyki przedmeczowe miał ten drugi, jednak Paweł pokazał prawdziwą klasę i pewnie osiągnał swoje 18 zwycięstwo "partyjne" w sezonie 139 - 125. W drugiej Masłowski zagrał znacznie lepiej i o losie tej potyczki decydowały ostatnie kręgle. Na nasze szczęście horror zakończył się happy endem i wygraną Osińskiego 147 - 145!

 

Trzecia partia ponownie przyniosła nam duże emocje. O zwycięstwie zadecydowały cztery kręgle. Jednak tym razem górą okazał się rywal. Ostatnia odsłona to już jednak, kolejna wygrana Pawła i Pilica wyrównała stan rywalizacji na 1:1.

 

Przed niezwykle trudnym zadaniem stanął Maciej Witek. W trzecim pojedynku nasz kręglarz, rozegrał spotkanie z zawodnikiem, który jak do tej pory zantował najwięcej strąceń w całej Superlidze - Jarosławem Bonkiem. Niespodzianki nie w Tarnowie Podgórnym nie było, tomaszowianin przegrał ten mecz 0:4 (519 - 622) i Alfa wysuneła się na jednopunktowe prowadzenie.

 

Stan rywalizacji wyrównać mógl, będący w dobrej formie Michał Dębicki. Rywalem naszego zawodnika, był Dawid Strzelczak. Michał swój mecz rozpoczął od wysokiego zwycięstwa 156 - 131 i trener Alfy zdecydował się na zmianę. Strzelczak opuścił tor, a w jego miejsce pojawił się Marcin Grzesiak. Nie zmieniło to przebiegu meczu. Michał wygrał trzy kolejne odsłony i cały pojedynek  4:0 (612  - 536) doprowadzając do wyrównania.

 

W piątym pojedynku wystąpił nasz lider - Tadeusz Śliwiński. Do wygranej potrzbne na były dwa punkty za pojedynki. Różnica kręgli wynosiła 129 pkt. 

 

Tadeusz Ślwiński potyczkę z Arkadiuszem Stacheckim rozpoczął od zwycięstwa 155 - 145. W drugiej partii rywal wziął rewanż, wygrywając 156 - 130.W trzeciej odslonie walka "oko za oko" trwała dalej. Obaj kręglarze strącili po 157 "kołków" i podzielili się punktem.

 

O dalszym losie rywalizacji zadecydowała partia czwarta. Ślwiński spisał się dobrze i zaliczył na swoim koncie 153 punkty, jednak Stachecki kulał jak w transie i wyrównał wynik dnia Leszka Torki zdobywając 168 punktów, oraz uzyskał cenny punkt dla Alfy.

 

Ostastnim naszym kręglarzem, który wystąpił na kręgielni w Tarnowie Podgórnym, był Szymon Klimek. Jego rywalem, był Maciej Krzyżostaniak.

 

Klimek zadanie miał niezwykle trudne - wygrać  i to różnicą przynajmniej 85 punktów. Niestety Maćkowi nie udało się zrealizować żadnego z celów. Szymon przegrał swój mecz 1:3, a Pilica poniosła porażke 2:4 w pojedynkach.

 

Rywale strącili także więcej kołków, wygrywając tą klasyfikację 3502 - 3404 za co otrzymali dwa punkty bonusowe.

 

Alfa Vetcor  pewnie zmierza po swój mistrzostki tytuł w sezonie 2012/2013 zajmując obecnie pierwsze miejsce z przewagą 5 punktów nad Polonią Leszno 1912. Pilica jest trzecia.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

19.02.2013 12:24
dobra dzięku za zwrócenie uwagi na błędy, ale ta spina na koniec niepotrzebna :)

kibic 19.02.2013 10:35
Nie wiem kto to pisał, ale po zredagowaniu tekstu należałoby go później przeczytać!! Nie wiedziałem że jeden zawodnik,w tym wypadku Maciej Witek, może grać dwa razy w trakcie jednego meczu. Nie wydaje mi się, żeby zawodnik z wynikiem 168 wyrównał najlepszy wynik na "30", którego właścicielem był Leszek Torka i wynosił 169!!! Nie wiedziałem też, że Michał Dębicki zmienił imię na Marcin!!!! Szkoda słów!!!

Opinie

Reklama

Poniedziałek, 27 kwietnia – dzień zapisany między światłem a pamięcią

27 kwietnia przypomina, jak w jednym dniu splatają się wielkie nazwiska, przełomowe decyzje i najciemniejsze karty historii. Od Jagiellonów i Komedy po Auschwitz oraz współczesną dyplomację — to data, którą warto czytać jak kronikę Polski i Europy.Data dodania artykułu: 27.04.2026 07:25
Poniedziałek, 27 kwietnia – dzień zapisany między światłem a pamięcią

Medioznawczyni: zbiórka Łatwoganga może stać się „WOŚP-em” młodego pokolenia

Zbiórka Łatwoganga i Cancer Fighters może stać się „WOŚP-em” młodego pokolenia - oceniła w rozmowie z PAP prof. Monika Kaczmarek-Śliwińska, medioznawczyni z UW. 97 proc. komentarzy w Internecie dotyczących akcji ma charakter wspierający, a około 3 proc. krytyczny lub neutralny - wynika z raportu Res Futury.Data dodania artykułu: 26.04.2026 18:31
Medioznawczyni: zbiórka Łatwoganga może stać się „WOŚP-em” młodego pokolenia

Politolog: zdarzenie w Waszyngtonie bardziej pomoże Trumpowi niż mu zaszkodzi

Zdarzenie, do którego doszło na gali w Waszyngtonie bardziej pomoże Donaldowi Trumpowi niż mu zaszkodzi - ocenił w rozmowie z PAP politolog z Uniwersytetu Łódzkiego dr Jacek Reginia-Zacharski. Zwrócił uwagę, że do tej pory narracja administracji Trumpa w tej sprawie jest wyważona.Data dodania artykułu: 26.04.2026 18:15
Politolog: zdarzenie w Waszyngtonie bardziej pomoże Trumpowi niż mu zaszkodzi

Kryptowaluty bez kontroli? Ekspert bije na alarm: „ten rynek trzeba natychmiast ucywilizować”

To miał być rynek przyszłości – wolny, zdecentralizowany, odporny na błędy systemów bankowych. Tymczasem coraz częściej przypomina Dziki Zachód, gdzie szybciej niż technologia rozwija się ryzyko.Data dodania artykułu: 26.04.2026 18:08
Kryptowaluty bez kontroli? Ekspert bije na alarm: „ten rynek trzeba natychmiast ucywilizować”

Sejm zajmie się wnioskami o wotum nieufności wobec szefowych resortów klimatu oraz zdrowia

W najbliższy czwartek Sejm ma się zająć wnioskami o wotum nieufności wobec minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski oraz wobec minister zdrowia Jolanty Sobierańskiej-Grendy. Ich odwołania domaga się m.in. PiS. Szefowych MKiŚ i MZ broni premier Donald Tusk.Data dodania artykułu: 26.04.2026 17:46
Sejm zajmie się wnioskami o wotum nieufności wobec szefowych resortów klimatu oraz zdrowia

Czarnobyl. Katastrofa, która obiegła Ziemię – 40 lat od wybuchu

Była noc z 25 na 26 kwietnia 1986 roku. Cicha, spokojna, jak tysiące innych w radzieckiej rzeczywistości, gdzie system miał być nieomylny, a technologia – niezawodna. Kilka minut po pierwszej w nocy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu wydarzyło się jednak coś, co rozbiło tę iluzję w pył. Dosłownie.Data dodania artykułu: 26.04.2026 17:39
Czarnobyl. Katastrofa, która obiegła Ziemię – 40 lat od wybuchu

Dziś w kraju i na świecie – niedziela, 26 kwietnia

Niedziela, 26 kwietnia, to 116. dzień roku. Słońce wzeszło o 5:18, zajdzie o 19:50. Imieniny obchodzą m.in. Marzena, Aureliusz, Dominik, Grzegorz, Mariusz, Piotr i Ryszard. To dzień, który niesie w sobie ciężar historii i rytm, który – jak dobra muzyka – wraca, rezonuje i nie pozwala o sobie zapomnieć.Data dodania artykułu: 26.04.2026 11:39
Dziś w kraju i na świecie – niedziela, 26 kwietnia

25 kwietnia – dzień, w którym historia oddycha teraźniejszością

Sobota, 115. dzień roku. Słońce wstaje wcześnie – o 5:20, jakby chciało przypomnieć, że wiosna nie zna lenistwa. Zachód o 19:48 zamyka dzień długi i gęsty od znaczeń. Imieniny obchodzą dziś m.in. Jarosław, Marek, Franciszka i Stefan – imiona, które jak echo powracają w polskiej historii.Data dodania artykułu: 25.04.2026 08:19
25 kwietnia – dzień, w którym historia oddycha teraźniejszością
Reklama

Polecane

Szpital szuka nowego prezesa. Konkurs w TCZ ma być otwarty i transparentnyBrąz z Gostynia. Młody zawodnik Pilicy Tomaszów na podium Mistrzostw PolskiAmbicja i talent drogą do sukcesuKorytarzowa koalicja. PiS z KO zerwali sesję, bo zabrakło im głosów na powrót Węgrzynowskiego?Lechia Tomaszów Mazowiecki z reprezentantami Polski U22. Klub potwierdza siłę szkoleniaChór Artis Gaudium świętuje 10-lecie. Jubileuszowy koncert w MCK TkaczŻołnierze 25 Brygady ćwiczą w Drawsku. Trwa intensywne szkolenie inżynieryjno-bojoweBrzegi Pilicy znów oddychają. Wspólna akcja sprzątania w Tomaszowie MazowieckimŻołnierze i weterani uczą młodzież, jak reagować na zagrożenia, dezinformację i kryzysyInowłódz wprowadza Kartę Mieszkańca. Nowy program dla rozliczających PIT w gminieUstawa „wrzuci” tysiące mieszkań na rynek?Ruszą konsultacje planu ogólnego gminy Tomaszów Mazowiecki. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać uwagi
Reklama
Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

1. Podstawowym obowiązkiem dozorcy jest dbałość o powierzone jego pieczy budynki i ich wyposażenie w urządzenia techniczne.2. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości i właściwych służb technicznych o dostrzeżonych uszkodzeniach lub wadliwym działaniu instalacji i urządzeń technicznych.3. Podejmowanie doraźnych działań w zakresie ochrony mieszkańców przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzeń lub wadliwego działania urządzeń wspólnego użytku.4. Niezwłoczne usuwanie skutków opadów śniegu i gołoledzi w okresie zimowym.5. Sprzątanie, konserwacja i właściwe utrzymywanie przydzielonych terenów zielonych w okresie letnim.6. Udział w organizowanych akcjach sanitarno-porządkowych, odśnieżania, odgruzowywania itp.7. Dbałość o należyty stan wyposażenia nieruchomości, sprzętu ppoż. oraz pojemników do gromadzenia nieczystości, zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności ich wymiany.8. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności wywozu nieczystości.9. Czuwanie nad sprawnym działaniem wszystkich punktów świetlnych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.10. Zgłaszanie do administratora faktów o samowolnym zajmowaniu lokali.11. Zawiadamianie zarządcy nieruchomości o rażących przypadkach naruszania przez mieszkańców regulaminu porządku domowego.12. Wywieszanie flag z okazji świąt i uroczystości oraz utrzymywanie ich w czystości.13. Rozklejanie ogłoszeń, dostarczanie lokatorom korespondencji dot. zmian wysokości czynszu, upomnień itp.14. Wystawianie pojemników na odpady komunalne, selektywne i biodegradowalne zgodnie z harmonogramem wywozów przedstawionych przez firmę zajmującą się wywozem odpadów; wstawianie opróżnionych pojemników w wyznaczone miejsce.15. Sprzątanie pozostałości odpadów w miejscu składowania pojemników.16. Dbałość o należyty stan sprzętu i narzędzi przeznaczonych do utrzymywania porządku i czystości posesji.17. Wykonywanie innych czynności nieobjętych niniejszym zakresem obowiązków, a wynikających z umowy o pracę, obowiązujących przepisów oraz poleceń administratora. 
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Mam nadzieję, że to tylko wymóg ustawowy.Treść komentarza: Poznawszy niestety już trochę mentalność i poziom intelektualny podtomaszowskich tomaszowian, to lepiej by uwag było jak najmniej. W sprawach wykraczających poza otoczenie własnej działki to tym bardziej. Bo to są pomysły typu: ścieżki rowerowe w pierwszej kolejności do kilkunastoosobowych wsi, bez potencjału przemysłowego, ale nawet i turystycznego. Oprócz budowy potem zawsze jakieś stałe koszty sa. Choćby odśniezanie. Plus jak zwykle gadżeciarnia - do niedawna były to tablice informacyjne z wyświetlaczani na wzór tej przy informacji turystycznej na placu Kościuszki w Tomaszowie, która działała kilka miesięcy, a przez ponad 10 lat coś z niej tylko burczy (czyli prąd pobiera). Lepiej już nic nie zgłaszajcie, niech zostaną przekopiowane nawet jeden do jednego rozwiązania z mądrzejszych społeczności z obważanka dużych miast.Źródło komentarza: Ruszą konsultacje planu ogólnego gminy Tomaszów Mazowiecki. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać uwagiAutor komentarza: TMTreść komentarza: A kogo mieli wybrać tęczowego Rafała co się z pedofilem z Targówka fotografował?Źródło komentarza: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i język pogardy. Tak wygląda polityczna mizoginia po tomaszowskuAutor komentarza: TomMazTreść komentarza: W języku polski imiona piszemy z dużej litery! Trochę szacunku!Źródło komentarza: Dyscyplinarka dla marzanny Popławskiej. Dyrektorka uciekła na L4. W tle zarzuty naruszenia nietykalności cielesnejAutor komentarza: AdiksTreść komentarza: Kilkanaście mln zł w rundzie wydanej na transfery i podnieta, że bramkami udało się uciec że spadkowej. W ,,normalnej" firmie zarząd, menadżerowie od transferów do zwolnienia. Kurde ale muszą ,,doić" sponsora.Źródło komentarza: Widzew jeszcze żyje. Wieczór, który przywrócił nadzieję przy PiłsudskiegoAutor komentarza: Ewa SzlakTreść komentarza: No cóż gość jest z pokolenia lewicy, która nie zna słowa empatia, kultura, wyczucie.Źródło komentarza: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i język pogardy. Tak wygląda polityczna mizoginia po tomaszowskuAutor komentarza: MisierwiczTreść komentarza: Co z tego, że na zwolnieniu. On tam był prywatnie :-)Źródło komentarza: Zwolnienie lekarskie i partyjny wiec. Czy radnym wolno więcej?
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama