Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 23:29

Futsal: Pierwsza kolejka za nami

Za nami pierwsza kolejka pierwszej edycji Halowych Mistrzostw Tomaszowa Mazowieckiego w futsalu. W turnieju gra 18 zespołów podzielonych na dwie dziewięciozespołowe grupy.

Mecz toczony jest w dwóch połowach po 12 minut każda. W każdej drużynie na boisku przebywa czterech graczy z pola + bramkarz. Spotkania toczone są na przemian: grupa A, B, A, B….itd.

Za zwycięstwo 3 pkt;  remis 1 pkt; porażka 0 pkt; - walkower -1 pkt. Faza grupowa toczy się systemem „każdy z każdym”

Turniej zainaugurowało spotkanie grupy A pomiędzy zespołem All Stars, oraz Personal System Service. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem tych drugich 5:0 (4:0).

W grupie „B” WKS Polskór zdemolował drużynę Twarda aż 8:0 (2:0).

W trzecim spotkaniu Szybcy i wściekli skromnie pokonali Rembor 1:0 (0:0).

Jedynym remisem tego dnia, był wynik meczu SWM Team z drugą drużyną DOK – 2:2 (0:1)

Hydrogeowiert wysoko pokonał FAMA Romstom 5:1. Mimo wyrównanej gry pierwszą połowa zakończyła się pewnym zwycięstwem Hydro 2:0. W 17 minucie po ładnej zespołowej akcji i strzale z trzech metrów mieliśmy już 3:0. Nie minęła minuta, a po strzale z 12 metra obejrzeliśmy gola na 4:0. Romstom zdołał zdobyć honorową bramkę, jednak cały mecz zakończyło piąte trafienie dla „geowiertu”.

Trzeci pojedynku grupy „B”, to mecz Boshoku z MDK Ster. Po ciekawej grze Boshoku szczęśliwe wygrali swoją potyczkę 1:0 (1:0). Bramka padła w 10 minucie po rzucie rożnym. MDK przez cały mecz próbował odrabiać straty, grając dobrze i konsekwentnie, zyskując przewagę w polu. Zabrakło jednak skuteczności pod bramką.

Doskonałe, lecz jednostronne widowisko stoczyły zespoły Retosu i Waka Waka (juniorzy Stali Niewiadów). W drużynie Retosu wystąpili m.in. Łukasz RAK i Artur Przygodzki. Już w 4 minucie Niewiadowianie objęli prowadzenie, po dobrej szybkiej kontrze i akcji „2 na 1”. W ósmej minucie było już 2:0. Nie minęło 60 sekund, a mieliśmy 3: 0 po bramce samobójczej jednego z graczy Rotosu. Trzy minuty później gracze Waka pokazali rywalom miejsce w szeregu strzelając gola po akcji drużynowej. Wynik pierwszej połowy ustaliła kontra z 12 minuty.  5: 0 to najniższy wymiar kary dla Retosu. Druga część rozpoczęła się od podwyższenia rezultatu na 6: 0, oraz 7:0. Prawdziwa demolka młodych, ambitnych graczy została zatrzymana w 19 minucie, kiedy to dobrym trafieniem popisał się Przygodzki. W 20 minucie obejrzeliśmy drugiego gola Retosu. Nie minęły dwie minuty, a na tablicy widniał już wynik 8:2. Końcówka spotkania to bramka Przygodzkiego, oraz przepiękne trafienie z 13 metra, jego kolegi z drużyny.

Pierwszą rundę zakończył mecz Straży Pożarnej z ZPC Team. Początek gry należał do ZPC. W trzeciej minucie fatalny błąd popełnił bramkarz „strażaków”, który pomiędzy dłońmi przepuścił niegroźny strzał rywala. Mimo osiągniętej przewagi strat nie udało się odrobić w pierwszej odsłonie. Druga to już prawdziwy popis Straży. Kilka sekund po wznowieniu mieliśmy już wynik 1:1. Niespełna dwie minuty później, licznie zgromadzeni kibice obejrzeli ładny strzał przy słupku, dający „mundurowym” prowadzenie. Rezultat w 16 minucie ustaliła piękna bramka w samo okienko. Wynik 3: 1 i drużyna Straży Pożarnej może się cieszyć z pierwszego kompletu punktów.