Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 17:54

III liga: Porażka lidera! Legia szczęśliwie

Za nami sobotnia seria spotkań 25 kolejki piłkarskiej trzeciej ligi. Hitem dzisiejszego dnia i wszystkich 10 spotkań dwudziestej piątej serii gier był mecz Warty Sieradz z Ursusem Warszawa.

Niepokonana od ośmiu spotkań Warta objęła prowadzenie w 33 minucie. Swojego drugiego gola w sezonie zdobył Michał Bogdan. Rywale nie odpuścili i wyrównali tuż przed przerwą, a na prowadzenie zespół Ursusa wyprowadził Jewhen Radionov. Sieradzanie nie potrafili zrewanżować się kolejnym golem i zanotowali pierwszą porażkę od 3 listopada, a czwartą w sezonie. Gracze ze stolicy wyprzedzili Broń Radom i obecnie zajmują czwartą pozycję.

Szansę na lidera wykorzystała Legia Warszawa, która pojechała do Radomska na mecz z Mechanikiem. Legioniści przeważali, jednak nie potrafili skutecznie przeciwstawić sie silnej defensywie outsidera. Przełamanie nastąpiło 77. Bohaterem Grzegorz Tomasiewicz. Legia w ostatnich 11 grach odnosi swoje 10 zwycięstwo w sezonie. Ostatnią porażkę zespół z Warszawy zanotował 5 października.

Formy z jesieni nie może odnaleźć MKS Kutno. Wiosną nowego roku zespół jeszcze nie wygrał.  Jeszcze gorszy bilans ma Pogoń, która w całej rundzie wiosennej  nie zdobyła kompletu punktów. Była szansa na przełamanie dla jednej z ekip, jednak spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W Otwocku, miejscowy Start podejmował rezerwy GKS Bełchatów. Ostatnie cztery gry GKS-u to 2 zwycięstwa i 2 porażki. Otwocki prezentuje się podobnie. Cztery ostatnie kolejki w wykonaniu tej drużyny to dwa zwycięstwa, remis i porażka. Podobne statystyki przełożyły się na boisko. Kibice w Otwocki bramek nie obejrzeli.

W Wołominie Huragan zmierzył się z Zawiszą Rzgów. Oba zespoły w tabeli dzieliły trzy punkty, dlatego komplet w tym meczu był bardzo ważny dla obu klubów. Rzgowianie w ostatnich 8 grach zanotowali jedno zwycięstwo i tylko trzy remisy. Piłkarze Huraganu przed meczem mieli bilans 2 - 4 - 2. Niespodzianki nie było Huragan po bramkach Rafała Wielądka, Michała Kopća, Mateusza Lewickiego zapisał kolejne trzy punkty. Rzgów minimalizuje swoją szansę na utrzymanie w lidze, Huragan gra co raz lepiej i od strefy spadkowej beniaminka dzieli zaledwie pięć punktów.

W Białobrzegach miejscowa Pilica zmierzyła się z WKS Wieluń. Ostatnie trzy mecz beniaminka to 3 porażki. Wieluń natomiast w ostatnich trzech grach zanotował jedno zwycięstwo i dwa spotkanie przegrał. Po dzisiejszym meczu ten bilans się wyrównał. Pilica odniosła swoje siódme zwycięstwo na swoim stadionie, oraz dziesiąte w sezonie wygrywając 2:0. Bohaterami miejscowych kibiców zostali: Bartłomiej Czarnecki, Kacper Wnuk.

W derbach ziemi łódzkiej Sokół podejmował rezerwy Widzewa. Łódzka drużyna w ostatnich jedenastu kolejkach zanotowała zaledwie jedną porażkę (z Lechią w Tomaszowie). Aleksandrów w ostatnich czterech grach nie zdobył choćby punktu. Faworyt meczy był jeden. Widzew rozpoczął od bramki z jedenastej minuty meczu autorstwa Damiana Warchoła. Gospodarze jednak  szybko się obudzili i stan rywalizacji w 26 minucie wyrównał Łukasz Wojtczyk. Bohaterem spotkania został jednak Bartosz Gajewski, który wykorzystał rzut karny podyktowany w 30 minucie. Sokół nareszcie dla miejscowych kibiców przełamał swoją niemoc i pnie się w górę tabeli.

Na warszawskim Targówki Gminny Klub Sportowy nie sprostał Omedze Kleszczów. O losach meczu przesądziły dwie bramki w pierwszej połowie strzelone przez Dawida Berga (2", 44"). Dla GKP to trzecia porażka w ostatnich pięciu grach. W przypadku Kleszczowian dzisiejsza wygrana to czwarte zwycięstwo w pięciu pojedynkach ligowych.