Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 04:02
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Areszt dla młodocianych bandytów

30 grudnia około godziny 19:00, na ulicy Ostrowskiego trzech młodych mężczyzn pobiło 17 letniego chłopca i towarzyszące mu 13-letnie dziecko

Młodszemu z nich napstnicy skradki kurtkę.

 

Jak wynika z ustaleń dwóch 17 latków i ich o rok straszy kompan zaczepiło 17-latka i towarzyszącego mu nieletniego, żądając od nich wydaniakurtki.

 

Kiedy pokrzywdzeni się sprzeciwili, napastnicy najpierw zaczęli bić starszego z nich, przenosząc później swoją agresję na 13-latka i ostatecznie zabierając mu kurtkę o wartości 150 złotych. 

 

Sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie. Policjanci patrolujący miasto zauważyli agresywnie zachowujących  się młodych ludzi, natychmiast zareagowali, zatrzymali dwóch napastników w wieku 17 i 18 lat, trzeci z nich został zatrzymany następnego dnia w godzinach porannych.

 

Cała trójka była doskonale znana ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem.

 

17-latek w chwili zdarzenia miał w organizmie 1,4 promila. Podejrzani usłyszeli zarzuty rozboju.

 

31 grudnia tomaszowski sąd na wniosek miejscowej prokuratury, aresztował ich na okres trzech miesięcy.

 

Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
trololo 08.01.2014 17:08
Powiem krótko. Znam jednego z nich i tylko jego osądzę,choć pozostała dwójka jest pewnie podobnego pokroju. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu,to zjawisko nazywa się PATOLOGIA,rodzice niezaradnie go wychowali,nie interesowali się nim i teraz są tego konsekwencje. Chłopak zakończył edukacje na poziomie 1 lub 2 klasy gimnazjum. Chodził tylko i oglądał się co by tu zawinąć,żeby móc się zjarać,albo zchlać. Nie ma co ukrywać,to jest margines i niestety w Tomaszowie jak i w innych miastach są tacy ludzie bez ambicji i "cwaniakujący" Tylko,że Filip był zawsze cwaniak do obcych idąc przez ulice z grupką swoich slamsowatych znajomych. Szkoda chłopaka,bo wiem,że już nic z niego nie będzie i zmarnował sobie życie,ale takie osoby nie są złe same z siebie,po prostu patrzą się na to od dzieciństwa i później korzystają z takiego przykładu. Pewnie zaraz zostanę tutaj zlinczowany przez jego ziomali za to,że mówię jak jest,że pochodzę z normalnego domu,że rodzice wykazywali mi zainteresowanie i wyszedłem na ludzi,ale trudno. Napisałem jak jest. W gruncie rzeczy Filip nie jest zły chłopak,może gdyby ktoś mu pomógł,postawił twarde zasady te 3/4 lata temu,to jeszcze by wyszedł na ludzi,ale teraz niestety musi odpowiedzieć za swoje czyny,za głupotę się płaci

ona 07.01.2014 21:43
Ciekawe jak by okradli twoich znajomych albo rodziców Bo np by ich nie znali.Widać że pracą się nie schańbiłaś po twoich wypowiedziach widać że i na ciebie będą płakać rodzice albo już płaczą.Patologia :-(

cityman 07.01.2014 21:18
Znam tych ludzi, może są w porządku ale tylko dla swoich, jeżeli ich znasz jest okej, inaczej łatwo można obskoczyć wpi*****l. Nie mówcie że 12 lat to dużo że szok, bo to jest recydywa, co zresztą napisano w artykule, nie pierwszy ich wyskok więc nie ma co ich wybielać...

Na przypale albo wcale :) 07.01.2014 19:41
no dokładnie Ola i Młot piszą samą prawde ,nikt ich nie zna a wiedzą więcej od osob którzy ich znaja !

Ola 07.01.2014 20:27
jedyny mądry, pjąteczka ziomek ! :)

Młot 07.01.2014 18:13
co wy gadacie jakie ścierwa widac że przez ten internet jest duzo cwaniaczkow ale jak przychodzi co do czego to nagle robia sie malutcy ,nauczyc sie zyc bo w dzisiejszych czasach samobrona to podstawa nie oceniac moich ziomali po wydarzeniu bo gdy ludzie popelniaja jeden blad to nei powod by dostali miano "ścierwa" pijanemu sie wybacza !

Ola 07.01.2014 18:27
dobrze gada, polać mu ! :D

Jimmy 08.01.2014 21:30
Jaki "jeden błąd"? Z artykułu wynika, że cała trójka była doskonale znana ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem, więc tych błędów chyba już trochę popełnili? A może to policja tak się na nich bez powodu uwzięła i ciągle ich nęka?

Jimmy 08.01.2014 21:37
Jeszcze jedno. Piszesz, że "samoobrona to podstawa". W normalnym kraju nikt nie musiałby uczyć się samoobrony, bo może poruszać się po mieście o dowolnej porze dnia i nocy bez obawy, że jakieś zbiry go napadną.

06.01.2014 22:46
A ja proponuję przejąc całe prawo z SINGAPURU : - w tym kraju niema bezrobocia - w tym kraju niema pomocy społecznej ani zasiłków Prawo w Singapurze jest dosyć surowe i rygorystycznie przestrzegane. Zdecydowanie zabronione jest śmiecenie, lub spożywanie pokarmów/napojów w środkach komunikacji miejskiej. Stosowane są dosyć surowe kary (chłosta, przymusowe roboty, a nawet śmierć za morderstwa czy też przemyt narkotyków). Jest to państwo prawa, gdzie praktycznie nie występuje korupcja, służby bezpieczeństwa są bardzo uprzejme i profesjonalne Za jazdę po pijanemu dostaję się 100 batów chłostę , konfiskatę samochodu oraz bardzo wysoką karę finansową !!!!!!

maniek 06.01.2014 20:47
moim zdaniem na obrzeżach każdego większego miasta powinno być krematorium miejskie przeznaczone do utylizowania nikomu nie potrzebnych wyrzutków społeczeństwa, wyszło by zdecydowanie taniej: po pierwsze takie bydło trzeba odchować co kosztuje, posłać do szkoły co kosztuje, później państwo płaci za różne ośrodki i więzienia, trzeba też czasem leczyć co też kosztuje, wyjdzie z więzienia idzie na bezrobocie co też kosztuje, popełni kolejne przestępstwo i następne koszta (sądy, prokuratury, policja, szpitale i poszkodowany) - same koszta. Jak widać kilkadziesiąt a raczej kilkaset tysięcy złotych potrafi Państwo Polskie kosztować taki osobnik i są to pieniądze wyrzucone w błoto. Teraz zastanówmy się co taki osobnik daje państwu i społeczeństwu w którym żyje ?? Tutaj nic na myśl mi nie przychodzi. Pieniądze zainwestowane w takiego osobnika w zdecydowanej większości przypadków nigdy się nie zwrócą, więc utylizacja jest tu jedynym rozwiązaniem, w ramach rekompensaty za poniesione straty można by było jeszcze pozyskać narządy do przeszczepu a resztę do pieca. Dzięki takiemu rozwiązaniu ratujemy życie innym, a zaoszczędzone pieniądze inwestujemy w szpitale, domy dziecka, nowe miejsca pracy itd. Państwo polskie w kilka lat stało by się państwem "mlekiem i miodem płynącym" Pozdrawiam

@ 07.01.2014 15:36
Wcale nie jesteś lepszy od tych wyrzutków,krematorium?

vvvv 06.01.2014 02:00
Z fartem mordy ;/ !

Ola 06.01.2014 01:38
DACIE SOBIE RADE!

Ola 06.01.2014 00:25
a najbardziej to mi szkoda Mazura, bo to dobry chłopak jest tylko się zgubił .............................

Ola 06.01.2014 00:20
kurwa z fartem chłopaki ! 17 nie sprzedał tego co uciekł bo akurat go znam ! i daje sobie rekę uciąć że nie sprzedał! ZNAM CAŁĄ TRÓJKĘ, I KAŻDY Z NICH JEST W PORZĄDKU ! NIE GADAJCIE JAK NIE WIECIE CO JEST PIĘĆ!

06.01.2014 07:25
szanowna Olu rozbawiłaś mnie he he cytuję: ZNAM CAŁĄ TRÓJKĘ, I KAŻDY Z NICH JEST W PORZĄDKU ! od kiedy złodziej jest porządnym człowiekiem ?? za kradzież obcinałbym ręce przy samych łokciach jak było w średniowieczu ... NIE TWOJE NIE RUSZ nie wyciągaj łap po cudze bo ci je obetną !!!!!

Jimmy 06.01.2014 12:43
Jak widać, według osób pokroju Oli, złodzieje i bandyci są jak najbardziej w porządku. Pamiętacie może jeszcze historię z Warszawy, kiedy to dwóch nastoletnich zwyrodnialców zadźgało nożem policjanta przed przystankiem tramwajowym? Ich "ziomale" z Facebooka też twierdzili, że są "w porządku" i że to "dobre chłopaki", a nawet "super, bo przecież zabili psa". Co więcej, próbowali nawet zorganizować zrzutkę pieniędzy na adwokata dla tych ścierw. Patologia to niestety przede wszystkim stan umysłu i osoby takie jak Ola i jej "ziomy" nawet nie rozumieją jak poroniony jest ich sposób myślenia.

Ola 07.01.2014 18:23
okradać, ale nie swoich ......

Młot 05.01.2014 21:30
co wy dajecie ludzie frajerzy się spluli na komendzie co do wyroku to jednak lekka przesada 12lat to jest prawie tyle co ten chlopak mial maksylanie 5lat FRAJER POZOSTANIE FRAJEREM

Ola 06.01.2014 01:52
W DUPIE BYŁEŚ I GÓWNO WIDZIAŁEŚ, tyle..........

Jimmy 05.01.2014 17:37
Kolejne ścierwo do utylizacji, którego jedynym osiągnięciem życiowym jest to, że niepotrzebnie przeludnia planetę. Oczywiście barachło jest "dobrze znane policji", ale jakimś cudem do tej pory przebywało na wolności. Teraz posiedzi 3 miesiące, po czym wyjdzie i zacznie robić to samo, bo przecież "młodzież musi się wyszumieć", a "to są bardzo grzeczni chłopcy" i izolowanie ich od społeczeństwa "zniszczyłoby ich delikatną psychikę".

Ola 06.01.2014 01:49
'ale jakimś cudem do tej pory przebywało na wolności." - hahahahahahahahahahahaha! no to powiem Ci że tutaj się mylisz ; ) bo dwójka jest po ośrodku a trzeci monar.... hahaha! ośmieszasz się ! -.-

Klaudia 05.01.2014 13:38
zajmijcie się może wkońcu swoimi dupami . :) . ; D nie wiecie co sie wydarzylo a czlowieka oceniacie ... ; /// to że młodzież nie umie się spokojnie zachowywać to fakt .. ale pomyślcie .. co w Tomaszowie można robić ? z czego mają brać przykład młodzi ludzie .. Tomaszów jest zacofany .. nie popieram zachowania tych młoidych ludzi ale każdy popelnia błędy ...i powinno się dać szanse na naprawę zamiast 12 lat może jakieś prace społeczne ...

Jimmy 05.01.2014 17:41
Klaudia, napisz wprost, że to twoje "ziomale", bo nazywając ich wyczyny "błędami życiowymi" i usprawiedliwiając napadanie na normalnych ludzi tym, że "w Tomaszowie nie ma co robić", po prostu się ośmieszasz.

Ola 06.01.2014 01:51
ośmiesza? po prostu ich zna, i wie jacy są.. a Ty uważasz ich po prostu za "przestępców", znasz ich? gadałeś kiedykolwiek z którymś z nich? ......

Ola 06.01.2014 01:46
DOKŁADNIE ! ; )

Jasta 05.01.2014 00:24
Kiedyś ktoś powiedziadział jeb..ć nie wyróżniać .Mam dosyć gnoi i gówniarzy w Tomaszowie.

Pytanie, czy dokuczanie? Pytanie, czy dokuczanie? Hejt, hejterstwo, mowa nienawiści, to terminy, który wprost uwielbiają posługiwać się politycy. Kilka lat temu modne było pisanie na własnych profilach internetowych "HejtStop". Zabawne jest to, że hasłem posługiwali się często ludzie, którzy sami na co dzień parali się hejterstwem w jego różnorakich odmianach. Hasełka łatwo podchwytywać i sprzedawać bezmyślnej gawiedzi. Pod postem, który jakoby miał być przeciwko "mowie nienawiści" tryskały całe gejzery brutalnych komentarzy, na które autor nie reagował. Najciekawszym przykładem był wpis byłej już rzeczniczki ds. równego traktowania Prezydent Hanny Zdanowskiej, w którym nazywa mnie "ludzkim śmieciem". Cóż sama sobie wystawia świadectwo, podobnie jak Prezydent Łodzi, która na tego rodzaju zachowanie nie reagowała. Odczłowieczanie ludzi to typowo totalitarne praktyki rodem z Bełżca albo Auschwitz. Z pozoru liberalne a więc wolnościowe środowiska nie pojmują znaczenia podstawowych pojęć nie mówiąc o posiadaniu czegoś, co kiedyś nazywano kindersztubą. Zasada jest prosta: gdy ktoś wyraża się krytycznie o nas, to jest hejterem, gdy my kogoś obrzucamy wyzwiskami, poddajemy tę osobę krytyce. Hipokryzja czy po prostu niewiedza. Brat wspomnianej wyżej rzeczniczki w jednym ze swoich wpisów stwierdza natomiast, że hejter to ktoś anonimowy, a przecież jak się pisze pod własnym nazwiskiem, to się hejterem nie jest. Hm... poważnie? No ok, zdaniem tego pana wolne media to tylko te, które go chwalą... inne niekoniecznie
Zabrakło tylko dziarskich chłopców Zabrakło tylko dziarskich chłopców Historia lubi się powtarzać, zataczać koła i często śmieje nam się prosto w twarz. Czasem wesoło a czasem ze złośliwą przekorą. Takie refleksje mam po tym jak wylądowałem ostatnio na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie. Trudno nie odczuć rechotu losu, kiedy po jednej stronie sali siedzę ja, syn działacza Solidarności z lat 80-tych, wciąż pamiętający ubeckie rewizje w swoim domu, a po drugiej typ, który widnieje na liście donosicieli służby bezpieczeństwa PRL oraz wyszkolony w komunistycznym reżimie prokurator. Zabawne jest też to, że to oni znowu oskarżali. Wyrok (prawomocny), jaki zapadł okazał się korzystny dla mnie, a uzasadnienie stanowiło pochwałę profesjonalnie przygotowanego i napisanego artykułu. W dodatku ten w pierwszej instancji zapadł w Dniu Wolności Prasy, co ma dla mnie znaczenie symboliczne. Nie tej sprawie jednak poświęcę swój dzisiejszy felieton, ale temu, że w czasach, kiedy usuwa się ostatnie pomniki sławiące komunistyczną dyktaturę, bolszewicka mentalność nadal znajduje się w głowach wielu ludzi, szkolonych i wychowanych w duchu partyjnej indoktrynacji. Te osoby wciąż zachowują się, jak reprezentanci reżimowej władzy, aroganccy, pewnie siebie i wulgarni niczym witkiewiczowski Prokurator Scurvy, który jak zapewne pamiętacie lubił otaczać się Dziarskimi Chłopcami. Siedząc na sali Sądowej czekałem więc aż krzyknie: "hej dziarscy chłopcy do mnie" i zostanę zamknięty w sali przymusowego bezrobocia.