Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 23:10
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Bizantyjskie rozpasanie za wiedzą i zgodą Starosty

Kilka lat temu Powiat Tomaszowski zlikwidował Młodzieżowy Dom Kultury. Miało to przynieść oszczędności finansowe, ponieważ placówka miała charakter oświatowy, a instruktorzy byli na etatach nauczycielskich ze wszystkimi ich przywilejami. Koszt rocznej działalności zamykał się kwotą 1 miliona 200 tysięcy złotych. W miejsce MDK powołano Powiatowe Centrum Animacji Społecznej. Instytucja generuje gigantyczne koszty przy minimalnym zainteresowaniu ze strony potencjalnych podopiecznych. Obecny plan finansowy na przyszły rok przewiduje 2 miliony 800 tysięcy złotych. Słyszymy jednak, że będzie to za mało, bo zatrudniona księgowa sobie nie radzi i trzeba zatrudnić kolejnych księgowych. PCAS stał się też miejscem przechowania politycznych leserów, czego przykładem jest powiatowy radny - Paweł Łuczak.

Poniżej publikujemy w całości plan finansowy przygotowany przez dyrekcję Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. To, co zwraca w nim przede wszystkim uwagę to fakt, że 65 procent wszystkich kosztów to wynagrodzenia wraz z pochodnymi. PCAS generuje 30,13 etatu a łączna wartość to prawie 1 milion 860 tysięcy złotych. Pracownicy to zarówno kadra administracyjna, jak i instruktorzy i pracownicy obsługi. Szybka kalkulacja pozwala nam więc wyliczyć, że średnia pensja w tej placówce kulturalnej wynosi 5166 złotych. Można powiedzieć: szok i niedowierzanie. 

Powiat Tomaszowski dopłaca do PCAS 2,2 miliona złotych. Tyle, że jest to mocno teoretyczne. Do tej kwoty należy bowiem doliczyć dochody z najmu majątku, którego właścicielem jakby nie było jest powiat. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od radnych Komisji rewizyjnej wynika, że z zajęć w PCAS korzysta ok. 150 osób. Dla porównania można przywołać często krytykowaną Arenę Lodową. Jej utrzymanie kosztuje miasto 1,5 miliona złotych.

Organizowane są w niej liczne imprezy, a w ubiegłym roku skorzystało z niej 80 tysięcy osób.  Koszty funkcjonowania wszystkich miejskich placówek kulturalnych zrzeszonych w MCK to ok 3 miliony złotych. W tych pieniądzach jest organizacja Polish Love Jazz Festiwal, chór miejski oraz rewelacyjna miejska orkiestra. Dysproporcje widoczne są gołym okiem. Ale można je mnożyć. kolejny przykład to Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, który kosztuje 1,8 miliona rocznie. 

Być może ktoś w tym miejscu przywoła sytuację pandemiczną. Oczywiście koronawirus to doskonała wymówka na wszystko. Tylko, że plan dotyczy przyszłego roku a skalę działalności można ocenić po innych cyfrach ujętych w zestawieniu. Jedną z nich jest koszt zadań kulturalnych, edukacyjnych i sportowych. Przez cały rok ma on wynieść 30 tysięcy złotych.  Z kolei wpływy od uczestników zajęć to tylko 98 tysięcy. 

Mnożenie wielu niepotrzebnych etatów i generowanie kosztów, to nie jest jedynie problem w PCAS. Zatrudnianie radnych, takich, jak wspomniany wyżej Paweł Łuczak (próby dowiedzenia się czym właściwie zajmuje się ten reprezentant Platformy Obywatelskiej okazują się całkowicie bezowocne) trudno nazwać inaczej niż korupcją polityczną. Ślepe polityczne etaty tworzone są też w samym starostwie powiatowym a nawet Tomaszowskim Centrum Zdrowia, gdzie (przynajmniej niektórzy) radni walczą o każdą złotówkę na ratowanie życia ludzi. 

Niestety mamy do czynienia z niespotykanym dotąd poziom niegospodarności i nonszalancją przy wydawaniu publicznych pieniędzy. Co na to radni? Milczą. Może więc czas na jakieś zmiany i odwołanie ze stanowisk osób, które się na nie po prostu nie nadają. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jan 04.01.2021 22:53
Proponuje się przyjrzeć panu wicedyretorowi PCAS-u D.Stańdo i jego karierze na Poczcie polskiej w Piotrkowie Tryb i dlaczego musiał wyfrunąć z wiatrem. Niech się wicedyrektor pochwali swoja „kariera”zawodową . Kolejny człowiek z łapanki mierny ale wierny staroście . Przeciez ten człowiek nawet nie potrafił zarządzać swoim nieudolnym życiem ...

Etm 05.01.2021 12:52
Pani dyrektor to samo. Mierna, ale wierna. Śmieszne i żałosne

jj 31.12.2020 13:17
Złe i naganne działanie nie zawsze musi być niezgodne z prawem zwłaszcza w polsce !!! szczególnie pod panowaniem jarosława gdzie tk sądy i inne instytucje tak spauperyzowano że nie będzie co po nich zbierać !!! Efekt zapraszam na poczekalnię dworca w tm o godzinie 5-6 rano można sobie zobaczyć do czego się sprowadza społeczeństwo ! i jeszcze park przy deko smaku w pogodny dzień - kiedyś nakręcę film i puszczę w świat jak to się nie skończy w tm !

Etm 30.12.2020 23:53
Panie starosto nasz czy nie uważa Pan, że należałoby pracowników PCASu oddelegować do pomocy w sanepidzie, starostwie lub szpitalu chociażby do prostych prac biurowych na okres pandemii? Czy zamierza Pan nadal płacić za udawanie, że się pracuje? Nagranie piosenki na święta i zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci chyba nie zajęło całego miesiąca pracownikom, za który dostali pełne wynagrodzenie. Wyborcy widzą tą niegospodarność.

Io 22.12.2020 19:29
Starosta już czyha na posiadłości przy majowej...na razie stołki trzyma...dla sąsiadów...

Myślący 14.12.2020 22:03
I co? Tu 2 mln, tam 5 mln, jeszcze gdzie indziej 10 mln dla swoich, a gawiedź siedzi cicho za 500 + Jakie społeczeństwo, taka władza... Siedźmy dalej ciacho i patrzmy np na to jak były listonosz zostaje zastępcą dyrektora PCAS i cieszmy się dalej bo jest 500+ i 13 emerytura Jak zabraknie to dodrukują pieniędzy bez pokrycia inflacja poszybuje do 8 %, podniosą podatki i im oddamy z nawiązką ten socjal (obecna inflacja na poziomie ok 4% jest jedną z najwyższych w Europie) Nie ma to jak cieszyć sie trzymając rękę w nocniku...

69 25.12.2020 21:22
Nawet bardzo Myślący !!!

Marta 14.12.2020 13:11
Z tym PCAS jest ciekawa historia. Moje dzieci chodziły tam na zajęcia. z tego co widziałam, to co chwila ktoś się zwalniał. Zaczęło się chyba na Mościckiego i przeszło na Farbiarską. Co chwila ktoś, jak nie sprzątaczką to Panie od teatru, nie ma nikogo od wspinaczki, od plastyki, a od wokalu to chyba z 4 osoby były. Moje najmłodsze już nie ma akademii małolata, a starsze języków bo się "coś pozmieniało". Mnie interesuje czy w ogóle Starosta wie co tam się dzieje? A może chłopak żyje w błogiej nieświadomości.

Mieszkanka Tomaszowa 13.12.2020 11:34
Czegoś tu nie rozumiem. Jeżeli firma prywatna nie przynosi zysków to musi być zamknięta, bo starostwo nie dokłada ani jednej złotówki nikomu. Uważam, że w tej sytuacji PCAS też powinno być zamknięte a nie starostwo finansuje z naszych podatków pensje swoich przyjaciół z partii. Budynek proponuję wynająć firmie prywatnej i jestem pewna, że dobry manager będzie potrafił zarobić na pensje swoich pracowników i na czynsz, który będzie przynosił zyski dla naszego powiatu a nie straty jak dotąd. Dla mnie logiczne. Dla zarządu powiatu nie. Dlaczego? Na kogo głosowaliście? Ludzie otwórzcie oczy

Prawda 13.12.2020 11:09
Dlaczego agadmin nie opublikował mojego komentarza o widecyrektorze PCAS, który ma kompetencje na to staniwisko ponieważ był listonoszem?

Prawda 13.12.2020 01:43
Kultura tam bardzo niska ale jakie wysokie koszty... Zadekowali tam znajomków co to na kulturze się znają jak Najman i Jakimowicz na polityce i sprawach publicznych (eksepci TVP Info) Np. zastępcą dyrektorka w PCAS jest pan, który kiedyś był listonoszem... Po prostu zaprawiony był w chodzeniu, chodził, chodził i wychodził stanowisko wygrywając konkurs za kompetencje, a nie za to, że był z odpowiedniej partii Normalnie, po polsku... Wszyscy zapiszmy się do tej czy innej partii i zróbmy z Polski wielki naród prezesów, dyrektorów, kierowników po znajomości Pensje wysokie, kolega nie zwolni a jeszcze swojemu odejmie obowiązków i pieniedzy dołoży, będzie dobrobyt i za 5 lat dogonimy gospodarczo Niemców Proste...??

Ajdejano 12.12.2020 16:00
Dodatek do mojego ostatniego wpisu. Żeby była zupełna jasność (nie pomroczna , jak u szpicla tw bolka): różni radni (powiatowi, miejscy, wojewódzcy), zdaje się, traktują swoje samorządowe "fuchy" (mandaty) jako dobry dodatek na zarobienie jakiejś-tam kasy i "załatwienie" sobie "dobrych, cwaniackich kontaktów". Oni zupełnie zapominają, że mają pilnować interesów sowich wyborców, czyli - m.innymi - NASZEJ KASY (PODATKÓW). Zapominają również, że ten ich elektorat, to nie są bezmózgie barany, ale ludzie, którzy cokolwiek myślą, a więc odpowiednio oceniają tych swoich, samorządowych "idoli". To "olewające" podejście widać wszędzie. Nawet w portalu p. radnego Strzępka. Może zacznijcie traktować ludzi normalnie, a nie jak przygłupów.

Gdyby głupota miała skrzydła... 12.12.2020 11:08
Nic dziwnego, ze Strajki Kobiet w Tomaszowie sie skonczyły, skoro na ich czele stał miedzy innymi wspomniany radny Łuczak. Na ustach je*** PIS, a po brodzie płynie pisowskie mleczko i kolega Pana starosty...Co za żenada i kompromitacja.

Zawsze 12.12.2020 15:36
jest drugie dno...

Ajdejano 11.12.2020 20:06
My - szara wyborcza masa - mamy przecież swoich przedstawicieli w tym powiatowym samorządzie (a może - w nierządzie). Więc pytam: dlaczego nikt z tego naszego powiatowego samorządu nie zainteresował się (na poważnie, a nie medialnie-marketingowo) tą całą totalną bryndzą z tym PCAS. Kto wpadł na koński pomysł, aby: 1. Najpierw wybulić kupę kasy (przypisek: NASZEJ, KUR..., KASY) na stworzenie tego przytułku dla lokalnych cwaniaczków z miodem w uszach - leserów, znajomków/pociotków lokalnej "wadzy" ?!?!?! 2. Pozwolić staroście na kosztowne prowadzenie tego bałaganu bez żadnego planu, ale z dużymi kosztami, których nie ponosi starosta, tylko MY-WYBORCY z naszych ciężko wypracowanych podatków. Nasi samorządowi przedstawiciele tego nie kumają, bo oni mają głęboko w du....żym poważaniu jakąś-tam, tzw. samorządność. Jak można było, bez dokładnej analizy, przyklepać ten cały, idiotyczny temat tego całego PCAS ?!?!?! W tym kontekście, bardzo interesuje mnie zdanie naszego Admina .......

Miszczu 18.12.2020 19:59
Miszczu jeszcze nie Odpowiedziałeś na pytanie zadane kilka tygodni temu wiec zakończ jeden temat dopiero zacznij się trzepać w innym

Madka 10.12.2020 20:32
No niestety trochę tak jest. Rozwiązali MDK bo tam nie czarujmy się też była patologia systemu. Pracownicy z dwojgiem uczestników zajęć albo i z żadnym bo i tak było rąbali kasę na kartę nauczyciela i zbijali kapitał. Sam ówczesny szeryf tego cyrku korzystał jak na prywatnym folwarku, a to portki trzeba kupić, a to wczasy w górach dla całej rodziny pana ZET oczywiście pod szyldem promocji powiatu w górskich i nadmorskich kurortach. Potem korzystanie z państwowego sprzętu szlifierek, tokarek, mebli i samochodu. tutaj tez hulaj dusza piekła nie ma... Natomiast teraz co....? Niekompetentni, spadochroniarze. Jakie mają kwalifikacje tam pracownicy nie wspominając o listonoszu vice dyrektorze, przy którym wypadałoby zaśpiewać piosenkę Kot i Pat, Pat i Kot , to przyjaciele od lat, z torbą pełną listów.... la la la lala. Na siłę ściągani ludzie, dzieci powielani kilka razy na różnych al,wydarzeniach. Trzeba to głośno powiedzieć - NIE JEST POTRZEBNY MIASTU POWIATOWY DOM KULTURY BO KAŻDY MA GO W SWOJEJ GMINIE !!! Lecz projekt muszą zrealizować i osiągnąć wskaźniki czy to się to komu podoba czy nie, bo inaczej zwrot kasy a to jest bardzo prawdopodobne. Pozdrawiam

Łojciec 10.12.2020 18:42
Przerost formy nad treścią to raz. Zatrudnianie ziomków to dwa. Salki tam małe, szumnie nazwane pracowniami. Kupa kasy władowana, a obok stoi budynek po szkole i marnieje. A tam po klasach byłaby fajna przestrzeń na pracownie. Dzieci na zajęcia z łapanki, niektóre chyba liczone podwójnie, wliczając w to dzieci p. Dyr. Sala widowiskowo-teatralna byłaby do zarobienia na siebie gdyby nie błędy wykonawcze, za sceną ściana wspinaczkowa.... Jak pogodzić jedno z drugim? Raz robić widowisko raz udostępniać ściankę. Byłem swojego czasu na otwarciu z dzieckiem i podjęło próby udziału w zajęciach. Panie od teatru były super ale teraz ich nie ma. Córka zrezygnowała.

shrek vii 10.12.2020 13:30
Arena nie jest taka cacy jak na zewnątrz sie wydaje?!

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama