Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 04:13
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Będą nowe supermarkety?

Sprzedaż należących do miasta nieruchomości często budzi wiele emocji. Szczególnie te atrakcyjnie położone wywołują ożywione dyskusje. Jeszcze zanim zostaną poddane procedurom przetargowym pojawiają się dywagacje na temat potencjalnych kupców i przeznaczenia terenu. Za każdym razem pojawia się też określenie "obiekt wielkopowierzchniowy". Krótko mówiąc najistotniejszym staje się pytanie: czy będą nowe supermarkety? To oczywiście możliwe, a co więcej prawdopodobne. W tym tygodniu Rada Miejska zdecydowała o przeznaczeniu do sprzedaży działek przy ulicy Św. Antoniego oraz Radomskiej.
Będą nowe supermarkety?

Szczególnie ta pierwsza lokalizacja wzbudza liczne kontrowersje. Władze miasta nie pierwszy raz podjęły próbę wystawienia na sprzedaż działek tuż przy rondzie im. Tomaszowskich Olimpijczyków, a sąsiadujących bezpośrednio z "Gastronomikiem".

 

Działki próbował sprzedawać jeszcze prezydent Zagozdon. Bezskutecznie, bo uchwałę o wyrażeniu zgody na sprzedaż zdejmowano z porządku obrad. Zdejmowano głównie na wniosek radnych PiS, którzy argumentowali, że nie powinno się sprzedawać nieruchomości nie posiadających uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Nieruchomość przy ul. św. Antoniego nr 65/67 składa się z trzech działek o powierzchni powyżej 3 tysięcy metrów kwadratowych. Wciąż nie uchwalono dla niej planu zagospodarowania przestrzennego a w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Tomaszowa Mazowieckiego znajduje się ona w terenach: komunikacji – tereny dróg publicznych klasy zbiorczej, zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz zabudowy mieszkaniowej i usług. To pierwsze przeznaczenie miało związek z planowaną w tym miejscu budową łącznika między rondem a ulicą Bartosza Głowackiego.

 

Miasto posiada coraz mniej atrakcyjnych nieruchomości, a budżet potrzebuje pieniędzy.  I właśnie realizacją dochodów budżetowych uzasadniono konieczność sprzedaży gruntów. W tym kontekście dziwić może, że Komisja Budżetu Rady Miejskiej w tym temacie nie obradowała i nie zajęła stanowiska w sprawie sprzedaży samorządowego majątku.

 

Na poprzednie stanowiska radnych zwrócił uwagę Adam Iwanicki, pytając co takiego się zmieniło, że ponownie sprzedaż działek przy ulicy Św. Antoniego trafiła pod obrady. Wiceprezydent Tomasz Jurek odpowiadał, że nic się nie zmieniło.

 

 

- Jest tyle innych działek do sprzedaży. Dlaczego nas się wciąż nęka. Byliśmy przekonani, że radni podjęli poprzednio słuszną decyzję i odrzucili ten temat. Teraz on wraca. W zeszłym roku składaliśmy pismo do Pana Prezydenta oraz radnych z prośbą, by dać nam jakąś szansę. Chcieliśmy mieć możliwość wykupu i prowadzenia w dalszym ciągu w tym miejscu działalności, którą prowadzimy ponad 20 lat. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi - mówiła właścicielka kwiaciarni funkcjonującej od lat w tym miejscu, prosząc o ponowne wnikliwe przeanalizowanie tematu sprzedaży.

 

 

Wiceprezydent Tomasz Jurek w odpowiedzi stwierdził, że to miejsce należy do miejsc niebezpiecznych. - Jest tam też brudno, bo jedna z działek, poza tymi, o których mówimy, jest działką prywatną z nieuregulowanym stanem prawnym.

 

W dyskusji próbował wziąć udział Jacek Kowalewski. Nie został jednak dopuszczony do głosu przez przewodniczącego Krzysztofa Kuchtę. - Prorocze były moje słowa na temat skansenów wypowiedziane przed paru laty na sesji Rady Miejskiej. Rada podjęła uchwałę (trzecie podejście) w sprawie sprzedaży nieruchomości ul. Świętego Antoniego 65/67 /obok "gastronomika".
Nieruchomość, o którą zabiegałem jako urzędnik i jako radny. Nieruchomość na końcówce "deptaka" na Antoniego. Nieruchomość na której miał być wybudowany łącznik ul. B. Głowackiego z rondem "Tomaszowskich Olimpijczyków". Koncepcja takiego połączenia była opracowana w ramach projektu ronda. Miał być nowy, bezpieczny wjazd do szkoły. Miały być przeniesione działalności gospodarcze w uszeregowany ciąg tyłami do granicy szkoły. Miał być porządek drogowo - urbanistyczno - budowlany. Przecież to jeszcze centrum miasta. Chciałem w tej sprawie zabrać głos na sesji, ale Przewodniczący Rady Krzysztof Kuchta do głosu inne osoby spoza Rady dopuścił, mnie starał się nie zauważyć. Styl Marszałka Sejmu Kuchcińskiego.

 

Kowalewski podkreśla, że szkoda nieruchomości. Jest też zdumiony uzasadnieniem zastępcy  Prezydenta Miasta. - Zlikwidować wszystkie parki. Też są przecież często niebezpieczne. Poprzednia ekipa rządząca zaczęła z miasta robić skansen budując ulice jednojezdniowe, utrwalając miejskie "korki" komunikacyjne. W starych planach ul. Chopina miała być dwujezdniowa łącznie z ul. Zawadzką. ul. Oskara Lange także. Nie wspomnę o ul. Orzeszkowej od Zawadzkiej do ronda /Szeroka/Legionów/. Nie załatwiono również wcześniej projektu i budowy ul. Warszawskiej (za pieniądze wojewódzkie) na odcinku od ul. Ujezdzkiej do ul. Szerokiej. W planach zagospodarowania była od paru dziesięcioleci. Obecna ekipa "SKANSEN MIASTO TOMASZÓW MAZOWIECKI" utrwala.  

 

Ostatecznie za projektem głosowało 14 radnych, w tym zwyczajowo milczący radni, reprezentujący Platformę Obywatelską.  

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
N 05.04.2016 08:41
AK -47. Jestem za. Warto przypomnieć kto jest od 20 lat w samorządzie. Co zrobił, czego był przeciwnikiem. Kiedy zmieniał poglądy. Kto inicjowanie projekty a kto się pod nimi podpisywał.

n 04.04.2016 19:06
AK-47 czytaj ze zrozumieniem. Haraśny był niszczony przez lokalny PiS. Haraśny był jednym z twórców projektu rewitalizacji, podpisał zgodę na budowę galerii. Witko składał na niego donosy do prokuratury. Głównie chodziło o przekroczenie kompetencji. W efekcie Haraśny został zawieszony w PO a Witko urabiał elektorat. Dziś mało kto pamięta dzięki komu są zrealizowane projekty a lokalni działacze raz są za raz przeciw. Ekipa od lat przy korycie. Dobrze wiesz jakie koalicje są budowane przez ostatnie 10 lat w radzie miasta...

AK-47 04.04.2016 20:43
No właśnie czytam: " PiS zbił kapitał na niszczeniu konkurentów politycznych."- stąd moje pytanie. " Trzeba rządzić i realizować projekty, które wcześniej były deptane."- stąd moje drugie pytanie. Ja nie odnoszę ich do lokalnych przepychanek. "Ekipa od lat przy korycie."- jeśli przez "ekipę" rozumiemy szeroko pojętą (jak to pisze Ajdejano) lokalną "elytę polytycną" to się zgodzę. A może by poprosić Redaktorów o stworzenie rankingu tych wszystkich działaczy z uwzględnieniem ilości kadencji w samorządzie?.....

Dimos 04.04.2016 17:48
Oczywiście "Pan Jezus nie kazał niszczyć bliźniego". PiS zbił kapitał na niszczeniu konkurentów politycznych. Teraz ma władzę. Trzeba rządzić i realizować projekty, które wcześniej były deptane.

AK-47 04.04.2016 18:15
Kogo zniszczył PiS? PO chciała wprowadzić program 500+ czy coś przegapiliśmy?

Dimos 04.04.2016 15:08
Jak to jest. Harasny promował galerie. Witko składał doniesienia do prokuratury na Harasnego. Dziś PiS popiera galerie. Grzesiek został oczyszczony z zarzutów. Nasza lokalna władza zmienia zdanie pod publikę. gdy u władzy to promuje przedsiębiorczości. Gdy w opozycji niszczy wszystkie projekty i ludzi z nimi związanych. Smutne to, takie nie katolickie. Czy pan Jezus kazał się pastwiska nad przeciwnikami?

06.04.2016 01:49
A to nie Jezus przepędził kupców ze świątyni używając siły? Nie róbmy z katolików nie wiadomo kogo...

... 03.04.2016 20:58
to sie nadaje do prokuratury, jednak w naszym grajdole prokuratorem jest nie kto inny niz zona p. Witko. Chulaj dusza piekla nie ma.

03.04.2016 21:08
Co tu niby nadaje się do Prokuratury, bo nie rozumiem?

Budowlaniec 03.04.2016 18:26
Radny Batorski pisze nieprawdę. Łącznik ronda z Głowackiego można wybudować w każdej chwili stosując specustawę drogową. Takie rozwiązanie rozładowało by korki tworzące się na skrzyżowaniu ul. Głowackiego z ul. Św. Antoniego.

ggg 03.04.2016 13:08
Może p. Witko ma rację. Po co mają leżeć jakieś niewykorzystane tereny, a Radni mogą sobie ponarzekać i pogadać między sobą , on i tak zrobi co będzie uważał za rację. Reszta to tylko żołnierze ugrupowania i maszynki do przytakiwania...

ok 03.04.2016 11:45
do18 nie innych tylko radnych bezradnych,którzy pozałatwiali rodzinie posadki.przyjdzie na was czas,przyjdzie czas i'' NIE BĘDZIE WAS''.aty do nich należysz Cwanaczku.

PIOTR 03.04.2016 08:53
Tak rządzić to mogą i żule spod sklepu.To żadna sztuka najpierw naobiecywać a potem sprzedać to co najlepsze, najłatwiejsze i jeszcze "premia" będzie i "plan" wykonany, a potem niech się martwi następny po wyborach .Panie Witko jest pan zwykłym oszustem i nieudacznikiem jak cały pis,a wybory wygrałeś bo jesteś z pis,tylko szkoda ludzi i czasu który traci Tomaszów na takie miernoty jak ty i Zagozdon. Co do radnych którzy łapkę podnosili za sprzedażą tej ziemi to szkoda słów,ale nasuwa się pytanie czy nie mieli coś obiecane od naszego naczelnego,aż dziwne że na poprzednich sesjach byli przeciw.Skąd nagle taka zmiana ,no skąd? Może na następnej sesji będą ich sprawy pozytywnie załatwione?Może jakaś posadka dla brata,mamy, w miejskich spółkach ??

ok 02.04.2016 20:30
jak mają głosować,inaczej jak rodzinom,załatwili posadki i to nie złe.olali elektorat,który ich wyniósł do władzy.obrzydzenie bierze!kiki nie widzi tu żydów,judaszy.jak to zwać,dosadniejsze słowa cisną się na usta.Batorski przypadek,osoba do skreślenia.może ci postawi do13.jak nie wie jak głosować to niech się zajmie wyprowadzaniem psow na kępie.

juzek 03.04.2016 09:50
A czemu cwaniaczku sam nie kandydowałeś na radnego ??? Tylko teraz innych obrażasz ??? Widocznie za głupi jesteś aby zasiąść w Radzie Miejskiej ...

ok 02.04.2016 20:12
A gdzie KIKI schizofrenik,teraz nie widzi ŻYDÓW,judaszy,a jak to nazwać? sprzedawczyki tak jak on,BOGA wciągają,do swych prywatnych celów.zachowują jak sku......y! odpłacają za lata, kiedy liczyliśmy na zmiany,oddawaliśmy głosy licząc na dobrą zmiane.mam co chcemy. co do Batorskiiego,dla mnie to ZERO!

mieszkaniec 02.04.2016 16:29
Zamiast tych marketów to może zakłady nowe by powstawały, na Zawadzkiej jest teren ogromny na wszelakie hale produkcyjne, dlaczego w tym temacie cicho sza.

wstyd!! 02.04.2016 16:23
oglądałam sesje na zywo w internecie i zawiodłam sie glosowaniem pani radnej Stańczyk. Głosowałam na nią w ostatnich wyborach bo myślałam że jak z pis to będzie porządna. Widzę że ważniejsze dla niej są jej korzyści.

Max 02.04.2016 16:13
W normalnch miastach markety lokowane sa na obrzezach aby w centrum rozwijaly sie male sklepiki czy kafejki. Natomiast u nas w najatrakcyjniejsze miejsca wpuszcza sie markety ze swoimi architektonicznymi maszkarami w imie ratowania budzetu

janusz 02.04.2016 15:08
Panie redaktorze proszę wymienić nazwiska osób które zgodziły się na sprzedaż, może ktoś zna nazwiska to niech napiszę. Gdzie był Obrońca Batorski? Całe szczęście że mamy JOWy a nie listy i wyborcy będa mogli w łatwy zero jedynkowy sposób podziękować sprzedawczykom.

JUZEK 02.04.2016 16:52
A co ty chcesz od jednego BATORSKIEGO jak przeciwko niemu jest 21 radnych z PiS ...

janusz 02.04.2016 19:02
co chce od Batorskiego? żeby zagłosował przeciwko mózgu, jakoś kilku radnych z PiS zagłosowało przeciw, gdyby klub Batorskiego zagłosował przeciw to uchwała by nie przeszła i to mam do Batorskiego. tak na marginesie to to z pisu jest 19 radnych na te chwile.

Strzelecka 03.04.2016 08:25
Można obejrzeć relacje z sesji na internecie to sobie zobaczysz kto i za czym

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SiduTreść komentarza: Przydałby się ogrodzony park dla psów.Data dodania komentarza: 07.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Co byście tutaj zmieniliAutor komentarza: AgaTreść komentarza: To jest droga pełna absurdów. Ścieżka rowerowa kończy się przed Grotami, ale szlak rowerowy teoretycznie biegnie dalej. Wąsko tam, dziurawo i spacerowicze wkurzają się na wiecznie dzwoniących rowerzystów, którzy teoretycznie jadą po chodniku i pierwszeństwa absolutnie tam nie mają, a wręcz nie powinni pojawiać się tam w ogóle.Data dodania komentarza: 07.08.2022, 13:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: TedTreść komentarza: Przy dzisiejszych przepisach kilku przestępców nie uzbrojonych mogą cię pobić gołymi rękoma na śmierć a ty mając broń jeśli jej użyjesz w obronie własnej zostaniesz przestępcą . co za prawo ?Data dodania komentarza: 07.08.2022, 10:32Źródło komentarza: Łatwiejszy dostęp do broni. Pozwolenie na wyciągnięcie rękiAutor komentarza: RalfiTreść komentarza: wpierw zmienić przepisy obrony koniecznej skoro przy aktualnych przepisach strach się bronić .Data dodania komentarza: 07.08.2022, 10:27Źródło komentarza: Łatwiejszy dostęp do broni. Pozwolenie na wyciągnięcie rękiAutor komentarza: StevenTreść komentarza: a tw nadal twierdzi że jest ofiarą. Pisze że uwielbia szkalowanie , wyrzucanie, deptanie . Człowieku o czym ty piszesz ? Zero , zero , zero , zero wszystkiego . Masz szansę się oczyścić i wytłumaczyć - zrobisz ten krok i odpowiesz na wszystkie pytania ?Data dodania komentarza: 06.08.2022, 21:18Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Dobrze to czytać. Kolejny generał z 25 BKPow. z Tomaszowa Maz. A jeden już jest w samym czubie polskich sił zbrojnych. I co wy NA TO, wrogowie Polski z tzw. totalnej opozycji - palanciarze?Data dodania komentarza: 06.08.2022, 19:25Źródło komentarza: Generalskie szlify dla Mariusza Pawluka. Prezydent wręczy nominacje
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a