W minioną środę podpisano umowę na dofinansowanie zakupu nowego radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji. Rada Powiatu na ten cel przeznaczyła 18 tysięcy złotych. Auto kosztować ma 180 tysięcy i służyć będzie w Komisariacie w Rokicinach i obsługiwać teren kilku gmin. Powiat Tomaszowski niemal co roku wspiera finansową policję. Dopłaca do zakupu sprzętu, a także do tak zwanych służb ponadnormatywnych. Podobnie robią inne samorządy wchodzące w skład powiatu tomaszowskiego. W czasie podpisywania umowy, Starosta Mariusz Węgrzynowski podkreślał, że co roku poprawiają się wskaźniki dotyczące bezpieczeństwa i że mieszkańcy miasta mogą czuć się bezpieczni. Chwalił też dobrą współpracę samorządów ze służbami mundurowymi.
29.07.2023 07:41
.
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
Jurand z Torbanowa
30.07.2023 17:04
Powrót do przeszłości. Już kiedyś tak było, że jak wioska chciała wzmocnić armię, to delegowali silnego chłopa i robili zrzutkę na konia z rzędem, zbroję, topór i prowiant. "Historia kołem się toczy."
...)
30.07.2023 09:23
18 tysi już jest... jeszcze tylko 162 i.. jak nie zdrożeje.. trzy koła dobre a nie jedno popsute.. więcej optymizmu
kierowca
29.07.2023 17:07
To się wykosztowali 18 tyś zł. a nasze miasto i powiat nie maja nieoznakowanego radiowozu z wideo rejestratorem ba nawet sonometru nasza drogówka nie ma dlatego takie głośne auta po naszych ulicach pomykają wstyd
Ajdejano
29.07.2023 18:11
Chłopie: oni się zupełnie nie wykosztowali. Nie wiem, czy ta jałmużna dla policji przekroczyła miesięczne wynagrodzenie togo, powiatowego katechety. Tym, powiatowym bezmózgowcom chodziło tylko o to zdjęcie tego pana fotografa. To sa małe dzieci w piaskownicy, jednak - za nasze, podatników pieniądze. To jest banda antyspołecznych szkodników.
jacki
06.08.2023 16:05
Przydałby się na ul.Mireckiego.
Imbecyl
29.07.2023 15:40
180 tysięcy ... A nie można kupić Daci Duster za 80 tysięcy??? Tak krawiec kraje, jak mu materii staje. A Policja, to nie ma swojej logistyki odpowiedzialnej za zaopatrywanie w sprzęt? To może dla wojska kupimy helikopter albo czołg :-))
Figo fago.
29.07.2023 21:31
Człowiek: tu nie chodziło o 180 tysięcy, a o 18 tysięcy. Jak wytrzeźwiejesz, to popraw się.
180 tys.
30.07.2023 16:58
A ty rozumiesz to, co czytasz????
Ajdejano
04.08.2023 22:00
Tak. Przeczytałem jeszcze raz i zrozumiałem. Zwracam Ci honor.
Pazerny dwa razy placi
29.07.2023 22:13
Widziałeś kiedyś by w tych krajach arabskich patrolowali Dacią? Nawet najuboższy jakiś Jemen to Toyota, Nissan, czasem Ford. A Rokiciny to jest jakaś duża różnica od takich arabskich bezdroży? Psy d.u.p.a.m.i szczekają niekiedy jeszcze bardziej pazerne chłopstwo, spode łba jeden na drugiego patrzy. nieraz gdzieś trafię przypadkowo to bez ryku tych kundli przy bramie nigdy się nie obuwa. Daj spokoj. Polski posesjinat :( Trochę z większej budowy, trochę z zakładu, trochę po babce „po” Żydach. Jeśli bezpieczeństwo traktujemy poważnie to nie kupuje się badziewia typu rumuńskie Reno. By jeździli tym po wsiach. Za 80k sam samochód w wersji podstawowej, i naprawy co pół roku za 20k każda. To rzeczywiście jest oszczędność. Auto na tydzień-dwa wyjmowane ze służby. No rzeczywiście opłaca się.
Ajdejano
29.07.2023 08:43
Jak małe dzieci w przedszkolu. Przyszedł pan z aparatem fotograficznym, aby zrobić tym dzieciom zdjęcie i wszystkie dzieci, zachwycone tym panem, zawzięcie patrzą się (jak to małe dzieci) jedynie w ten aparat. A policjant podaje rękę dzieciakowi, które to dziecko, zupełnie nie interesuje się tą ręką. I policjant, w napięciu, stara się tę rękę uściskać. To jest bardzo dobre zdjęcie tych dzieciaków ze starostwa, pokazujące stan ich umysłów.
Ajdejano
29.07.2023 14:22
Ach, ten facet w tych wymiętych spodniach. Jaki to jest przystojny facio! Jak on upojnie patrzy tymi swoimi, maślanymi oczkami w ten aparat fotograficzny! On jest zdecydowanie bardziej seksowny od swojego szefa, nie mówiąc o tej pani.... Ten policjant, bardzo źle musiał się czuć w tym towarzystwie, które odpaliło raptem 18 tysięcy złotych i to towarzystwo ustawiło się nie dlatego, aby usłyszeć podziękowania od policji za tę nędzną jałmużnę , ale tylko dlatego, aby pan fotograf zrobił zdjęcie tej marnej, powiatowej grupie. PS. Rypać, gdzie się da, każdą, lokalną ciemnotę!!!
tomaszowianka
29.07.2023 15:19
Świetny opis powitania zacnego gościa. A dla Pana fotografa wielkie brawa od publiczności i nominacja do Zdjęcia Roku!
Ajdejano
04.08.2023 21:44
Do "tomaszowianki": popieram Twój wniosek (chodzi o zdjęcie roku) w całej rozciągłości. Pozdrowienia od starego czekisty.
Sam pomogłeś kiedyś? A mogłeś. Dziadu
29.07.2023 16:16
Co się za twoich czasów działo w Tomaszowie pod względem bezpieczeństwa.? Jakąś Wiejska, uliczką z podstawówka, w zasadzie w centrum miasta strach było przejść. Tyły garaży przy szkole znane były wśród okolicznych mieszkańców jako popularne miejsce wdychania butaprenu. Wiejska, Niska i okoliczne. Drugim tomaszowskim Bronxem była Polna. Ale wieczorami rozlewało się to po całym miasteczku. Chlanie, ćpanie, po tym przynajmniej wandalizmy na zaparkowanych autach a wówczas samochód to było min. 40 tysięcy nie jak dzisiaj 4. Włamania. Czasem podczas jednej nocy na kilka sklepów. Często po pijanemu na rympał. Lepiej zorganizowanej przestępczością taka lokalna komenda nie zlikwiduje, ale plagą były te najprostsze, gdzie czasem koszt naprawy drzwi czy okien był wyższy od skradzionego mienia. Czym ty się możesz pochwalić miernoto nieustannie wyzywająca ludzi pod każdym tekstem niezależnie czy cokolwiek wiesz na dany temat czy nie. Za miasto odpowiadałeś w czasach gdy było na granicy 70 tysięcy.
Napisz komentarz
Komentarze