Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 17:47
Z OSTATNIEJ CHWILI:

Literka "R" Literka "K" Literka "S" to RKS... Dziękujemy za wspaniały sezon

W 29 kolejce Piotrkowskiej Ligi Okręgowej Tomaszowska Lechia pokonała na własnym stadionie LKS Żarnów 9:0 (6:0). Dwie godziny przed meczem odbył sie festyn z okazji awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Najmłodsi kibice mogli korzystać z różnych atrakcji ufundowanych przez sponsora drużyny a starsi usiąść pod parasolami i zrelaksować się się przy muzyce, która grana była "na żywo". Szkoda tylko, że festyn nie jest organizowany z okazji każdego meczu. Taka oprawa na pewno zachęciłaby do częstszych wizyt na stadionie rodzin z dziećmi i grono kibiców naszej drużyny z pewnością by się poszerzyło.

Po raz pierwszy w tym sezonie, najwierniejsi kibice klubu zasiedli na trybunie głównej stadionu, tym samym dali znak działaczom i radnym, że jak najbardziej chcą remontu stadionu przy ulicy Nowowiejskiej.

Wracając do meczu, piłkarze Lechii spotkanie z Żarnowem rozpoczęli bardzo dobrze. Już w drugiej minucie Robert Chmielewski decyduje sie na mocny strzał z dystansu, piłka odbija sie od prawego słupka i mamy pierwsza bramkę.

Trzy minuta później, dobra akcja Lechii. Nasi zawodnicy oddali trzy celne strzały na bramkę w jednej akcji, ale dopiero Kamilowi Szymczakowi udało się zdobyć bramkę - to już 23 bramka w sezonie zdobyta przez naszego czołowego gracza.

Kolejna akcja i kolejna bramka.Szymczak pięknie podaje na lewe skrzydło do Łysakowskiego, Czarek decyduje sie na dośrodkowanie....I strzela trzeciego gola w tym meczu. Siedem minut gry, a na tablicy wyników 3:0!

Kolejne cztery minuty i na tablicy widnieje wynik 4:0. Szymczak popisuje się kolejnym prostopadłym podaniem do Łysakowskiego a ten bez problemu umieszcza piłkę w bramce i zdobywa setnego gola dla Lechii w tym sezonie.

W 17 minucie z powodu kontuzji, plac gry opuścił strzelec najładniejszej bramki w meczu - Robert Chmielewski, na jego miejsce wszedł Michał Wierciński.

W 19 minucie meczu na ładny strzał z dystansu decyduje sie Szymczak, ale piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki.

22 minuta i juz 5:0 - po ładnej akcji naszego zespołu Nowacki z lewej strony pola karnego strzela swoją 27 bramkę w sezonie.

Kolejna akcja i kolejna dobra okazja naszego zespołu, tym razem zakończona strzałem na bocznej siatce.

W 26 i 42 minucie meczu, gracze z Żarnowa próbowali pokonać Poborskiego ale oba strzały były zbyt słabe i niecelne.

43 minuta - Szymczak popisuje się sie pięknym strzałem i zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu a szóstego dla naszego zespołu. Niesamowity mecz Kamila 2 bramki i 2 asysty w jednej połowie.

Pierwsza połowa meczu, zakończyła się wynikiem 6:0. Fantastyczny doping "klubu kibica" i wspaniała rodzinna atmosfera na stadionie.

Drugą połowę nasi gracze rozpoczęli od akcji Seligi w 48 minucie, bramkarz gości obronił jednak strzał naszego obrońcy.

Trzy minuty później, Tonowicz próbuje zaskoczyć Śpiewaka. Jego strzał jest jednak za lekki, aby bramkarz gości miał problem z interwencją.

57minuta - to kolejna świetna akcja indywidualna Szymczaka. Kamil wbiega w prawą część pola karnego, mija bramkarza i podaje do Jeske. Bartek oddaje strzał, jednak obrońca gości zdążył wybić piłkę z linii bramkowej.

W 65 minucie, po raz pierwszy po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, na boisku pojawił się Klaudiusz Ząbecki. Zastąpił on na boisku Bartka Jeske.

W 72 minucie Nowacki uderza w poprzeczkę bramki gości i piłkę łapie bramkarz.

Kolejna akcja naszego zespołu. Nowacki przechwycił piłkę pod polem karnym przeciwnika i zamiast oddać ją lepiej ustawionemu koledze, decyduje sie na drybling i traci futbolówkę.

79 minuta - hat-trick Szymczaka. Kamil po dwójkowej akcji bodajże z Ząbeckim strzela swoją trzecią bramkę w meczu.

81 minuta - najgroźniejszy atak gości, zakończony celnym strzałem z ok. 11 m. i piękna paradą Poborskiego

83 minuta - Nowacki po raz kolejny przejmuje piłkę pod polem karnym gości, oddaje ją Szymczakowi. Kamil zamiast strzelać, decyduje sie na zagranie pięta do.....Nikogo i Lechia traci piłkę w doskonałej sytuacji.

84 minuta - Przygodzki strzela minimalnie za mocno.

90 minuta - Szymczak podaje w pole karne do Nowackiego i mamy ósmą bramkę w meczu.

94 minuta - Śmigiel strzela gola z prawej strony pola karnego, po ładnej akcji całej drużyny. Na tablicy wyników 9:0! i sędzia odgwizduje koniec spotkania.

LECHIA – ŻARNÓW 9:0 ( 6:0 )

SKŁAD :
Poborski – Lusek, Seliga(Kędziora), Karp, Chmielewski(17Wierciński) – Przygodzki, Łysakowski       (79 Śmigiel), Szymczak, Tonowicz – Nowacki, Jeske (65 Ząbecki)

NAJLEPSI STRZELCY LECHII W SEZONIE

Nowacki – 28 goli

Szymczak – 25 goli ( +1 w meczu z Concordia zweryfikowanym przez OZPN)

Ząbecki – 8 goli

Niestety dla naszego zespołu był to ostatni mecz w lidze okręgowej w tym sezonie. Za tydzień komisja OZPN przyzna naszej drużynie „walkower” z mecz z drużyną Opoczno Gorzałków, która wycofała się z ligi po rundzie jesiennej. Sezon dla naszych piłkarzy już się skończył.

Bilans to 27 zwycięstw w sezonie, trzy remisy i żadnej przegranej. Nasza drużyna zdobyła 108 goli w sezonie i straciła tylko 15.

Dziękujemy trenerom, piłkarzom, sponsorom, i zarządowi, a przede wszystkim naszym wspaniałym kibicom z „klubu Kibica”, którzy pomagali drużynie m.in. w spotkaniach rozgrywanych na boiskach rywali. Oby tak fantastycznych kibiców, było jeszcze więcej w przyszłym sezonie.

Wspaniały sezon, wspaniali kibice. Życzymy jak najlepszych występów w 4 lidze.