Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 01:33
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Naziści? Jacy Naziści? To rekonstruktorzy

Naziści? Jacy Naziści? To rekonstruktorzy

Trochę pół żartem, pół serio ten tytuł wymyśliłem, ale wydaje mi się, że jest on dosyć adekwatny do tego, co nas otacza. Kolejny dzień spektaklu pt."Naziści w lesie" trwa. Zajmujemy się więc szokującym zachowaniem bandy czubków, którzy przecież znikąd się nie wzięli.... 23.01.2018 16:19    32
Prawym okiem: popularność z sms-a

Prawym okiem: popularność z sms-a

Zapewne niejednokrotnie spotykacie się z różnego rodzaju plebiscytami, mającymi wyłonić różnych ludzi roku, lekarzy wszechczasów, najładniejszych bobasów, najpopularniejszych radnych, polityków itd. itp. Zazwyczaj aby stać się super popularnym bohaterem i wziąć udział w gali wręczenia statuetki należy zebrać odpowiednią ilość głosów. 19.01.2018 23:25
Słowo o ofiarności

Słowo o ofiarności

Dziś postanowiłam po przerwie wrócić do pisania bloga na nasztomaszow.pl, w tym roku skłonił mnie do tego blog mojej imienniczki, skądinąd autorki wielu skrajnie złośliwych felietonów, oczywiście wyrażających osobisty punkt widzenia autorki. Pisanych lekko w ramach tak zwanej pogawędki z czytelnikiem. Co do warsztatu, przyznam szczerze zawsze podziwiałam, co do złośliwości autorki, no cóż nie skomentuję bo osiągnęłabym znacznie wyższy level, ale nie o tym dzisiaj mój wpis. 15.01.2018 11:04
Prawym okiem: w labiryncie srołków

Prawym okiem: w labiryncie srołków

Kilka dni temu, na moim facebookowym profilu napisałem, że zbieram się do napisania felietonu na temat srołków. Tak, tak... nie ma tu żadnej literówki ani przejęzyczenia. Srołki, to srołki i mało kto uświadamia sobie fakt ich istnienia. Wiele osób wpis zainteresował, więc pojawiły się pytania. O co chodzi? Zaraz wyjaśnię. Generalnie o politykę, a właściwie jej brak. Przynajmniej takiej, jaką ja jestem w stanie jakoś zaakceptować. Szukałem jakiegoś pretekstu, chociaż wystarczającym byłyby nadchodzące wybory samorządowe. Jednak wczoraj dostałem prezent od parlamentarnych partii opozycyjnych. Tak więc.... do biegu... gotowi.... start... 13.01.2018 18:41    24
Prawym okiem: w lewą stronę

Prawym okiem: w lewą stronę

Podobno ochrona praw zwierząt to w Polsce i na świecie domena "lewackich" środowisk. Typków z dredami i z Che na koszulkach. Czy to prawda? Tego nie wiem, bo jest mi do nich stosunkowo daleko... Może właściwszym byłoby powiedzenie, że jest to raczej ludzi przyzwoitych, ponieważ znam wielu prawicowców, którzy opinie na temat myśliwych i polowań mają podobne do moich. 03.01.2018 18:50    49
Słów kilka przed Świętami Bożego Narodzenia

Słów kilka przed Świętami Bożego Narodzenia

Przed nami jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Święta Bożego Narodzenia. Na ulicach naszego miasta pojawiły się świąteczne dekoracje. Za nami Jarmark Świąteczny i wspólne kolędowanie, które mam nadzieje wprowadziło Nas w wyjątkowy nastrój zbliżających się Świąt. 20.12.2017 22:32
"Niebrowskie" drogi miejskie 2018

"Niebrowskie" drogi miejskie 2018

Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej uchwalimy budżet Tomaszowa Maz. na 2018 rok. Toteż jesteśmy w trakcie dyskusji o planowanych inwestycjach. W ostatnim czasie najwięcej uwagi poświęcamy Arenie Lodowej. Niemniej dla mieszkańców wybranych części miasta, z pozoru drobne inwestycje mają często nawet większe znaczenie, gdyż stanowią panaceum na problemy związane z codziennym funkcjonowaniem. Chyba najlepiej wpisuje się w to problematyka infrastruktury drogowej w zakresie "osiedlowych" uliczek. 18.12.2017 15:19    9
Kto właściwie mieszka w Kambodży?

Kto właściwie mieszka w Kambodży?

Wszystkim, którzy zaliczyli chociaż jeden rok nauczania przedszkolnego, obiła się kiedyś o uszy nazwa Kambodża. Zdecydowanej większości osób, nie kojarzy się ona z egzotyczną potrawą, serialem telewizyjnym czy dyskoteką, tylko, prawidłowo, z jakimś państwem. Drobne problemy występują czasem podczas próby umiejscowienia go w kontekście mapy. Niektórzy, zajmujący się na co dzień czytaniem Bravo, Hanna Montana Daily, czy innych tam, Pań Domu, lokują go w Afrycę. Inni, w bliżej nieokreślonej części Azji. Ale nawet większości tych, którzy wiedzą, gdzie Królestwo Kambodży się znajduje, problemów nastrasza... nazwanie jego obywateli. 09.12.2017 14:50
Nuda z małymi urozmaiceniami

Nuda z małymi urozmaiceniami

Kilku znajomych, ostatnio pytało się mnie, kiedy wracam do Europy. Po pierwsze, jestem zbyt leniwy - Europa jest za daleko by wyznaczać sobie aż tak odległy cel. Po drugie, nie lubię powrotów. Zawsze wydaje mi się, że jazda drugi i raz tą samą drogą nieodzownie wiąże się z nudą. 02.12.2017 18:12    1
Polska, czyli droga donikąd…

Polska, czyli droga donikąd…

Zamiast prowadzić wojnę domową zastanówmy się może, co zrobić żeby armia Kaczogrodu nie mogła już mieć na celowniku każdego z nas. Na razie jesteśmy trzymani na muszce. Jesteśmy pionkami w grze ludzi chorych umysłowo i niebezpiecznych. Nie musimy być. Wystarczy myśleć. 01.12.2017 23:12    85
Kambodża - Zwycięski Siem Reap i mistyczny Angkor

Kambodża - Zwycięski Siem Reap i mistyczny Angkor

Po kilku kolejnych godzinach snu, słyszałem kroki i rozmowy obudzonych już domowników. Było zbyt głośno by dalej spać a ja nie potrafię już zasnąć kiedy raz się w dzień otworzę oczy. Do tego, grafik na dzień był taki, że grzechem byłoby zostać w łóżku do południa. 25.11.2017 19:01
dr Jan Kulesza glosa o granicach satyry

dr Jan Kulesza glosa o granicach satyry

Ciekawy komentarz na temat graanic satytry w z tomaszowskim kontekstem 20.11.2017 09:06    1
Wspomnienie o pani Alinie

Wspomnienie o pani Alinie

W poniedziałek 13 listopada 2017 roku, w wieku 95 lat odeszła od nas na zawsze jedna z najwybitniejszych GWIAZD polskiego kina, teatru, kabaretu, radia - ALINA JANOWSKA. Tak się złożyło w moim życiu, że mogłem uczestniczyć pół wieku temu (środkowe lata 60-te minionego XX w.) w kultowej kawiarni LITERACKA w spotkaniu z tą wybitną aktorką. Po latach, w swojej trzeciej publikacji "Rodzina LITERACKA '62" w VII rozdziale "Literacka - lata świetności" zamieściłem relację z tego spotkania. Dziś wspominając postać aktorki postanowiłem przypomnieć fragment rozdziału VII, co niniejszym czynię. 15.11.2017 11:41    1
Subiektywna historia rock'n'rolla Antoniego Malewskiego cz. 30 - Zdzisław „Piwek” Piwowarski

Subiektywna historia rock'n'rolla Antoniego Malewskiego cz. 30 - Zdzisław „Piwek” Piwowarski

W niedzielny wieczór (12 listopada) znajomy przesłał mi nekrolog informujący o śmierci Zdzisława Piwowarskiego. Byłem bardzo zaskoczony tą smutną informacja. Jest mi o tyle przykro, że pogrzeb był w czwartek (9.11). Odnalazłem mój felieton poświęcony tej niezwykle ciekawej i barwnej osobie pt "Zdzisław "Piwek" Piwowarski" o nr. 30 "Subiektywnej Historii R&R w Tomaszowie Maz", który przed laty był czytelniczym hitem portalu "nasztomaszow". Tym artykułem chciałem wszystkim tomaszowianom a szczególnie rodzinie, koleżankom i kolegom, nie tylko mojego pokolenia, uczestnikom cudownych dancingów w "Jagódce" przypommnieć chwile, kiedy do tańca przygrywał JEGO zespół DIX-61. 13.11.2017 08:59    4
Powiało świeżością w świecie Marvela

Powiało świeżością w świecie Marvela

Co by nie mówić o uniwersalności i przystępności filmów ze stajni Disney-Marvel, to jednak trzeba przyznać, że ich formuła powoli zaczyna się wypalać. W tym zalewie bardzo podobnych do siebie produkcji reżyser Taika Waititi postanowił tchnąć nowe życie w swój projekt. Tak powstał "Thor Ragnarok" – miks kiczowatego sci-fi lat 80-tych, fantasy, nordyckich wierzeń i elektronicznej muzyki. Czy eksperyment się powiódł? Cóż, mogę od razu powiedzieć, że jeśli jest to koniec świata, to na taki wręcz czekałem 12.11.2017 17:37
Prawym okiem: chętnych nie ma i nie będzie

Prawym okiem: chętnych nie ma i nie będzie

Rzadko komentuję artykuły ukazujące się w innych mediach. Jeśli już ma to miejsce to raczej w formie polemicznej. Tym razem tekst pt. "Nie ma chętnych na lokale TTBS-u" stał się dla mnie przyczynkiem do rozważań o charakterze historycznym. Artykuł polecam też jako specjalista od rynku nieruchomości i zarządzania nimi, pokazuje on bowiem pewien trend przed którym ostrzegam od kilkunastu lat, czyli odkąd zająłem się aktywnie działalnością publiczną. Teza artykułu zawarta jest w zasadzie w jego tytule. Nie da się niestety zaprzeczyć, że chętnych na lokale użytkowe TTBS zaczyna brakować. Prawdą jest również, że stawki czynszu są wygórowana a lokale same w sobie wymagają sporych nakładów pieniężnych. Nie warto zaklinać rzeczywistości. taka jest prawda. 06.11.2017 19:40    24
Orwell by tego nie wymyślił

Orwell by tego nie wymyślił

W ubiegłym tygodniu minister Zbigniew Ziobro przedstawił założenia nowej ustawy o "jawności życia publicznego". Od pomysłów, jakie w projekcie się pojawiają jeży się po prostu włos na głowie. Ustawa prowadzić ma m.in. instytucję konfidenta. Z drugiej strony zamiast jawność życia publicznego rozszerzać będzie ją ograniczać. 03.11.2017 19:01
Żyć w cieniu choroby

Żyć w cieniu choroby

Siedzę i patrzę na chorego człowieka, znam go od wielu lat. Pracował ciężko całe życie, płacił podatki, ZUS, zatrudniał ludzi, szkolił uczniów. Taki rzemieślnik z krwi i kości. Dziś została w nim obca krew, a kości pokryte skórą wyglądają anorektycznie. Tak siedzę obok i myśli płyną we mnie nieśpiesznie i powoli. Czasem zasypiam czujnie, ale słyszę jego ciężki oddech i każde westchnięcie. 03.11.2017 13:54
Wietnam (Sajgon) - Wietnam w pigułce

Wietnam (Sajgon) - Wietnam w pigułce

Po kawowej ekstazie w wietnamskiej ojczyźnie tego napoju, przyszedł czas pokierować się trochę bardziej na południe kraju. Miałem do wyboru - cofnąć się do drogi numer 1 lub skorzystać z zaznaczonej na mojej mapie szerszą linią i kolorem różowym 14-stki, w magiczny sposób przechodzącej później w "trzynastkę". 23.10.2017 20:35
Wietnam - kawowy Dak Lak

Wietnam - kawowy Dak Lak

Dzięki idealnemu towarzystwu, czas spędzony w Da Nang minął mi bardzo szybko. W dniu wyjazdu, wczesnym popołudniem, Wong, odstawił mnie na właściwą drogę. Moim celem było dostanie się najdalej na południe jak tylko było to możliwe. Miałem zamiar od jednej skrajności uciec w drugą. Słoneczne i w miarę suche niziny, chciałem zamienić na wilgotny przez większą część roku płaskowyż. Zamiast morza, chciałem pooglądać sobie zbocza gór i lasy. Choć ruch był spory, zatrzymanie pierwszego bezpłatnego transportu zajęło mi ponad pół godziny. Kierowca małego autka dostawczego, podrzucił mnie do znajdującej się ok. 50 kilometrów od mojego punktu startowego miejscowości Tam Ky. 20.10.2017 10:20
Reklama
Reklama
Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Cena: 385000 PLN Na sprzedaż jasne, funkcjonalne mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim, położone przy spokojnej ulicy Smugowej. Lokal znajduje się na trzecim piętrze trzypiętrowego bloku z 2011 roku. To propozycja dla osób, które szukają ciszy, wygody i dobrej komunikacji z miastem, ale nie chcą rezygnować z bliskości sklepów, szkół, przedszkola czy terenów spacerowych.Mieszkanie ma 46,50 m² powierzchni i składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do lokalu przynależy duża komórka w piwnicy o powierzchni 11,99 m², co jest dużym atutem dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W mieszkaniu znajduje się także balkon, a sam lokal jest dwustronny, dzięki czemu wnętrze jest dobrze doświetlone.Układ pomieszczeń jest praktyczny i wygodny. Pokoje mają powierzchnię 20,98 m² oraz 10,72 m², kuchnia 6,43 m², łazienka 3,90 m², a przedpokój 4,45 m². Na podłogach w pokojach położono deskę barlinecką, natomiast w kuchni, łazience i przedpokoju gres. W korytarzu i łazience zastosowano ogrzewanie podłogowe. Lokal jest w stanie do wprowadzenia i może zostać sprzedany jako w pełni umeblowany oraz wyposażony.Budynek znajduje się na zamkniętym i monitorowanym osiedlu, zaprojektowanym w sposób estetyczny i przyjazny mieszkańcom. Klatka schodowa jest czysta i dobrze utrzymana. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej, okna są PCV, a instalacje określono jako dobre. Czynsz administracyjny wynosi około 728 zł i obejmuje m.in. centralne ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy oraz zaliczki na ciepłą i zimną wodę. Opłaty według liczników dotyczą prądu i wody.Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym za 35 000 zł. To szczególnie ważne w przypadku osób, które cenią wygodę i bezpieczeństwo codziennego parkowania.Lokalizacja przy ul. Smugowej łączy spokój osiedla mieszkaniowego z dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się markety, szkoły podstawowe, przedszkole, szpital, tereny zielone oraz trasy piesze i rowerowe. To miejsce dobre zarówno dla singla, pary, rodziny z dzieckiem, jak i inwestora szukającego mieszkania pod wynajem długoterminowy.Cena mieszkania wynosi 385 000 zł, czyli 8 279,57 zł/m². Oferta dostępna jest na wyłączność w biurze Nieruchomości Kawaciuk. (nieruchomosci-kawaciuk.pl)
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama