Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 09:27
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Turystyka i Rekreacja

Na irańskim szlaku - Tabriz

Na irańskim szlaku - Tabriz

Michał w podróży. Przypominamy kolejny felieton z Iranu 21.02.2017 13:06
Khandovan - Irańska Kapadocja

Khandovan - Irańska Kapadocja

W moją ostatnią noc w Orumiyeh, Amir i Puriah trochę zabalowali i spać położyliśmy się dopiero o 4 rano. Ja nie potrafię spać kiedy jest jasno więc na nogach byłem już o 8.00. Puriah wstał dość późno jak byłem już na dobre rozbudzony i wywiózł mnie na właściwą drogę w kierunku Tabriz. 20.02.2017 11:27    2
Słone jezioro Orumiyeh

Słone jezioro Orumiyeh

O ile Orumiyeh nie powala na kolana, o tyle okolice już zachwycają. 18.02.2017 23:46
Już na morze czas…

Już na morze czas…

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.” 18.02.2017 01:41
Na irańskiej ziemi

Na irańskiej ziemi

Dzisiaj zachęcamy Was do przeczytania pierwszej części relacji z pobytu w Iranie podróżującego dookoła świata przyjaciela portalu NaszTomaszow.pl, Michała Przybylskiego. Okazuje się, że Iran nie jest aż tak groźny, jak wydawać się może, kiedy oglądamy TVN. 17.02.2017 21:36
Irackie impresje

Irackie impresje

Kolejny odcinek dziennika z podróży dookoła świata. Podsumowanie pobytu w Iraku 16.02.2017 17:02    2
Ścieżką ze Spały do Inowłodza

Ścieżką ze Spały do Inowłodza

W dniu 15.02.2017 r. pomiędzy Województwem Łódzkim a Gminą Inowłódz została zawarta umowa o dofinansowanie projektu „Budowa ścieżki pieszo rowerowej ze Spały do Inowłodza”. 15.02.2017 17:01    5
Morsowali w Bałtyku

Morsowali w Bałtyku

Jak co roku, w dniach 10-12 lutego, liczna ponad 120 osobowa grupa członków, sympatyków i przyjaciół Klubu Sportowego Amber reprezentowała nasze miasto na XIV Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. Impreza o charakterze nie tylko ogólnopolskim zgromadziła ponad dwa tysiące uczestników. Finałem kilkudniowej imprezy była barwna parada Morsów i wspólna kąpiel w Bałtyku. W niedzielne południe do wody weszło jednocześnie 2350 morsów i foczek co stanowi nowy rekord Guinnesa. Tomaszowskie Morsy tradycyjne już zaprezentowały się w sposób rewelacyjny będąc najliczniejszym klubem Morsów. Pozdrawiamy wszystkich Morsów i zapraszamy na dzień do Tomaszowa i IX Ogólnopolski Zlot Morsów w Treście „Morsy w Zalewie”. 15.02.2017 10:55
W małej irackiej wiosce

W małej irackiej wiosce

Trochę znudzony opustoszałym Erbil postanowiłem ruszyć się gdzieś dalej. Kierunek - wschód, w stronę granic z Iranem ale nie przy samej granicy; cel - wieś, obojętnie jaka. Plan zakładał złapanie stopa w obranym kierunku i prośba do kierowcy o zatrzymanie się w miejscu, które mi się spodoba. 14.02.2017 16:13    6
Irak - Erbil

Irak - Erbil

Kolejna część opisu podróży Michała Przybylskiego po irackich bezdrożach 12.02.2017 20:04
Irak - pierwsze starcie

Irak - pierwsze starcie

Dalszy ciąg opowieści Michała Przybylskiego. Tym razem dojeżdżamy do Iraku 10.02.2017 17:00
Turcja podsumowanie

Turcja podsumowanie

Turcja, wrota orientu, to bez wątpienia bardzo ciekawy kraj o wielu obliczach. Spodziewałem się braku kultury, rozgardiaszu na ulicach i ciągłych wypadków na drogach - zastałem coś zupełnie przeciwnego. 09.02.2017 07:59
Ślub po turecku

Ślub po turecku

Abdi odebrał telefon i powiedział, że na dzisiejszy wieczór w programie mamy ślub jego kuzyna. 07.02.2017 07:56
Przejazd do Turcji z burdelmamami, nocnymi zjawami i innymi ciekawymi rzeczami po drodze

Przejazd do Turcji z burdelmamami, nocnymi zjawami i innymi ciekawymi rzeczami po drodze

Dzisiejszy opis podróży Michała z Rumunii do Turcji przeznaczamy tylko dla osób pełnoletnich. Zaznaczamy, że osoby wrażliwe nie powinny czytać poniższego tekstu. 03.02.2017 10:44    2
Tureckie obrazki cz.1

Tureckie obrazki cz.1

Kolejna odsłona opowieści z podróży dookoła świata Michała Przybylskiego. Tym razem pierwsza część obserwacji z Turcji. 01.02.2017 07:16    2
W kraju Drakuli

W kraju Drakuli

Kolejna część relacji Michała Przybylskiego z jego samotnej podróży dookoła świata. Niezwykle barwna opowieść o drodze prowadzącej przez Rumunię. Cieszymy się, że po dwóch dniach nieobecności nasz globtroter pojawił się znowu na swoim blogu. Pozdrawiamy serdecznie 28.01.2017 22:41    5
Dzikie szaleństwo rowerowej podróży czyli jak wylądowałam w Estonii

Dzikie szaleństwo rowerowej podróży czyli jak wylądowałam w Estonii

Koło naukowe " Globtrotter" i Filia Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zapraszają do udziału w cyklu SPOTKAŃ PRZY GLOBUSIE z ludźmi dla których podróżowanie jest pasją. Spotkanie odbędzie się 17 lutego o godzinie 18.00 w budynku Filii Uniwersytetu Łódzkiego, wstęp wolny. Naszym gościem będzie Anna Wuls- studentka Technologii Cyfrowych w Animacji Kultury na UMCS w Lublinie, animatorka, podróżniczka, kobieta od spraw niemożliwych i beznadziejnych. W Tomaszowie Mazowieckim ukończyła ZSP nr. 2 na kierunku Ekonomia. To wszystko łączy, będąc prezesem Studenckiego Koła Naukowego Cyberkultury. Jest amatorką jazdy na rowerze i górskiej włóczęgi. Czci wolne weekendy. 27.01.2017 21:17
Do Rumunii przez Ukrainę

Do Rumunii przez Ukrainę

Przypominamy kolejną część relacji z samotnej podróży autostopem, w którą wybrał się kilka lat temu Michał Przybylski. Jest to pierwszy etap wyprawy naszego "samotnego nomada". Droga wiodła przez Ukrainę. Pierwotnie opublikowaliśmy ten test ww 2011 roku. Warto go przypomnieć i przy okazji uświadomić sobie nieubłagany upływ czasu 25.01.2017 06:51    2
Pieczęć rzecz ważna

Pieczęć rzecz ważna

Ilu z naszych czytelników załatwiało sobie wizę chińską, irańską bądź pakistańską? Zapewne niewielu. Jak to wygląda w praktyce opowiadał nasz tomaszowski "Single Nomad", nauczyciel angielskiego a teraz podróżnik Michał Przybylski. Przypominamy felieton i zachęcamy do lektury 21.01.2017 17:13    3
Na narty z Klubem Nemo

Na narty z Klubem Nemo

Stowarzyszenie Klub Nemo zaprasza wszystkich miłośników białego szaleństwa na obóz narciarsko-rekreacyjny. Obóz co prawda organizowany jest w terminie ferii mazowieckich ale organizatorzy zapraszają również dzieci, młodzież jak i dorosłych na bardzo ciekawy programowo tydzień pobytu w pensjonacie Zawojka w Zawoi. Termin wyjazdu to 19 - 25 luty. 20.01.2017 15:43
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Rys Treść komentarza: Nie ma się czym jarać,Walne odwołane! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:53 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Szczepan Treść komentarza: Wojewoda powinien rozgonić te tuzy, wyznaczyć Komisarza i ogłosić nowe wybory. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama