Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 24 marca 2026 23:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Święta z filmowymi emocjami w kinach Helios

Ten czas, kiedy cały świat jest już myślami i sercem w świątecznym klimacie, jest wyjątkowy także dla kin, w których tradycyjnie nie zabraknie porywających nowości. Na wielkich ekranach zagości premiera – „Aquaman i zaginione królestwo”, jak również liczne seanse przedpremierowe wyczekiwanych tytułów: „Akademia Pana Kleksa”, „Ferrari” oraz „Wyfrunięci”. Nie zabraknie też muzycznych emocji dzięki jedynemu w swoim rodzaju koncertowi „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”.

Do kin powraca Jason Momoa jako Aquaman, tym razem w sequelu „Aquaman i zaginione królestwo”, którego premiera będzie mieć miejsce już w czwartek, 21 grudnia. Kontynuacja przeboju ukazuje tytułowego bohatera w krytycznym momencie – musi za wszelką cenę obronić Atlantydę przed Czarną Mantą. Ten ostatni pragnie zemsty, do której używa mocy mitycznego Czarnego Trójzęba, kryjącego w sobie złowrogą siłę. Wróg staje się potężniejszy niż kiedykolwiek… Aby go pokonać, Aquaman nieoczekiwanie prosi o pomoc Orma, swojego uwięzionego brata i poprzedniego króla. Obaj muszą zapomnieć o dawnych urazach, żeby ocalić świat przed nieodwracalnym zniszczeniem.

W grudniu, w kinach Helios zagości także moc seansów przedpremierowych, wśród których znajdą się bardzo gorące nowości. „Akademia Pana Kleksa” to kultowy tytuł z gatunku fantasy przedstawiony w zupełnie nowej odsłonie. Dzięki temu będzie mógł trafić do najmłodszej publiczności, ale powinien spodobać się również miłośnikom ekranizacji z lat 80. Pozornie zwykła dziewczynka – Ada Niezgódka – trafia do tytułowej Akademii, aby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga, profesora Ambrożego Kleksa, rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę… Przedpremierowe projekcje odbędą się już od 25 grudnia.

W dniach 25-28 grudnia, kinomani będą mogli zobaczyć również przedpremierowo film „Ferrari”, przybliżający najważniejsze epizody z biografii Enzo Ferrariego. Założyciel słynnej wytwórni samochodów (w tej roli fantastyczny Adam Driver) znajduje się na zakręcie zarówno zawodowym, jak i życiowym. Na jego małżeństwie ciąży trauma po stracie syna, a biznesowi grozi bankructwo. Jedyną drogą do uratowania firmy jest zwycięstwo w śmiertelnie trudnym wyścigu, Mille Miglia… Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

Dla dzieci Helios przygotował przedpremierowe seanse animacji „Wyfrunięci”, które odbędą się także w dniach od 25 do 28 grudnia. Film opowiada o rodzinie kaczek, mieszkających spokojnie w Nowej Anglii. W mamie budzi się jednak zew przygody i pragnie zwiedzić świat wraz z pociechami – przekonuje zatem męża do wyruszenia w podróż przez Nowy Jork na Jamajkę! Najmłodsi kinomani mogą obejrzeć również animację „Trolle 3”. Tym razem Poppy odkrywa, że Mruk był kiedyś członkiem boysbandu razem ze swoimi braćmi! Od czasu rozpadu zespołu jednak nie mieli ze sobą kontaktu. Para zamierza więc zjednoczyć rodzeństwo i ruszyć na pomóc jednemu z braci…

Ponadto w repertuarze znajdą się hity, które już zostały ulubieńcami widzów. „Uwierz w Mikołaja” to ciepła, świąteczna komedia romantyczna, pełna różnorodnych wątków. Wspólnym mianownikiem ukazanych historii będzie przeżywanie Gwiazdki oraz… wyznawanie uczuć! „Wonka” to magiczny film dla całej rodziny, przybliżający początki Willy’ego Wonki w wytwarzaniu słodkości. Pełen pasji młodzieniec pragnie otworzyć własny sklep z czekoladą, jednak zderza się z bezdusznym prawem i sojuszem konkurencyjnych cukierników. Bohater nie poddaje się jednak w dążeniu do celu. 

Melomani, spragnieni świątecznych przebojów, mogą udać się na najnowszy koncert mistrza walca. „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu” zawita do kin 26 grudnia. W czasie widowiska maestro wraz z Orkiestrą Johanna Straussa zaprezentują najpiękniejsze kolędy i piosenki na wyjątkowy czas Świąt. Nie może zabraknąć również tradycyjnych walców oraz romantycznych muzycznych akcentów!

Helios zaprasza na ostatni w tym roku seans z cyklu Kino Konesera, przybliżającego mniej komercyjne produkcje. 25 grudnia na wielkich ekranach znajdzie się film „Klub cudownych kobiet”. Opowiada on o trójce przyjaciółek, które wygrywają bilety na wymarzoną pielgrzymkę do Lourdes. Niespodziewanie na ich drodze staje Chrissie, córka zmarłej koleżanki. Jej przybycie burzy dobry nastrój i sprawia, że odżywają dawne rany i przemilczane urazy…

Szczegóły dotyczące wszystkich seansów w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. Warto przypomnieć, że wszystkie kina sieci będą nieczynne w Wigilię, lecz 25 i 26 grudnia będą otwarte zgodnie z repertuarem. Helios życzy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Reklama

Wtorek, 24 marca – najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Rząd, TSUE i ważne rocznice

Wtorek, 24 marca przynosi szereg istotnych wydarzeń w Polsce i na świecie – od prac rządu nad energetyką jądrową, przez ważne uroczystości pamięci, aż po wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawdzamy również najważniejsze daty historyczne i muzyczne związane z tym dniem.Data dodania artykułu: 24.03.2026 07:13
Wtorek, 24 marca – najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Rząd, TSUE i ważne rocznice

23 marca 2026 – najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Polityka, historia, sport i gospodarka [PRZEGLĄD DNIA]

Poniedziałek, 23 marca 2026 roku, przynosi szereg istotnych wydarzeń w kraju i na świecie – od spotkań politycznych i decyzji gospodarczych po napięcia międzynarodowe i sportowe emocje. Sprawdzamy najważniejsze fakty dnia oraz przypominamy kluczowe momenty z historii.Data dodania artykułu: 23.03.2026 07:55
23 marca 2026 – najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Polityka, historia, sport i gospodarka [PRZEGLĄD DNIA]

22 marca – najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Kalendarium, polityka, historia

Najważniejsze wydarzenia 22 marca w Polsce i na świecie. Sprawdź aktualne informacje z Europy, kalendarium historyczne, rocznice oraz najnowsze wydarzenia polityczne – od referendum we Włoszech po wybory w Niemczech i Francji. To codzienny przegląd wydarzeń dla czytelników z Warszawy, Mazowsza i całej Polski.Data dodania artykułu: 22.03.2026 10:58
22 marca – najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Kalendarium, polityka, historia

Dziś w kraju i na świecie – 21 marca: polityka, wojna na Bliskim Wschodzie i ważne wydarzenia w Polsce

21 marca 2026 roku przynosi szereg kluczowych wydarzeń w Polsce i na świecie. W centrum uwagi znajdują się zjazd Polski 2050, napięcia związane z wojną Iran–Izrael, a także rozmowy USA–Ukraina dotyczące zakończenia konfliktu z Rosją. Sprawdź najważniejsze informacje dnia oraz historyczne rocznice i wydarzenia muzyczne.Data dodania artykułu: 21.03.2026 07:00
Dziś w kraju i na świecie – 21 marca: polityka, wojna na Bliskim Wschodzie i ważne wydarzenia w Polsce

Sondaż dla „Rz": Polacy nie chcą pomagać Trumpowi

Polscy żołnierze nie powinni brać udziału w konflikcie na Bliskim Wschodzie, nawet wtedy, gdyby o to poprosiły Stany Zjednoczone - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej". Jego wyniki opublikowano w piątkowym wydaniu.Data dodania artykułu: 20.03.2026 09:17
Sondaż dla „Rz": Polacy nie chcą pomagać Trumpowi

Dziś w kraju i na świecie – najważniejsze wydarzenia (piątek, 20 marca)

20 marca w Zakładach Mechanicznych Tarnów wicepremier i minister obrony Władysław Kosiniak‑Kamysz przedstawi plany rozwoju spółki i wykorzystanie środków z unijnego programu SAFE (ok. 43,7 mld euro) na inwestycje zbrojeniowe. Tego samego dnia NSA zdecyduje o transkrypcji małżeństwa jednopłciowego zawartego w Berlinie w 2018 r., orzeczenie może przesądzić o prawach par LGBT w Polsce.Data dodania artykułu: 20.03.2026 08:42
Dziś w kraju i na świecie – najważniejsze wydarzenia (piątek, 20 marca)

Św. Józef – patron Kościoła katolickiego. 19 marca uroczystość Oblubieńca Maryi

Kościół katolicki 19 marca obchodzi uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła powszechnego i Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jego kult sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa, a postać opiekuna Jezusa od wieków zajmuje wyjątkowe miejsce w liturgii, nauczaniu papieży i duchowości wiernych.Data dodania artykułu: 19.03.2026 08:27
Św. Józef – patron Kościoła katolickiego. 19 marca uroczystość Oblubieńca Maryi

Dziś w kraju i na świecie – czwartek, 19 marca

Najważniejsze wydarzenia dnia w Polsce i na świecie – od podpisania umowy o powołaniu Ośrodka Systemów Autonomicznych (OSA), przez szczyt Rady Europejskiej w Brukseli, aż po opinię TSUE w sprawie systemu losowego przydziału spraw. Sprawdź także kalendarium historyczne i muzyczne oraz wieczorne mecze Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań w Lidze Konferencji.Data dodania artykułu: 19.03.2026 07:55
Dziś w kraju i na świecie – czwartek, 19 marca
Reklama
Repertuar kina Helios

Repertuar kina Helios

Nadchodzący tydzień, oprócz pierwszego dnia wiosny, przyniesie także kinowy repertuar pełen hitów i nowości! Na wielkich ekranach zadebiutują: ekranizacja bestsellera „Project Hail Mary” oraz animacja „Pan Ryba”. Widzowie mogą obejrzeć także liczne propozycje z innych gatunków i różnorodne seanse specjalne, w tym kolejną odsłonę „Bluey w kinie”.Jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów jest „Projekt Hail Mary” – widowiskowa produkcja science fiction oparta na bestsellerowej powieści Andy’ego Weira. Główny bohater, nauczyciel Ryland Grace, budzi się samotnie na pokładzie statku kosmicznego, nie pamiętając, kim jest ani jak się tam znalazł. Gdy powraca mu pamięć, zaczyna odkrywać swoją misję: musi rozwiązać zagadkę tajemniczej substancji powodującej wygaśnięcie słońca. To od jego działań zależy los całej planety, ale dzięki nieoczekiwanej przyjaźni być może nie będzie musiał robić tego sam… W roli głównej występuje Ryan Gosling. Premierą dla młodszych widzów (i nie tylko) będzie pełna uroku animacja „Pan Ryba”. Tytułowy bohater to zrzędliwy samotnik, który prowadzi spokojne życie na wraku statku, z dala od innych mieszkańców oceanu. Jego uporządkowaną codzienność burzy jednak pojawienie się energicznej i niezwykle ciekawskiej Isi – młodego konika morskiego, który przypadkiem trafia do jego kryjówki. Choć początkowo Pan Ryba marzy tylko o odzyskaniu spokoju, seria nieporozumień sprawia, że oboje wyruszają w pełną przygód podróż, dzięki której uczą się współpracy, zaufania i otwartości.W wybranych kinach widzowie będą mogli zobaczyć także najnowszy film animowany „Fleak. Futrzak i ja”. To opowieść o jedenastoletnim Tomku, którego życie diametralnie zmienia się po tragicznym wypadku. Chłopiec traci sprawność i zamyka się w sobie, jednak wszystko odwraca się w momencie, gdy spotyka tajemniczego Fleaka – włochatego przybysza z innego wymiaru. W nim Tomek uczy się na nowo ufać, śmiać i – dosłownie – stawać na nogi. Ale nic nie jest tak proste, jak się wydaje: jego własny cień wymyka się spod kontroli, stając się zagrożeniem dla otaczającego świata…Wśród propozycji dla widzów w każdym wieku znalazła się również animacja „Hopnięci”, która zabiera widzów w świat hopnozy – technologii umożliwiającej przenoszenie ludzkiej świadomości do zwierzętopodobnych robotów. Główna bohaterka, Malwina, dzięki temu wynalazkowi trafia do ciała bobra i odkrywa naturę z zupełnie nowej perspektywy. Jej przygoda szybko przeradza się jednak w walkę o bezpieczeństwo świata zwierząt, zagrożonego przez działalność ludzi.Innym pomysłem na rodzinny seans będzie polski tytuł „Za duży na bajki 3”. W trzeciej części Waldek musi zmierzyć się z konsekwencjami własnego błędu: jego z pozoru niewinny internetowy komentarz uruchamia falę nienawiści, która uderza w jego przyjaciółkę, Delfinę. Chłopak staje przed trudnym wyzwaniem i musi zdobyć się na odwagę, by przyznać się do winy i naprawić sytuację. Helios przygotował również seanse dla najmłodszych z popularną bajką. Seanse „Bluey w kinie: Kolekcja Zabawy z przyjaciółmi” zawitają do kin w sobotę i niedzielę, 21 i 22 marca, a będą towarzyszyć im konkursy dla dzieci.Na ekranach pojawi się także polska produkcja „Król dopalaczy”, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. To historia młodego chłopaka, który w obliczu trudnej sytuacji rodzinnej wpada na pomysł stworzenia dochodowego biznesu opartego na sprzedaży substancji psychoaktywnych na granicy prawa. Sukces przynosi mu bogactwo i wpływy, ale jednocześnie wciąga w wir niebezpiecznych wydarzeń. Z kolei miłośnicy emocjonalnych historii docenią „Reminders of Him. Cząstka Ciebie, którą znam” – ekranizację powieści Colleen Hoover. Film opowiada o Kennie – kobiecie próbującej odbudować relację z córką po wyjściu z więzienia, mimo że przeszłość wciąż rzuca cień na jej życie. Bohaterka rozpoczyna trudną drogę ku przebaczeniu i drugiej szansie.W poniedziałek, 23 marca do wybranych lokalizacji zawita cykl Kino Konesera z filmem „Ostatnia sesja w Paryżu”. To intrygująca opowieść o psychiatrce (w tej roli Jodie Foster), która próbuje rozwikłać zagadkę śmierci swojej pacjentki. Dręczona wątpliwościami Lilian rozpoczyna prywatne śledztwo, wciągając w nie byłego męża. Z kolei w czwartek, 26 marca widzowie będą mieli okazję zobaczyć na wielkim ekranie kultowy thriller „Nagi instynkt” w odrestaurowanej wersji 4K. To powrót jednego z najbardziej kontrowersyjnych i ikonicznych filmów lat 90., który do dziś fascynuje atmosferą napięcia i zmysłowości.Marcowe seanse w kinach Helios to bogactwo historii, emocji i gatunków! Szczegóły dotyczące aktualnego repertuaru można znaleźć na stronie: www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.03.2026
Repertuar kina Helios

Repertuar kina Helios

W nadchodzącym tygodniu widzowie kin Helios będą mogli wybierać spośród nowości – takich jak „David” i „Wersja Judasza” – oraz sprawdzonych tytułów, które zdążyli już pokochać kinomani. W repertuarze nie zabraknie różnorodnych gatunków oraz propozycji dla całych rodzin, takich jak pokazy „Bluey w kinie” z konkursami.Od piątku, 27 marca na wielkich ekranach można oglądać animację „David” – opowieść inspirowaną biblijną historią króla Dawida. Młody bohater opiekuje się stadem owiec swojego ojca Jessego – to właśnie wtedy nadchodzi niebezpieczeństwo ze strony lwa. Po odważnym starciu z dzikim zwierzęciem Dawid zostaje wezwany przez proroka Samuela, który namaszcza go na przyszłego króla. Następnie tytuł przedstawia młodzieńcze lata Dawida i słynną walkę z Goliatem, jak też drogę do władzy. Fabuła skupia się nie tylko na wielkich wydarzeniach, lecz także wewnętrznych rozterkach bohatera. Na ekranach pojawi się także „Wersja Judasza” – poruszająca włosko-polska produkcja, która w nowoczesny sposób interpretuje wydarzenia pasyjne. Film przedstawia historię Judasza jako tragicznej postaci, rozdartej pomiędzy przeznaczeniem a własnym sumieniem. Twórcy stawiają widzom trudne pytania o sens zdrady, ofiary i wolnej woli. W obsadzie znaleźli się między innymi Rupert Everett oraz Tomasz Kot.W repertuarze znajdą się także najpopularniejsze tytuły ostatnich tygodni, w tym liczne propozycje dla widzów w każdym wieku. „Pan Ryba” to pełna humoru animacja o zrzędliwym samotniku mieszkającym na wraku statku. Jego spokojne życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy poznaje energiczną Isię – ciekawskiego konika morskiego. Wspólna podróż bohaterów zamienia się w niezwykłą przygodę, która uczy ich współpracy i otwartości na innych.Wśród wyświetlanych animacji pojawi się także tytuł „Hopnięci”, ukazujący hopnozę – futurystyczną technologię, pozwalającą przenosić ludzką świadomość do zwierzęcych robotów. Główna bohaterka Malwina – ideowa miłośniczka przyrody – trafia do ciała bobra i odkrywa naturę z zupełnie nowej perspektywy. Jej przygoda zamienia się w walkę o ochronę lokalnego siedliska zwierząt, zagrożonego działalnością burmistrza.Nadal na wielkich ekranach będzie można oglądać polską produkcję „Za duży na bajki 3”. W trzeciej części popularnej serii Waldek musi zmierzyć się z konsekwencjami swojego zachowania w Internecie. Niewinny komentarz przeradza się w falę hejtu, która dotyka jego bliską przyjaciółkę. Chłopak staje przed trudnym wyborem – przyznać się do błędu lub uciec przed odpowiedzialnością… Bohater może jednak liczyć na wsparcie swojej rodziny. Najmłodsi widzowie będą mogli wziąć udział w wyjątkowych seansach „Bluey w kinie: Kolekcja Zabawy z przyjaciółmi”, które odbędą się w całej sieci Helios w weekend, 28 i 29 marca. Pokazom towarzyszyć będą konkursy, a na ekranie pojawi się zestaw odcinków popularnego serialu, ukazujących przyjaźń, wspólną zabawę i moc wyobraźni. Miłośnicy kina science fiction powinni zwrócić uwagę na „Projekt Hail Mary” – widowiskową adaptację bestsellerowej powieści Andy’ego Weira. Główny bohater, nauczyciel Ryland Grace, budzi się na statku kosmicznym, nie pamiętając, kim jest ani jak się tam znalazł. Stopniowo odkrywa, że jego misją jest uratowanie Ziemi przed zagładą. Główną rolę kreuje lubiany Ryan Gosling.Na ekranach pojawi się także inspirowany prawdziwymi wydarzeniami „Król dopalaczy”. Polski tytuł opowiada o młodym chłopaku, który po trudnych doświadczeniach rodzinnych buduje sieć sprzedaży substancji psychoaktywnych na granicy prawa. Sukces przynosi mu pieniądze i wpływy, ale jednocześnie wciąga w wir niebezpiecznych wydarzeń. Widzowie poszukujący emocjonalnych historii mogą sięgnąć po „Reminders of Him. Cząstka Ciebie, którą znam” – ekranizację powieści Colleen Hoover. To opowieść o kobiecie próbującej odbudować relację z córką po wyjściu z więzienia. Mimo przeciwności losu i niechęci otoczenia, bohaterka podejmuje walkę o drugą szansę i odnalezienie swojego miejsca w życiu.W repertuarze znajdzie się także cykl Kino Konesera. W poniedziałek, 30 marca w wybranych lokalizacjach widzowie będą mogli zobaczyć koreański thriller „Bez wyjścia”. Główny bohater, Mansu (w tej roli znany ze „Squid Game” Lee Byung-Hun) niespodziewanie traci pracę, a wraz z nią status, tożsamość, honor i sens życia. By je odzyskać, nie cofnie się przed niczym…Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.03.2026
IV Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego

IV Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego

Już po raz czwarty zapraszamy do wzięcia udziału w zmaganiach przy szachownicy. W turnieju mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli – mieszkańcy powiatu tomaszowskiego. To wydarzenie łączy pasjonatów królewskiej gry bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z szachami, czy masz już doświadczenie turniejowe – znajdziesz tu miejsce dla siebie! Uczestnicy będą rywalizować w trzech kategoriach: Junior Młodszy, Junior Starszy oraz w kategorii Generalnej.Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia w sekretariacie. Można je wysłać również pocztą lub mailowo na adres [email protected]. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowo dopuszcza się zapisy w dniu rozgrywek (w godz. 9.00-9.15), ale tylko w przypadku wolnych miejsc. – Szachy to coś więcej niż gra. To trening dla mózgu i sposób na rozwój osobisty. Uczą strategicznego myślenia, pomagają radzić sobie ze stresem i budują pewność siebie. Dla dzieci są doskonałym wsparciem w nauce, dla młodzieży narzędziem rozwijania pasji, natomiast dla dorosłych świetną formą relaksu i intelektualnego wyzwania. Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego już po raz kolejny odbędzie się w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. Poprzednie edycje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że w tegorocznym turnieju weźmie udział jeszcze więcej uczestników. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych. Nie przegapcie okazji, aby sprawdzić swoje umiejętności szachowe oraz zdobyć nagrody – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej.Rozgrywki odbędą się 11 kwietnia 2026 r. Początek o godz. 10.00.Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu! Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie placówki www.pcastm.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.04.2026

Polecane

Dostępna szkoła dla każdego dziecka. Trwa nabór na dofinansowanie projektów z obszaru edukacji włączającejNeutrofile w badaniach krwi – co może wpływać na ich poziom?Wiosna w kinach Helios. Nowości, emocje i propozycje dla całej rodzinyJarmark Spalski 2026 ruszy później. Organizatorzy stawiają na jakość i bezpieczeństwoTomaszów Mazowiecki ze wsparciem dla zwierząt. Miasto stawia na profilaktykę i nowe schroniskoPierwszy dzień Przeglądu Konkursowego Teatrów AmatorskichBłoto, woda i charakter. XII Bieg Siódmaka za nami – ekstremalne wyzwanie w Tomaszowie MazowieckimNiespodzianki i uśmiech dla każdego w Galerii TomaszówPowiat Tomaszowski zaprasza na VIII Tomaszowskie Targi Pracy i Edukacji.Wielki sukces młodych siatkarek z Tomaszowa Mazowieckiego. Są wśród najlepszych w PolsceTomaszów Mazowiecki stanie się centrum debaty o bezpieczeństwie.Wtorek, 24 marca – najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Rząd, TSUE i ważne rocznice
Reklama
Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

1. Podstawowym obowiązkiem dozorcy jest dbałość o powierzone jego pieczy budynki i ich wyposażenie w urządzenia techniczne.2. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości i właściwych służb technicznych o dostrzeżonych uszkodzeniach lub wadliwym działaniu instalacji i urządzeń technicznych.3. Podejmowanie doraźnych działań w zakresie ochrony mieszkańców przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzeń lub wadliwego działania urządzeń wspólnego użytku.4. Niezwłoczne usuwanie skutków opadów śniegu i gołoledzi w okresie zimowym.5. Sprzątanie, konserwacja i właściwe utrzymywanie przydzielonych terenów zielonych w okresie letnim.6. Udział w organizowanych akcjach sanitarno-porządkowych, odśnieżania, odgruzowywania itp.7. Dbałość o należyty stan wyposażenia nieruchomości, sprzętu ppoż. oraz pojemników do gromadzenia nieczystości, zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności ich wymiany.8. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności wywozu nieczystości.9. Czuwanie nad sprawnym działaniem wszystkich punktów świetlnych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.10. Zgłaszanie do administratora faktów o samowolnym zajmowaniu lokali.11. Zawiadamianie zarządcy nieruchomości o rażących przypadkach naruszania przez mieszkańców regulaminu porządku domowego.12. Wywieszanie flag z okazji świąt i uroczystości oraz utrzymywanie ich w czystości.13. Rozklejanie ogłoszeń, dostarczanie lokatorom korespondencji dot. zmian wysokości czynszu, upomnień itp.14. Wystawianie pojemników na odpady komunalne, selektywne i biodegradowalne zgodnie z harmonogramem wywozów przedstawionych przez firmę zajmującą się wywozem odpadów; wstawianie opróżnionych pojemników w wyznaczone miejsce.15. Sprzątanie pozostałości odpadów w miejscu składowania pojemników.16. Dbałość o należyty stan sprzętu i narzędzi przeznaczonych do utrzymywania porządku i czystości posesji.17. Wykonywanie innych czynności nieobjętych niniejszym zakresem obowiązków, a wynikających z umowy o pracę, obowiązujących przepisów oraz poleceń administratora. 
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: jakby to powiedzieć w gotowości , ale co tam żyj 100 lat bez chorób i odwiedzania systemu . Niebawem największą jednostka chorobową będą chorby psychiczne .Źródło komentarza: Szpital w Tomaszowie pod presją. NFZ ma miliardową dziurę, pacjenci mogą to odczućAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Materiał powyżej, na przykładzie tylko NFZ (mały wycinek polskiej rzeczywistości) dokładnie pokazuje tę determinację premiera (ryżego wysłannika z raichu) do rozłożenia naszego państwa - Polski na łopatki. Tak jemu kazali jego szwaby i robi to bardzo dokładnie. Przemysł, kopalnie, usługi, energetyka, służba zdrowia, finanse samorządów .... wszystko w Polsce pada. I właśnie o to chodzi mocodawcom ryżego donka.Źródło komentarza: Szpital w Tomaszowie pod presją. NFZ ma miliardową dziurę, pacjenci mogą to odczućAutor komentarza: robolTreść komentarza: Mam 75 lat , nie choruję ,nie leczę się na szczęście i gdzie są moje składki potrącane z pensji przez 50 lat?Źródło komentarza: Szpital w Tomaszowie pod presją. NFZ ma miliardową dziurę, pacjenci mogą to odczućAutor komentarza: nbrTreść komentarza: Daliśmy tlen ogórkom, a mogliśmy ich zepchnąć w strefę spadkową.Źródło komentarza: GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów 1:0. Derby III ligi rozstrzygnięte pechowym golemAutor komentarza: Obywatel TomaszowaTreść komentarza: Jak już jest współpraca to mam nadzieję że są dobre wieści i w końcu po roku wróci połączenie autobusowe Tomaszów Łódź bo jeśli chodzi o ten temat to chyba jedna z większych porażek obecnego rządu odcięcie Tomaszowa Mazowieckiego od Łodzi!!!Źródło komentarza: Wraca współpraca w powiecie tomaszowskim. Konwent Gmin znów jednoczy samorządyAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Materiał powyżej, to jest totalny, lokalny, medialny bełkot, który w ogóle nie będzie zrozumiały dla normalnego, myślącego i prawdziwego rolnika. Zacznijmy od skomentowania zdjęcia powyżej. Na tym zdjęciu nie widać jakichkolwiek, prawdziwych rolników. Tam widać zasyfiałych i zapyziałych, lokalnych cwaniaczków, którzy notorycznie udają, że są rolnikami. Te cwaniaczki mają tyle wspólnego z rolnictwem, co ja np. z Chinami. To są ludzie, którzy żerują na różnych organizacjach, związanych z rolnictwem i z rolnikami. To cwaniactwo, udające rolników, dyskutowało między sobą o szkoleniu KSeF dla rolników, o dopłatach obszarowych dla rolników 2026, o ekoschematach dla rolników 2026, o rejestrze zabiegów agrotechnicznych dla rolników. Należałoby tylko powiedzieć do tych cwaniaczków z tego spotkania: idźcie o powiedzcie te swoje mądrości rolnikom w świetlicach na ich wsiach, to was, ku#wa, na widłach wyniosą - baranie łby.Źródło komentarza: Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 636

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 636

Cena: Do negocjacjiZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 636 w kolorze dąb sonoma z dzielonymi barierkami po jednej stronie łóżka. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa. Szczególną cechą modelu łóżka PB 636 jest możliwość opuszczenia leża do poziomu 29 cm. Niska pozycja pozwala na większy komfort użytkowania osobom o niższym wzroście oraz redukuje w znacznym stopniu możliwość odniesienia urazu w sytuacjiprzypadkowego wypadnięcia. Zakres regulacji wysokości, pozwala na pracę opiekunów w optymalnych warunkach. Możliwość stosowania dzielonych barierek powoduje, że użytkownik nie musi być na stałe ograniczony barierami w przestrzeni łóżkaKolory standardowe: Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 29 cm od podłogi4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Dekoracyjna osłona leża5. Podwójne koło z hamulcem3. Nowoczesny napęd podnoszenia leża6. Dzielona barierka (opcja)OPCJE:zmiana długości i wypełnienia leża • zmiana kolorystyki • dzielone barierkiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 29 do 72 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:207 × 106 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:118,6 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-636 [PDF]
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama