Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 20:10

Futsal: Ważna wygrana Personalu. Zmiana lidera w grupie „A”

Wygrana Personalu z Hydrogeowiertem, oraz awans POLSKÓRu na pozycje lidera grupy „B” to najważniejsze wydarzenia czwartej już kolejki pierwszej edycji mistrzostw Tomaszowa Mazowieckiego w halowej piłce nożnej o puchar Stacji Kontroli Pojazdów „Zielona”.

GRUPA „A”

(1) Hydrogeowiert - (2) Personal System Service 1:2.

Faworytem spotkania były zespół lidera. Już w pierwszych dwunastych minutach było widać, iż Personal łatwo nie odpuści. Hit czwartej kolejki rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, po bramkach Fabiana Piasty, Krystiana Karwata dla Personalu, oraz jednej dla Hydro strzelonej przez Adama Banasiaka. Druga odsłona to zacięta rywalizacja, jednak wynik już nie uległ zmianie. Personal z kompletem zwycięstw, mając do rozegrania jeden mecz więcej do Hydro zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

(6) Szybcy i Wściekli Zalew – (8) Poltech: 7:0

Doskonała gra i doskonała skuteczność – tak można podsumować to spotkanie. Zwycięstwo siedmioma golami przez Szybkich i Wściekłych to najwyższa wygrana czwartej kolejki. Do przerwy nie zanosiło się na pogrom. Wyniki po 12 minutach brzmiał 2:0. Po przerwie gracze Szybkich dobili jednak rywala strzelając jednego gola za drugim. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się: Daniel Żygalski (2), Damian Przytuła (2), Artur Karwas, Tomasz Stańczyk, oraz Paulina Socha. Szybcy awansowali z szóstego na czwarte miejsce w tabeli. Poltech na dnie.

(5) Retos – (7) Rembor: 6:1

Faworyt całego pucharu Retos nareszcie gra tak jak przystało na zespół, który w końcowym rozrachunku zamierza walczyć o mistrzostwo. Mecz z Remborem wyglądał jak rozgrzewka przed ważnym spotkaniem. Po pierwszych minutach mieliśmy 4:0. W kolejnej odsłonie Retos dołożył dwa  gole i pewnie odniósł swoje drugie zwycięstwo w czwartym spotkaniu 6:1. Po trzy bramki w tym spotkaniu strzelili Łukasz Rak, oraz Artur Przygodzki. Honorowe trafienie dla Remboru było dziełem Emila Darczyńskiego.

(3) WAKA WAKA – (9) FAMA Romstom: 6:2

Niespodzianki nie było i pauzujący w poprzedniej kolejce zespół graczy z Niewiadowa rozbił ostatni zespół grupy „A”. Do przerwy mieliśmy jednak niespodziankę dużego kalibru. Faworyci remisowali 2:2. Druga od słona to już jednak prawdziwy popis umiejętności młodych graczy Stali i trzecia wygrana w trzecim pojedynku stała się faktem. Dla WAKA WAKA bramki strzelali Rafał Mucha (2), Patryk Wachowiec, Łukasz Mucha, Bartosz Urbańczyk , oraz Mateusz Mrugalski. Bramkami dla Famy pochwalić się mogli Cezary Kawecki, Filip Urbańczyk. WAKA awansowała na drugie miejsce w tabeli, jednak czuje oddech rywali.  Aż trzy zespoły mają 9 punktów, jednak podobnie jak Personal , Waka ma jeden rozegrany mecz mniej od Hydro. Jedyną różnica jest bilans bramkowy, który w chwili obecnej reguluje tabelę grupy „A”.

GRUPA „B”

(3) SwM Team – (5) Dok Dalmet: 1:5

Porażka solidnie grającego SwM Team to dość spora niespodzianka. Dalmet w swoim trzecim spotkaniu odniósł drugie zwycięstwo. Jednak wciąż pozostaje na piątym miejscu. Doskonale w tym meczu zagrał zdobywca trzech goli dla DOK -  Krzysztof Baran. Swoje trafienia dołożyli Piotr Lenarcik, oraz Tomasz Golewski. Bramkę dla SwM strzelił Michał Pietrzyk.

(4) Boshoku – (9) Twarda: 4:3

Spotkaniu drużyny Boshoku, oraz Twardej towarzyszyły niecodzienne emocje. Faworytem meczu, było „Bosho”, jednak najsłabsza drużyna ligi pokazała prawdziwy lwi pazur. Pierwsza połowa nie zapowiadało takich emocji wynik 3: 1 dla Boshoku wskazywał na pewne zwycięstwo. Jednak w drugą odsłonę Twarda zagrała bardzo dobrze wygrywając ją dwa do jednego. Na więcej zabrakło czasu. Boshoku utrzymało czwarte miejsce w tabeli. Od trzeciego SwM dzieli ich tylko gorszy bilans bramek. Strzelcy: Boshoku - Bartek Goleń (2), Adrian Wajszczyk, Sławomir Wajszczyk. Twarda: Michał Grzywacz (2), Bartek Wojciechowski.

(1) WKS Polskór – (6) DOK II Dalmet 3:1

Zmiany w terminarzu wskazywały na przerwę drużyny Polskór. Mecz z DOK II grać miała Straż Pożarna, ale z przyczyn niezależnych od organizatorów pojedynek nie doszedł do skutku. Dla Polskór mecz ten był okazją do zajęcia pierwszego miejsca. Dzięki kapitalnej dyspozycji strzeleckiej Piotra Jaszczyka (3 bramki) Polskór odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie.  Honorowe trafienie dla DOK II zanotował Paweł Lenarcik. Gracze Polskóru osiągnęli swój cel i zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy B. DOK natomiast zanotował spadek na siódme.

(8) ZPC Team – (7) MDK Ster 2:1

Mecz outsiderów dla ZPC. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 1:0. Druga odsłona to zacięta rywalizacja zakończona wynikiem 1:1. Strzelcy ZPC : Kacper Korus, Daniel Korab-Sokołowski.  Dla MDK Ster - Maciej Szwardzbach. ZPC Zamieniło się miejscami MDK.