Anita Sowińska - liderką Lewicy w piotrkowskim

  • 18.08.2019, 23:09 (aktualizacja 21.08.2019, 10:46)
  • Mariusz Strzepek
Anita Sowińska - liderką Lewicy w piotrkowskim
Dzisiaj w Warszawie ogłoszone zostały jedynki Lewicy w wyborach do polskiego parlamentu. W okręgu piotrkowskim liderką listy jest Anita Sowińska.

Anita Sowińska 

Życie prywatne

Urodziła się i wychowała w Tomaszowie Mazowieckim. Tam ukończyła liceum (II LO im. Stefana Żeromskiego, nazwisko panieńskie Plich). W trakcie liceum uprawiała siatkówkę w miejskim klubie sportowym.

Prywatnie mężatka, dwoje dorosłych dzieci. Mieszka pod Łodzią. Lubi zwierzęta (ma dwa psy adoptowane ze schroniska), pracę w ogrodzie, uprawia sport (bieganie, rower, turystyka górska).

Wykszałcenie

Ukończyła studia na Politechnice Łódzkiej – Wydział Zarządzanie i Marketing, specjalizacja chemia spożywcza (tytuł mgr inż.). W 2015 r. ukończyła studia podyplomowe Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (tytuł MBA).

Uzyskała tytuł profesjonalistki w zakresie zarządzania zmianami w obszarze ekologii (Certified Professional in Accelerating Transition), Climate-KIC

Doświadczenie zawodowe

Ekonomistka, menedżerka, specjalistka w zakresie zarządzania zmianami, zarządzania projektami, tworzenia i usprawniania procesów.

Pracuje w międzynarodowej firmie chemicznej - obecnie na stanowisku Globalnej Ekspertki Procesów, poprzednio jako Menedżerka Działu Obrotu Towarowego i Kierowniczki Projektów.

Działalność społeczna

Członkini Zarządu partii Wiosna Roberta i koordynatorka okręgu łódzkiego.

Startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. z pierwszego miejsca

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PIS  Wyborca  PIS
PIS Wyborca PIS 30.08.2019, 08:41
Martyna WOJCIECHOWSKA (poza.13), Kandydatka z partii PIS, powiat tomaszowski, (m.Tomaszów Maz.) Głosuj na nią.
Krzysiek
Krzysiek 21.08.2019, 14:19
Nareszcie ktoś, kto nie jest jeszcze przesiąknięty polityką!
STOP tęczowej ciemnocie ubranej w szaty KOD-u!
STOP tęczowej ciemnocie ubranej w szaty KOD-u! 21.08.2019, 00:18
Zadałem sobie trochę trudu i poczytałem w internecie o pani Sowińskiej oraz wypowiadane przez nią "mądrości". Wg tej pani, za wszystkie grzechy tego świata odpowiada PiS. To ta partia odpowiada np. za niskie pensje nauczycieli oraz pielęgniarek, które masowo wyjeżdżają za granicę. A ja zadałbym pani Sowińskiej pytanie o statystyki nt. liczby pielęgniarek wyjeżdżających z Polski w poszukiwaniu pracy w latach po upadku komuny. Zapytałbym ją też o pensje w tej grupie zawodowej. Bez problemu jestem w stanie wskazać szpitale w tak bliskiej jej Łodzi, gdzie etatowa pielęgniarka bez problemu wyciąga ponad 4 tys. zl netto miesięcznie. Czy kiedykolwiek w Polsce była taka sytuacja, aby pielęgniarka zarabiała powyżej średniej krajowej? Może pani Sowińska pochwali się, ile w swej karierze zawodowej zarabiała jej matka, która była właśnie pielęgniarką? Spytałbym ją też o rozdział Kościoła od Państwa. Skoro jest taką wielką zwolenniczką tego rozwiązania, niech wyjaśni mi, dlaczego we Francji (ponoć modelowo świeckie państwo) dzień 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy (tak jak w Polsce)? Czyżby nad Sekwaną świętowano kolejne rocznice "cudu na Wisłą"? Jako niedoszła europarlamentarzystka w Brukseli i francuskim Strasbourgu powinna mi na to odpowiedzieć, nieprawdaż?
AK-47
AK-47 21.08.2019, 09:35
We Francji to dzień obchodów zakończenia I wojny...
STOP tęczowej ciemnocie ubranej w szaty KOD-u
STOP tęczowej ciemnocie ubranej w szaty KOD-u 21.08.2019, 10:23
Guzik prawda! Świętują Wniebowzięcie NMP. Przestań ściemniać.
gość
gość 21.08.2019, 08:35
Niech spróbuje na własnej skórze tych wyborów... przecież i tak nic z tego nie będzie. Lizną próg wyborczy albo i nie. Ktoś ją zmobilizował do działania, ale efekt końcowy raczej będzie mizerny. SLD, Lewica itd. tak szybko się nie przebudzi. Zostali odstawieni przez społeczeństwo na boczny tor.
Wyborca
Wyborca 20.08.2019, 14:40
Gdzie są listy Lewicy. Pisu są Ko są a Lewicy niema.
Przekonany
Przekonany 20.08.2019, 11:48
Bardzo ciekawa kandydatka widząc po życiorysie. Myślę że jest to osoba która będzie dobrze reprezentować nasz region bo z niego pochodzi
Hmm
Hmm 21.08.2019, 08:33
Chyba na gejowskich spędach, gdzie będzie paradować na wpół goła z durszlakim na głowie.
Plebs
Plebs 22.08.2019, 14:01
Tak,jak by na te gejowskie spędy mogły chodzić seminaria duchowne i klasztory sióstr zakonnych to by szły z przodu pochodu.......Gorzej jak byś zobaczył na takim spędzie swoje dziecko lub wnuczka,albo człowieka którego darzysz zaufaniem i pewnego rodzaju estymą,np.lekarza,nauczyciela......Po co ta hipokryzja ?
Romek
Romek 20.08.2019, 11:45
Patrzyłem na listy. Pierwsza trójka w okręgu piotrkowskim w trakcie komuny była dziećmi. Po co więc te zarzuty? Dajmy szanse wybrzmieć lewicowym postulatom!
smakosz dżemu
smakosz dżemu 19.08.2019, 22:45
Czerwoni jak cegła.
Sojuz z CCCP
Sojuz z CCCP 19.08.2019, 17:49
Te czerwone komuchy to powinny startować do ruskiej Dumy, a nie polskiego Sejmu. Coś im się pomerdało.
Nie lewak , nie komuch - bezpartyjny , ale tolerancyjny
Nie lewak , nie komuch - bezpartyjny , ale tolerancyjny 19.08.2019, 19:08
Najgorsze jest to jak bylektoś kiedyś komuch od komuchów innych wyzywa. Takich arbuzów jak ty sojuzu w tej twojej pisowskiej partyi jest co niemiara - co drugi ! Więc nie ustawiaj w lewicy gdzie powinni stać , a zacznij ustawiać od siebie i od pisu !
Sojuz z CCCP
Sojuz z CCCP 19.08.2019, 21:09
Trafiłeś jak kulą w płot - jestem wyborcą PO i nigdy nie pałałem miłością do ustroju, w którym tak bardzo kochali się dzisiejsi członkowie SLD.
Nie lewak , nie komuch - bezpartyjny , ale tolerancyjny
Nie lewak , nie komuch - bezpartyjny , ale tolerancyjny 19.08.2019, 22:26
A to honor zwracam , ale i nie krytykuję , bo już lepsza lewica niż niby prawica , w której to prawdziwych komuchów, i potomków komuchów jakby nasiał , co jeden to bardziej arbuzowy dojrzale czerwony w środku jak ch...a , a na wierzchu odmłodniały czyściutki świeżynka zielony ! piotrowicze , chyże i inne kanalie , nie mówiąc o "wocu" !
kronikarz
kronikarz 19.08.2019, 22:37
Śledzińska - Katarasińska, Kudrycka, Rosati, Cimoszewicz, Miller, Zwiefka, Święcicki, Olechowski czy Balcerowicz nie są z PiS. Raczej mają związki z peło. Tak dla przypomnienia.
Nie lewak , nie komuch - bezpartyjny , ale toletancyjny
Nie lewak , nie komuch - bezpartyjny , ale toletancyjny 19.08.2019, 23:03
No to jedzcze swoich pisowskich komuszków wymień, ale wszystkich kilkudziesięciu , to na jednego POwca wypadnie po 10. Tych co wymieniłeś to akurat żaden nie był , ani sędzią , ani prokuratorem skazującym opozycjonistów Solidarności - tej prawdziwej z lat 80tych na wieloletnie kary więzienia , tak jak pisowdkie komuchy!
byłem w ZOMO, byłem w ORMO, teraz jestem za platformą
byłem w ZOMO, byłem w ORMO, teraz jestem za platformą 20.08.2019, 08:39
No to sam wymień tych "kilkudziesięciu". Tylko użyj mózgu ( o ile to moźliwe), a nie idiotycznych wklejek. Aumiler czy Kalata nigdy nie byli w PiS, Wolski nie był i nie jest politykiem, a ZSMP to nie PZPR.
Nie lewak ,nie komuch- bezpartyjny , ale tolerancyjny
Nie lewak ,nie komuch- bezpartyjny , ale tolerancyjny 20.08.2019, 11:09
No to nie przyznawaj się zakuty komuchu że należałeś do komuszej sekty. Myślisz że jak sam komuszą kanalią byłeś to i inni też !
Nie lewak , nie komuch - bezpartyjny , ale tolerancyjny
Nie lewak , nie komuch - bezpartyjny , ale tolerancyjny 20.08.2019, 09:36
Niestety widzę że jednak nie używasz mózgu bo masz już wyprany przez pisowską telewizję , albo co gorsze przez kaskę i dwa złocisze. Gdzie widzisz w moich komentarzach powyższe nazwiska ? Nie ma sensu z pisowskim trolem dyskutować.
PO = PZPR
PO = PZPR 20.08.2019, 11:40
Nie pyskuj, tylko wymieniaj tych kilkudziesięciu. Śmiało!
Nie lewak , nie komuch - bezpartyjny , ale tolerancyjny
Nie lewak , nie komuch - bezpartyjny , ale tolerancyjny 20.08.2019, 22:03
O widzę że ty i pysk masz i pyskujesz jak dziki kundel. Wymieniaj , wymieniaj komuchów w twojej pisowskiej partyi , bo mi na wdpomnienie ich nazwisk zbiera się na wymioty. Z takimi piotrowiczami , hyżymi i innymi kanaliami i z tobą nie chcę mieć nic wspólnego !
SA.
SA. 20.08.2019, 01:01
... może raczej licytuj się na rzeczy, które zostały już zrobione dla społeczeństwa przez obecnie rządzących wobec tych ówcześnie nam "panujących" z 2 lewymi rękoma do roboty. A nie tylko w odcienie kolorystyczne się zabawiasz i twierdzisz, że wszystko jest be.
Rita
Rita 19.08.2019, 06:33
niech rządzą w końcu wesołkowie a nie smutasy
SA.
SA. 19.08.2019, 08:43
Faktycznie jest to niezły argument (wesołości), by na nich zagłosować. Nie było ich przez chwilę w parlamencie RP i nic się nie stało... i niech nadal tak pozostanie. Czerwoni, SLD... Lewica jeden kij.
:
: 19.08.2019, 09:07
Fajnie to ująłeś / aś. Również w moim imieniu. Dziękuję Ci! Brakuje takich głosów!
DO SA. Świetnie to napisałeś!
DO SA. Świetnie to napisałeś! 19.08.2019, 09:32
To było do Osoby która napisałą o 8:43 jako SA.

Gdyby z tego co już poszło zrobić lead (taki wstępniak przed tekstem, ale ważny - rozbiegówka do dalszego czyania - a to jest fajne), potem wytknąć im z trzy babole

Na zakończenie jakoś ukąsić zgrabnie (a na pewno to potrafisz, widać po tych kilku zdaniach), to wyszedłby świetny pamflecik.
A nie ma się co tego wstydzić pisali już takie rzeczy w statożytnym Egipcie, a już w Oświeceniu to masę.

Zachęcam! Byłoby super. Można wysłać do redkacji w Wordzie prrzez formularz kontaktowy.
Zdjęcie ilustrujące główną tezę tekstu bierzemy za darmo i w pełni legalnie z WikiMedia Commons lub Pixabay, ale z Wiki są ciekawsze bo autentnyczne.

Na pewno się ucieszą. Bo to bardzo fajne by było.
SA
SA 19.08.2019, 13:22
Do [email protected] z 9:32
Ja się niczego nie wstydzę. Wyczuwam sarkazm, ale to była tylko krótka odpowiedź dla Rity. A ty mnie werbujejesz gdzieś, satyryczne pamfleciki insynujesz... zawadzasz o Egipt, Oświęcim? Przecież to co napisałem to prawda jest. Podobać ci się ona nie musi. A jak nie chce ci się samemu pisać w redakcji to "zmień robotę" na lżejszą.
Do SA , ale nie DO
Do SA , ale nie DO 20.08.2019, 00:13
Coś ci się Oświecenie z Oświęcimiem pokićkało. Ale co się dziwic to tylko z pisu - normalka😂
SA.
SA. 20.08.2019, 09:36
(błąd przy wbijaniu w SwiftKey ) Mam nadzieję, że twój szeroki uśmiech zagości na twojej twarzy również 13.10 i będziesz także świętował z nami. Ci wyżej raczej będą mieli z tym problem (próg). Nie jestem z PIS, ale za tym co zrobili, że im się chce i potrafią w przeciwieństwie do innych. Zawsze twierdzono, że się nie da, nie ma, nie uda, a tu zonk jest i można coś dla ludzi zrobić.
DO SA.
DO SA. 19.08.2019, 09:35
Jakiś pseudonim też warto sobie wybrać, by nie narażać sie za bardzo, bo te matwy postkomunityczne nie wiadomo gdzie jeszcze siedzą. Jakąś postać którą chciałbyś upamiętnić, a jest na razie mało znana.
SA.
SA. 19.08.2019, 14:15
Ty już wybrałeś pseudo, bo nie widzę. Mi oni nie są w stanie niczym zagrozić.

Pozostałe