Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 23:11
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Nasze sprawy

Medal zdewaluowany

Medal zdewaluowany

1 września był w Tomaszowie dniem kombatanta. Zorganizowano wielką fetę, podczas której w Sali Kina Włókniarz wręczano medale i ordery. Wiele osób, uhonorowanych odznaczeniami, budziło emocje na tyle silne, że znaleźli się tacy, którzy opuścili salę z niesmakiem. Padały pytania, za co ten czy ów otrzymał order albo medal, kto i dlaczego złożył wniosek o udekorowanie Barańskiego, Kowalczyka, czy też Śliwki. Kontrowersje wzbudził też medal „za zasługi dla obronności kraju” przyznany Staroście Kagankiewiczowi. Zadowoleni z siebie samorządowcy udali się na bankiet. O kombatantach szybko zapomniano. W drodze do domu jeden z nich zasłabł na ulicy, bo żadnemu z organizatorów uroczystości nie przyszło do głowy zaopiekować się starszymi i często schorowanymi ludźmi. Nic dziwnego oni też przecież świętowali. 17.09.2009 22:11    28
Ktoś tu zginie

Ktoś tu zginie

Droga redakcjo! Piszemy do was list, ponieważ nie możemy już akceptować tego, co dzieje się na naszej ulicy. Jesteśmy mieszkańcami ul. Szczęśliwej, a dokładnie zapomnianego oraz nieustannie ignorowanego odcinka między ul. Spalską i Popiełuszki. To co od kilkunastu lat dzieje się na tej drodze nie daje nam szans na prowadzenie normalnego życia. Informowaliśmy władze powiatu, policję i straż miejską. Jak nic się nie zmieni, to ktoś tutaj wreszcie zginie… 04.09.2009 14:19    14
Na słowa

Na słowa

Dużo więcej emocji pojawiło się przy okazji uchwalania punktów dotyczących utworzenia Bursy i włączenia jej do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 (Samochodówka). Nie obyło się od złośliwych uwag kierowanych przez Jacka Kowalewskiego w stronę Marcina Witko i ciętej riposty ze strony radnego Goski. W wymianie słownych ciosów zwyciężyli tym razem radni PiS-u. 31.08.2009 22:38    3
O szpitalu bez emocji

O szpitalu bez emocji

Informacja o wyniku finansowym szpitala za pierwsze półrocze tego roku nie wzbudziła zbyt wielu emocji wśród radnych Rady Powiatu Tomaszowskiego podczas czwartkowej Sesji. Dyskusja wywiązała się dopiero, gdy na mównicę wszedł prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Jan Krakowiak.Tutaj także przeważały rzeczowe pytania i odpowiedzi. 31.08.2009 19:33    34
Działo się w Inowłodzu

Działo się w Inowłodzu

Pierwsza edycja „samowolnego” Inowłódz Rock Fest za nami. Napisałem samowolnego, gdyż organizatorami koncertu byli muzycy zespołów Izolatka i Velium. Wszystko odbyło się oczywiście za pozwoleniem Urzędu Gminy Inowłódz, lecz całe środki finansowe pochodziły od zespołów. To co działo się w piątek nad Pilicą przeszło moje najskrytsze oczekiwania. Był to niewątpliwie najlepszy koncert tego lata zrobiony przez młodych ludzi – dla młodych ludzi. W przyszłym roku organizatorzy planują zorganizować imprezę z dużo większym rozmachem. Ci co nie byli, niech żałują. 31.08.2009 11:19    12
Inowłódz Rock Fest

Inowłódz Rock Fest

W najbliższy piątek 28 sierpnia w Inowłodzu odbędzie się pierwsza edycja nowego festiwalu. Zagrają na nim zespoły z Tomaszowa, Opoczna oraz Inowłodza. Impreza odbędzie się w malowniczej miejscowości nad Pilicą, czyli powinno być bardzo klimatycznie. Może nawet uda się wskrzesić atmosferę dawnego Festiwalu w Krajobrazie. Organizatorzy, czyli sami muzycy, zapowiadają doskonałą zabawę w plenerze. Oprócz koncertów odbędzie się również turniej piłki nożnej „O srebrne trampki”. 25.08.2009 12:46    4
Powiat jednak nie zapłaci

Powiat jednak nie zapłaci

W styczniu 2008 roku całą Polskę obiegła dramatyczna wiadomość o możliwości ewakuacji tomaszowskiego szpitala. Do miasta ściągnęły media i politycy. Sytuacją zainteresował się sam premier Donald Tusk. Ostatecznie niebezpieczeństwo zażegnano, gdy nowy dyrektor Jacek Chyliński podpisał porozumienie z protestującymi lekarzami. Miało ono gwarantować stopniowe podwyżki dla aż do osiągnięcia progu 2,5 krotności średniej krajowej w 2009 roku. Porozumienie nigdy nie zostało „skonsumowane”. Zarząd Powiatu i dyrekcja Szpitala stanęły na stanowisku, że dokument został podpisany pod przymusem, jest więc nieważny z mocy prawa. Z tą argumentacją nie zgodziła się grupa lekarzy i złożyła sądowe pozwy z żądaniem wypłaty zaległego wynagrodzenia. W miniony czwartek Sąd wydał w tej sprawie pierwszy wyrok. Wygrał Powiat, lekarze przegrali. 24.08.2009 21:35    52    1
Zaproszenie na XLI Sesję Rady Powiatu

Zaproszenie na XLI Sesję Rady Powiatu

Przewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego zaprasza na XLI Sesję Rady, która odbędzie się już w najbliższy czwartek , 27 sierpnia, o godzinie 10.00. 21.08.2009 08:41    2
Koparką w gazrurkę

Koparką w gazrurkę

W Ujeździe mieszkaniec jednej z posesji, podczas prac budowlanych, uszkodził rurę gazociągu przebiegającą przez jego działkę. Na miejsce zdarzenia przybyło 5 jednostek Straży Pożarnej, Pogotowie Gazowe i Policja. Dla bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańców z 30 pobliskich domów. 19.08.2009 14:03    4
Pasja tworzenia

Pasja tworzenia

Z Markiem Leszczyńskim współtwórcą Festiwalu w krajobrazie, jego dyrektorem oraz muzykiem zespołów Atman, Pathman, leśnikiem, radnym i kontestatorem rozmawialiśmy o pasji tworzenia, fotografice, latach 70-tych, fascynacji Dalekim Wschodem, buddyzmie i upływie czasu 08.08.2009 20:41    1
Weekend udanej zabawy

Weekend udanej zabawy

Kolejna edycja warsztatów artystycznych dla wszystkich dzieci rusza w Hotelu Prezydent w dniach 8-9 sierpnia, zgodnie z przyjętą zasadą równolegle do tradycyjnego Spalskiego Jarmarku. 08.08.2009 14:32
Polubiłem las i tak już zostało

Polubiłem las i tak już zostało

Wkrótce rozpocznie się kolejny semestr nauki w Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie. Tym razem władze uczelni zaproponowały absolwentom liceów studiowanie czegoś zupełnie nowego w skali województwa. Kierunek Leśnictwo, bo o nim mowa, jest interesującą ofertą dla wszystkich ludzi kochających obcowanie z naturą. O kierunku, lasach i dalszej karierze zawodowej przyszłych absolwentów rozmawiałem z dr. Stanisławem Dobrowolskim, człowiekiem, pod którego skrzydła trafią od października tomaszowscy studenci. 07.08.2009 13:34    3
W niedzielę na jarmark

W niedzielę na jarmark

Już w najbliższy weekend odbędzie się czwarty w tym roku „Spalski jarmark antyków i rękodzieła ludowego”. Będzie to przedostatnia impreza z tegorocznego cyklu. 20 września odwiedzimy jarmark po raz ostatni. 07.08.2009 09:51
Będziemy pierwsi

Będziemy pierwsi

Powiat Tomaszowski w najbliższy piątek złoży w Banku Gospodarstwa Krajowego wniosek związany z tzw. Planem B przygotowanym przez Minister Zdrowia, Ewę Kopacz. Plan skierowany jest do jednostek, które wdrożyły programy komercjalizacji szpitali. Nasz Powiat, jako pierwszy w Polsce występuje z podobnym wnioskiem. Można powiedzieć, że przecieramy szlaki dla innych. 05.08.2009 14:48    17
Dziennik w komputerze

Dziennik w komputerze

Być może już niedługo widok nauczyciela z dziennikiem lekcyjnym pod pachą przemierzającego szkolne korytarze stanie się rzadkością. Jest to już możliwe dzięki zmianie w rozporządzeniu ministra Edukacji Narodowej dotyczącym sposobu prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania. Wprowadzenie elektronicznego dziennika lekcyjnego wymaga teraz jedynie zgody wyrażonej organ prowadzący szkołę 05.08.2009 14:00    22
Żubr przed 16-tą

Żubr przed 16-tą

Podobno Tomaszów turystyką stoi. Przynajmniej tak się wydaje, gdy słucha się różnych miejscowych polityków, brylujących w prasie, radio i telewizji. Są nawet tacy (pominę ich nazwiska), którzy z tego tematu uczynili główny temat własnych wypowiedzi. Faktycznie atrakcji różnych u nas mnogo. Kiedyś nawet na waszym portalu były w galerii przedstawione foldery reklamujące atrakcje Tomaszowa i okolic. Cóż z tego, kiedy w szczycie sezonu turystycznego niektóre z nich można oglądać jedynie do 16, tak jak to jest w przypadku zagrody żubrów. 30.07.2009 22:36    4
Śmierć w masarni

Śmierć w masarni

Do tragicznego, nieszczęśliwego wypadku przy pracy doszło we wtorek w Zakładzie Przetwórstwa Mięsnego w Olszowcu gm. Lubochnia. Jeden z pracowników w czasie wykonywania czynności tzw. "trybowania" zranił się śmiertelnie nożem. 30.07.2009 01:03    5
A może byśmy tak... do Inowłodza

A może byśmy tak... do Inowłodza

Wszyscy Ci, którzy zmuszeni są spędzać wakacje w mieście, weekendowy odpoczynek mogli urozmaicić sobie wpadając na dwa dni do Inowłodza. Po raz kolejny już gmina obchodziła swoje święto. Przygotowano program, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 26.07.2009 22:54    4
Razem wytyczamy szlaki i trasy rowerowe.

Razem wytyczamy szlaki i trasy rowerowe.

Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Jacek Kowalewski zaprasza wszystkich chętnych, znających tereny okolic Tomaszowa, posiadających rowery oraz mających „żyłkę” tworzenia, na spotkanie do Galerii Arkady w piątek, 31 lipca o godz. 17.00 21.07.2009 21:00    4
XIV Festiwal w krajobrazie - odsłona druga

XIV Festiwal w krajobrazie - odsłona druga

Drugi dzień inowłodzkiego Festiwalu w krajobrazie rozpoczęła poplenerowa wystawa fotografii zatytułowana „Twarze Inowłodza”. Na serii zdjęć wykonanych przez kilku fotografików zobaczyć można było mieszkańców i władze gminy. 20.07.2009 22:43    1
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Halina S. Treść komentarza: Powinno się oznakować pasy na przejściu dla pieszych Data dodania komentarza: 27.06.2026, 20:53 Źródło komentarza: Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Autor komentarza: ixi Treść komentarza: Chłopie. Nie dziwię się, że obrałeś ksywkę jako :Zdziwiony". Czy Ty rzeczywiście nie rozumiesz tego, że ci, którzy niedawno zostali utopieni, będą robić wszystko , aby uwalić swoich następców?! Więc, koleś: nie wal głąba. Tu nie chodzi o żadną logikę, ale o totalną, lokalną wojnę lokalnych sitw. I to wszystko. Tak to trudno zrozumieć?! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:50 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Jednym słowem, wyrok sądu w drugiej instancji podtrzymuje wyrok sądu pierwszej instancji..... Bardzo dobrze, że chcecie obejrzeć akta sprawy. Skomentuję to krótko: niech żyje piotrkowsko-tomaszowski, lokalny zaścianek. I zapytam: co tu się, kur..., dzieje ?!?! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:29 Źródło komentarza: Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: I jeszcze dorzucę. W młodości byłem ministrantem, ale totalnie nie cierpię takich świętoje..liwych hipokrytów. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Młody człowieku: i tak, kur..., trzymaj !!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:08 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Mariusz Strzępek Treść komentarza: Panie Janku, czas powiedzieć STOP. Ten człowiek robi to nie tylko na profilu, o jakim mowa, ale także próbował na tym portalu, całkiem anonimowo, ale jak Pan wie, mam tu nieco szerszy dostęp do danych użytkownika. Pana Goskę czekają też procesy cywilne i karne dotyczące znieważenia i stosowania pomówień. Wystąpiłem też o zakaz zbliżania się do mnie na odległość mniejszą niż 50 metrów. Ja wytrzymam jeszcze chwilę ten hejt. Już nie takich typów sprowadzałem na ziemię Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:02 Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama