Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 07:01
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Turystyka i Rekreacja

Informacja Turystyczna zamknięta z powodu remontu

Informacja Turystyczna zamknięta z powodu remontu

W związku z rozpoczęciem prac przygotowawczych związanych z remontem budynku Informacji Turystycznej na pl. Kościuszki, będzie ona zamknięta do końca lutego 2018 roku. Wszelkich informacji turystycznych udzielają: Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta oraz filie Miejskiego Centrum Kultury tj. Skansen Rzeki Pilicy, PTT Groty Nagórzyckie. 16.01.2018 10:37
Kreskówkowa propaganda po wietnamsk

Kreskówkowa propaganda po wietnamsk

Wietnam, do bólu przypomniał mi Polskę z tych "gorszych" czasów. Niby za młody jestem żeby pamiętać - socjalizm w ojczyźnie znam z opowieści dziadków, rodziców, starszych znajomych, telewizji na T, internetu i.... filmów. Szczególnie tych, w których białe jest fioletowe a czarne, czerwone; cukru w cukrze nigdy nie ma tyle ile trzeba, bo więcej w nim jest soli i pieprzu, a w puszkach czarnych napojów gazowanych kryją się tajni agenci i kosmici. Współczesny Wietnam to obrzydliwe bogactwo i ubóstwo jednocześnie. To krwawa historia i wesołe śpiewki karaoke. To twarde prawo egzekwowane na wyrywki i policjanci chowający się przed deszczem by munduru z przydziału przypadkiem nie zamoczyć. 13.01.2018 18:29
Francuskie Święta Wielkanocne

Francuskie Święta Wielkanocne

Tradycyjne polskie Święta Wielkiejnocy spędzamy w gronie rodzinnym, w domowym zaciszu. 08.01.2018 17:43
Kolejny podróżnik w tomaszowskiej Filii

Kolejny podróżnik w tomaszowskiej Filii

„Indie” czyli Spotkanie przy Globusie, które odbędzie się 17 stycznia o godzinie 18, organizowane jest przez koło naukowe Globtrotter i Filie Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim. 03.01.2018 16:59
Tak, tak, nie, nie i ADHD.

Tak, tak, nie, nie i ADHD.

Podczas mojego tygodniowego wolontariatu w katolickiej misji w Trapeang Sala, w okolicach Phnom Penh, kilka razy zdarzyło mi się zagrać w badmintona. Chłopcy i bracia bez problemu, mogliby zasilić szeregi reprezentacji dowolnego kraju..... znaczy się, dowolnej firmy wynajmującej powierzchnię reklamową na koszulkach sportowców. 03.01.2018 11:31    1
X Noworoczny Spływ Kajakowy PILICA 2018

X Noworoczny Spływ Kajakowy PILICA 2018

Nowy Rok 2018. Środek zimy, a pogoda wiosenna. Nie ma śniegu. Dookoła szaro-buro, a na Pilicę w poniedziałek, 1 stycznia 2018 roku, wypłynęły kolorowe: żółte, czerwone, niebieskie, zielone kajaki. Zaraz zrobiło się ładniej i weselej. 02.01.2018 18:50
Kto właściwie mieszka w Kambodży?

Kto właściwie mieszka w Kambodży?

Wszystkim, którzy zaliczyli chociaż jeden rok nauczania przedszkolnego, obiła się kiedyś o uszy nazwa Kambodża. Zdecydowanej większości osób, nie kojarzy się ona z egzotyczną potrawą, serialem telewizyjnym czy dyskoteką, tylko, prawidłowo, z jakimś państwem. Drobne problemy występują czasem podczas próby umiejscowienia go w kontekście mapy. Niektórzy, zajmujący się na co dzień czytaniem Bravo, Hanna Montana Daily, czy innych tam, Pań Domu, lokują go w Afrycę. Inni, w bliżej nieokreślonej części Azji. Ale nawet większości tych, którzy wiedzą, gdzie Królestwo Kambodży się znajduje, problemów nastrasza... nazwanie jego obywateli. 09.12.2017 14:50
Kajakowe Mikołajki z Klubem AMBER

Kajakowe Mikołajki z Klubem AMBER

W poniedziałek, 5 grudnia 2017 roku, Klub Sportowy AMBER z Tomaszowa Mazowieckiego, we współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym zorganizował dla dzieci Kajakowe Mikołajki. Program był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Impreza odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Tylko w czterech miastach w Polsce dzieci brały udział w tego typu imprezach. Prócz Tomaszowa Mazowieckiego z kajakowych Mikołajek 2017 mogły skorzystać dzieci ze Strzyżowa, Świecia i Krakowa. 06.12.2017 09:42
Nuda z małymi urozmaiceniami

Nuda z małymi urozmaiceniami

Kilku znajomych, ostatnio pytało się mnie, kiedy wracam do Europy. Po pierwsze, jestem zbyt leniwy - Europa jest za daleko by wyznaczać sobie aż tak odległy cel. Po drugie, nie lubię powrotów. Zawsze wydaje mi się, że jazda drugi i raz tą samą drogą nieodzownie wiąże się z nudą. 02.12.2017 18:12    1
Perfekcyjne wakacje - którą z Wysp Kanaryjskich wybrać?

Perfekcyjne wakacje - którą z Wysp Kanaryjskich wybrać?

Wulkaniczny archipelag złożony z siedmiu dużych wysp rozciągający się na Oceanie Atlantyckim tuż obok brzegów pustynnej północnej Afryki od zawsze przyciągał rzesze turystów. To niepowtarzalne miejsce na spędzenie wakacyjnego urlopu, gdzie doskonała słoneczna pogoda panuje przez cały rok. Niezależnie więc czy zdecydujesz się odwiedzić Kanary w grudniu czy w lipcu, niezmiennie możesz liczyć na wysokie temperatury oraz bezchmurne niebo. Jednak niemal każdy wybierający się w ten region świata napotyka na swej drodze pytanie: którą z Wysp Kanaryjskich wybrać? Oto krótki poradnik, który pomoże wam idealnie dobrać cel podróży. 29.11.2017 13:37
Mikołajki w kajaku

Mikołajki w kajaku

Zapraszamy na Kajakowe Mikołajki z Klubem Sportowym Amber. 29.11.2017 10:32
Czy wiesz wszystko na temat podróżowania samolotem?

Czy wiesz wszystko na temat podróżowania samolotem?

Lotniskowe procedury tym, którzy często podróżują weszły w nawyk, ale znajdą się też takie osoby, które latają rzadziej i nie tak biegle poruszają się po wszystkich punktach lotniska. 28.11.2017 09:50
Kambodża - Zwycięski Siem Reap i mistyczny Angkor

Kambodża - Zwycięski Siem Reap i mistyczny Angkor

Po kilku kolejnych godzinach snu, słyszałem kroki i rozmowy obudzonych już domowników. Było zbyt głośno by dalej spać a ja nie potrafię już zasnąć kiedy raz się w dzień otworzę oczy. Do tego, grafik na dzień był taki, że grzechem byłoby zostać w łóżku do południa. 25.11.2017 19:01
Niezapomniane wakacje

Niezapomniane wakacje

Na południu Europy, na styku cywilizacji, w klimacie Orientu... 20.11.2017 20:46    1
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie....

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie....

Mogłoby się wydawać, że w ciemnej uliczce, późną nocą, do tego w niewielkim miasteczku, nic ciekawego nie może się wydarzyć. Jakoś tak jednak w Siem Reap w Kambodży, jednego wieczoru, wypchnęło mnie z Wieśkiem z Polski do jakiegoś sklepu. Powód był bardzo prozaiczny - skończyły mi się papierosy. Uderzyliśmy więc w stację benzynową z supermarketem..... która okazała się być zamknięta. Na szczęście, po drugiej stronie ulicy był kramik na którym lali "Jasia Wędrowniczka" do baku skuterka (w niektórych miejscach paliwo można kupić z butelki). Mieli też fajki. 18.11.2017 16:29
Kambodża (Siem Reap/Preah Vihear) - Wahadłowy poślizg, bazy wojskowe i świątynia na wzgórzu

Kambodża (Siem Reap/Preah Vihear) - Wahadłowy poślizg, bazy wojskowe i świątynia na wzgórzu

Na zrobienie 300 kilometrów dałem sobie dwa dni. Dzięki znalezieniu się we właściwym miejscu we właściwym czasie, udało mi się zrobić ponad 500 kilometrów i zobaczyć trudno dostępne autostopem miejsca. Początkowym celem było Siem Reap. Dojechałem, zaliczając wielki, wahadłowy poślizg 11.11.2017 19:00
Święto Niepodległości z Amberem

Święto Niepodległości z Amberem

Klub Sportowy AMBER pragnie zaprosić wszystkich chętnych do aktywnego uczczenia Dnia Niepodległości 09.11.2017 22:47
Kambodża - Phnom Penh

Kambodża - Phnom Penh

Od razu po zakupie khmerskiej karty SIM, skontaktowałem się z Maggie, której wcześniej wysłałem prośbę o udzielenie kanapy. Mój pobyt w stolicy, wypadał akurat w weekend więc miałem dobre szanse na towarzystwo, które pomogłoby mi opanować wstępny szok kulturowy. Maggie poprosiła byśmy spotkali się po jej pracy. Przez chwilę zastanawiałem się jak wypełnić sobie niecałą godzinę. Zdecydowałem się usiąść przy "filiżance" soku kokosowego z orzecha, który był większy od mojej głowy. Szczerze mówiąc, nie chciałbym żeby podczas relaksującego spaceru po parku coś takiego na mnie spadło. Gdyby palmy kokosowe rosły w Hong Kongu, jestem pewien, że zostałbym wbity w beton. 08.11.2017 10:45    4
Wietnam/Kambodża - na ostatnią chwilę

Wietnam/Kambodża - na ostatnią chwilę

Będąc jeszcze w prowincji Dak Lak, postanowiłem wrócić do pracy, w której, ze względu na zachłanność urzędów skarbowych, stały adres zameldowania jest jedynie przeszkodą. Chyba zbyt długo siedziałem w tej części Azji, w której społeczeństwo zorientowane jest na zarobek. Na półwyspie indochińskim, osoby nietrudniące się żadną pracą cieszą się o wiele mniejszym szacunkiem niż zbieracze puszek i złomu. Z jednej strony, jest to dobre podejście bo minimalizuje ilość tych, którzy ze względu na brak wakatów w "ich zawodzie" siedzą na państwowym garnuszku zbijając bąki przed telewizorem przy puszce mocnego fulla; z drugiej, pojęcie długiej podróży, po prostu w tej części świata nie istnieje. Jak podróż to albo odwiedziny, albo wakacje, a najlepiej jeśli celem jest biznes. 04.11.2017 18:46
Nudle na ostro z cukrem pudrem i truskawkami - podsumowanie Wietnamu

Nudle na ostro z cukrem pudrem i truskawkami - podsumowanie Wietnamu

Zaskoczony znienacka pytaniem co sądzę o Wietnamie, długo bym zachodził w głowę jak ubrać w słowa odpowiedź. Praktycznie, na każdym kroku spotykało mnie coś zupełnie innego. Każdy dzień przynosił zarówno przesadnie pozytywne, jak i przesadnie negatywne doznania. 02.11.2017 11:24    4
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Rys Treść komentarza: Nie ma się czym jarać,Walne odwołane! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:53 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Szczepan Treść komentarza: Wojewoda powinien rozgonić te tuzy, wyznaczyć Komisarza i ogłosić nowe wybory. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama