Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 12 sierpnia 2025 05:51
Reklama
Reklama

Podsumowanie wyborów cz. 1

Możemy już zaprezentować oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Na początek przedstawimy wybranych radnych Rady Miejskiej. Jedenastu spośród nich pełniło tę funkcję w poprzedniej kadencji. Trzynastu, to osoby nowe, co nie znaczy, że z samorządem nie miały wcześniej do czynienia. Trzynaście też osób, to jedynki na listach wyborczych. W Tomaszowie zdecydowanie wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość.

Najlepszy wynik w wyborach na radnego uzyskał Marcin Witko (PiS) – lat 39. Jego przewaga nad innymi kandydatami jest druzgocząca. Zagłosowało na niego aż 749 osób. Przebił o ponad 100% biorących również udział w wyborach prezydenckich, Tomasza Trzonka i Rafała Zagozdona. Witko to poprzednio radny Rady Powiatu Tomaszowskiego. Dzięki niemu ujawniono nieprawidłowości związane z wydawaniem przez Urząd Miasta decyzji o warunkach zabudowy. W związku z tym Prokuratura Rejonowa w Radomsku wciąż prowadzi śledztwo w tej sprawie. Jak twierdzą prokuratorzy ma ono charakter wielowątkowy.

Reklama

 

Drugi wynik miał Stanisław Stańdo (PiS) – lat 65. Zdobył z pierwszego miejsca na liście PiS 443 głosy. Ten radny to były poseł, radny miejski i powiatowy, wcześniej zatrudniony w Urzędzie Miasta obecnie pracujący w miejskiej spółce wodno – kanalizacyjnej.

 

Trzeci to Tomasz Wawro (PiS) – lat 28. – Radny poprzedniej kadencji Rady Miejskiej, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

 

Numer cztery to Arkadiusz Gajewski (PO) – lat 39. Głosów 426. Po raz pierwszy w Radzie, jednak z samorządem związany od kilkunastu lat. Swego czasu był najmłodszym skarbnikiem miasta w Polsce. Obecnie zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Z całą pewnością jeden z najlepiej merytorycznie przygotowanych do pełnienia funkcji.

 

Piąty jest Tomasz Zdonek (PO) – lat 45.  Głosów oddanych 401. Po raz pierwszy w Radzie.  Obecny dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, będącego jednostką organizacyjną Starostwa Powiatowego.

 

Wacława Bąk (PiS) – lat 48. – Radna poprzedniej kadencji i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej. Były zastępca dyrektora w Zespole Szkół numer 4. Obecnie nauczyciel w tej szkole. Zdobyła 395 głosów.

 

Dopiero na siódmym miejscu znalazł się obecny prezydent miasta Rafał Zagozdon (FSL) – lat 49. – Otrzymał 376 głosów. W kadencji 2002-2006 radny Rady Miejskiej. Pracownik miejskiej spółki TTBS a wcześniej członek jej Rady Nadzorczej. W przypadku zwycięstwa w drugiej turze wyborów prezydenckich jego miejsce  w Radzie zajmie Waldemar Wendrowski (126 głosów).

 

Ósmy jest Tomasz Trzonek (SLD) – lat 35 -  Dotąd w samorządzie nie działał. Kurator sądowy, działacz KP Lechia 1923, wykładowca na wyższej uczelni. 

 

Na dziewiątym miejscu znalazł się Tomasz Kumek (SLD) – lat 60. Dostał się do rady Miejskiej mając 348 głosów. Radny Rady Miejskiej od kilkunastu lat. Od pięciu kadencji nieprzerwanie w Radzie. Wcześniej wiceprezydent i prezydent miasta. Przewodniczący Rady Miejskiej w kadencji 2002-2006. Obecnie pracownik miejskiej spółki wodno kanalizacyjnej.

 

Dziesiąty jest Ryszard Goździk (SLD) – lat 52. Ostatnie cztery lata, to „urlop” w Radzie Miejskiej. Poprzednio radny dwóch kadencji oraz członek Zarządu Miasta za prezydentury Jerzego Adamskiego. Jego wynik to 332 głosy.

 

Kolejny radny to Wiesław Pawłowski (PiS) -  lat 53. – Prezes Tomaszowskiej Fabryki Filców Technicznych a wcześniej Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.  Radny pierwszej kadencji Rady Miejskiej i przez jakiś czas także poprzedniej. Zrezygnował z funkcji, kiedy okazało się, że nie powinien jej łączyć z funkcją prezesa klubu sportowego Lechia. Co ciekawe z własnej inicjatywy zwrócił także pobrane w czasie bycia radnym diety.   

 

Dwunaste miejsce zajął Cezary Żegota (PO) -  lat 49. Trener koszykówki, dyrektor III liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim.  Był radnym poprzedniej kadencji i szefem Komisji Oświaty, kultury i sportu.

 

298 głosów zdobyła i radną została Stanisława Lis (SLD) -  lat 59. Naczelnik jednego z Wydziałów w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim. 

 

Jacek Kowalewski (PO) – lat 63. Kandydat na prezydenta w poprzednich wyborach samorządowych. Przez ostatnie cztery lata radny i członek zarządu powiatu tomaszowskiego. Wcześniej pracownik Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Krzysztof Pierściński (PiS) -  lat 58. Były nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych numer 1. Radny poprzedniej kadencji. 

 

Kowalczyk Jerzy (PSL) -  lat 55. Radny poprzedniej kadencji, pracownik Starostwa Powiatowego. Wcześniej naczelnik wydziału komunikacji oraz Starosta Powiatowy.

 

Kazimierz Pietrzyk (PiS) – lat 58. Radny poprzedniej kadencji.

 

Krzysztof Barański (SLD) – lat 31.

 

Henryk Dworczak (PiS) – lat 63. Były pracownik Starostwa Powiatowego. Wcześnie przez dwie kadencje radny Rady Miejskiej.

 

Batorska Izabela (PO) – lat 45. Radna poprzedniej kadencji.

 

Krystyna Wilk (PO) -  lat 69.  Radna poprzedniej kadencji Prezes Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Marek Kubiak (PiS) – lat 31

 

Łukasz Rzęczykowski (FSL) – lat 25

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pikuś 03.12.2010 11:47
wydaje mi się,że podszywając się pod księdza należy ujawnić IP i zrobić użytek ponieważ podszywa się pod osoby konsekrowane i wypisuje obelżywe rzeczy co jest nie do pojęcia.Ale po wyborach będzie więcej czasu i uważam ,że da się zrobić.

Reklama
aśka 01.12.2010 14:16
Powinno się usunąć te wszystkie pisane zaczepki, bo nie można nazwać tego komentarzem. Należy chyba pisać odnośnie artykułu a nie obrażać wzajemnie.

Ksiądz 27.11.2010 09:24
Do @22...po jakim słownictwie? ja nie mówię tylko piszę. To chyba po moim piśmie, tekście itp. Jeśli bez winy jesteś, podnieś kamień i rzuć. Pierdoło życiowa bez duszy i pomysłu. Że chce Ci się takie wypociny produkować. Ile Ty masz lat? A może i tego nie wiesz.

...) 26.11.2010 11:30
Dlaczego cenzurujecie wpisy dotyczące przeszłości Pana Arkadiusza G???

kiki 25.11.2010 22:28
@21....po twoim słownictwie widać żeś "ksiądz kryminalista" a dusza twa zababrana a nie czysta.Podziabaniec waszmość żeś.

Ksiądz 25.11.2010 20:37
Ooooo, widzę kiki, że i dziadzia masz. To mu pampersa załóż żeby się nie posikał w majty, jeśli w ogóle cokolwiek masz? bo rozumu chyba nie. A kto Ci powiedział że jestem księdzem? To moja ksywa. Nie bierz wszystkiego do siebie, bo wylądujesz w tworkach lub w zatoce świń . Jak widzę lubisz trzodę i babrać się w błocie. Nie wiem co na to andrzej@17, bo widzę że on tylko potrafi przpisać czyjeś teksty, analfabeta? w tych czasach.

Andrzej 25.11.2010 19:21
@ 17 pseudo ksiądz Nie kompromituj się! Twój nick świadczy, że jesteś tchórzem. Twoje słowa pasują do ... Ciebie. " Twoja opinia świadczy o tym że jesteś tchórzem, nie doinformowaną płytką postacią z kreskówek która nie ma pojęcia na temat polityczny. Zauważyłem że bawisz się w wróżbiarstwo"

kiki 25.11.2010 16:51
ksiądz....aż się posikałam tak się uhahałam,dziadzio rechotał aż łzy poleciały. Taki z ciebie ksiadz jak ze mnie biskup. Wściekłość bywa jaką prazentujesz jest gorsza od rozjuszonego dzika. POtworki robią w portki....bo jeśli prezio przerżnie to co....? Popłuczyn resztki w Zatoce Świń na Kępie albo przysłowiowe Tworki i długie leczenie i sobie samemu z gwiazd wróżenie.

OD. 25.11.2010 16:45
do @17 księdz to Ty na pewno nie jesteś, widać to po twoim słownictwie przez które przebija jedynie słuszny charakter minionej epoki . Idż stąd , a nie grzesz więcej!!!!!!

ksiądz 25.11.2010 16:01
Do KIKI. Słuchaj kimkolwiek jesteś pierdoło. Było wystartować i Tobie w tych wyborach, przecież jest demokracja i każdy może. Twoja opinia świadczy o tym że jesteś tchórzem, nie doinformowaną płytką postacią z kreskówek która nie ma pojęcia na temat polityczny. Zauważyłem że bawisz się w wróżbiarstwo i wiesz co będzie za cztery lata. Może mi podasz liczby? w totka odpale 10%. A teraz pewnie odszedłeś/aś od koryta i gnijesz na wyrze jak ta świnia.

kiki 25.11.2010 11:59
Qrde...załamka. Większość radych do tej pory była bezradna. Czy teraz ci co dostali się do koryta, z bezradnych wyrosną na prawdziwie radnych i spełnią pokładane w nich nadzieje społeczeństwa ?.... Zobaczymy,bowiem kadencja szybko minie i będziemy mogli wtedy rzec: basta już, od koryta precz oszukańce i świnie.

Reklama
Panie Redaktorze 25.11.2010 10:16
znowu sie Pan nie przygotował do artykułu i wprowadza Pan opinie publiczną w błąd. Na początek Pan Tomasz Zdonek jest dyrektorem Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego a nie jak Pan napisał MDK. Kolejny błąd to Pan Henryk Dworczak - jeśli już to były pracownik Starostwa Powiatowego (z pełną ulgą i swieżością dla otoczenia) z naciskiem na BYŁY

M! 25.11.2010 00:46
załamka

TZM 24.11.2010 23:54
Panie Mariuszu jetsemy po kampanii , tzn rozumiem że Pana tak , ja jeszcze nie, tylko proszę mi wytlumaczyc , tak po ludzku czy uważa Pan że pański portal jest zupelnie obiektywny i niezależny w opiniach , artykulach i dopuszczaniu komentarzy ludzi którzy w kulturalny sposób maja prawo różnic sie od Pana

Bogumił 24.11.2010 23:13
Panie Strzępek i drogie mi społeczeństwo Tomaszowa, to co to będą za radni skoro już w opisie ich charakteryzującej nie ma co o nich napisać. Nie mógł Pan chociaż daty urodzenia i że urodzeni byłoby fajniej. Co zdziała radny, którego dotychczasowa charakterystyka to :Nazwisko - bo ma po ojcu, Imię, bo mu na chcie dali i Wiek, bo każdy go ma.

Opinie

Mariusz StrzępekMariusz Strzępek

Trupów w szafie jest jednak znacznie więcej. Przed radnymi ukrywa się bardzo poważne tematy, jak na przykład to, że w Środowiskowym Domu Samopomocy jest konflikt między pracownikami a dyrektorką, że przegrano sprawy sądowe z byłą dyrektorką placówki, Teresa Ogórek i trzeba teraz ponieść z tego tytułu koszty, e lekarze nie chcą pracować w szpitalu a stawki, które proponuje się następcom są tak horrendalne, że śmieje się z nas całe województwo. Nikt nie mówi o kolejnych pisowskich działaczach zatrudnianych na różnych stanowiskach oraz o tym, że kiedy miasto pozyskuje dziesiątki milionów złotych, Powiat stoi w miejscu.  Cisza o podróżach do Portugali, tak tak a w niektóre jeżdżą też członkowie rodzin, jak informują powiatowi urzędnicy. O świerzbie w DPS. Braku nadzoru i kontroli. O tym, że każda decyzja czeka tygodniami na podpisanie. W tym tygodniu na przykład Starosta podpisywał protokoły z Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z... kwietnia. Że nic nie idzie? Jak to nie? Przecież konferencje prasowe są organizowane

Od jakiegoś czasu zajmuję się tematem nielegalnego posługiwania się wizerunkami dzieci z Domu Dziecka "Słoneczko" do celów promocji politycznej. Dokładnie tego miał dotyczyć poranny artykuł, jaki miałem dzisiaj rano przygotować. Prawdę mówiąc jest on prawie gotowy. Zacznę jednak od didaskaliów, czyli tego, co wydarzyło się w trakcie zbierania materiałów do jego napisania. Trudno ocenić co jest bardziej skandaliczne, czy samo przedmiotowe potraktowanie dzieci, czy zachowanie nieformalnych koalicjantów PO-PIS - Węgrzynowskiego i Jodłowskiego.
Reklama

Opłaty za badania techniczne aut osobowych będą wyższe o ok. 50 zł

Opłaty za badania techniczne samochodów osobowych wzrosną o około 50 zł, do 149 zł - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Stanisław Bukowiec. Dodał, że opłaty za inne rodzaje badań wzrosną proporcjonalnie.Data dodania artykułu: 11.08.2025 13:41
Opłaty za badania techniczne aut osobowych będą wyższe o ok. 50 zł

Santander Bank Polska najlepszym bankiem inwestycyjnym w Polsce wg magazynu Euromoney

Santander Bank Polska został wybrany przez międzynarodowe jury ekspertów i analityków jako najlepszy bank inwestycyjny w Polsce. Jednocześnie, w tym samym konkursie Euromoney Awards for Excellence, Santander zdobył tytuł „Najlepszego banku w Polsce w obszarze odpowiedzialnego biznesu” oraz „Najlepszego banku w Polsce w obszarze doświadczeń klientów”.Data dodania artykułu: 11.08.2025 09:59
Santander Bank Polska najlepszym bankiem inwestycyjnym w Polsce wg magazynu Euromoney

Dzień Słonia w tę niedzielę w łódzkim Orientarium; liczne atrakcje dla gości

Orientarium w Łodzi organizuje w niedzielę Dzień Słonia. Światowy Dzień Słonia przypada co roku 12 sierpnia i poświęcony jest zwiększaniu świadomości o sytuacji największych lądowych ssaków i konieczności ich ochrony.Data dodania artykułu: 09.08.2025 16:08
Dzień Słonia w tę niedzielę w łódzkim Orientarium; liczne atrakcje dla gości

Prezydent Karol Nawrocki podpisał projekt ustawy o ochronie polskiej wsi

W sobotę podczas spotkania z rolnikami w miejscowości Krąpiel w woj. zachodniopomorskim prezydent Karol Nawrocki podpisał projekt ustawy „Ochrona polskiej wsi”. Jej celem jest m.in. wydłużenie moratorium na sprzedaż ziemi rolnej należącej do państwa.Data dodania artykułu: 09.08.2025 16:06
Prezydent Karol Nawrocki podpisał projekt ustawy o ochronie polskiej wsi

Resort klimatu: wzrasta ilość elektroodpadów poddawanych recyklingowi

W ostatnich latach ilość elektroodpadów poddanych recyklingowi rosła; w 2023 r. do prawie pół miliona ton - wynika z danych przekazanych PAP przez resort klimatu. Jednocześnie w 2023 r. do obrotu wprowadzono prawie dwa razy więcej elektrosprzętu niż poddano recyklingowi.Data dodania artykułu: 09.08.2025 12:28
Resort klimatu: wzrasta ilość elektroodpadów poddawanych recyklingowi

Bąkiewicz wezwany do prokuratury; ma usłyszeć zarzut znieważenia funkcjonariuszy

Prokurator w Gorzowie Wlkp. rozpoczął realizację polecenia służbowego dotyczącego postawienia Robertowi Bąkiewiczowi zarzutu znieważenia mundurowych. Bąkiewicz został już wezwany do prokuratury. Ustalony został termin, kiedy się tam stawi - przekazał PAP jego pełnomocnik, adwokat Krzysztof Wąsowski.Data dodania artykułu: 07.08.2025 20:34
Bąkiewicz wezwany do prokuratury; ma usłyszeć zarzut znieważenia funkcjonariuszy

Prezydent podpisał inicjatywę ustawodawczą dotyczącą projektu ustawy o CPK

Prezydent Karol Nawrocki podpisał w czwartek w Kaliszu swoją pierwszą inicjatywę ustawodawczą dotyczącą projektu ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Jak powiedział, projekt musi być realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.Data dodania artykułu: 07.08.2025 19:55
Prezydent podpisał inicjatywę ustawodawczą dotyczącą projektu ustawy o CPK

Badanie: co piąty Polak nie czuje potrzeby posiadania samochodu na własność

Co piąty ankietowany Polak nie czuje potrzeby posiadania samochodu na własność - wynika z badania „Auto na?pokolenia”. Ponad połowa badanych stwierdziła ponadto, że obecnie bycie właścicielem auta nie ma już takiego znaczenia jak w przeszłości.Data dodania artykułu: 06.08.2025 12:02
Badanie: co piąty Polak nie czuje potrzeby posiadania samochodu na własność
Reklama
Repertuar kina Helios

Repertuar kina Helios

Początek miesiąca okaże się wyjątowo obfity w wyczekiwane przez kinomanów produkcje. W nadchodzącym tygodniu na wielkich ekranach zagoszczą polskie tytuły: „O psie, który jeździł koleją 2” i „13 dni do wakacji”. Widzowie sieci Helios mogą ponadto liczyć na pełen przegląd filmowych gatunków oraz różnorodne projekty specjalne.Nadchodzi premiera kontynuacji familijnego hitu – „O psie, który jeździł koleją 2”. Produkcja ponownie ukazuje Lampo i jego zaskakujące przygody. Tym razem czworonóg, znany w całym kraju jako „PKPies” zostaje oddany pod opiekę dyrektora stacji kolejowej, gdyż jego rodzina – Zuzia i jej rodzice – musieli wyjechać do Stanów Zjednoczonych na operację. Po ich powrocie okazuje się, że Lampo zniknął, a pies, którym opiekuje się dyrektor, to suczka o imieniu Luna… Zuzia wraz z przyjaciółmi rozpoczyna wielkie poszukiwania czworonoga. W filmie swoje role powtarzają lubiani aktorzy, tacy jak między innymi Adam Woronowicz i Mateusz Damięcki.W najbliższy piątek, 8 sierpnia rozpoczną się premierowe seanse rodzimego horroru „13 dni do wakacji”. Jego fabuła przedstawia pozornie zwyczajną, piątkową imprezę, jednak jeden z jej uczestników nie przyszedł tam, aby się bawić… Morderca przejmuje kontrolę nad systemem bezpieczeństwa, przez co dom zmienia się w więzienie, a imprezowicze muszą walczyć o przetrwanie. Tytuł reżyseruje znany z tworzenia innych filmów grozy Bartosz M. Kowalski, natomiast w obsadzie znaleźli się aktorzy młodego pokolenia z Katarzyną Gałązką na czele.Poza premierami na ekranach sieci Helios pojawią się także tytuły, które zdążyły już podbić serca widzów. „Fantastyczna 4: Pierwsze kroki” to najnowsza produkcja z Uniwersum Marvela, opowiadająca o pierwszej rodzinie, znanej z kultowych komiksów. Codzienność uwielbianych przez społeczeństwo herosów zmienia się, kiedy Sue Storm odkrywa, że jest w ciąży. Jednocześnie nad Ziemię nadciąga kosmiczne, nieznane wcześniej zagrożenie… W repertuarze znajdzie się również komedia „Naga broń” w odświeżonej odsłonie. Jej głównym bohaterem staje się syn poprzedniego protagonisty, w którego wcielał się Leslie Nielsen. Frank Drebin Jr. – w tej roli Liam Neeson – stara się udowodnić wartość nazwiska ojca. Bohater przypadkiem wpada na trop międzynarodowego spisku zagrażającego bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych, po czym zostaje wplątany w tajne śledztwo. Fabuła tradycyjnie pełna jest pomyłek, slapstickowych gagów i absurdów policyjnego kina akcji.Na sympatyków polskiego kina czekają seanse komedii kryminalnej w reżyserii Juliusza Machulskiego „Vinci 2”. Cuma, emerytowany mistrz złodziejskiego fachu, wiedzie spokojne życie w Hiszpanii. Gdy dowiaduje się, że jego dawny rywal planuje wielki napad w Krakowie z bezwzględną ekipą, powraca do gry. Z pomocą starych znajomych, jak i nowych postaci planuje przejąć skok konkurencji. Na ekranie pojawiają się aktorzy znani z pierwszej części filmu, tacy jak Robert Więckiewicz i Borys Szyc.Sieć kin Helios przygotowała również repertuar dla najmłodszych widzów. „Pan Wilk i spółka 2” to druga część przebojowej animacji, której bohaterowie – zgrana ekipa byłych złoczyńców – próbują na dobre zerwać z przeszłością. Biorą więc udział w szalonej misji ratunkowej, aby udowodnić swoją metamorfozę otoczeniu. Inną propozycją dla kinomanów w każdym wieku jest tytuł „Smerfy. Wielki film”. Fabuła skupia się na porwaniu Papy Smerfa przez dwóch czarodziejów. Smerfy decydują się wyruszyć na misję poszukiwawczą poza ich Wioskę, aż do prawdziwego świata, gdzie poznają nowych przyjaciół.Na wielkich ekranach nie zabraknie też seansów specjalnych. Po krótkiej przerwie powraca Maraton Horrorów, który zawita do wszystkich kin sieci w piątek, 8 sierpnia. Wyświetlone zostaną aż cztery wbijające w fotel filmy, w tym dwie gorące premiery – „13 dni do wakacji” oraz „Zniknięcia”. W poniedziałek, 11 sierpnia w wybranych lokalizacjach sieci odbędzie się kolejna odsłona cyklu Kino Konesera. Zostanie wtedy wyświetlony film biograficzny „Boska Sarah Bernhardt”, opowiadający o ikonie teatru, uznawanej za pierwszą celebrytkę światowego formatu. Natomiast w czwartek, 14 sierpnia widzowie w ramach cyklu Kultura Dostępna będą mogli zapoznać się z thrillerem „Nieprzyjaciel”. Grupa bohaterów spędza weekend w starej willi na Mazurach, gdzie wpadają w wir tajemnic i wzajemnych manipulacji. Krok po kroku zostają ujawnione ich prawdziwe intencje…Bilety na wszystkie seanse dostępne są w kasach kin Helios, na stronie: www.helios.pl oraz w aplikacji mobilnej. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić. Helios przypomina o trwających letnich konkursach „Chlilluj w Heliosie!”. Szczegóły dostępne są pod adresem: www.helios.pl/aktualnosc/wakacje.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.08.2025

Polecane

Protesty... protestami, a droga i tak powstanie

Protesty... protestami, a droga i tak powstanie

Mowa oczywiście o tomaszowskim odcinku drogi ekspresowej S12, która przebiegać ma na południe od Tomaszowa. Od dłuższego czasu trwają protesty, dotyczące jej lokalizacji, a jej trasowanie, koliduje z willowymi, podmiejskimi dzielnicami oraz miejscowościami. Trasa przebiegać ma też obok obiektów o wysokich walorach przyrodniczych i turystycznych. W Tomaszowie są jednak nie tylko przeciwnicy ale i zwolennicy drogi, o czym możemy przekonać się śledząc fora internetowe. Trzeba jednak przyznać, że ci pierwsi są bardziej widoczna, a wszelkie próby rzeczowej polemiki, kończą się bez konsensu. Co wobec tego będzie dalej? Czy protesty przyniosą skutek? Jest to raczej mało prawdopodobne, bo trasowana droga nie ma służyć mieszkańcom powiatu, a jej znaczenie ma charakter geopolityczny. Tym bardziej, że od południowego wschodu Polski, droga realizowana jest bez większych zakłóceńData dodania artykułu: 09.08.2025 11:20 Liczba komentarzy: 6 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 6
Pieniądze dla spółki związanej z Czarzastym ze Spały

Pieniądze dla spółki związanej z Czarzastym ze Spały

Prawdziwą burzę wywołały wczoraj informacje na temat środków, jakie w ramach KPO uzyskały podmioty związane z branżą hotelarską i cateringową. Absurdalność zakupów, takich jak zakup jachtów i innych produktów, które rzekomo mają zrekompensować straty powstałe w wyniku pandemii, porażają z mocą huraganu. Przy okazji okazuje się, że część pieniędzy trafia też do firm powiązanych z politykami rządzącej w Polsce Koalicji. Podobnie jest w powiecie tomaszowskim, gdzie prawie 400 tys. złotych otrzymała PDK HOTELE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, związana z Włodzimierzem Czarzastym (wkrótce Marszałkiem Sejmu), prowadząca Hotel Mościcki w Spale. Żona polityka dawnego SLD, a nawet przewodniczącego tej partii, a obecnie Nowej Lewicy, jest tu wiceprezesem Zarządu. Na co zostaną przeznaczone środki? Na dywersyfikację działalności Hotelu Mościcki poprzez podjęcie działań inwestycyjnych, doradczych i szkoleniowych w ramach przedsięwzięcia realizowanego w województwie łódzkim. Brzmi enigmatycznie? Niekoniecznie. Różnego rodzaju szkolenia to najprostszy sposób na generowanie przychodów.Data dodania artykułu: 09.08.2025 10:38 Liczba komentarzy: 6 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Piątek pełen zdarzeńBędzie nowe rondo na WarszawskiejUpamiętnienie rocznicy urodzin Romana DmowskiegoPożegnanie klubowej legendyRaport: w najbliższych miesiącach ceny mieszkań pozostaną bez zmianPoważny wypadek w Zaosiu. Wezwano LPRSkóra z Byka odnalazła się na przystani„Nieprzyjaciel”  w ramach cyklu Kultura DostępnaRemisujemy z Jagiellonią Białystok 1:1Protesty... protestami, a droga i tak powstaniePieniądze dla spółki związanej z Czarzastym ze SpałyStowarzyszenie Step by Step zaprasza na Przegląd Zespołów Ludowych   "Na pilicką nutę..."!
Reklama
Reklama
Reklama
Węgrzynowski lubi kręcić. Trupy najlepiej wyglądają w szafach

Węgrzynowski lubi kręcić. Trupy najlepiej wyglądają w szafach

Od jakiegoś czasu zajmuję się tematem nielegalnego posługiwania się wizerunkami dzieci z Domu Dziecka "Słoneczko" do celów promocji politycznej. Dokładnie tego miał dotyczyć poranny artykuł, jaki miałem dzisiaj rano przygotować. Prawdę mówiąc jest on prawie gotowy. Zacznę jednak od didaskaliów, czyli tego, co wydarzyło się w trakcie zbierania materiałów do jego napisania. Trudno ocenić co jest bardziej skandaliczne, czy samo przedmiotowe potraktowanie dzieci, czy zachowanie nieformalnych koalicjantów PO-PIS - Węgrzynowskiego i Jodłowskiego.
Protesty... protestami, a droga i tak powstanie

Protesty... protestami, a droga i tak powstanie

Mowa oczywiście o tomaszowskim odcinku drogi ekspresowej S12, która przebiegać ma na południe od Tomaszowa. Od dłuższego czasu trwają protesty, dotyczące jej lokalizacji, a jej trasowanie, koliduje z willowymi, podmiejskimi dzielnicami oraz miejscowościami. Trasa przebiegać ma też obok obiektów o wysokich walorach przyrodniczych i turystycznych. W Tomaszowie są jednak nie tylko przeciwnicy ale i zwolennicy drogi, o czym możemy przekonać się śledząc fora internetowe. Trzeba jednak przyznać, że ci pierwsi są bardziej widoczna, a wszelkie próby rzeczowej polemiki, kończą się bez konsensu. Co wobec tego będzie dalej? Czy protesty przyniosą skutek? Jest to raczej mało prawdopodobne, bo trasowana droga nie ma służyć mieszkańcom powiatu, a jej znaczenie ma charakter geopolityczny. Tym bardziej, że od południowego wschodu Polski, droga realizowana jest bez większych zakłóceń
Pieniądze dla spółki związanej z Czarzastym ze Spały

Pieniądze dla spółki związanej z Czarzastym ze Spały

Prawdziwą burzę wywołały wczoraj informacje na temat środków, jakie w ramach KPO uzyskały podmioty związane z branżą hotelarską i cateringową. Absurdalność zakupów, takich jak zakup jachtów i innych produktów, które rzekomo mają zrekompensować straty powstałe w wyniku pandemii, porażają z mocą huraganu. Przy okazji okazuje się, że część pieniędzy trafia też do firm powiązanych z politykami rządzącej w Polsce Koalicji. Podobnie jest w powiecie tomaszowskim, gdzie prawie 400 tys. złotych otrzymała PDK HOTELE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, związana z Włodzimierzem Czarzastym (wkrótce Marszałkiem Sejmu), prowadząca Hotel Mościcki w Spale. Żona polityka dawnego SLD, a nawet przewodniczącego tej partii, a obecnie Nowej Lewicy, jest tu wiceprezesem Zarządu. Na co zostaną przeznaczone środki? Na dywersyfikację działalności Hotelu Mościcki poprzez podjęcie działań inwestycyjnych, doradczych i szkoleniowych w ramach przedsięwzięcia realizowanego w województwie łódzkim. Brzmi enigmatycznie? Niekoniecznie. Różnego rodzaju szkolenia to najprostszy sposób na generowanie przychodów.
41 milionów pozyskało miasto na remont Włókniarza. Marcin Witko dziękuje J. Skrzydlewskiej i D. Klimczakowi

41 milionów pozyskało miasto na remont Włókniarza. Marcin Witko dziękuje J. Skrzydlewskiej i D. Klimczakowi

Wszystko wskazuje na to, że to co nie udało się poprzednikom, zrealizuje Marcin Witko. Mowa o rewitalizacji, obejmującej kompleksową przebudowę kino-teatru "Włókniarz". Na ten cel, zespół urzędników magistratu pozyskał dotacje wysokości 41 milionów złotych. Prezydent nie ukrywa, że wsparcia dla projektu udzielili też Joanna Skrzydlewska i Dariusz Klimczak.
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: ReniaTreść komentarza: Nieprawda, to co teraz wyszło to była radosna twórczość i pomysłowość koalicji rządzącej. Tusk zmienił założenia PiS.Źródło komentarza: Pieniądze dla spółki związanej z Czarzastym ze SpałyAutor komentarza: KierowcaTreść komentarza: Wreszcie tylko ci z łapką w dół nie będą umieli jeździćŹródło komentarza: Będzie nowe rondo na WarszawskiejAutor komentarza: ZioloTreść komentarza: Wg mnie i dużej ilości mieszkańców droga powinna przebiegać w okolicach śmietniska, tj. Wariant północny. Wydaje mi się że skorzystali by również z niej ludzie nawet z okolic Rawy. Wariat południowy to wg mnie kolejna droga bardziej dla pobliskich mieszkańców Piotrkowa niż Tomaszowa.Źródło komentarza: Protesty... protestami, a droga i tak powstanieAutor komentarza: Po/PiS=PSLTreść komentarza: Do KPO branżę HOReCa wpisał rząd Premiera Morawieckiego i to jest fakt. Faktem jest również to, że te pieniądze powinny trafić do przedsiębiorców 2 lata temu a nie teraz. Faktem jest to, że kryteria dotyczące projektów jak choćby okres trwałości projektów, czy poziom dofinasowania to szczyt głupoty. Nie można mieć pretensji do wnioskodawców, że składając głupie wnioski otrzymali na nie dofinasowanie - raczej przyjrzałbym się oceniającym je asesorom. Faktem również jest to, że teraz mamy nasze piekiełko i wzajemne okładanie się pomiędzy dwoma obozami. Czyli nic się nie zmienia od wieków jesteśmy dalej mistrzami znajdywania drogi do du.y tylko jak zwykle nie potrafimy znaleźć z niej wyjścia.Źródło komentarza: Pieniądze dla spółki związanej z Czarzastym ze SpałyAutor komentarza: SusTreść komentarza: Projekt powstał, tylko nikt w ue go nie przyjął i grosza nie przyznał. Chcesz komus wmówić, że pis zgłosił wnkoski dla ludzi związanych z po?? 😅 Nie próbuj rozmywać odpowiedzialnosci, bo fanatyzm do bandy rudego mózgi wam lasuje i usiłujecie z ludzi robić idiotów, a robicie wyłącznie z siebie 😅Źródło komentarza: Pieniądze dla spółki związanej z Czarzastym ze SpałyAutor komentarza: PacjentkaTreść komentarza: A co z warsztatami szpitalnymi?Źródło komentarza: Powstanie „Bezpieczna przystań” – ośrodek opieki długoterminowej
Reklama
Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Cena: Do negocjacjiZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientówWygodna pozycja siedzącaOchrona przed napięciami mięśniowymiOdciążenie kręgosłupaSeat Comfort to idealne rozwiązanie dla osób szukających komfortu i prawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia. Dostosowująca się do ciężaru użytkownika pianka z pamięcią kształtu umożliwia właściwą pozycję i równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup, co niweluje odczucie zmęczenia podczas czynności wykonywanych na siedząco. W zajęciu prawidłowej pozycji pomagają dodatkowe wyprofilowania pod uda.Poduszka uniwersalna ze względu na swoją elastyczność i możliwość dopasowania do miejsca, w którym jest stosowana. Idealna do wykorzystania w domu, pracy, samochodzie lub na wózku inwalidzkim. Spód wykonany jest z materiału antypoślizgowego, dzięki czemu poduszka nie przesuwa się i w przeciwieństwie do innych tego typu wyrobów, doskonale działa ze śliskimi powierzchniami (np. metal, tworzywo sztuczne).Wskazania: Profilaktyka w powstawaniu odleżyn, przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, wymuszona długotrwała pozycja siedząca.Przeciwwskazania: Nie stwierdzonoKonserwacja: Pianka z pamięcią kształtu nie nadaje się do prania. Pokrowiec zewnętrzny jest zdejmowalny i może być prany w temperaturze do 30°C/ 86°F. Ze względu na sposób transportu, poduszka po wyjęciu z opakowania może mieć "zapach fabryczny". Aby zniknął, przed pierwszym użyciem, wystarczy przewietrzyć poduszkę.Skład:Poduszka: 100% PUPoszewka (góra i boki): 93% poliester, 7% spandex, z uchwytem z bokuPoszewka (spód): 100% poliester z kropkami antypoślizgowymiWymiary: 45X 37X9cmGęstość: 45kg/m3
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama