Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 03:16
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Relaksacyjnie pachnący powiew natury z całego świata

Saunowanie to nie tylko odpoczynek i regeneracja. Według mnie to przede wszystkim pomoc dla mojego ciała. Ułatwianie radzenia sobie ze stanami zapalnymi, walka z bakteriami, patogenami, wirusami, pozbywanie się toksyn. Dla zdrowia wybrałam się zatem w nocy na cztero godzinny seans. W zasadzie na rytuał do sauny z prawdziwego zdarzenia, aby pod czujnym okiem sauna mistrza - Zbyszka Łukaszewskiego, zgodnie z etykietą doświadczyć tego „widowiska”. 
Relaksacyjnie pachnący powiew natury z całego świata

Jak się okazało nie tylko się spociłam i zrelaksowałam przy dźwiękach muzyki i zmieniających się zapachach, nie tylko wypilingowałam i naolejowałam ciało, wcześniej „pobita witkami brzozowymi”, skosztowałam przekąsek, skorzystałam z basenu, jaccuzi, tężni, masażu wodą w pięknym Monastirum u Cystersów za sto dwadzieścia złotych, spędzając cztery godziny w nocy z piątku na sobotę.

 Przede wszystkim jednak sauna majster nauczył mnie poznawania własnego ciała, a to przecież bezcenna wartość dodana.  Rytuał, którego doświadczyłam pozwolił mi poczuć na ciele gorący, obłędnie pachnący powiew natury z całego świata. Za sprawą muzyki, zapachu i wachlarza przenosiłam się w różne zakątki świata zapominając, zatracając w myśleniu, że jest mi gorąco i jestem naga. Podczas wszystkich seansów zwiedziłam świat oczami wyobraźni, czując wieloma zmysłami jego naturalne piękno.

1 seans:

Drzewo róży

Palmeroza

2 seans:

Żywotnik koreański

Witki brzozowe

Jodła syberyjska

3 seans - Panowie:

Kocimiętka właściwa

Niaouli

Drzewo copaiba

4 seans - Panie:

Drzewo ho

Drzewo copaiba

Pealing cukrowy:

Rumianek

Pyłek pszczeli

Maska na ciało:

Miód oraz zioła (Lubczyk, Mięta pieprzowa)

Zwiedziłam świat oczami wyobraźni, czując wieloma zmysłami jego naturalne piękno.

Dlatego w ramach poszerzania wiedzy o saunowaniu, seansach, saunamistrzach, zapoznałam się (dzięki sugestii jednego z nich) z kilkoma stronami i portalami FB. Przede wszystkim stroną Polskiego Towarzystwa Saunowego - PTS ( https://www.polskietowarzystwosaunowe.pl/ ), następnie zasięgnęłam opinii na portalu poświęconemu "poprawnemu saunowaniu" ( http://poprawnesaunowanie.pl/ ).

 Dodatkowo dopytałam także  Zbyszka Łukaszewskiego o  sprawy rodzące moją kobiecą ciekawość.

 

Jakie uprawnienia, szkolenia, wiedza są potrzebne aby zostać "mistrzem sauny"?

W środowisku raczej używamy odwrotnego określenia "saunamistrz" lub "saunamajster" w zależności z którego kręgu językowego pochodzi mówiący (to drugie z tego co kojarze z niemieckich saun do nas trafiło, gdzie seanse zostały zdecydowanie wcześniej "wymyślone"), jeśli chodzi o uprawnienia to formalnie nie ma - zawód nie jest objęty żadnymi regulacjami prawnymi (były w środowisku PTS - próby stworzenia takowych, ale na razie nic nie wiadomo w tej kwestii). Większość saunamistrzów to samouki - jak ja - lub po kursach organizowanych przez bardziej doświadczone osoby z branży lub obiekty. Ja oprócz podglądania kolegów na różnych eventach, szkoliłem się z stosowania olejków eterycznych, aromaterapii - to też istotna kwestia naszej pracy.

Skąd pomysł na saunowanie nocą?

Pomysł na saunowanie nocą wynika z bardzo prozaicznych przyczyn. Żeby zorganizować coś specjalnego - zwykle dodatkowo płatnego - trzeba się pozbyć "zwykłych" klientów. W saunariach oraz hotelach taka możliwość jest tylko po normalnych godzinach otwarcia, w innym przypadku klienci są bardzo niezadowoleni ze skrócenia lub zamknięcia obiektu.

Owszem zdarzają się eventy w normalnych godzinach (jak zawody saunamistrzów np.: te organizowane przez PTS) na które po prostu wykupuje się dodatkowy bilet ( i wtedy wejście na seans w ramach zawodów jest na podstawie opaski dodatkowej lub innego odróżnienia od zwykłego klienta, a w miarę wolnych miejsc czasem dostępne są seanse dla klientów którzy nie wykupili biletu na zawody). Ale noce saunowe zawsze mają specyficzny klimat, podobnie jak to było w teraz jest poczęstunek itp, często jest jakiś motyw przewodni (Halloween, noc filmowa, walentynkowa itd), bardzo popularny jest w naszym środowisku również sylwester w saunie.

Naturalne olejki eteryczne, witki, dobór muzyki, tempa wieczoru to pana autorski projekt? Jeśli tak to skąd inspiracje?

 Tak, to ja wybierałem wszystko, natomiast oczywiście nawzajem wszyscy od siebie podglądamy i przerabiamy pod siebie :). Nie ukrywam że akurat zapachy, witki i muzyka na drugim seansie są inspirowane od wspaniałego saunamistrza Ryszarda Raka, guru w środowisku saunamistrzów polskich jeśli chodzi o witki, banie (rosyjska wersja sauny), zioła, olejki, wywary. Uwielbiany przez wielu saunowiczów za swoje oddanie i podejście do kwestii seansów. Dodatkowo jest on najlepszym "fotografem saunowym" - robi fantastyczne zdjęcia z imprez saunowych (również zagranicznych).

Jakie pozytywy dla ciała i ducha ma saunowanie latem, czy pomaga przygotować nas do życia w upale? 

Saunowanie latem wg. mnie niczym się nie różni od tego które robię w sezonie stricte rozumianym jako saunowy sezon (jesień i zima), ani mi to nie pomaga ani nie przeszkadza znosić upały - szczególnie jak te ostanie - jedyne co to staram się w trakcie seansów to używać innych (lżejszych) zapachów, głównie cytrusy, delikatne zioła lub kwiaty.

Czy wg pana saunowanie w Polsce jest popularne?

 Staje się coraz popularniejsze. Praktycznie każdy nowy hotel stara się mieć na swojej strefie basenowej saunę - inna kwestia że za popularnością nie idzie edukacja. Ja jestem gorącym orędownikiem tzw. poprawnego saunowania, którego podstawową zasadą jest zakaz strojów kąpielowych w saunie, i niestety w wielu obiektach jest to całkowicie pomijane (mimo że często mają w swoich regulaminach takie zapisy - ale obsługa nijak tego nie wymaga, nie edukuje itd) , dopiero duże obiekty (choć nie wszystkie) próbują edukować społeczeństwo w tym zakresie. Na stronie PTS znajdzie Pani mapę/listę obiektów przyjaznych i wymagających poprawnego saunowania.

Jakich rad udzieliłby pan osobie, która pierwszy raz wybiera się do sauny.

Przed rozpoczęciem powinno się udać do lekarza - to może zabrzmi jak banał ale w niektórych przypadkach może mieć znaczenia nasz stan zdrowia, oczywiście z drugiej strony duża część lekarzy nie ma zielonego pojęcia o fizjologii organizmu przy okazji saunowania, więc częścią ich opinii nie należy się przejmować, (chociaż jak lekarz mówi że kategorycznie nie - bo na przykład problemy z sercem - to raczej bym posłuchał) - w saunie najważniejsze jest słuchanie naszego organizmu. Zaczynając warto zajrzeć na strony które wymieniłem na początku, oraz porozmawiać z saunamistrzem, który sam ma zwykle duże doświadczenie i potrafi doradzić, poprowadzić przez wstępny okres "nauki" saunowania. Początkujący wg. mnie powinien zachować umiar, nie nadwyrężać się i przede wszystkim stosować się do podstawowych zasad (schładzanie, odpoczynek, uzupełnienie płynów) - alkohol też jest niewskazany :)

 

Po mojej przygodzie z sauną zaczęłam poszukiwać miejsc, które będą możliwe do odwiedzenia w przyszłości. Jeśli chodzi o saunowanie w Warszawie i okolicach to w ostatnich czasach pewnie powstało kilka mniejszych i jeden duży obiekt który można polecić. Dołączyły one do innych już istniejących, a wartych odwiedzenia :) Sauny rosną jak grzyby po deszczu. Warto jednak wybierać rozsądnie, a swoja przygodę z sauną rozpocząć pod czujnym okiem specjalisty.

 

Zbyszek Łukaszewski poleca:

Warszawa to przede wszystkim Studio Sante, pozostałe miejsca na własna odpowiedzialność :)

pod Warszawą - Sunago - ogromny park wodny, ale również sauny, są seanse, co prawda dużo ludzi którzy dopiero zaczynają przygodę z saunowaniem, ale obsługa bardzo ciężko pracuje żeby było coraz lepiej - polecam z powodu największej w okolicach Warszawy sauny - sauna "Akwarium" na ok 120 os. z widokiem na akwarium z rybkami, pozostałe sauny równie ciekawe i inspirujące.

Kolejny obiekt, tym razem mniejszy, to "Per Natura Wioska Saunowa", powstały niedawno, wciąż się rozbudowujący, mały obiekt prowadzony przez prawdziwych pasjonatów jednocześnie saunamistrzów - położony w pięknym lesie.

 

Te dwa podwarszawskie obiekty - leżące na zupełnie przeciwnych osiach (geograficznie, wielkościowo itd) - to tylko malutka próbka z wielu które funkcjonują w Warszawie i okolicach.

W pozostałych regionach Polski ja osobiście preferuje Aguadrom w Rudzie Śląskiej, Hotel Binkowski w Kielcach (szczególnie jak skończy się budowa nowego saunarium), FALA w Łodzi, Saunarium Ślęza.

Pozostałe warte odwiedzenia to odsyłam do wspomnianej mapki na PTS i grup saunowych na FB.

Poza naszymi granicami: w Niemczech obiekty sieci VaBali (byłem w dwóch: w Berlinie i pod Dusseldorfem ) oraz Kristall Therme trimini Kochel am See - piękny obiekt w górach 60km od Monachium. W Holandii: Thermen Bussloo i Thermen Berendonck.

Korzystając z okazji dziękuję wszystkim sanującym za spokój i ciszę, brak fleszy, które pozwalały nam doświadczać indywidualnie widowiska przygotowanego przez Zbyszka Łukaszewskiego w gościnnych progach Monastirum Hotelu Podklasztorze.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a