Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 października 2022 04:19
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Będą nowe supermarkety?

Sprzedaż należących do miasta nieruchomości często budzi wiele emocji. Szczególnie te atrakcyjnie położone wywołują ożywione dyskusje. Jeszcze zanim zostaną poddane procedurom przetargowym pojawiają się dywagacje na temat potencjalnych kupców i przeznaczenia terenu. Za każdym razem pojawia się też określenie "obiekt wielkopowierzchniowy". Krótko mówiąc najistotniejszym staje się pytanie: czy będą nowe supermarkety? To oczywiście możliwe, a co więcej prawdopodobne. W tym tygodniu Rada Miejska zdecydowała o przeznaczeniu do sprzedaży działek przy ulicy Św. Antoniego oraz Radomskiej.
Będą nowe supermarkety?

Szczególnie ta pierwsza lokalizacja wzbudza liczne kontrowersje. Władze miasta nie pierwszy raz podjęły próbę wystawienia na sprzedaż działek tuż przy rondzie im. Tomaszowskich Olimpijczyków, a sąsiadujących bezpośrednio z "Gastronomikiem".

 

Działki próbował sprzedawać jeszcze prezydent Zagozdon. Bezskutecznie, bo uchwałę o wyrażeniu zgody na sprzedaż zdejmowano z porządku obrad. Zdejmowano głównie na wniosek radnych PiS, którzy argumentowali, że nie powinno się sprzedawać nieruchomości nie posiadających uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Nieruchomość przy ul. św. Antoniego nr 65/67 składa się z trzech działek o powierzchni powyżej 3 tysięcy metrów kwadratowych. Wciąż nie uchwalono dla niej planu zagospodarowania przestrzennego a w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Tomaszowa Mazowieckiego znajduje się ona w terenach: komunikacji – tereny dróg publicznych klasy zbiorczej, zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz zabudowy mieszkaniowej i usług. To pierwsze przeznaczenie miało związek z planowaną w tym miejscu budową łącznika między rondem a ulicą Bartosza Głowackiego.

 

Miasto posiada coraz mniej atrakcyjnych nieruchomości, a budżet potrzebuje pieniędzy.  I właśnie realizacją dochodów budżetowych uzasadniono konieczność sprzedaży gruntów. W tym kontekście dziwić może, że Komisja Budżetu Rady Miejskiej w tym temacie nie obradowała i nie zajęła stanowiska w sprawie sprzedaży samorządowego majątku.

 

Na poprzednie stanowiska radnych zwrócił uwagę Adam Iwanicki, pytając co takiego się zmieniło, że ponownie sprzedaż działek przy ulicy Św. Antoniego trafiła pod obrady. Wiceprezydent Tomasz Jurek odpowiadał, że nic się nie zmieniło.

 

 

- Jest tyle innych działek do sprzedaży. Dlaczego nas się wciąż nęka. Byliśmy przekonani, że radni podjęli poprzednio słuszną decyzję i odrzucili ten temat. Teraz on wraca. W zeszłym roku składaliśmy pismo do Pana Prezydenta oraz radnych z prośbą, by dać nam jakąś szansę. Chcieliśmy mieć możliwość wykupu i prowadzenia w dalszym ciągu w tym miejscu działalności, którą prowadzimy ponad 20 lat. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi - mówiła właścicielka kwiaciarni funkcjonującej od lat w tym miejscu, prosząc o ponowne wnikliwe przeanalizowanie tematu sprzedaży.

 

 

Wiceprezydent Tomasz Jurek w odpowiedzi stwierdził, że to miejsce należy do miejsc niebezpiecznych. - Jest tam też brudno, bo jedna z działek, poza tymi, o których mówimy, jest działką prywatną z nieuregulowanym stanem prawnym.

 

W dyskusji próbował wziąć udział Jacek Kowalewski. Nie został jednak dopuszczony do głosu przez przewodniczącego Krzysztofa Kuchtę. - Prorocze były moje słowa na temat skansenów wypowiedziane przed paru laty na sesji Rady Miejskiej. Rada podjęła uchwałę (trzecie podejście) w sprawie sprzedaży nieruchomości ul. Świętego Antoniego 65/67 /obok "gastronomika".
Nieruchomość, o którą zabiegałem jako urzędnik i jako radny. Nieruchomość na końcówce "deptaka" na Antoniego. Nieruchomość na której miał być wybudowany łącznik ul. B. Głowackiego z rondem "Tomaszowskich Olimpijczyków". Koncepcja takiego połączenia była opracowana w ramach projektu ronda. Miał być nowy, bezpieczny wjazd do szkoły. Miały być przeniesione działalności gospodarcze w uszeregowany ciąg tyłami do granicy szkoły. Miał być porządek drogowo - urbanistyczno - budowlany. Przecież to jeszcze centrum miasta. Chciałem w tej sprawie zabrać głos na sesji, ale Przewodniczący Rady Krzysztof Kuchta do głosu inne osoby spoza Rady dopuścił, mnie starał się nie zauważyć. Styl Marszałka Sejmu Kuchcińskiego.

 

Kowalewski podkreśla, że szkoda nieruchomości. Jest też zdumiony uzasadnieniem zastępcy  Prezydenta Miasta. - Zlikwidować wszystkie parki. Też są przecież często niebezpieczne. Poprzednia ekipa rządząca zaczęła z miasta robić skansen budując ulice jednojezdniowe, utrwalając miejskie "korki" komunikacyjne. W starych planach ul. Chopina miała być dwujezdniowa łącznie z ul. Zawadzką. ul. Oskara Lange także. Nie wspomnę o ul. Orzeszkowej od Zawadzkiej do ronda /Szeroka/Legionów/. Nie załatwiono również wcześniej projektu i budowy ul. Warszawskiej (za pieniądze wojewódzkie) na odcinku od ul. Ujezdzkiej do ul. Szerokiej. W planach zagospodarowania była od paru dziesięcioleci. Obecna ekipa "SKANSEN MIASTO TOMASZÓW MAZOWIECKI" utrwala.  

 

Ostatecznie za projektem głosowało 14 radnych, w tym zwyczajowo milczący radni, reprezentujący Platformę Obywatelską.  

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
N 05.04.2016 08:41
AK -47. Jestem za. Warto przypomnieć kto jest od 20 lat w samorządzie. Co zrobił, czego był przeciwnikiem. Kiedy zmieniał poglądy. Kto inicjowanie projekty a kto się pod nimi podpisywał.

n 04.04.2016 19:06
AK-47 czytaj ze zrozumieniem. Haraśny był niszczony przez lokalny PiS. Haraśny był jednym z twórców projektu rewitalizacji, podpisał zgodę na budowę galerii. Witko składał na niego donosy do prokuratury. Głównie chodziło o przekroczenie kompetencji. W efekcie Haraśny został zawieszony w PO a Witko urabiał elektorat. Dziś mało kto pamięta dzięki komu są zrealizowane projekty a lokalni działacze raz są za raz przeciw. Ekipa od lat przy korycie. Dobrze wiesz jakie koalicje są budowane przez ostatnie 10 lat w radzie miasta...

AK-47 04.04.2016 20:43
No właśnie czytam: " PiS zbił kapitał na niszczeniu konkurentów politycznych."- stąd moje pytanie. " Trzeba rządzić i realizować projekty, które wcześniej były deptane."- stąd moje drugie pytanie. Ja nie odnoszę ich do lokalnych przepychanek. "Ekipa od lat przy korycie."- jeśli przez "ekipę" rozumiemy szeroko pojętą (jak to pisze Ajdejano) lokalną "elytę polytycną" to się zgodzę. A może by poprosić Redaktorów o stworzenie rankingu tych wszystkich działaczy z uwzględnieniem ilości kadencji w samorządzie?.....

Dimos 04.04.2016 17:48
Oczywiście "Pan Jezus nie kazał niszczyć bliźniego". PiS zbił kapitał na niszczeniu konkurentów politycznych. Teraz ma władzę. Trzeba rządzić i realizować projekty, które wcześniej były deptane.

AK-47 04.04.2016 18:15
Kogo zniszczył PiS? PO chciała wprowadzić program 500+ czy coś przegapiliśmy?

Dimos 04.04.2016 15:08
Jak to jest. Harasny promował galerie. Witko składał doniesienia do prokuratury na Harasnego. Dziś PiS popiera galerie. Grzesiek został oczyszczony z zarzutów. Nasza lokalna władza zmienia zdanie pod publikę. gdy u władzy to promuje przedsiębiorczości. Gdy w opozycji niszczy wszystkie projekty i ludzi z nimi związanych. Smutne to, takie nie katolickie. Czy pan Jezus kazał się pastwiska nad przeciwnikami?

06.04.2016 01:49
A to nie Jezus przepędził kupców ze świątyni używając siły? Nie róbmy z katolików nie wiadomo kogo...

... 03.04.2016 20:58
to sie nadaje do prokuratury, jednak w naszym grajdole prokuratorem jest nie kto inny niz zona p. Witko. Chulaj dusza piekla nie ma.

03.04.2016 21:08
Co tu niby nadaje się do Prokuratury, bo nie rozumiem?

Budowlaniec 03.04.2016 18:26
Radny Batorski pisze nieprawdę. Łącznik ronda z Głowackiego można wybudować w każdej chwili stosując specustawę drogową. Takie rozwiązanie rozładowało by korki tworzące się na skrzyżowaniu ul. Głowackiego z ul. Św. Antoniego.

ggg 03.04.2016 13:08
Może p. Witko ma rację. Po co mają leżeć jakieś niewykorzystane tereny, a Radni mogą sobie ponarzekać i pogadać między sobą , on i tak zrobi co będzie uważał za rację. Reszta to tylko żołnierze ugrupowania i maszynki do przytakiwania...

ok 03.04.2016 11:45
do18 nie innych tylko radnych bezradnych,którzy pozałatwiali rodzinie posadki.przyjdzie na was czas,przyjdzie czas i'' NIE BĘDZIE WAS''.aty do nich należysz Cwanaczku.

PIOTR 03.04.2016 08:53
Tak rządzić to mogą i żule spod sklepu.To żadna sztuka najpierw naobiecywać a potem sprzedać to co najlepsze, najłatwiejsze i jeszcze "premia" będzie i "plan" wykonany, a potem niech się martwi następny po wyborach .Panie Witko jest pan zwykłym oszustem i nieudacznikiem jak cały pis,a wybory wygrałeś bo jesteś z pis,tylko szkoda ludzi i czasu który traci Tomaszów na takie miernoty jak ty i Zagozdon. Co do radnych którzy łapkę podnosili za sprzedażą tej ziemi to szkoda słów,ale nasuwa się pytanie czy nie mieli coś obiecane od naszego naczelnego,aż dziwne że na poprzednich sesjach byli przeciw.Skąd nagle taka zmiana ,no skąd? Może na następnej sesji będą ich sprawy pozytywnie załatwione?Może jakaś posadka dla brata,mamy, w miejskich spółkach ??

ok 02.04.2016 20:30
jak mają głosować,inaczej jak rodzinom,załatwili posadki i to nie złe.olali elektorat,który ich wyniósł do władzy.obrzydzenie bierze!kiki nie widzi tu żydów,judaszy.jak to zwać,dosadniejsze słowa cisną się na usta.Batorski przypadek,osoba do skreślenia.może ci postawi do13.jak nie wie jak głosować to niech się zajmie wyprowadzaniem psow na kępie.

juzek 03.04.2016 09:50
A czemu cwaniaczku sam nie kandydowałeś na radnego ??? Tylko teraz innych obrażasz ??? Widocznie za głupi jesteś aby zasiąść w Radzie Miejskiej ...

ok 02.04.2016 20:12
A gdzie KIKI schizofrenik,teraz nie widzi ŻYDÓW,judaszy,a jak to nazwać? sprzedawczyki tak jak on,BOGA wciągają,do swych prywatnych celów.zachowują jak sku......y! odpłacają za lata, kiedy liczyliśmy na zmiany,oddawaliśmy głosy licząc na dobrą zmiane.mam co chcemy. co do Batorskiiego,dla mnie to ZERO!

mieszkaniec 02.04.2016 16:29
Zamiast tych marketów to może zakłady nowe by powstawały, na Zawadzkiej jest teren ogromny na wszelakie hale produkcyjne, dlaczego w tym temacie cicho sza.

wstyd!! 02.04.2016 16:23
oglądałam sesje na zywo w internecie i zawiodłam sie glosowaniem pani radnej Stańczyk. Głosowałam na nią w ostatnich wyborach bo myślałam że jak z pis to będzie porządna. Widzę że ważniejsze dla niej są jej korzyści.

Max 02.04.2016 16:13
W normalnch miastach markety lokowane sa na obrzezach aby w centrum rozwijaly sie male sklepiki czy kafejki. Natomiast u nas w najatrakcyjniejsze miejsca wpuszcza sie markety ze swoimi architektonicznymi maszkarami w imie ratowania budzetu

janusz 02.04.2016 15:08
Panie redaktorze proszę wymienić nazwiska osób które zgodziły się na sprzedaż, może ktoś zna nazwiska to niech napiszę. Gdzie był Obrońca Batorski? Całe szczęście że mamy JOWy a nie listy i wyborcy będa mogli w łatwy zero jedynkowy sposób podziękować sprzedawczykom.

JUZEK 02.04.2016 16:52
A co ty chcesz od jednego BATORSKIEGO jak przeciwko niemu jest 21 radnych z PiS ...

janusz 02.04.2016 19:02
co chce od Batorskiego? żeby zagłosował przeciwko mózgu, jakoś kilku radnych z PiS zagłosowało przeciw, gdyby klub Batorskiego zagłosował przeciw to uchwała by nie przeszła i to mam do Batorskiego. tak na marginesie to to z pisu jest 19 radnych na te chwile.

Strzelecka 03.04.2016 08:25
Można obejrzeć relacje z sesji na internecie to sobie zobaczysz kto i za czym

Zabrakło tylko dziarskich chłopców Zabrakło tylko dziarskich chłopców Historia lubi się powtarzać, zataczać koła i często śmieje nam się prosto w twarz. Czasem wesoło a czasem ze złośliwą przekorą. Takie refleksje mam po tym jak wylądowałem ostatnio na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie. Trudno nie odczuć rechotu losu, kiedy po jednej stronie sali siedzę ja, syn działacza Solidarności z lat 80-tych, wciąż pamiętający ubeckie rewizje w swoim domu, a po drugiej typ, który widnieje na liście donosicieli służby bezpieczeństwa PRL oraz wyszkolony w komunistycznym reżimie prokurator. Zabawne jest też to, że to oni znowu oskarżali. Wyrok (prawomocny), jaki zapadł okazał się korzystny dla mnie, a uzasadnienie stanowiło pochwałę profesjonalnie przygotowanego i napisanego artykułu. W dodatku ten w pierwszej instancji zapadł w Dniu Wolności Prasy, co ma dla mnie znaczenie symboliczne. Nie tej sprawie jednak poświęcę swój dzisiejszy felieton, ale temu, że w czasach, kiedy usuwa się ostatnie pomniki sławiące komunistyczną dyktaturę, bolszewicka mentalność nadal znajduje się w głowach wielu ludzi, szkolonych i wychowanych w duchu partyjnej indoktrynacji. Te osoby wciąż zachowują się, jak reprezentanci reżimowej władzy, aroganccy, pewnie siebie i wulgarni niczym witkiewiczowski Prokurator Scurvy, który jak zapewne pamiętacie lubił otaczać się Dziarskimi Chłopcami. Siedząc na sali Sądowej czekałem więc aż krzyknie: "hej dziarscy chłopcy do mnie" i zostanę zamknięty w sali przymusowego bezrobocia.
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022
Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! EKG, USG płuc, konsultacja pulmonologiczna, dermatologiczna, dietetyczna, spirometria, mammografia, pomiary cholesterolu, glukozy, natlenienia krwi, konsultacja internistyczna w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości – to tylko niektóre badania, które bezpłatnie i bez skierowania będzie można wykonać w najbliższy weekend, 1-2 października na pl. Kościuszki. Mobilne Strefy Zdrowia będą dostępne przez dwa dni w godzinach 10 - 19.Projekt „Zdrowe Życie”, w ramach którego odbywa się wydarzenie, to pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz grupy PZU - pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych.W najbliższy weekend specjaliści trafią do naszego miasta. W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;badanie EKG;badanie USG płuc + konsultacja radiologa;konsultacje dietetyczne;konsultacje dermatologiczne;mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;wystawianie kart EKUZ;potwierdzanie profilu zaufanego;informacje o programach profilaktycznychkonsultacja farmaceutyczna.w sobotę w godzinach 10-15 dzięki obecności Narodowego Centrum Krwiodawstwa będzie możliwe oddanie krwiWojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska zapewni:pomiar ciśnienia i tętna, pomiar glukozy z krwi włośniczkowej, saturacji,       temperatury,BMIkonsultacja internistyczna ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości oraz instruktaż pierwszej pomocy przy użyciu fantomu do BLS, instruktarz samobadania piersi na fantomie piersi.Dodatkowo, w trakcie trwania wydarzenia, policja przeprowadzi działania w zakresie profilaktyki senioralnej o tematyce dotyczącej oszustw, bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz cyberzagrożeń, profilaktyki dla dzieci i młodzieży o tematyce dotyczącej cyberzagrożeń i innych aspektów bezpieczeństwa, profilaktyki dotyczącej uzależnień i przemocy w rodzinie, profilaktyki z zakresu ruchu drogowego,  promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Odbywać się będą także aktywne pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika policyjnego przy wykorzystaniu manekinów. Na miejscu obecny będzie również przewodnik z psem służbowym.Straż Pożarna przygotuje stanowisko medyczne z fantomem. Przedstawi zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz omawiane będą wszelkie zagadnienia medyczne zgodnie z potrzebą i zainteresowaniem gości odwiedzających. Pojawi się także stoisko promujące zdrowe i bezpieczne życie, pojazd ratowniczy GBA i pojazd pożarniczy typu quad, zaplanowano również prelekcje dotyczącą zagrożeń ze strony czadu wraz z pokazem. Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na Zdrowezycie.org.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.10.2022
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ***** ***Treść komentarza: raka to ma polska - ostatnie stadiumData dodania komentarza: 30.09.2022, 21:25Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: Jadwiga BąkTreść komentarza: A Morachowa sprzedawała barszcz za 50 groszy, tj pół słoiczka po dżemie.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 20:50Źródło komentarza: Spacer szklakiem tomaszowskich muraliAutor komentarza: SzakalTreść komentarza: A wiadomo co się znajduje w tych tabletkach co rozdaję rząd? Jak będą ludzie chcieli to wiedzą gdzie jest apteka Tak jak szczepionki ludzie dzięki nim noszą śmierci w sobie która ich zżera każdego dnia. Spier....cię z tymi tabletkami.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 15:36Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: NieróbTreść komentarza: To kto taki ma ciężej? Skoro taki z Ciebie obserwator pracy innych to widocznie masz dużo czasu. Skoro masz dużo czasu na obserwację więc tym mającym ciężej nie jesteś z pewnością Ty. Jak to cudownie oceniać innych nie mając za krzty pojęcia. Skoro taki z Ciebie chojrak lub chojraczka to napisz gdzie Ty pracujesz, co robisz a ja z wielką chęcią porównam twoją pracę z moją. Niestety najczęściej tak durne opinie jak Twoja snuja ludzie mający z jakąkolwiek pracą tyle co pasek w TVP info z prawdąData dodania komentarza: 30.09.2022, 14:43Źródło komentarza: Biedny jak... pracownik samorządowyAutor komentarza: KiedyśTreść komentarza: zrobiłam tam malutkie zakupy. To był pierwszy i ostatni raz pobytu w tym sklepie. Wyłożyłam na taśmę wybrany towar i kazano mi go przenieść na taśmę przy innej kasie. Nadmieniam, że przy żadnej kasie nie było żadnej pracownicy. Nie kupujcie w DINO na św.Antoniego to te "książniczki spod Łopocna" może nabiorą jakiejś ogłady.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 12:19Źródło komentarza: Cena nie bez znaczeniaAutor komentarza: KtośTreść komentarza: E Mariuszo jest wesoły:))))Data dodania komentarza: 30.09.2022, 11:41Źródło komentarza: Kolejna droga w gminie Ujazd do modernizacji
Reklama
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022 Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy
Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! EKG, USG płuc, konsultacja pulmonologiczna, dermatologiczna, dietetyczna, spirometria, mammografia, pomiary cholesterolu, glukozy, natlenienia krwi, konsultacja internistyczna w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości – to tylko niektóre badania, które bezpłatnie i bez skierowania będzie można wykonać w najbliższy weekend, 1-2 października na pl. Kościuszki. Mobilne Strefy Zdrowia będą dostępne przez dwa dni w godzinach 10 - 19.Projekt „Zdrowe Życie”, w ramach którego odbywa się wydarzenie, to pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz grupy PZU - pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych.W najbliższy weekend specjaliści trafią do naszego miasta. W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;badanie EKG;badanie USG płuc + konsultacja radiologa;konsultacje dietetyczne;konsultacje dermatologiczne;mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;wystawianie kart EKUZ;potwierdzanie profilu zaufanego;informacje o programach profilaktycznychkonsultacja farmaceutyczna.w sobotę w godzinach 10-15 dzięki obecności Narodowego Centrum Krwiodawstwa będzie możliwe oddanie krwiWojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska zapewni:pomiar ciśnienia i tętna, pomiar glukozy z krwi włośniczkowej, saturacji,       temperatury,BMIkonsultacja internistyczna ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości oraz instruktaż pierwszej pomocy przy użyciu fantomu do BLS, instruktarz samobadania piersi na fantomie piersi.Dodatkowo, w trakcie trwania wydarzenia, policja przeprowadzi działania w zakresie profilaktyki senioralnej o tematyce dotyczącej oszustw, bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz cyberzagrożeń, profilaktyki dla dzieci i młodzieży o tematyce dotyczącej cyberzagrożeń i innych aspektów bezpieczeństwa, profilaktyki dotyczącej uzależnień i przemocy w rodzinie, profilaktyki z zakresu ruchu drogowego,  promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Odbywać się będą także aktywne pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika policyjnego przy wykorzystaniu manekinów. Na miejscu obecny będzie również przewodnik z psem służbowym.Straż Pożarna przygotuje stanowisko medyczne z fantomem. Przedstawi zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz omawiane będą wszelkie zagadnienia medyczne zgodnie z potrzebą i zainteresowaniem gości odwiedzających. Pojawi się także stoisko promujące zdrowe i bezpieczne życie, pojazd ratowniczy GBA i pojazd pożarniczy typu quad, zaplanowano również prelekcje dotyczącą zagrożeń ze strony czadu wraz z pokazem. Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na Zdrowezycie.org.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.10.2022 Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim!
Reklama
Reklama
a