Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 06:47
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

100 Mieszkań Plus na ulicy Barlickiego

W ubiegłym tygodniu rządowe media podały wiadomość o podpisaniu pierwszych umów o dofinansowanie programu budowy mieszkań komunalnych. Z kolei w październiku ub. roku prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko zgłosił nasze miasto to uczestnictwa w tym projekcie. Jak informuje rzeczniczka prasowa magistratu, Joanna Szczepańska, nowe komunalne bloki zbudowane zostaną na terenie między ulicami Barlickiego i Borek.
100 Mieszkań Plus na ulicy Barlickiego

 Budynki budowało będzie Miasto. W ramach ogłoszonego przetargu, zlecono wykonanie koncepcji projektowej budynku wielorodzinnego. Ma być ona gotowa do 17 marca. Jej koszt to 30.750 zł, a przygotowuje ją spółka Embi Architektura z Radomia, której oferta okazała się najtańsza.

 

W przetargu wzięło udział pięć innych firm. Ceny za przygotowanie koncepcji sięgały ponad 134 tys. zł. Miasto na ten cel zarezerwowało w tegorocznym budżecie kwotę  90 tys. zł. Są więc oszczędności. Zgodnie z wymaganiami magistratu projekt obejmować  ma budowę 100-110 mieszkań.  85% ma mieć około 50 m2 . To najbardziej popularny metraż dla osób chcących wynająć własne "m". W budynkach  pojawią się także  punkty usługowo-handlowe.

 

[reklama2]

 

Na blisko 6,5 tysiącach metrów kwadratowych, na które składają się trzy przeznaczone pod inwestycję działki, poza budynkami znajdą się także tereny zielone, place zabaw dla dzieci oraz miejsca parkingowe, zgodnie z wymogami, stawianymi przez prawo budowlane.

 

Wykonawca koncepcji zobowiązany jest także do oszacowania przyszłych kosztów budowy budynków w stanie deweloperskim. Inwestycja ma zostać sfinansowana kredytem zaciągniętym w Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości SA. Wstępna umowa w tej sprawie została podpisana przez miasto w październiku ub.r.

 

Według informacji przekazanych przez Joannę Szczepańską budowy bloków z programu „Mieszkanie plus” powinna ruszyć już w czerwcu.  Rzeczniczka zapowiada specjalną konferencję prasową w tej sprawie, na której zostaną zaprezentowane szczegóły projektu oraz harmonogram prac. Władze miasta liczą jednak, że pierwsi lokatorzy zasiedlą mieszkania w 2018 roku.

 

 

W swoim założeniu  „Mieszkanie plus”  ma być programem budowy tanich mieszkań na wynajem. Od dotychczas wykorzystywanych mechanizmów finansowania komunalnego budownictwa mieszkaniowego różni go możliwość  przejęcia w przyszłości własności lokali mieszkalnych. Takiej możliwości nie było w przypadku programów realizowanych w ramach Krajowego Funduszu Mieszkaniowego.

 

Program "Mieszkanie Plis" mówi o niskiej wysokości czynszach. Mają się one wahać na poziomie 10-20 zł. za metr kwadratowy. Czy są to niskie ceny? W warunkach warszawskich zapewne tak. W Tomaszowie nie przedstawiają się one już tak "różowo".  Ponadto  pierwszeństwo przy zasiedlaniu mieszkań mają mieć rodziny z dziećmi


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tomek 24.02.2017 19:42
Witam, jeśli wszystkie przetargi będą brane pod kątem, że są najtańsze, mam pytanie, czy te mieszkania będą bezpieczne, bo w specyfikacji mogą być materiały inne, niż użyte w budowie. Odbiór budynków odbywa się na zasadzie przejścia przez wyszykowany lokal, szczęśliwy ten co go nabywa, bo cała reszta to już inna bajka. Zanim dostaniesz klucze, podpisujesz przejęcie lokalu w TTBS, nawet go nie widząc. Jeśli zrezygnujesz, a chcesz odzyskać wpłaconą kasę, przychodzą panie i wyliczają, że wanna zadrapana, że szyby w oknach porysowane itp. a szyby porysowały osoby myjące okna, przy oddawaniu bloku do użytku, za takie coś powinni ponieść konsekwencje osoby, które ten blok odebrały do użytku.

Podatek 22.02.2017 13:27
Poczytaj sobie jaki podatek powinieneś uiścić do US za wynajem tego mieszkania http://wyborcza.biz/biznes/7,1...BizLinkZ27

tom 20.02.2017 19:55
Nie ma nic za darmo czy taniej. Rzecz musi kosztować tyle ile jest warta. Jeśli jest sprzedawana taniej lub taniej wynajmowana to ktoś inny musi się do tego dorzucić. W tym wypadku urząd miasta który obraca pieniędzmi mieszkańców miasta, a więc my wszyscy i koniec!!! Nie dajcie się zwariować!!! Będzie mniej forsy dla innych czynników w mieście...

najemca 19.02.2017 22:53
Ciekawe czy odprowadzasz podatek od najmu.

j-23 19.02.2017 19:09
A nie można wybudować mieszkań na terenie do sprzedania przy ulicy św.Antoniego przy dawnym Tośku panie Prezydencie?? No a może lepiej niech powstanie następny supermarket,mamy ich tak mało w Tomaszowie nie prawda???

Aaa 19.02.2017 20:01
I kogo chcesz ubrać w mieszkanie tam bo chyba nie siebie? Wyobrażasz sobie tam mieszkać na skrzyżowaniu tak ruchliwych ulic?? Żadna przyjemność.. są tereny pod mieszkania i pod usługi myślenie nie boli chyba że trzeba pier***ić byle prezydentowi przypi****ć co nie?

j-23 19.02.2017 21:09
ciebie chce ubrać w mieszkanie myślący inaczej,popatrz na inne bloki gdzie stoją i przy jak ruchliwych ulicach a potem się wypowiadaj.I jeszce jedno sk

z Biernackiego 20.02.2017 07:28
Uważam że; w Tomaszowie jest bardzo mało marketów. Dla porównania Bełchatów posiada ich dwa razy tyle i dwie potężne Galerie. A tutaj trzeba pokonać połowę miasta żeby coś kupić, załamka. Galeria w okolicach Tośka byłaby strzałem w dziesiątkę.

kiki 19.02.2017 18:58
W niedługim czasie obudzisz się z ręką w nocniku. Nowe prawo o wynajmie mieszkań i działalności gospodarczej otrzeźwi twoje spekulacyjne dokonania.

Ania 19.02.2017 13:35
Czy to prawda że kolejne bloki mają też powstać przy Farbiarskiej pomiędzy budynkami Budowlanki a dawnej Drukarni? to byłaby świetna lokalizacja.

tomaszowianka 20.02.2017 22:11
Kiedyś nad Bulwarami miały powstawać apartamentowce ale obecnie ten temat ucichł, jak również pomysł zagospodarowania Parku Bulwary.

Kuba 19.02.2017 13:31
To byłaby cena przystępna za komorne, obecnie płacimy prywaciarzowi za wynajem mieszkania w bloku z plyt - 1500 pln. Myślę że to będzie też sposób na ukrócenie tego żdzierstwa przez tych cwaniaczków co powykupywali po kilka mieszkań w blokach za przysłowiową złotówkę w czasie panowania prez. Kwaśniewskiego. A teraz młodzi bez lokum muszą im słono płacić za ten luksus, aby mieć dach nad głową.

tomaszowianka 19.02.2017 14:20
z tego co pamiętam to za złotówkę mógł wykupić lokator ,więc tylko jedno mieszkanie to w którym mieszkał i wpłacił wcześniej pieniądze , wpłacał i czekał latam i spłacając wcześniej kredyt bankowy udzielony spółdzielni lub zakładowi pracy,zawsze młodzi najpierw mieszkali katem u rodziców albo wynajmowali i płacili właścicielowi,nie ma nic darmo bo niby dlaczego miałoby być?

Dimos 19.02.2017 15:25
Trafna uwaga. Ludzie, którzy mówią o właścicielach mieszkań "prywaciarze" nie mają szacunku do tego, że ktoś potrafi oszczędzać i dorabiać. Ja powiem inaczej - ludzie oczekujący darmowych mieszkań to patologia. Kto niby ma za to płacić? Ja zanim mogłem kupić na kredyt najmowałem 7 lat, teraz mam już 2 mieszkania bo oszczędzałem i jedno najmuje za 800 a nie 1500. Ludzie co mówią, że im się należy zniszczą Polskę.

Najemca 19.02.2017 22:56
Według Ciebie to przystępna cena skora za metr trzeba będzie zapłacić 10-20- zł. czyli licząc 20 x 50 metrów=1000zł. i dodaj do tego centralne ogrzewanie ciepłą i zimną wodę i.t.p. czyli wyjdzie jak u prywaciarza a zarobki w tym mieście wahają się od 1500zł do 2000zł. netto.

Dimos 19.02.2017 13:21
Przy obecnym popycie na mieszkania i ceny najmu od 500 do 1500zł za samo odstępne takie mieszkania mają racje bytu. Pytanie czy jest odpowiednio duża grupa rodzin, które zasiedlą tego typu mieszkania. W Tomaszowie mówi się o kilku tysiącach Ukraińców, którzy są lokowani w starych domach i robi się "ciasno" na rynku najmu, zwiększa się popyt. Ul. Barlickiego zyska na uroku.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a