Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 13:19
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Takie fajne lato (1). Bieszczady

Takie fajne lato (1). Bieszczady

Ludzie w Polsce nie powinni narzekać tego roku na lato. Słońca było i jest pod dostatkiem, dla niektórych aż za dużo. „Ponadnormatywne upały” aż budziły czasami przerażenie. Przed kilkunastoma dniami zobaczyłem na termometrze czterdzieści dwa stopnie. Afryka! Szesnastego sierpnia przyleciałem do Kanady i tutaj podczas rozmów ze znajomymi dowiedziałem się, że w Ontario pogoda płatała im figle. A więc górą Polska. 21.08.2013 21:29
Po co komu demokracja cz.1

Po co komu demokracja cz.1

Ostatnimi czasy obserwujemy w naszym kraju coraz silniejsze próby psucia demokracji. Nie chodzi mi przy tym o tak chętnie nagłaśniane przez media chuligańskie „występy” łobuzerskich grupek, nazywanych czasem pseudokibicami, kibolami, faszystami, czy nacjonalistami. Praworządne Państwo jest bowiem w stanie stworzyć mechanizmy prawne oraz dysponuje środkami technicznymi, pozwalającymi eliminować przypadki ulicznego bandytyzmu. Gorzej jeśli to samo Państwo, pod pozorem dobra obywatela wprowadza lub próbuje wprowadzać ograniczenia w zakresie przypisanych mu przepisami i dobrymi obyczajami praw i przywilejów. 20.08.2013 22:03    16
Przymusowa socjalizacja - to brzmi dość złowieszczo

Przymusowa socjalizacja - to brzmi dość złowieszczo

Czy minister Sienkiewicz zechce rozszyfrować tę koncepcję, kojarzącą się z Orwellem? 20.08.2013 18:55    8
Wypowiedzenie obywatelskiego nieposłuszeństwa? Może pieniędzmi…

Wypowiedzenie obywatelskiego nieposłuszeństwa? Może pieniędzmi…

Hasło tytułowe znane raczej z ogólnokrajowych akcji, o których w różnych państwach czasami słychać, również od niedawna w naszym, czemu w obecnej sytuacji społeczno-gospodarczo-polityc znej trudno się dziwić. 19.08.2013 11:46    2
Student szuka mieszkania

Student szuka mieszkania

Do końca akademickich wakacji zostało jeszcze co prawda półtora miesiąca, jednak już teraz studenci, dla których nie starczyło miejsc w akademikach, powinni rozejrzeć się za mieszkaniem, jakie mogliby wynająć na kolejny rok studiowania. Ceny najmu mieszkań wahają się i trzeba wyczuć odpowiedni moment, kiedy są one najniższe. Warto też dokładnie przeczytać umowę, jaką podpisujemy z wynajmującym. Niefrasobliwość w tym względzie może przysporzyć wielu przykrych niespodzianek. 18.08.2013 20:30    5
Umarł Król

Umarł Król

Wczoraj była kolejna rocznica śmierci niekwestionowanego króla rock'n'rolla Elvisa Presleya. Z tej okazji felieton Antoniego Malewskiego z jego subiektywnego cyklu 17.08.2013 11:52    1
Zbrodnia to niesłychana (odcinek szósty i ostatni).

Zbrodnia to niesłychana (odcinek szósty i ostatni).

Ostatni odcinek opowiadania o zbrodni i namiętności 14.08.2013 09:23    3
ROCK’n’ROLLOWA DAROWIZNA (58)

ROCK’n’ROLLOWA DAROWIZNA (58)

SUBIEKTYWNA HISTORIA ROCK’n’ROLLA w Tomaszowie Maz. opowiedziana w odcinkach przez Antka Malewskiego powraca na łamy NaszTomaszów.pl 13.08.2013 21:30    4
W sferze gigantycznego zadłużania widać coraz większą samowolkę MF i przysłowiową jazdę po bandzie

W sferze gigantycznego zadłużania widać coraz większą samowolkę MF i przysłowiową jazdę po bandzie

Musi być naprawdę bardzo źle z polskimi finansami publicznymi skoro w szczycie sezonu urlopowego, w upale w którym wyginają się kolejowe szyny, a miliony Polaków szturmują glinianki, MF J. V. Rostowski musiał rozpaczliwie pożyczyć blisko 6 mld zł w ramach ostatniej emisji obligacji. 11.08.2013 00:05    19
Zbrodnia to niesłychana (odcinek czwarty z pięciu)

Zbrodnia to niesłychana (odcinek czwarty z pięciu)

Kolejny odcinek opowiadania Edwarda Wójciaka 07.08.2013 21:46
Prawo iście koraniczne

Prawo iście koraniczne

Wielokrotnie mieliśmy już okazję przestrzegać przed nieuczciwymi praktykami, na jakie możemy natknąć się „podróżując” po Internecie. Poszukując interesujących nas informacji możemy natrafić na witryny, których jedynym celem jest wyłudzenie od nas pieniędzy za prawdziwe lub domniemane usługi. Często rejestracja w serwisie może wiązać się z koniecznością wniesienia opłaty abonamentowej. Mówi o tym mało czytelny regulamin, ale kto chciałby sobie zadać trud, by go przeczytać. Co gorsza wiele wyłudzających witryn to klony działających od lat, popularnych serwisów. Dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu zajmują wysokie miejsca w wyszukiwarkach i robią wrażenie, że to właśnie one są poszukiwanym przez nas serwisem. 06.08.2013 21:08    2
Zbrodnia to niesłychana (3)

Zbrodnia to niesłychana (3)

Ciąg dalszy opowieści Edwarda Wójciaka poświęconej miłości, zazdrości i zbrodni 30.07.2013 11:12
Nie wszędzie jest jak u nas

Nie wszędzie jest jak u nas

W ubiegłym tygodniu na łamach serwisu NaszTomaszow.pl ukazał się felieton krytykujący brak w naszym mieście długofalowej strategii rozwoju gospodarczego. Sfera ta wydaje się dla rządzących Tomaszowem Mazowieckiem praktycznie nie istnieć. Wystarczy porozmawiać z jakimkolwiek przedsiębiorcą, który próbował cokolwiek załatwić z tomaszowskimi władzami miasta. Komentarz jest zawsze taki sam: brak zrozumienia, kompletny brak komunikatywności i całkowita ignorancja. W Tomaszowie można na cały sezon odciąć przedsiębiorcę od dostępu do klientów poprzez remont drogi, dwa albo trzy lata remontować Plac Kościuszki ograniczając przy okazji przychody działających tu firm. Co w zamian? Nic, bo władza z góry zakłada, że przedsiębiorcy nic się od niej nie należy i że sam sobie musi poradzić. Tymczasem nie wszędzie jest tak samo jak u nas. Są miasta, w których dostrzega się, że mamy poważny kryzys gospodarczy i osobom prowadzącym działalność gospodarczą należy pomagać a nie przeszkadzać i szkodzić. 28.07.2013 21:58    2
Rewelacja! Niemcy w ogonie Europy, Polska krajem mlekiem i miodem płynącym…

Rewelacja! Niemcy w ogonie Europy, Polska krajem mlekiem i miodem płynącym…

Jest taki brodaty dowcip o wyścigu Leonida Breżniewa i Ronalda Reagana. Po biegu Amerykańskie media doniosły: Zwyciężył nasz prezydent. Sowiecki komunista był drugi! Nagłówki rosyjskich gazet brzmiały: Sekretarz generalny KPZR zajął drugie miejsce. Reprezentant kapitalistycznej Ameryki był przedostatni! Zgodnie z tą wykładnią, przez niemieckojęzyczne kanały telewizji RTL i Ntv-24, oraz rozliczne gazety i internetowe portale informacyjne z wallstreet-online huknęła rewelacyjna wiadomość: Niemcy są w tyle. Więcej mało zarabiających niż w Polsce i Bułgarii. 26.07.2013 14:39
Zbrodnia to niesłychana (2)

Zbrodnia to niesłychana (2)

Edward Wójciak powraca ze swoją opowieścią 24.07.2013 13:35
O opłatach, które same "wchodzą", lisowych sposobach na szybki wzrost PKB i energii kosmicznej, która zastąpi nam jedzenie

O opłatach, które same "wchodzą", lisowych sposobach na szybki wzrost PKB i energii kosmicznej, która zastąpi nam jedzenie

Dopiero w nocy wróciłem wczoraj po długiej podróży związanej z kolejnym wywiadem do tygodnika "Sieci", przygotowywanym przeze mnie i Jacka Karnowskiego. Gdy więc nieco później niż zwykle zacząłem podsłuchiwać stacje radiowe i podglądać telewizje informacyjne, zacząłem się zastanawiać czy aby nie staliśmy się monarchią? Bo temat jest tylko jeden - narodziny "royal baby". Nie przeczę, że to dla wielu ciekawe. Ale czy nic innego się nie dzieje? 24.07.2013 13:15    2
Zbrodnia to niesłychana (1)

Zbrodnia to niesłychana (1)

Miłość i zazdrość to nieodłączne elementy życia każdego człowieka. Niestety, zdarza się, że niekontrolowane bywają motywami zbrodni. W literaturze te emocje bywały atrakcyjnymi tematami od początków jej historii. Także zbrodnie z nimi związane. Polacy mieszkający w Kanadzie może już zapomnieli, że mrożące w żyłach krew i budzące grozę, niemożliwe do zrozumienia historie tego typu zdarzały się również w środowisku polonijnym miasta Mississauga. Jedną z nich autor wykorzystał i literacko zaadoptował w swojej pierwszej, wydanej w Kanadzie powieści „Akademia Politury”, której nakład jest już dawno całkowicie wyczerpany. Edward Wójciak przygotowuje jej wydanie polskie pod nowym tytułem „POLITURA”. Poniższy fragment pochodzi właśnie z tej nowej wersji książki, która zrobiła kiedyś sporo zamieszania wśród kochających czytać Polaków żyjących z Kanadzie. Aby wprowadzić Czytelnika w temat, autor pragnie zapoznać go z definicją objawu pewnej dewiacji, jakże często występującej w związkach: 18.07.2013 08:56
Burzy się krew

Burzy się krew

Pijani kierowcy mordują niewinnych ludzi na ulicach polskich miast. W swoim absolutnym poczuciu bezkarności wsiadają do samochodów w stanie totalnego upojenia alkoholowego, nie zważając na możliwe konsekwencje swojego czynu. Tydzień temu zapijaczone bydle bez uprawnień do kierowania pojazdami, za to z potężną dawką promili w organizmie omal nie pozbawiło życia dwóch młodych mężczyzn, mężów o ojców małych dzieci. Minęło zaledwie siedem dni i kolejny zapijaczony morderca doprowadził do śmierci matki czwórki dzieci. Jej mąż i 5 letnie dziecko walczą o życie w łódzkich szpitalach. 15.07.2013 23:59    35
Sezonowe wyprzedaże – „nowa świecka tradycja”

Sezonowe wyprzedaże – „nowa świecka tradycja”

Promocje i wyprzedaże rządzą się swoimi rynkowymi prawami. Podstawowa zasada mówi, że im wcześniej z nich korzystamy, tym lepsze okazje mogą na się trafić. Wybór jest większy i rozmiarów nie brakuje. Z drugiej jednak strony, kiedy poczekamy tydzień lub dwa dłużej, możemy skorzystać z większej przeceny, kosztem mniejszego wyboru asortymentowego. Wielu z nas nauczyło się już czekać na te sezonowe „okazje”. Kiedy na witrynach sklepowych pojawiają się wywieszki informujące o przecenach, nie tylko Polaków ogarnia prawdziwy szał zakupowy. Niektórzy potrafią zapomnieć się w gorączce wyprzedażowej na tyle, że zakupy, których dokonują nie zawsze są właściwym wyborem. Przyda się więc chłodna ocena w gorącej atmosferze. 12.07.2013 11:53    4
Wybieramy działkę - co jeszcze musimy wiedzieć?

Wybieramy działkę - co jeszcze musimy wiedzieć?

Jeszcze raz wrócimy do wyboru działki pod budowę wymarzonego domu. Jak dobrze wybrać, by nie być rozczarowanym? Postaramy się Wam pomóc podjąć decyzję. 11.07.2013 13:54    1
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama