Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 17:01
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Kreatywna połowica

Kreatywna połowica

„Remonty wnętrz i wykańczanie psychiczne zleceniodawców” - tak zatytułowane ogłoszenie można znaleźć na klatkach schodowych niektórych bloków mieszkalnych w Tomaszowie. Do naszej redakcji dostarczyła je jedna z naszych stałych czytelniczek zaintrygowana jego treścią, która mówi o braku fachowości, wadliwym wykonywaniu usług przez niekompetentnych pracowników. W ogłoszeniu podany był numer telefonu z zastrzeżeniem, by telefonować na niego po godzinie 20. 18.02.2012 14:54    8
Opoczyński Moherobolszewizm Antykulturalny

Opoczyński Moherobolszewizm Antykulturalny

Okazuje się, że zapowiadany przez nas na następny tydzień koncert, który miał odbyć się w Barze Bachus w Opocznie, a na którym wystąpić miał też tomaszowski Postal, nie dojdzie do skutku. Powodem jest, jak poinformował nas jego organizator, zapowiedź, która pojawiła się na naszych serwisach w poniedziałek. Przyznam, że lakoniczne stwierdzenie „że nie wszystkim się ona podoba” trochę mnie zdenerwowało, chociaż „niespotykanie spokojny” ze mnie człowiek. Przecież nie wszystko musi się wszystkim podobać. Chyba trochę zbyt niegrzecznie odpisałem organizatorowi, bo muzyka jest mi szczególnie bliska i kiedy tylko mam okazję staram się wspierać młodych i niezależnych artystów, których w odróżnieniu od różnych grup i grupek teatralnych i tanecznych i wzajemnej adoracji nikt nie dotuje i nie wspiera. 11.02.2012 19:32    12
Zdaniem posła: Skandaliczne procedowanie

Zdaniem posła: Skandaliczne procedowanie

Rządowe pomysły legislacyjne dotyczące np. rolnictwa nabierają szybkości niemal jak pociągi Pendolino, tylko pociągów jeszcze nie ma a złe skutki legislacji będziemy mieli już wkrótce. 08.02.2012 17:47    5
Koty towarzyszą ludziom od zawsze

Koty towarzyszą ludziom od zawsze

Ich podobizny można znaleźć na ścianach jaskiń, które zamieszkiwał człowiek pierwotny. Koty czczone były w starożytnym Egipcie - budowano dla nich świątynie, prześladowane w średniowieczu, kiedy płonęły na stosach wraz z kobietami, uznawanymi za czarownice, ponieważ ich prześladowcy uznawali je „pierwiastek” szatański. Jakby w rekompensacie były i są inspiracją i natchnieniem malarzy, rzeźbiarzy, poetów i pisarzy. Jak to jest, że zwykły kot budzi tyle różnorodnych emocji?? Skąd bierze się fascynacja akurat tym zwierzęciem?? 06.02.2012 17:31    2
Nie pozwól im zamarznąć

Nie pozwól im zamarznąć

Temperatura powietrza każdego dnia tegorocznej zimy robi się coraz niższa. Synoptycy zapowiadają jednak, że dolnej granicy mrozów jeszcze nie osiągnęliśmy. Mają one zbliżyć się do - 30 stopni Celsjusza. W taką pogodę warto mieć oczy szeroko otwarte. Nasza spostrzegawczość może komuś uratować życie. Dotyczy to nie tylko osób bezdomnych ale także nietrzeźwych, którzy zasypiają na ławkach w parku i przystankach autobusowych. Na śmierć w wyniku wyziębienia narażone są także osoby starsze, samotnie zamieszkujące swoje mieszkania. Mogą to być Wasi sąsiedzi. 01.02.2012 18:17
Carrie Prejean - moja miss Kalifornii

Carrie Prejean - moja miss Kalifornii

Inne, niepoprawne dzisiaj spojrzenie na tolerancję. Artykuł nie jest wymierzony w konkretną grupę osób. Nie mam również zamiaru nikogo obrazić - ma to jedynie spowodować dyskusję i znalezienie odpowiedzi na pytanie - co jest, a co nie jest dyskryminacją. 31.01.2012 23:17    1
Ptaki zimową porą

Ptaki zimową porą

Mroźna zima jest trudnym okresem w życiu ptaków. Jak ważna jest pomoc w postaci dokarmiania naszych skrzydlatych przyjaciół wiedzą ornitolodzy i pasjonaci którzy kochają ptaki. 30.01.2012 19:45    3
Komendant w obiektywie

Komendant w obiektywie

Prawdziwe poruszenie wywołał w minionym tygodniu reportaż wyemitowany przez stację TVN24, opisujący zjawisko tzw. „blue taxi” praktykowane przez komendanta powiatowego Policji w Opocznie. Chodzi o wykorzystywanie oznakowanych i nie oznakowanych radiowozów do celów prywatnych. Szczególny akcent położono na podwożenie żony komendanta do pracy w oddalonym o ponad 40 kilometrów Piotrkowie Trybunalskim. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie wszczęła Komenda Wojewódzka w Łodzi. 30.01.2012 19:08    9
"Mobile" do ucywilizowania

"Mobile" do ucywilizowania

Jakiś czas temu na łamach naszego portalu ukazał się artykuł, krytykujące chamstwo, które wprowadzają do eteru niektórzy użytkownicy CB - Radia. Wulgaryzmy, groźby, niewybredne żarty powodują, że pożyteczne skądinąd narzędzie sprowadzone zostało do roli szamba, które ubrudzi każdego, kto znajdzie się w przestrzeni jego oddziaływania. Okazuje się, że ten prymitywizm przeszkadza nie tylko nam. Coraz częściej mówi się o ucywilizowaniu CB, coraz więcej osób też reaguje, zwracając uwagę wulgarnym typom, którzy bez słów powszechnie uznanych za niecenzuralne, nie potrafią sklecić jednego poprawnego zdania w ojczystym języku. Niestety narażają się w ten sposób na gwałtowne reakcje ze strony drogowych chuliganów. 29.01.2012 15:38    6
Koty nie lubią zimy

Koty nie lubią zimy

Zima jest porą roku, którą niektóre osoby bardzo lubią.Wycieczki w góry, ośnieżone szczyty, zjazdy ze stoków, wyprawy polarne, cóż atrakcje dla odważnych. Zimę kochają też dzieci, mogą godzinami jeździć na łyżwach, lepić bałwana czy rzucać się śnieżnymi kulkami. 29.01.2012 14:24    3
Cel sam w sobie

Cel sam w sobie

Obserwując od kilkunastu lat lokalną politykę w naszym mieście mam niestety wrażenie, że osoby w niej bezpośrednio uczestniczące nie mają żadnego pomysłu na rozwój Tomaszowa. Idee i propozycje rozwiązań pojawią się na kilka miesięcy przed wyborami i nie są niczym więcej, jak zwykłym wciskaniem kitu. Obietnice i hasła są szybko zapominane, właśnie dlatego, że są jedynie hasłami. To podstawowy powód wszechobecnej degrengolady i powolnej agonii miasta. Zrozumiałem to kilka lat temu, kiedy uczestniczyłem w rozmowach, mających na celu stworzenie dużego komitetu wyborczego, w skład którego wchodziła między innymi Platforma Obywatelska. Ówczesny przewodniczący tej partii, zapytany przeze mnie jakie są jej podstawowe cele odpowiedział, że celem jest przejęcie władzy. Dla mnie taka odpowiedź była nie do przyjęcia, ponieważ zawsze uważałem, że władza powinna stanowić środek do osiągania zamierzonych celów a nie cel sam w sobie. 22.01.2012 20:17    17
A tak niewiele potrzeba

A tak niewiele potrzeba

Niedawno na łamach portalu ukazał się felieton dotyczący zachowania się niektórych kierowców na tomaszowskich drogach (Smutna rzeczywistość dn. 8 XI 2011). Tym razem chciałbym napisać o jeszcze innych sytuacjach, jakie notorycznie obserwuje, a które w innych europejskich krajach nie miałyby nigdy miejsca. Dlaczego? Dlatego, że poziom kultury jest tam zdecydowanie wyższy. 21.01.2012 12:05    8
Umowy nie było a płacić trzeba

Umowy nie było a płacić trzeba

Zaciągając pożyczkę lub kredyt w bankach i innych instytucjach finansowych podpisujemy najczęściej umowy i dokumenty, których wzorce przygotowywane są przez prawników i pracowników tych właśnie podmiotów. Możliwości negocjacji zapisów poszczególnych paragrafów klient, konsument, kredytobiorca praktycznie nie ma. Dlatego między innymi znajdują się one pod ścisłym nadzorem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który co jakiś czas wskazuje kolejnym bankom i para bankom występujące w stosowanych przez nie wzorcach umów niedozwolone oraz niezgodne z prawem postanowienia i zapisy. Kredytodawcy wzywani są do zaniechania stosowanych praktyk. Nakładane są też na nich wysokie kary finansowe. Nadzór UOKiK nie zwalnia nas jednak od dokładnego czytania podsuwanych nam do podpisania umów. Poświęcenie kilkunastu minut czasu pozwala zaoszczędzić wielu czasu i nerwów w przyszłości. 19.01.2012 22:45    3
Zdaniem posła: Polska bez szkół

Zdaniem posła: Polska bez szkół

Coraz więcej mówi się w ostatnim czasie na temat likwidacji szkół w Polsce. Sprawa dotyczy w ogromnej mierze małych szkół wiejskich, ale także byt części szkół w dużych miastach jest mocno zagrożony. Samorządy lokalne, w gestii których znajduje się decyzja o przyszłości szkół, tłumaczą się koniecznością cięcia rosnących nakładów na oświatę. Powodem ma być także mała liczba uczniów, zwłaszcza na terenach wiejskich. Samorządowcy szukając oszczędności postulują całkowitą likwidację wielu placówek lub w najlepszej sytuacji łączenie kilku szkół w jedną. 17.01.2012 14:19    5
Zabawa w pomaganie

Zabawa w pomaganie

Od finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minął już tydzień. Po wyciszeniu hurraoptymistycznych komentarzy, „achów” i innych „ochów”, być może warto zastanowić się czym tak naprawdę jest WOŚP i jaką rolę społeczną spełnia. 16.01.2012 14:10    17
Intymność w sieci

Intymność w sieci

W ilu rodzinnych albumach znajdują się fotografie przedstawiające nagich brzdąców w kąpieli, raczkujących po dywanie lub leżących na brzuszkach na kanapach, kocykach czy po prostu siedzących na kolanach rodziców? Zapewne wielu, dzisiaj już dorosłych ludzi, takie zdjęcia, przedstawiające ich samych sprzed kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat posiada. Czy jednak wszyscy chcemy się nimi publicznie chwalić? Pytanie to staje się szczególnie istotne w dobie powszechnego dostępu do Internetu oraz dominacji portali społecznościowych, których podstawowym celem jest umożliwienie uprawiania niegroźnej odmiany ekshibicjonizmu. Chciałoby się powiedzieć nie groźnej do czasu… Niedawno jeden z naszych czytelników zwrócił nam uwagę na fotografie opublikowane przez posła Roberta Telusa w ogólnie dostępnej galerii na portalu Facebook. Przedstawiają one chłopca i dziewczynkę w czasie wspólnej kąpieli. 05.01.2012 15:05    3
Zdaniem posła  - Noworoczne zaciskanie pasa

Zdaniem posła - Noworoczne zaciskanie pasa

Pomimo pięknych noworocznych życzeń składanych Polakom przez premiera Donalda Tuska, rząd PO-PSL zafundował nam dotkliwe podwyżki we wszystkich chyba możliwych dziedzinach życia. Społeczeństwo było już od wielu miesięcy przygotowywane na ten krok, zmiękczane płynącymi zewsząd informacjami o europejskim kryzysie, który puka już do naszych drzwi. Podobnie jak większość innych państw europejskich zmuszeni jesteśmy do istotnych oszczędności. Trzeba zaciskać pasa – tłumaczy Jacek Rostowski, Minister Finansów. Szkoda tylko, że rządowe zaciskanie pasa po raz kolejny znaczy ni mniej ni więcej tylko sięganie do kieszeni najbiedniejszych – polskich rodzin, chorych, emerytów i rencistów. 02.01.2012 16:25    10
"Nie... bo ty to puścisz" - czy Tomaszów potrzebuje Straży Miejskiej

"Nie... bo ty to puścisz" - czy Tomaszów potrzebuje Straży Miejskiej

Akt oskarżenie przeciwko trzem kolejnym strażnikom miejskim trafił w ostatnim czasie do Tomaszowskiego Sądu Rejonowego. W sprawie czwartego zapadł już wyrok skazujący. Piotrkowscy Prokuratorzy zarzucają tomaszowskim funkcjonariuszom poświadczenie nieprawdy w dokumentach urzędowych oraz przekroczenie uprawnień w prowadzonych przez nich postępowaniach dotyczących wykroczeń komunikacyjnych. 15.12.2011 19:06    32
"Okazyjny" problem

"Okazyjny" problem

Jakiś czas temu pisaliśmy na temat zakupów dokonywanych za pośrednictwem Internetu. Przestrzegaliśmy wtedy, że stosując tę wygodną formę nabywania niezbędnych dla nas produktów, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Dotyczy to w równej mierze oferowanego produktu, jak i samego sprzedawcy. 14.12.2011 14:34
"Szturmówki" zamiast główki

"Szturmówki" zamiast główki

Pamiętacie 13 grudnia 1981? Wielu z Was nie było jeszcze na świecie, kiedy Wojciech Jaruzelski, postanowił wyprowadzić na ulice czołgi przeciwko polskim obywatelom a przysięgające wierność Związkowi Radzieckiemu wojsko, ZOMO, służby bezpieczeństwa i milicja ruszyły, by z zapałem zrobić „porządek” ze związkowcami Solidarności. Po 30 latach znajdują się niestety osoby, które nie tylko zdają się akceptować ale i usprawiedliwiać ten wymierzony w Polaków pucz wojskowy. Rodzinom ofiar komunistycznych siepaczy musiały się „jeżyć włosy na głowach”, jeśli słuchali na przykład wczorajszych popisów retorycznych Janusza Palikota w temacie tegorocznej, okrągłej, rocznicy napaści WRON-y na Polskę. 13.12.2011 19:41    64
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama