Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 6 lutego 2026 01:50
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Odnowili i podświetlili

Kolejnym miejskim „smaczkiem”, jaki w tym roku został przywrócony do dawnej świetności i stanowi niewątpliwie ozdobę ulicy Św. Antoniego jest willa doktora Serafina Rode, czyli tomaszowski Pałac Ślubów. Z odnowionej elewacji zniknął smutny, brudno szary błękit. Pojawiło się nowe ogrodzenie a cały obiekt został efektownie podświetlony.

- Willa doktora Rhode, to obok kościoła ewangelickiego najciekawszy architektonicznie budynek na całej ulicy Św. Antoniego - mówi wiceprezydent Grzegorz Haraśny zajmujący się miejskimi inwestycjami. – Jego dotychczasowy wygląd i stan techniczny przynosił wstyd miastu.

Grzegorz Haraśny podkreśla, że  odnowienie Pałacu Ślubów, to element spójnej koncepcji, której celem jest przywrócenie miasta do życia.

Ulica Świętego Antoniego od zawsze stanowiła tomaszowski deptak. Była miejscem niedzielnych spacerów w kierunku Niebieskich Źródeł. Można tu było spotkać znajomych, zatrzymać się w parkowej restauracji, przysiąść na ławce w parku. Ta funkcja ma zostać przywrócona. Aleja spacerowa zaczynać będzie się na odnowionym Placu Kościuszki a kończyć w Skansenie Rzeki Pilicy na niebieskich Źródłach.


Odnowili i podświetlili

Odnowili i podświetlili

Odnowili i podświetlili

Odnowili i podświetlili


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

poinformowany 13.12.2009 18:44
"z tym dachem" to oczywista brednia. Dach jest w porządku.

Sally 13.12.2009 02:45
@11.hahahahha to ci sie udalo kiki. A z tym dachem jak to prawda to ....rozkladam rece i pytam sie "gdzie jest jakakolwiek odpowiedzialnosc?,ludzie"

lala 11.12.2009 16:50
lolek mi nie chodzi kto daje na zasiłki rodzinne ale o fakt że nasze władze się bawią,biorą premie itd a w nosie mają dzieci

lolek 11.12.2009 08:37
ad 15. lala pieniądze te idą jako dotacja z urzędu wojewódzkiego i to on wstrzymał wypłatę - nawet nie wiesz kto ci pieniązki daje. wstyd

wenecjanin 10.12.2009 23:42
Za te numery z działkami przy Wolbórce Pana przewodniczącego rady naprawdę warto pomyśleć o referendum jak w Łodzi. To towarzystwo inaczej nawet się nie zainteresują krytyką. Mają to gdzieś bo maja kase i władzę, więc wszystko im wolno.

popissldpsl i żyd 10.12.2009 20:01
Wybory już wkrótce i zaczyna się kampania..."Służby&quot ; już zaczynają działać he he he. Chłopaki tylko uważajcie żeby nie wyszło kompromitująco tak jak z JEDYNYM SŁUSZNYM KANDYDATEM CZERWONYCH MARKIEM KRAWCZYKIEM którego promuje tutaj jego "fan". :) Śmiać mi się chce z was wszystkich...

Lala 10.12.2009 17:52
Jakie brawo? właśnie okradli dzieci, w Mops są wstrzymane zasiłki rodzinne!!!!i kto za to odpowiada?czy nie nasze władze?na wszystko mają a tu święta i co?nasze pociechy i ich rodziny bez pieniędzy?

danciak 10.12.2009 17:49
Odnowili, ale zapomnieli o dachu który jest w tragicznym stanie. Brawo dla Inwestora.

Wujek Bonzo 10.12.2009 17:31
Basen, rewitalizacja, pałac oraz park dr Rode. Brawo Haraśny! A czym pozostali się mogą pochwalić? Jedyne zasługi to takie, że nie latają do Izraela i Los Angeles jak Kropiwnicki. Może w Tomaszowie przydałoby się referendum?

KK 10.12.2009 12:59
ad.11 - hahahahh- to tez z tomaszowka pamietam.... a tak poza tym - ladnie. za jakis miesiac pojawi sie tu artykul o tym, jak wyszlo szydlo z worka i kto ile wzial za to w lape. i woda z ktorego kranu rozcienczano elewacyjna farbe, ktora zimy nie wytrzyma....

kiki 10.12.2009 12:09
@10...jest,jest - nawet i to,że postrzegam palące sie lampy uliczne na Langego pomimo,że to juz południe minęło.

wlod 10.12.2009 09:54
kiki tak się zastanawiam czy jest cokolwiek co w Twoim postrzeganiu co zasługuje na aprobatę? Podaj mi proszę choć jeden punkt odnieniesienia.Wskaż coś co powoduję,że wsajesz rano i jesteś wstanie normalnie komunikować się w społeczeństwie.Przepraszam ,że tak pytam ale martwię się o Ciebie kiki.

kiki 10.12.2009 09:35
No to po co elewację robili jak dach dziurawy...na pokaz?,że tacy gospodarze miasta?...Qrde...jeśli to prawda z tym dachem,to ONI są miglance,takie jak kacapy.

grizzly 10.12.2009 08:45
Mozna było tylko konserwatorowi zabytków nie była w smak żadna zmiana.

Jojo 10.12.2009 08:30
W obecnej dobie nagonki na lekarzy Dr. Rode za posiadanie takiego domu wsadzili by pewnie do więzienia!Ha,ha,ha

Opinie

Reklama

Dzień Boba Marleya. Muzyka, która stała się głosem wolności

Dzień Boba Marleya to nie tylko wspomnienie jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, ale także święto idei, które do dziś inspirują miliony ludzi na całym świecie. Bob Marley, ikona reggae i kultury Jamajki, pozostawił po sobie coś więcej niż ponadczasowe piosenki – stworzył muzyczny manifest wolności, pokoju i równości.Data dodania artykułu: 06.02.2026 00:30
Dzień Boba Marleya. Muzyka, która stała się głosem wolności

Dziś w kraju i na świecie (piątek, 6 lutego)

Dziś jest piątek, trzydziesty siódmy dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.10, zachód o 16.29. Imieniny obchodzą m.in.: Amanda, Antoni, Bogdan, Dorota, Joachim, Leon, Paweł, Szymon i Tytus.Data dodania artykułu: 06.02.2026 00:00
Dziś w kraju i na świecie (piątek, 6 lutego)

Dziś w kraju i na świecie (czwartek, 5 lutego)

Dziś jest czwartek, trzydziesty szósty dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.12, zachód o 16.28. Imieniny obchodzą m.in.: Agata, Adelajda, Jakub, Albwin, Awit, Awita, Elpin, Indracht, Izydor, Lubodrog, Rodomił, Saba, Strzeżysława i Dobiemir.Data dodania artykułu: 05.02.2026 08:29
Dziś w kraju i na świecie (czwartek, 5 lutego)

Branża paliwowa prezentuje koncepcję sprzedaży bezwitrynowej na stacjach benzynowych

Zmniejszenie impulsywności zakupów napojów wyskokowych, ograniczenie kontaktu dzieci z trunkami i wsparcie dla osób próbujących ograniczyć picie - to główne cele koncepcji sprzedaży bezwitrynowej alkoholu zaprezentowanej podczas konferencji prasowej Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN).Data dodania artykułu: 04.02.2026 20:30
Branża paliwowa prezentuje koncepcję sprzedaży bezwitrynowej na stacjach benzynowych
Reklama

Polecane

Dzień Boba Marleya. Muzyka, która stała się głosem wolnościJuniorzy Lechii w Chorwacji – sport, integracja i Erasmus+„Bałam się, że już nie wróci”. Telefon żony i szybka akcja policji przerwały kryzysMistrzostwa Polski Młodzików wracają do Tomaszowa. „Srebrna Łyżwa” ponownie w ArenieFerie zimowe w Tomaszowie. Lód, biblioteka i „Tkacz” – pierwszy tydzień pełen atrakcjiScena, emocje i mistrzowskie aktorstwo wracają do Tomaszowa!Grad bramek i sparing na minusUwaga na mróz. Policjanci kontrolują pustostany i sprawdzają, czy nikt nie potrzebuje pomocyIgrzyska 2026 - prezes PZŁS: ostatnie wyniki dają nadzieję na bardzo wysokie miejscaGdy muzyka naprawdę pomaga. Tomaszów gra dla Jakuba i AdamaPonad 6 mln zł dla tomaszowskiej onkologii. NU-MED przyspiesza cyfrową transformacjęMróz zagraża zwierzętom — policja z Tomaszowa apeluje: jak pomóc i gdzie dzwonić
Reklama
Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

1. Podstawowym obowiązkiem dozorcy jest dbałość o powierzone jego pieczy budynki i ich wyposażenie w urządzenia techniczne.2. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości i właściwych służb technicznych o dostrzeżonych uszkodzeniach lub wadliwym działaniu instalacji i urządzeń technicznych.3. Podejmowanie doraźnych działań w zakresie ochrony mieszkańców przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzeń lub wadliwego działania urządzeń wspólnego użytku.4. Niezwłoczne usuwanie skutków opadów śniegu i gołoledzi w okresie zimowym.5. Sprzątanie, konserwacja i właściwe utrzymywanie przydzielonych terenów zielonych w okresie letnim.6. Udział w organizowanych akcjach sanitarno-porządkowych, odśnieżania, odgruzowywania itp.7. Dbałość o należyty stan wyposażenia nieruchomości, sprzętu ppoż. oraz pojemników do gromadzenia nieczystości, zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności ich wymiany.8. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności wywozu nieczystości.9. Czuwanie nad sprawnym działaniem wszystkich punktów świetlnych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.10. Zgłaszanie do administratora faktów o samowolnym zajmowaniu lokali.11. Zawiadamianie zarządcy nieruchomości o rażących przypadkach naruszania przez mieszkańców regulaminu porządku domowego.12. Wywieszanie flag z okazji świąt i uroczystości oraz utrzymywanie ich w czystości.13. Rozklejanie ogłoszeń, dostarczanie lokatorom korespondencji dot. zmian wysokości czynszu, upomnień itp.14. Wystawianie pojemników na odpady komunalne, selektywne i biodegradowalne zgodnie z harmonogramem wywozów przedstawionych przez firmę zajmującą się wywozem odpadów; wstawianie opróżnionych pojemników w wyznaczone miejsce.15. Sprzątanie pozostałości odpadów w miejscu składowania pojemników.16. Dbałość o należyty stan sprzętu i narzędzi przeznaczonych do utrzymywania porządku i czystości posesji.17. Wykonywanie innych czynności nieobjętych niniejszym zakresem obowiązków, a wynikających z umowy o pracę, obowiązujących przepisów oraz poleceń administratora. 
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: LechTreść komentarza: Niech zgadnę. Nikomu włos z głowy nie spadnie. Tu chodzi o zmianę na innych głodnych pieniędzy i żeby wszyscy myśleli, że teraz to już na pewno będzie dobra zmiana a tu prawdopodobnie zmiana kolejki po odprawy. Sprawa przyschnie dostaną etaty w innym miejscu np. w COS.Źródło komentarza: Od 7 mln zysku do wielkiej straty. Co wydarzyło się w Tomaszowskim Centrum Zdrowia?Autor komentarza: IdiotaTreść komentarza: "jedyne kryterium: ceny (100%)" :-)) Gratuluję wiedzy i zdrowego rozsądku. Skąd oni biorą takie tuzy???Źródło komentarza: Most na Legionów: przetarg ruszył. Co już wiadomo, a co wciąż jest pod znakiem zapytaniaAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: A może tym młodym ludziom ( 30 - 40 ) zaproponować pracę , nie pomagać im w traperce? to jest koszmar , tacy młodzi ,, bezdomni,, bo się pracować nie chce i chodzą parkami za rączkę.Źródło komentarza: Uwaga na mróz. Policjanci kontrolują pustostany i sprawdzają, czy nikt nie potrzebuje pomocyAutor komentarza: TMTreść komentarza: Teraz to już legalne:)bo uśmiechnięci rozdają:)Źródło komentarza: Tomaszów wzmacnia strażaków na czasy „pogody ekstremalnej”. Unijna dotacja na wozy, drony i agregatAutor komentarza: TMTreść komentarza: Jeszcze nie tak dawno wiekszosc pisała że WOT to prywatne wojsko Macierewicza a teraz proszę zaproszenie do wotu:) więc ten Macierewicz nie taki zły jak piszą:)Źródło komentarza: Dlaczego warto zatrudnić żołnierza WOT? Pracodawcy zyskują nie tylko człowieka „od zadań specjalnych”Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Istny cyrk, W naszym powiecie jest tak: ci z PiS-u udają, że są prawicowi i w dodatku jeszcze kościółkowi, a ci od ryżego donka udają, że są centrowi i "postympowi". A wszyscy mają głęboko w dupie zarówno PiS, jak i ryżego donka. Jednym słowem: kupa dziada bez zelówek.Źródło komentarza: W tomaszowskiej Koalicji Obywatelskiej ostatni zgasi światło
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama