Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 01:33
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Słowo na niedzielę. Halo! Jest tam kto?

Słowo na niedzielę. Halo! Jest tam kto?

Is there anybody out there? Znowu natchnęła mnie moja pasja muzyczna. Wiecie kto, co i jak? Hm, a jeśli wyobrazicie sobie Boba Geldofa (tak, tak, tego od Live Aid) pełznącego po oślizgłym i brudnym murze, będziecie bliżej? Zresztą mniejsza o to. Czasem wydaje mi się właśnie, że niektórzy politycy tak właśnie odgrodzeni są murem, zasłaniającym nie tylko fragment świata po drugiej stronie ale i słońce. Is there anybody out there? 01.07.2018 13:01    10
Prawym okiem: pisolszewizm w natarciu

Prawym okiem: pisolszewizm w natarciu

Wiem, że kiedyś już pisałęm felieton na ten sam temat. Niezbyt lubię się powtarzać... ale trudno. Skoro trzeba, to trzeba... 29.06.2018 13:12    35
„Za chlebem”

„Za chlebem”

Dla przypomnienia to tytuł smutnej, pozytywistycznej noweli H. Sienkiewicza opowiadający o emigracji, czyli poszukiwaniu lepszego bytu czy po prostu pracy, której nie było w ojczyźnie. Dzisiejsze za chlebem ma w mojej ocenie inny wymiar i chyba czasem spędza sen z powiek niejednym rządzącym. Ale nie o historii, a o życiu i polityce w teraźniejszym wymiarze emigracji kilka moich przemyśleń na dziś. No cóż, przecież emigracja jest kobietą. 29.06.2018 08:33    7
Ponadnormatywnie chronią, leczą i uczą

Ponadnormatywnie chronią, leczą i uczą

Mniej więcej raz do roku czytamy informacje o tym, że kolejne samorządu dokonują zakupu tzw. służb ponadnormatywnych od Policji Rzeczpospolitej Polskiej. Przyznam, że za każdym razem, kiedy to czytam, to po prostu krew mnie zalewa. 24.06.2018 14:49
Prawym okiem: Nowy podatek. Wzrosną czynsze

Prawym okiem: Nowy podatek. Wzrosną czynsze

Przyznam od razu, że ustawy, o której mowa nie czytałem, a swoją wiedzę opieram jedynie na doniesieniach medialnych. Chodzi o nowy podatek, którym już niedługo zostaniemy obciążeni prawdopodobnie wszyscy. Tym razem poczujemy go wyraźnie we własnych portfelach. Chodzi o nowe daniny związane z posiadaniem nieruchomości. Obciążeni nim zostaną wszyscy przedsiębiorcy, których majątek tego rodzaju łącznie przekroczy wartość 10 milionów złotoch. Podatek ten wprowadzony jest w miejsce zapowiadanego w kampanii wyborczej przez PiS podatku od supermarketów. Mówiono, że będzie on wyrównywał szanse małych przedsiębiorców. Tymczasem obliczony był jedynie na generowanie przychodów do coraz bardziej dziurawego budżetu Państwa. 24.06.2018 12:32    1
Epitafium na śmierć MARKA KAREWICZA (1938 – 2018)

Epitafium na śmierć MARKA KAREWICZA (1938 – 2018)

22 czerwca 2018 roku, dla mnie, moich wszystkich przyjaciół, nie tylko z mojego miasta, „grupy osób” zjednoczonych wokół WIELKIEGO, Człowieka ze złotym obiektywem, polskiego artysty fotografika Złotego Fryderyka - Marka Karewicza, że pewna epoka przyjacielskich spotkań dobiegła końca. 24.06.2018 10:08
Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (3)

Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (3)

Od muzyka do fotografika. Orzypominamy felieton Antoniego Malewskiego 22.06.2018 18:55
Tajlandia (Chiang Rai, Chiang Mai) - krejzolskie budowle i sposoby na darmowe jedzenie

Tajlandia (Chiang Rai, Chiang Mai) - krejzolskie budowle i sposoby na darmowe jedzenie

Zainteresowanie rzeczami na literę "M" przeszło mi w drodze powrotnej do Chiang Rai. Na turystycznej mapce okolic tego, w miarę nowoczesnego, biorąc pod uwagę jego rozmiary, miasteczka, znalazłem kilka wodospadów, eko-plantacji, wiosek plemiennych i świątyń. Zmiana z "M" na "W" byłaby, jednak, zbyt drastyczna. Tym bardziej, że wodospadów się ostatnimi czasy naoglądałem i, przez najbliższe kilka tygodni, z pewnością żaden nie zrobi na mnie większego wrażenia niż woda płynąca z odkręconego kranu. Kontaktów z rolnictwem, po uganianiu się za głupimi kwiatkami przez bezkresne pola ryżowe i rzęsisty deszcz również miałem dosyć. Zdecydowałem się więc na odwiedzenie wioski plemienia Karen - jednej z rzekomych perełek niegdysiejszego Królestwa Lanna. 18.06.2018 07:06
Prawym okiem: jaka piękna katastrofa...

Prawym okiem: jaka piękna katastrofa...

Wczoraj w sieci ukazał się artykuł o tym, że Patryk Jaki dogania w sondażach do niedawna dominującego w Warszawie Rafała Trzaskowskiego. Mój komentarz do artykułu brzmi: casus Dudy. Podobnie jak w tamtym przypadku mamy gonienie faworyta (żeby nie powiedzieć dominatora) i być może na koniec zwycięstwo outsidera. Trzeba to przyznać nawet jeśli się PiS-u nie lubi. Szkoda czasu na to, by zaklinać rzeczywistość. 16.06.2018 12:10    25
Akuszerzy przeszłości. Rigamonti rozkołysali echa przeszłości. Nie oskarżają.

Akuszerzy przeszłości. Rigamonti rozkołysali echa przeszłości. Nie oskarżają.

Znamy książki, które zmieniają świat na lepszy, bo uruchamiają polityczne działania czy inspirują organizacje pozarządowe. Do dzisiaj Kreml jest zmuszony konfrontować się z oddziaływaniem o zasięgu międzynarodowym, wydanej po raz pierwszy w 2003 roku, książki Anne Applebaum „Gułag”. Z informacji docierających w ostatnich dniach wynika, że rosyjskie władze rozpoczęły niszczenie archiwów obozów pracy przymusowej w ZSRR. Znamy ludzi, którzy przeciwdziałają procesowi WYMAZYWANIA - w rozumieniu Thomasa Bernharda. 10.06.2018 08:41    3
Prawym okiem: wydawać nam się może

Prawym okiem: wydawać nam się może

Krótka historia supermarketów w miasteczku powiatowym średniej wielkości. To oczywiście taki skrót jedynie myślowy, bo nie tyle o markety chodzi, co o fakt, że na ich przykładzie można prześledzić to, w jaki sposób zmienia się punkt widzenia w zależności od usytuowania "czterech liter". Ludzie co innego myślą, co innego mówią, a co innego robią. Nie ukrywam, że do napisania tego felietonu zainspirował mnie nieco wpis Jacka Kowalewskiego na temat budowy supermarketu należącego do sieci Aldi. 06.06.2018 23:09    14
Prawym okiem: długi... a co to takiego?

Prawym okiem: długi... a co to takiego?

Kampania wyborcza jeszcze oficjalnie się nie rozpoczęła ale nie da się ukryć, że jest już w toku. Polityczna walka trwa. Póki co nie skupia się jednak na programach i propozycjach dla miasta. Tematem dominującym opozycyjnego przekazu jest zadłużenie miasta. Ktoś wybiera taką formułę prowadzenia samorządowej kampanii. Czy ma rację? Oczywiście przekonamy się jesienią. Może się jednak okazać, że ta droga prowadzi do... nikąd. Dlaczego? 31.05.2018 20:21    34
Dyskusja o współczesnej Rosji

Dyskusja o współczesnej Rosji

W każdym powiatowym miasteczku w centralnej Polsce stały cerkwie prawosławne, które w okresie międzywojennym burzono. To wtedy przestały istnieć przepiękne świątynie m.in. w: Końskich, Opocznie, Tomaszowie Mazowieckim. Czy współcześnie Europa jest zdolna do zbudowania wspólnej polityki wobec Rosji? 31.05.2018 11:24    2
Skąd wziął się ten sukces

Skąd wziął się ten sukces

Dr Ryszard Schnepf, były Ambasador RP w Hiszpanii, na Kostaryce i w USA, 23 maja 2018 roku na Uniwersytecie Gdańskim wygłosił – na zaproszenie studentów z Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego UG - wykład pt. „Świat według Trumpa”. 30.05.2018 21:14    8
Prawym okiem: satyra satyrze nierówna

Prawym okiem: satyra satyrze nierówna

Równo osiem lat temu Tomaszów Mazowiecki zagościł na łamach ogólnopolskiej prasy i telewizji za sprawą Roberta Frycza, twórcy portalu Antykomor.pl. Do 25 letniego wówczas tomaszowianina zapukała wczesnym rankiem drużyna radosnych "elfów" w kubraczkach z napisem ABW. Po okazaniu nakazu przeszukania zabezpieczono cały znaleziony w mieszkaniu sprzęt komputerowy. Wkrótce Fryczowi postawiono zarzuty znieważenia głowy państwa w osobie Bronisława Komorowskiego. Od początku nie było wątpliwości, że sam Prezydent z przeszukaniem i zarzutami nic wspólnego nie miał, prokuratura usłużnie wszczęła postępowanie na wniosek usłużnego obywatela. 21.05.2018 19:49    27
Wyjście z szafy – trudna sztuka rozmowy

Wyjście z szafy – trudna sztuka rozmowy

Rozmowy pomiędzy rodzicami i dziećmi na temat seksualności należą do jednych z najtrudniejszych. Szczególnie wymagający jest coming out, czyli rozmowa, w której osoba homoseksualna decyduje się poinformować rodziców o swojej orientacji. Z pewnością warto się do niej dobrze przygotować. 20.05.2018 10:29    4
Prawym okiem: brak serca to kalectwo

Prawym okiem: brak serca to kalectwo

Od ponad 30 dni oglądam różnego rodzaju relacje z protestu matek niepełnosprawnych dzieci i ich samych, jaki ma miejsce w polskim Sejmie. Parlament, coś co powinno być dumą, obecnie jest dla mnie powodem do wstydu. To, w jaki sposób Ci ludzie są traktowani urąga wszelkim podstawom człowieczeństwa. 18.05.2018 21:48    58
Dla nich to tylko sen....

Dla nich to tylko sen....

Z rodzicami Ani znamy się już „x lat”. Różnica wieku między nami jest dość spora, bowiem około 10 lat. Jako dziecko wiele słyszałem o jej chorej córce, a to od rodziców, a to z przypadkowych rozmów. Przez ostatnie lata, obraz ich sytuacji rodzinne nabrał dla mnie bardziej realnego kształtu, gdyż dziś sam jestem nie tylko dorosłym człowiekiem, ale też już ojcem. 17.05.2018 19:02
Konfrontacja w zakupowym szale

Konfrontacja w zakupowym szale

O ja pierdziele - zakląłem delikatnie pod nosem, kiedy przeczytałem informację o konfrontacjach muzycznych, w których wykonawcy i zespoły będą walczyć o nagrodę Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Początkowo myślałem, że to jakiś żart na prima aprilis. Okazało się, że jednak nie. O co mi dokładnie chodzi? Postaram się krótko wyjaśnić. 16.05.2018 20:41    2
Dwa miesiące minęły a wciąż są problemy

Dwa miesiące minęły a wciąż są problemy

Od 3 marca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Zmieniło ono w sposób zasadniczy sytuację pacjentów, korzystających z wyrobów absorpcyjnych (w tym pieluchomajtek). Jak zwykle pod pozorem tego, że Rząd daje obywatelom więcej, daje oczywiście mniej. Ciemny naród wszystko kupi - jak mówił dowodzący obecnie Kur-wizją, specjalista od czarnego PR. Tyle tylko, że przy okazji tworzy się takie zamieszanie, że nikt nic nie kuma. Minęły dwa miesiące ale lekarze nadalmodmawiają pacjentom wypisywania zleceń według nowych zasad. 16.05.2018 18:00
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Cena: 385000 PLN Na sprzedaż jasne, funkcjonalne mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim, położone przy spokojnej ulicy Smugowej. Lokal znajduje się na trzecim piętrze trzypiętrowego bloku z 2011 roku. To propozycja dla osób, które szukają ciszy, wygody i dobrej komunikacji z miastem, ale nie chcą rezygnować z bliskości sklepów, szkół, przedszkola czy terenów spacerowych.Mieszkanie ma 46,50 m² powierzchni i składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do lokalu przynależy duża komórka w piwnicy o powierzchni 11,99 m², co jest dużym atutem dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W mieszkaniu znajduje się także balkon, a sam lokal jest dwustronny, dzięki czemu wnętrze jest dobrze doświetlone.Układ pomieszczeń jest praktyczny i wygodny. Pokoje mają powierzchnię 20,98 m² oraz 10,72 m², kuchnia 6,43 m², łazienka 3,90 m², a przedpokój 4,45 m². Na podłogach w pokojach położono deskę barlinecką, natomiast w kuchni, łazience i przedpokoju gres. W korytarzu i łazience zastosowano ogrzewanie podłogowe. Lokal jest w stanie do wprowadzenia i może zostać sprzedany jako w pełni umeblowany oraz wyposażony.Budynek znajduje się na zamkniętym i monitorowanym osiedlu, zaprojektowanym w sposób estetyczny i przyjazny mieszkańcom. Klatka schodowa jest czysta i dobrze utrzymana. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej, okna są PCV, a instalacje określono jako dobre. Czynsz administracyjny wynosi około 728 zł i obejmuje m.in. centralne ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy oraz zaliczki na ciepłą i zimną wodę. Opłaty według liczników dotyczą prądu i wody.Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym za 35 000 zł. To szczególnie ważne w przypadku osób, które cenią wygodę i bezpieczeństwo codziennego parkowania.Lokalizacja przy ul. Smugowej łączy spokój osiedla mieszkaniowego z dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się markety, szkoły podstawowe, przedszkole, szpital, tereny zielone oraz trasy piesze i rowerowe. To miejsce dobre zarówno dla singla, pary, rodziny z dzieckiem, jak i inwestora szukającego mieszkania pod wynajem długoterminowy.Cena mieszkania wynosi 385 000 zł, czyli 8 279,57 zł/m². Oferta dostępna jest na wyłączność w biurze Nieruchomości Kawaciuk. (nieruchomosci-kawaciuk.pl)
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama