Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 16:21

III liga LIVE: Sieradz mistrzem jesieni, Radom tuż za Wartą!

Gracze Broni nie strzelają, lecz wygrywają. Sieradz remisuje, Kutno przegrywa z beniaminkiem. Grad goli w Łodzi. Od godziny 12 śledziliśmy poczynania trzecioligowców - emocji nie brakowało.

ZAPIS RELACJI:

Niestamowite emocje od pierwszych minut. W Żyrardowie doskonały początek gospodarzy, którzy już w 6 minucie wychodzą na prowadzenie!

Warta Sieradz pojechała do Warszawy na mecz z GKP Targówek - bramek jeszcze nie oglądaliśmy.

Strzelcem pierwszego gola 19 kolejki  - Piotr Wójcik dla którego jest to pierwsza bramka w sezonie.

Mamy 26 minutę na warszawskim Targówku - bramek wciąż nie oglądamy. W Żyrardowie mecz troszkę się opóźnił i jest 23 minuta. Na chwilę obecną mała sensacją, bowiem po bramce Wójcika z 6 minuty beniaminek wciąż na prowadzeniu.

Coś niesamowitego! Pada drugi gol w Żyrardowie dla gospodarzy! Piąte trafienie w tym sezonie, zalina Konrad Rudnicki! Kutno na kolanach!

Pada bramka w Warszawa. Michał Stasiak wykorzystuje rzut karny i goście wychodzą na prowadzenie 1:0 - lider jesieni  już blisko Sieradza!

Dobiega końca pierwsza połowa w obu pojedynkach. Na chwilę obecną lider z Sieradza powiększa przewagę nad wiceliderem z Kutna do 5 "oczek".

Mamy przerwę. Emocji nie brakowało. W Żyrardowie sensacja - beniaminek prowadzi 2:0 z wiceliderem. W Warszawie GKP radziło sobie dzielnie do 35 minuty. Rzut karny wykorzystany przez Stasiaka ustawił trochę to spotkanie.

Wracamy na boiska. Dwa spotkania 19 kolejki już się rozpoczęły. O godzinie 13 zabrzmiał gwizdek w pięciu kolejnych! Zagościmy na stadionie w Aleksandrowie Łódzkim, w Łodzi, w Grodzisku Mazowieckim, ponownie w Warszawie, oraz Karczewie.

Co za otwarcie drugiej połowy! Zawodnik GKP Marcin Stańczyk w 48 minucie doprowadza do remisu w meczu z liderem Wartą Sieradz! To 9 gol napastnika  w tym sezonie!

Kończy się pierwszy kwadrans gry w spotkaniach ligowych, które rozpoczęły się o godzinie 13. Na chwilę obecną informacji na temat bramek nie odnotowano.

Jak narazie doniesień o bramkach nie odnotowaliśmy. Zapewne państwo już wiedzą, iż Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zadecydował o rozegraniu dwóch kolejek rundy wiosennej jeszcze tej jesieni. Odbędą się także dwa spotkania kolejki numer 22.

Pada gol w meczu dwóch najgorszych drużyn ligi. Artur Wójcik w 21 minucie otwiera wyniki w Karczewie. Gospodarze wychodzą na prowadzenie.

Ekipy trzecioligowe nas nie rozpieszczają 7 spotkań i zaledwie 5 goli!

Nareszcie dotarły do nas wiadomości z Łodzi. Beniaminek z Wołomina wygrywa z rezerwami Widzewa 2:0! Strzelcami Piotr Stańczuk i Rafał Wielądek. Dla obu graczy jest to pierwsza bramka w tym sezonie ligowym.

Dobiegają końca pojedynki lidera i wicelidera. W obu grach mamy nie lada niespodziankę. Kutno po fatalnej pierwszej połowie przegrywa w Żyrardowie 0:2. Natomiast Sieradz remisuje na warszawskim Targówku 1:1.

Pada goł wyrównujący w Karczewie. Tomasz Walioszczyk w 36 minucie doprowadza do remisu w meczu outsiderów!

Koniec meczu w Sieradzu i Żyrardowie! Warta "królową" Jesieni w trzeciej lidze! Jednak lider ma powody do zmartwienia, bowiem od 4 spotkań nie potrafi zdobyć trzech punktów. Cztery ostatnie gry Sieradza to trzy remisy i jedna porażka.

Kutno mogło wykorzystać potknięcie Warty, ale zawiodło oczekiwania kibiców. Dla Żyrardowianki to trzecie zwycięstwo w ostatnich czterech grach. Za tydzień na trudny teren pojedzie Lechia! Padło Kutno, padł Sieradz na terenie beniaminka. Naszych piłkarzy czeka ciężkie zadanie.

Zakończyły się pierwsze odsłony w pozostałych pięciu grach. Emocji troszkę mnie bowiem padło zaledwie pięć goli. Ciekawy wynik padł w Łodzi gdzie rezerwy Widzewa przegrywają z Huraganem 1:2!

Legia walczy o punkty w Grodzisku Mazowiecki. Zwycięstwo pozwoli "wojskowym" na złapanie kontaktu z czołówką.

Piłkarze wyszli z szatni i rozpoczęłi drugie odsłony swoich pojedynków ligowych.

Przypomnijmy. Legia w ostatnich pięciu grach, wygrała cztery razy i zanotowała remis z Widzewem. Pogoń z kwitkiem odprawiła rezerwy Bełchatowa, Ursus, oraz Rzgów, przegrywając jedynie w Wieluniu.

Sokół gra z Otwockiem. Aleksandrów po serii trzech porażek z rzędu nie przegrał czterech kolejnych gier. Jednak faktem jest, iż drużyna w tych czterech pojedynkach odniosła zaledwie jedno zwycięstwo.

Otwock po pięciu zwycięstwach z rzędu, kolejne pięć gier zakończył trzema porażkami, jednym remisem i jedną wygraną. Zwycięstwo w tym meczu dla jednych i drugich jest niezwykle ważne, bowiem być może pozwoli Sokołowi pozwoli opuścić strefę spadkową, natomiast Startowi Otwock oddalić się od niej. Wynik gier w Grodzisku Mazowieckim, w Warszawie, Aleksandrowie, Karczewie, oraz Łodzi wciąż bez zmian!

Rozpoczął się ostatni kwadrans gry spotkań których pierwszy gwizdek zabrzmiał o godzinie 13. Na trzech obiektach wciąż nie obejrzeliśmy bramek.

TABELA LIVE:

Niesamowite emocje w Łodzi. Widzew wychodzi na prowadzenie 3:2! Huragan prowadził już 2:0, ale Widzew obudził się końcówce pierwszej połowy strzelając gola kontaktowego. W drugiej zaczęli kontynuować swoją passę. W Grodzisku Mazowieckim prowadzenie obejmują rezerwy Legii Warszawa.

No i proszę rezerwy Legii przy wyniku 1:0 wskakuje na czwarte miejsce tabeli tracąc do lidera zaledwie pięć "oczek".

Koniec meczu w Aleksandrowie. Przełamania passy remisów Sokoła wciąż nie ma. Bez bramek na terenie u wicemistrz ligi.

Coś niesamowitego, Widzew w 88 minucie traci prowadzenie! W doliczonym czasie gry żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i po znakomitym spotkaniu wynik brzmi 3:3.

Koniec meczu także w Warszawie i Grodzisku Mazowieckim. Ursus zremisował bezbramkowo z Zawiszą Rzgów, natomiast rezerwy Legii pokonali Pogoń Grodzisk 1:0. "Wojskowi" awansowali na 4 miejsce w tabeli.

Już o 17.20 zapraszamy na relację z meczu Broń Radom - Pilica Białobrzegi, które zakończy sobotnią serię gier 19 kolejki.

Pierwsze komentarze po meczu Żyrardowianki z MKS Kutno:

- Pierwsze minuty to zdecydowana przewaga gospodarzy. Przez to bardzo szybko straciliśmy bramkę. Rywale wykorzystali swoje sytuacje i strzelili nam później drugiego gola. Grali agresywniej i pewniej. Pomagał im dodatkowo wiatr, który nam sprawiał wiele problemów. W drugiej połowie szczególnie grając w osłabieniu my przejęliśmy inicjatywę. Zepchnęliśmy rywali do defensywy. Żyrardowianka nastawiła się na kontry i mecz mógł skończyć się o wiele większym rezultatem – skomentował Andrzej Królak (źródło: łódzkiftubol.pl)

Wracamy na boiska trzecioligowe. Do zakończenia sobotniej serii gier pozostał mecz Broni Radom z Pilicą Białobrzegi. Na chwile obecną mimo przewagi Broni w polu, ani jedna, ani druga drużyna nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

W Radomiu 40 minuta. Broń ma przewagę, jednak znakomicie spisuje się były kapitan miejscowych reprezentujący barwy Pilicy - Miodziński.

Koniec pierwszej połowy. Radom nie potrafi wykorzystać szansy na fotel wicelidera!

Rozpoczyna sie druga połowa.

Dobry strzał Gorczycy i Broń bliska objęcia prowadzenia.

Szykuje nam się kolejny bezbramkowy remis  dzisiejszego dnia!

Jest goooooll! Rzut rożny, kończy się dośrodkowaniem i bramką samobójczą. Gospodarze w 78 minucie wychodzą na prowadzenie 1:0!

W 83 minucie Nogaj znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Miodzińskim, ale bramkarz gości znakomicie interweniuje!

Doliczony czas gry, wynik wciąż bez zmian. Zmiana taktyczna Broni. Modzlewski zmienia Marczaka.

Bartosiak "sam na sam" z Miodzińskim, ale były kapitan Broni nie daje się zaskoczyć po raz drugi. Fantastyczny mecz goalkeepera gości.

Koniec meczu. Broń wygrała z Pilicą 1:0 i zrzuca Kutno z pozycji wicelidera.

Bardzo ciekawa kolejka kończy piłkarską jesień. Do rozegrania pozostały jednak dwa niedzielne mecze. O 11 czeka nas szlagier - Lechia zmierzy się z Omegą Kleszczów. Godzinę później rezerwy Bełchatowa podejmować będą WKS Wieluń. Wieluń i Lechia stoczą więc korespondencyjny pojedynek o najniższe miejsce na podium.

SOBOTA (LIVE):

Żyrardowianka Żyrardów - MKS Kutno 2:0 (2:0) (6" Wójcik; 28" Rudnicki)

GKP Targówek - Warta Sieradz 1:1 (0:1)  (48" Stańczyk - 34" Stasiak(k) )

Sokół Aleksandrów - Start Otwock 0:0

Widzew II Łódź - Huragan Wołomin 3:3 (1:2) (Narożnik 34", 71", 79" - 5" Stańczuk; 13" Wielądek; 87" Herman)

Pogoń Grodzisk - Legia II Warszawa 0:1 (0:0) (Anczewski 75")

Ursus Warszawa - Zawisza Rzgów 0:0

Mazur Karczew - Mechanik Radomsko 1:1 (1:1) (21" Wójcik - 36" Walioszczyk)

Broń Radom - Pilica Białobrzegi 1:0 (78" Samobójcza)

NIEDZIELA (wyniki podamy około godzinę po zakończeniu pierwszego niedzielnego meczu):