Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 00:27
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Prawym okiem: wstydliwe szkolne tematy

Prawym okiem: wstydliwe szkolne tematy

Dzisiaj rano zamieściłem na swoim profilu prośbę, by kontaktowały się ze mną dziewczyny, które w swoich szkołach spotkały się z przypadkami molestowania seksualnego. Podobny wrzuciłem na fanpage NaszTomaszow.pl. Sporo osób ten post udostępniło. Sporo też na niego odpowiedziało. Powtarzało się jedno nazwisko... Jakie? Jeszcze do niego wrócę, ale w zupełnie innym artykule. Tym razem będzie o czymś innym 07.09.2018 21:57    30
Pod wiatr: podróże małe i duże

Pod wiatr: podróże małe i duże

Cudowny, odurzający zapach wakacji, z dopiero co zaparzoną kawą, w wygodnych ciuchach, a może bez, miłość, przyjaciele, radość płynąca z doświadczania w cudownej scenerii, zwiedzanko, może być rowerem, z grupą przyjaciół, znajomych, samotnie, w mieście, na wsi lub all inclusive, z muzyką w tle (bo tam gdzie jest muzyka jest szczęście). 07.09.2018 21:13    2
Wrześniowi obrońcy miasta

Wrześniowi obrońcy miasta

1 września przeciętnemu Polakowi kojarzy się z dwiema rzeczami: rozpoczęciem nowego roku szkolnego oraz kolejną rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Działania wojenne, rozgrywające się w Polsce w pierwszym jej okresie nie ominęły również i Tomaszowa. W nocy z 6 na 7 września na ulicach naszego miasta rozegrała się bitwa pomiędzy oddziałami wojsk hitlerowskich a 45. Pułkiem Piechoty Strzelców Kresowych, który wchodził w skład 13. Dywizji Piechoty. Warto przypominać tę nierówną walkę z hitlerowskim najeźdźcą prowadzoną w imię Ojczyzny i Honoru. 07.09.2018 08:41    11
PZW: Ktoś komuś na złość robi

PZW: Ktoś komuś na złość robi

Wakacje dobiegają końca. W dniu dzisiejszym swój letni sezon zakończyć mieli także miejscy wędkarze. Niestety szósta edycja komercyjnych zawodów o Puchar Ziemi Tomaszowskiej organizowanej przez skarbnika koła PZW 31 Starzyce Pana Grzegorza Skolika - nie doszła do skutku 02.09.2018 15:45    8
Prawym okiem: niskie loty na politycznej miotle

Prawym okiem: niskie loty na politycznej miotle

Kampania samorządowa ruszyła już całkiem oficjalnie. Nie znaczy to oczywiście, że wcześniej jej nie było. Toczyła się ona już od kilku miesięcy, a kandydaci, ordynarnie łamiąc prawo, prowadzili agitację. Najbardziej widoczni to oczywiście Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski, ale i w Tomaszowie do naruszeń dochodziło, chociaż udawaliśmy, że tego nie dostrzegamy. Zamiast ulotek rozdawano na ulicach "wizytówki", które nie były niczym innym niż wyborczą "bibułą". Pojawia się więc pytanie: czy należy ufać ludziom, którzy w tak jawny sposób z prawa kpią i kantują jak tylko mogą? Co będą robić, kiedy zostaną wybrani na stanowiska, funkcje, urzędy o które się starają? Staną się nagle wzorem cnót wszelakich (w tym tych obywatelskich)? Może i tak, wszak historia zna przypadki ladacznic, zamieniających się w pełne sztywnych zasad matrony. 25.08.2018 23:12    13
Wszyscy są tu ofiarami

Wszyscy są tu ofiarami

Wczoraj na jednym z anonimowych profili na portalu Facebook pojawiło się zdjęcie mężczyzny w wieku ok. 30+ z dosyć drastycznym podpisem. Według autora tego "mema" osoba widniejąca na fotografii zwabiła do swojego mieszkania i zgwałciła 15 letnią dziewczynę. Podano jego imię, nazwisko a także niemal dokładny adres zamieszkania. Post szybko zyskiwał kolejne udostępnienia i rozprzestrzeniał się w sieci niczym zaraza. 14.08.2018 22:27    11
21 października ogłoszono wybory

21 października ogłoszono wybory

Premier Morawiecki ogłosił dzisiaj rano wybory, a stosowny komunikat ma być dziś opublikowany w dzienniku urzędowym. 14.08.2018 15:06    6
Prawym okiem: nim pierwsza seta zaszumi w głowie

Prawym okiem: nim pierwsza seta zaszumi w głowie

Często narzekam, że w naszych samorządach brakuje tzw. pracy koncepcyjnej. Urzędnicy wspólnie z prezydentem (tudzież ze Starostą i Zarządem Powiatu) przygotowują projekty uchwał, programów i apeli a radni radośnie podnoszą ręce ku górze, będąc za lub przeciw. Czy tak być musi? Wcale nie. Dobra, merytorycznie przygotowana Rada, może być doskonałym partnerem dla władzy wykonawczej. Może przygotowywać własne projekty, brać udział w opracowywaniu projektów prezydenckich, wnosić uwagi i zgłaszać wnioski. Niestety takie przypadki należą do rzadkości. Łatwiej tłumnie przybywać na ciasteczkowe poczęstunki z okazji przecięcia takiej, czy innej wstęgi, wypinać dumnie piersi i mądrze potrząsać głowami. Brzuchy i d... rosną i tyle z tego wynika. 10.08.2018 22:10    4
Przez auta szybę: Tomaszów tęskni, Tomaszów czeka

Przez auta szybę: Tomaszów tęskni, Tomaszów czeka

Portal samorządowy, będący (przynajmniej w teorii) jednym z najbardziej opiniotwórczych branżowych mediów internetowych przyniósł w ubiegłym tygodniu sensacyjną wiadomość o tym, że w wyborcze - prezydenckie - szranki stanie również w naszym mieście Agnieszka Łuczak. No cóż, nie da się ukryć, że cały Tomaszów na tę właśnie kandydatkę czeka... 08.08.2018 22:16    28
Prawym okiem: ludzie, co się z nami dzieje?

Prawym okiem: ludzie, co się z nami dzieje?

Spektakl pt. "Obrona Polskich Sądów" trwa kolejny rok. O ile w ubiegłym roku protesty miały nieco szerszy charakter, to w tym biorą w nich udział głównie osoby w taki czy inny sposób zaangażowane politycznie. Zwyczajny obywatel, na co dzień starający się utrzymywać rodziny, jest tzw. wolnością sądów raczej mało zainteresowany. Z kolei ci, którzy mieli z sądami przynajmniej raz do czynienia, swoimi opiniami raczej się nie dzielą. Jeśli kogoś interesują tematy prawnicze i śledzi na bieżąco (emitowany od kilku lat na Polsacie) program "Państwo w Państwie", wie że sądownictwo u nas kuleje. I nie jest to tylko (chociaż również) winą, jak wielu twierdzi rozwiązań systemowych, tylko tzw. czynnika ludzkiego. Cóż... ten właśnie element rządzący (niestety nieudolnie) starają się wymienić. Pięć nowelizacji ustawy w niespełna rok to kompletna kompromitacja. Nie o tym ma jednak być ten felieton. Rzecz się tyczy protestów, ochraniających je policjantów, oraz fali agresji, którą niezbyt mądrzy ludzie starają się ukierunkowywać na służby mundurowe. Niedawno zamieściłem na ten temat wpis na mojej fejsbukowej tablicy i to, co wypisywała część moich znajomych budzić może jedynie przerażenie. Ludzie, co się z nami dzieje? 06.08.2018 13:07    43
Mamma mia nadchodzi noc oczyszczenia

Mamma mia nadchodzi noc oczyszczenia

Przerażają, czy poruszają ważne społeczne zagadnienia i pokazują wakacyjną porą drugą stronę ludzkiej natury. God bless America. God bless Tomaszów. 02.08.2018 18:39    1
Protesty w całej Polsce: łańcuch światła

Protesty w całej Polsce: łańcuch światła

Dzisiaj w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Gdańsku doszło do demonstracji w związku z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudy nowelizacji ustaw sądowniczych, w tym o Sądzie Najwyższym. Także Tomaszowianie uczestniczyli w tych protestach. Pojechało dziś na protesty spontanicznie około 12 znajomych mi osób swoimi samochodami. Mam nadzieję, że Tomaszowian było więcej. Łącznie demonstracje odbywały się w ponad 40 miastach. Może i nieudolnie, ale powiem po swojemu o co tu chodzi. 27.07.2018 02:20    39
Prawym okiem: gdy rozum śpi... cwaniactwo kwitnie

Prawym okiem: gdy rozum śpi... cwaniactwo kwitnie

AntyPiS w każdej gminie, AntyPiS w każdej rodzinie. Brzmi żartobliwie? Tyle, że śmieszne to wcale nie jest. Partia rządząca jaka jest, każdy widzi i... ocenia. Spektrum ocen jest szerokie. Od bałwochwalczego zachwytu, po graniczącą z obłędem nienawiść. Emocje rosną, a kiedy się pojawiają znika zdrowy rozsądek, w jego miejsce wstępują demony. 24.07.2018 17:55    99
Prawym okiem: Nie-dobra zmiana

Prawym okiem: Nie-dobra zmiana

Rażą Was zaniedbane miasta? Denerwują niezagospodarowane przestrzenie, lub sposób zagospodarowania niezgodny z jakimkolwiek ładem? Komentujecie sprzedaż miejskich działek a następnie przeznaczanie ich na cele, które nie są niezgodne z prawem ale też nie mają nic wspólnego z długookresową polityką przestrzenną miasta? Rząd właśnie postanowił zlikwidować narzędzie służące do regulacji tych wszystkich tematów. Od 1 stycznia przyszłego roku zniknąć ma instytucja użytkowania wieczystego. 19.07.2018 12:35    24
Komu bije dzwon

Komu bije dzwon

Kapliczkę przydrożną Jezusa Frasobliwego na OLX można kupić już za 300 zł, ale są i droższe za 3000 czy 6000 zł. Można ją sobie postawić w ogrodzie jako ozdobę. Czy coś jest mnie w stanie jeszcze zaskoczyć? 16.07.2018 12:28    28
Pro-fani w Świątyni

Pro-fani w Świątyni

Czym jest kościół? Pytanie niby oczywiste, ale mimo wszystko odpowiedź na nie potrafi sprawić wiele kłopotu różnym ludziom. Nawet i tym, którzy na co dzień deklarują swoją do niego przynależność. Dochodzi często do pomylenia pojęć. Bierze się to być może stąd, że mamy do czynienia z wielowymiarowością znaczeniową. 12.07.2018 13:28    109
Trzeba działać teraz – ważne drogi dla Tomaszowa

Trzeba działać teraz – ważne drogi dla Tomaszowa

Temat sieci dróg w Tomaszowie jest niezwykle ważny. Od lat borykamy się bowiem z problemem ciężkiego transportu. Działać trzeba teraz. 12.07.2018 10:33    51
Gwałt to gwałt jest, nawet jeśli ktoś chce go nazwać smeraniem

Gwałt to gwałt jest, nawet jeśli ktoś chce go nazwać smeraniem

Znacie tę babeczkę, z przewiązanymi oczyma i mieczem w jednej i wagą w drugiej ręce? Tak, tak... to właśnie ta pani ponoć stać ma na straży sprawiedliwości. Oczy zasłonięte ma po to, by oceny i wyroki były obiektywne. Tymczasem jest w Polsce grupa ludzi, która uważa, że te zasłonięte oczy to pozwolenie na to, by kobietę tę bezkarnie i swawolnie gwałcić, kiedy przyjdzie na to ochota. 10.07.2018 21:39    14
Prawym okiem: sportowe bariery tożsamościowe

Prawym okiem: sportowe bariery tożsamościowe

Od razu napiszę, że na sporcie specjalnie się nie znam. Trenowałem, co prawda, trochę boks i coś tam jeszcze, ale wybitnym specjalistą bym się nie nazwał. Patrzę na zmagania sportowe oczyma widza, a także podatnika, z którego pieniędzy są one często finansowane. Nie działacza, czy trenera. Może to i dobrze, bo kiedy oni o sporcie dyskutują, okazuje się, że mają percepcję zawężoną do własnego podwórka (czy inaczej boiska, a horyzont myślowy kończy się na końcówce własnego nosa. I to chyba jest główny powód tego, że nie ma u nas jakichś wielkich i spektakularnych sukcesów sportowych. Taki też będzie ten felieton. Prawym okiem o lokalnym sporcie. 08.07.2018 19:12    16
Ostatnia droga MARKA KAREWICZA

Ostatnia droga MARKA KAREWICZA

ECCE HOMO (Oto człowiek) - tymi słowami ksiądz pastor rozpoczął pożegnalne, żałobne nabożeństwo pamięci naszego, wybitnego artysty fotografika MARKA KAREWICZA, w warszawskim kościele ewangelickim ŚWIĘTEJ TRÓJCY przy Placu Stanisława Małachowskiego. Odeszła na zawsze ikona polskiego JAZZU. Marek Karewicz przeżył w muzycznym świecie, 80 lat. Był namacalnym symbolem jazzowego życia w Polsce. 04.07.2018 09:08    2
Reklama
Reklama
Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Cena: 385000 PLN Na sprzedaż jasne, funkcjonalne mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim, położone przy spokojnej ulicy Smugowej. Lokal znajduje się na trzecim piętrze trzypiętrowego bloku z 2011 roku. To propozycja dla osób, które szukają ciszy, wygody i dobrej komunikacji z miastem, ale nie chcą rezygnować z bliskości sklepów, szkół, przedszkola czy terenów spacerowych.Mieszkanie ma 46,50 m² powierzchni i składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do lokalu przynależy duża komórka w piwnicy o powierzchni 11,99 m², co jest dużym atutem dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W mieszkaniu znajduje się także balkon, a sam lokal jest dwustronny, dzięki czemu wnętrze jest dobrze doświetlone.Układ pomieszczeń jest praktyczny i wygodny. Pokoje mają powierzchnię 20,98 m² oraz 10,72 m², kuchnia 6,43 m², łazienka 3,90 m², a przedpokój 4,45 m². Na podłogach w pokojach położono deskę barlinecką, natomiast w kuchni, łazience i przedpokoju gres. W korytarzu i łazience zastosowano ogrzewanie podłogowe. Lokal jest w stanie do wprowadzenia i może zostać sprzedany jako w pełni umeblowany oraz wyposażony.Budynek znajduje się na zamkniętym i monitorowanym osiedlu, zaprojektowanym w sposób estetyczny i przyjazny mieszkańcom. Klatka schodowa jest czysta i dobrze utrzymana. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej, okna są PCV, a instalacje określono jako dobre. Czynsz administracyjny wynosi około 728 zł i obejmuje m.in. centralne ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy oraz zaliczki na ciepłą i zimną wodę. Opłaty według liczników dotyczą prądu i wody.Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym za 35 000 zł. To szczególnie ważne w przypadku osób, które cenią wygodę i bezpieczeństwo codziennego parkowania.Lokalizacja przy ul. Smugowej łączy spokój osiedla mieszkaniowego z dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się markety, szkoły podstawowe, przedszkole, szpital, tereny zielone oraz trasy piesze i rowerowe. To miejsce dobre zarówno dla singla, pary, rodziny z dzieckiem, jak i inwestora szukającego mieszkania pod wynajem długoterminowy.Cena mieszkania wynosi 385 000 zł, czyli 8 279,57 zł/m². Oferta dostępna jest na wyłączność w biurze Nieruchomości Kawaciuk. (nieruchomosci-kawaciuk.pl)
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama