Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 00:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Emigracja, integracja i wielkie pytanie: Jak żyć razem?!

Emigracja, integracja i wielkie pytanie: Jak żyć razem?!

Gościnność, zarządzanie i integracja inicjatyw europejskich i regionalnych w zarządzaniu cudzoziemcami i uchodźcami oraz wypracowanie dobrych przykładów to tematy jakimi na sympozjach zajmowała się Polska, Francja i Włochy. 10.11.2018 10:57
W najnudniejszym mieście Europy

W najnudniejszym mieście Europy

Trzeba mieć wiele luzu w tym ponoć „najnudniejszym mieście Europy”, aby posadowić trzy pomniki siusiających postaci. 10.11.2018 09:44
Duże miasta dla KO, ale kasa po stronie PIS

Duże miasta dla KO, ale kasa po stronie PIS

Za nami Wybory Samorządowe 2018. Wielka radość zapanowała w obozie Grzegorza Schetyny i Nowoczesnej, choć powodów do tej radości jest niewiele. Grobowe miny mają włodarze PSL, którzy przegrali wieś. Nieco zawiedzeni wynikiem w dużych miastach, ale i zadowoleni z wyników do sejmików, czy też wygranych w tych mniejszych gminach czują się politycy PIS. 06.11.2018 23:33
Dziękuję. Bardzo dziękuję.

Dziękuję. Bardzo dziękuję.

Szanowni Państwo, przyznam, że nie spodziewałem się, takiego wyniku – jeszcze raz bardzo Państwu dziękuję za okazane wsparcie – nie tylko podczas kampanii, ale w trakcie całej kadencji. Dla mnie były to wyjątkowe wybory. To był sprawdzian z tego, co robiliśmy do tej pory. Robiliśmy – bo wszystko to co zostało w Tomaszowie przez ostatnie lata zrealizowane – to zasługa wielu osób, pracowników urzędu, którzy w prowadzone projekty wkładali swoje serca. Bez tego, zmian, które Państwo docenili, nie udałoby się wprowadzić. 23.10.2018 10:40
Krzyżyk na drogę… felieton powyborczy

Krzyżyk na drogę… felieton powyborczy

Jeszcze „wczoraj” graliśmy w kółko i krzyżyk, a „dzisiaj” na wielkiej płachcie papieru rysowaliśmy znak przewróconego krzyża. Wybory jak wybory… te jednak ciut inne od tych, w których przyszło mi kiedykolwiek uczestniczyć. Korzystając z praw wyborczych i przyspieszonych korepetycji z tego kto jest kim, kogo warto popierać, a i komu pomagać, miałam w głowie przeczytaną chwilę temu książkę „Elegia dla bidoków” J.D. Vance’a. Najważniejsza książka o Nas... ostatnich lat. 21.10.2018 21:57    1
Prawym okiem: krótkie podsumowanie kampanii

Prawym okiem: krótkie podsumowanie kampanii

Kampania, kampania i... po kampanii. Przyznam, że w tym roku była tak krótka i szybka, że nawet nie miałem na nią zbyt wiele czasu. To prawda, więcej godzin poświęciłem promocji prezydenckiej niż własnej. Jednak niczego nie żałuję. Powiem, w nieco może osobisty sposób, że faktycznie w wyborach kandydowałem z różnych komitetów. Często zarzuca mi się zmienność... podobno poglądów. Smutne, bo każdy, kto na przestrzeni lat czytuje moje felietony wie, że akurat te właśnie poglądy są u mnie raczej rzeczą najbardziej stabilną. Niestety wiele osób wciąż myli poglądy z logotypami, a przecież nie siedzą one na znaczku w klapie, tylko w ludzkich głowach i są wypadkową wiedzy, doświadczeń, wychowania i wielu innych czynników (akurat u mnie w klapie cały czas tkwi "R-ka"). 19.10.2018 22:20
Wyborcze "fakty" i kampanijne "mity"

Wyborcze "fakty" i kampanijne "mity"

Kampania wyborcza dobiega końca. Pojawiło się w niej wiele słów faktów ale i mitów. Udało mi się wychwycić ich dziesiątki. Poniżej kilka odkłamań, na jakie warto zwrócić moim zdaniem uwagę 19.10.2018 20:10
Brutalna gra z zaglądaniem pod fluid i do łóżka

Brutalna gra z zaglądaniem pod fluid i do łóżka

Agnieszka Drzewoska kandydatka do Rady Miejskiej w Tomaszowie, pisze, że nie będzie robiła z siebie małpy w cyrku, bo taka nie jest. Ale cyrk zrobią jej inni w mediach społecznościowych. 18.10.2018 18:16
O Stawie Starzyckim wspomnienie...

O Stawie Starzyckim wspomnienie...

Na "fb" dotarła do mnie szlachetna informacja o tym, że w ramach wyborczej kampanii Pan Prezydent MARCIN WITKO i największy wędkarz wśród Radnych UM, TOMEK WAWRO podjęli temat "odbudowania" nieistniejącego dziś Stawu Starzyckiego. Staw był dla mnie świętością, to miejsce (pochodzę z tej dzielnicy) nad którym spędziłem całe dzieciństwo i młodość. Dziś, choć staw od lat nie istnieje, mieszkam nadal (na tzw Krycha Polu) w pobliżu wyschniętego akwenu.. Oto fragment rozdziału "Starzyce" z mojej pierwszej książki - MOJE MIASTO W ROCK'N'ROLLOWYM WIDZIE poświęcony temu miejscu 17.10.2018 09:01
Szczęście tańczy Sambę de Janeiro!

Szczęście tańczy Sambę de Janeiro!

Stereotypy mówią, że jesteśmy malkontentkami. Szklanka jest zwykle do połowy pusta. Zwykle chcemy być na czyimś miejscu i w czyjeś skórze. 17.10.2018 08:17
Jako smakuje... aż się zepsuje

Jako smakuje... aż się zepsuje

Termin wyborów coraz bliżej a jedyne czego jesteśmy świadkami to gigantyczna liczba banerów, jakie pojawiają się na tomaszowskich płotach. W tym wyścigu na liczbę pokazanych twarzy nie ma czasu na rzetelną merytoryczną debatę na temat przyszłości miasta. Nikt nie stara się przedstawiać programów. Wyborcy otrzymują "papkę" złożoną z haseł. Trudno nie przyznać racji jednemu z czytelników portalu, który z tych wszystkich górnolotnych sformułowań kpi niemal każdego dnia. Tak zwana opozycja wobec urzędującego Prezydenta skupia się na krytyce, ale czy sama stanowi jakąś alternatywę? Mam co do tego wątpliwości. Obejrzałem konferencję programową i przedstawione na niej propozycje są (delikatnie mówiąc) infantylne. Postaram się więc przybliżyć nieco Program KWW Marcina Witko. W sposób oczywiście subiektywny, bo sam jestem niejako jego współautorem. Na początek kilka zdań na temat ochrony zdrowia. 14.10.2018 13:30
Tolerancja... a co to takiego?

Tolerancja... a co to takiego?

O nienawiści, hejcie, agresji, memech, przemocy, braku tolerancji na tle wyznania, pochodzenia, przekonań politycznych słów kilka. 10.10.2018 20:54
Prawym okiem: hipokryzja i oportunizm... najważniejsze to wiedzieć o czym się mówi

Prawym okiem: hipokryzja i oportunizm... najważniejsze to wiedzieć o czym się mówi

W sumie miałem się nie odnosić do wczorajszej konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej i .N na której zaprezentowano kandydatów do rad: miejskiej i powiatowej. Przyznam, że tym razem było lepiej niż poprzednio, chociaż sporo emocji i mało konkretów. Nie zabrakło ataków i o nich kilka słów chciałbym napisać. Jednak nie chodzi mi o ataki na Prezydenta, bo krytyka w kampanii również musi być, ale o kilka zdań, które są nie tylko niesprawiedliwe ale wręcz nieuczciwe. Są to sprawy może mało istotne (na pierwszy rzut oka) dla przeciętnego tomaszowianina, świadczą natomiast o tym, że ktoś próbuje nas wciągać w partyjniacką bijatykę, a na to nie powinniśmy się godzić 10.10.2018 19:17
Aneta Grab: muzyka, która nie ewangelizuje ciosem w plecy!

Aneta Grab: muzyka, która nie ewangelizuje ciosem w plecy!

Dzisiaj trochę w roli wizjonerki i pasjonatki ulotnej jazzowej rzeczywistości. 09.10.2018 22:48    2
Prawym okiem: oświata ważna nie-słychanie

Prawym okiem: oświata ważna nie-słychanie

Cóż, dwa tygodnie pozostało już do wyborów samorządowych. Czasu niezbyt wiele. Płoty, ogrodzenia, elewacje upstrzone są banerami, których utylizacja będzie niemałym problemem. Po raz kolejny mamy więc kampanię wizerunkową. Pokazujemy twarze i cyferki z numerami list, zamiast konkretnych propozycji dla mieszkańców. Skończy się jak zawsze. Wybierzemy ludzi, na których za kilka tygodni zaczniemy narzekać, a nawet zapomnimy jak się nazywają. 07.10.2018 22:50
„Tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono”

„Tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono”

Słowa Wisławy Szymborskiej są dla mnie najlepszym podsumowaniem ludzkiej natury, a i rekapitulacją słynnego Eksperymentu Stanfordzkiego, którego echo widać w książce „Efekt Lucyfera” Philipa Zimbardo. 05.10.2018 13:25    4
Prawym okiem: a ja czekam i czekam i czekam...

Prawym okiem: a ja czekam i czekam i czekam...

Jak fragment piosenki Grzegorza Turnaua ma się do lokalnej polityki? Sami możecie poszukać odpowiedzi na to pytanie, czytając (ma się rozumieć) poniższy felieton 29.09.2018 10:20
Kto komu wbije szpilkę! – mój wyborczy felieton

Kto komu wbije szpilkę! – mój wyborczy felieton

Jak najprościej poprawić sobie przed wyborami humor? Jeżeli myślicie, że większość z nas wybierze zjedzenie kostki, ba nawet tabliczki czekolady, to jesteście w wielkim błędzie. Zadziwiająco wiele osób za dobry sposób na polepszenie nastroju w „gorączce wyborczej” uznaje podniesienie swojej wartości cudzym kosztem. 28.09.2018 07:36    1
Nie lubię polityki na niby

Nie lubię polityki na niby

Wielcy specjaliści nie rodzą się wielcy, oni się na takich szkolą… Spiski, hipokryzja, nienawiść, hejt, memy bez jakości, agresja, brak szacunku, słabość, sensacyjki wręcz tajemne rytuały sowicie zakrapiane alkoholem, czy praca, dobroczynność, kultura i nowe idee w służbie miasta i jego mieszkanek, mieszkańców? 21.09.2018 22:30
J. Batorski – o ataku na Ks. Stryczka i Szlachetną Paczkę:

J. Batorski – o ataku na Ks. Stryczka i Szlachetną Paczkę:

Jesteśmy świadkami ataku medialnego na Ks. Jacka Stryczka i założone przez niego stowarzyszenie Wiosna, którego projektami są Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Pragnę zwrócić uwagę na kontekst sytuacyjny, jak również zawartość samej publikacji. 21.09.2018 20:51    1
Reklama
Reklama
Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Cena: 385000 PLN Na sprzedaż jasne, funkcjonalne mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim, położone przy spokojnej ulicy Smugowej. Lokal znajduje się na trzecim piętrze trzypiętrowego bloku z 2011 roku. To propozycja dla osób, które szukają ciszy, wygody i dobrej komunikacji z miastem, ale nie chcą rezygnować z bliskości sklepów, szkół, przedszkola czy terenów spacerowych.Mieszkanie ma 46,50 m² powierzchni i składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do lokalu przynależy duża komórka w piwnicy o powierzchni 11,99 m², co jest dużym atutem dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W mieszkaniu znajduje się także balkon, a sam lokal jest dwustronny, dzięki czemu wnętrze jest dobrze doświetlone.Układ pomieszczeń jest praktyczny i wygodny. Pokoje mają powierzchnię 20,98 m² oraz 10,72 m², kuchnia 6,43 m², łazienka 3,90 m², a przedpokój 4,45 m². Na podłogach w pokojach położono deskę barlinecką, natomiast w kuchni, łazience i przedpokoju gres. W korytarzu i łazience zastosowano ogrzewanie podłogowe. Lokal jest w stanie do wprowadzenia i może zostać sprzedany jako w pełni umeblowany oraz wyposażony.Budynek znajduje się na zamkniętym i monitorowanym osiedlu, zaprojektowanym w sposób estetyczny i przyjazny mieszkańcom. Klatka schodowa jest czysta i dobrze utrzymana. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej, okna są PCV, a instalacje określono jako dobre. Czynsz administracyjny wynosi około 728 zł i obejmuje m.in. centralne ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy oraz zaliczki na ciepłą i zimną wodę. Opłaty według liczników dotyczą prądu i wody.Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym za 35 000 zł. To szczególnie ważne w przypadku osób, które cenią wygodę i bezpieczeństwo codziennego parkowania.Lokalizacja przy ul. Smugowej łączy spokój osiedla mieszkaniowego z dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się markety, szkoły podstawowe, przedszkole, szpital, tereny zielone oraz trasy piesze i rowerowe. To miejsce dobre zarówno dla singla, pary, rodziny z dzieckiem, jak i inwestora szukającego mieszkania pod wynajem długoterminowy.Cena mieszkania wynosi 385 000 zł, czyli 8 279,57 zł/m². Oferta dostępna jest na wyłączność w biurze Nieruchomości Kawaciuk. (nieruchomosci-kawaciuk.pl)
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama