Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 17:26
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Wybory 2011 - kto, dlaczego, po co?

Wybory 2011 - kto, dlaczego, po co?

Chociaż od kilku miesięcy nie ma mnie w Polsce, mam jednak dostęp do, mniej lub bardziej cenzurowanego, internetu. Muszę przyznać, że to co aktualnie dzieje się w mediach jest, po prostu, przerażające. Ważne tematy są spychane na bok przez wielką kampanię reklamową, której rozstrzygnięcie odbędzie się kilka dni po 9 października 2011 roku. Aż ciarki przechodzą po plecach, że ten wielki rozmach nadchodzących wyborów finansowany jest z publicznych (czyt. Twoich, moich, naszych ojców, matek, dziadków i babć) pieniędzy. 02.10.2011 19:12    19
Pompka przedłużająca

Pompka przedłużająca

Wiecie, co się mówi o facetach, którzy kupują sobie coraz większe, coraz szybsze i lepiej wyposażone samochody? Mówi się, że rekompensują sobie braki we własnym biologicznym wyposażeniu. Tę samą zasadę stosują chyba politycy, wieszając bilbordy ze swoimi podobiznami, które dochodzą do wręcz monstrualnych rozmiarów. 100 metrów kwadratowych kandydata w jednym miejscu, to moim zdaniem lekka przesada. W dodatku też i niemały wydatek. 23.09.2011 21:56    12
Osierocona oświata

Osierocona oświata

Postawię tezę, że rząd stracił albo właśnie traci kontrolę nad polskimi szkołami. Z żalem stwierdzam, że pani minister sama sobie ˝amputowała˝ kompetencje, które dotyczyły nadzoru. Masowo zwalniani są w Polsce nauczyciele. Podam kilka przykładów: województwo małopolskie - 378, województwo świętokrzyskie – 247, w mieście Łodzi – 300. W skali całego kraju będą to tysiące zwalnianych pracowników oświaty. Uważam, że należało ten czas wykorzystać na to, aby obniżyć liczbę dzieci w klasach szkolnych, a nie zwalniać masowo polskich pedagogów. 15.09.2011 21:59    9
Bez oleju... w głowie

Bez oleju... w głowie

Dlaczego do mojej „taryfy” wpuszczam maksimum 4 pasażerów? Są dwie odpowiedzi na to niezwykle istotne pytanie. Pierwsza z nich, to uwarunkowania prawne, zabraniające przewozić większa liczbę osób, drugą jest fakt, że ich liczba wpływa przecież na komfort jazdy. 06.09.2011 19:02    2
Pan, pozna panią

Pan, pozna panią

Adam jest 38 - letnim kawalerem. Posiada mieszkanie, domek na wsi , dobrą pracę i samochód. Do pełni szczęście brakuje mu tylko życiowej partnerki, która dzieliłaby z nim dobre i złe chwile. Swojej „drugiej połówki” szuka za pomocą wszelkich dostępnych środków, dając ogłoszenia w lokalnych gazetach, na serwisach randkowych i matrymonialnych. Ostatnio do poszukiwań używa także internetowych portali społecznościowych jak faceebook, czy nasza klasa. Z jakim skutkiem? 30.08.2011 22:39    10
Zmiany, zmiany, zmiany

Zmiany, zmiany, zmiany

Tomaszowska Lechia ma już za sobą dwie kolejki w rozpoczętym niedawno sezonie IV ligi piłkarskiej. Niestety, dorobek w dwóch meczach jest dość mizerny, zaledwie jeden zdobyty punkt. Dodatkowo Lechia nie ma już trenera, ponieważ po niedzielnym meczu Zarząd Klubu postanowił podziękować za współpracę Sławomirowi Majakowi. 22.08.2011 21:46    16
Wehikuł czasu, zwany Trabantem

Wehikuł czasu, zwany Trabantem

Obejrzałem dzisiaj fragmenty konwencji wyborczej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W szczególności zawierające mnóstwo ogólników i obietnic wystąpienie pana Napieralskiego, który autentycznie łamiącym się głosem, sprawiając wrażenie, że za chwilę się rozpłacze, obiecywał emerytom, że będą bogatsi. Da wszystko wszystkim z niewidzialnego, magicznego worka. Czy nie przypomina to obiecanek Leszka Millera, który twierdził, że pod rządami jego partii nawet „gruszki na wierzbie wyrosną”? 21.08.2011 19:44    3
Robić nie robić, krytykować zawsze można

Robić nie robić, krytykować zawsze można

Miałem okazję być w ostatnim czasie na kilku spotkaniach przedwyborczych z politykami różnych ugrupowań, nie tylko tych, które mają swoją reprezentację w sejmie. Wszyscy oni, poza oczywiście reprezentantami Platformy Obywatelskiej, grają na tej samej fałszywej nucie krytyki obecnie dzierżącego stery polityki państwowej Rządu Donalda Tuska. Scenariusze spotkań są najczęściej niezwykle podobne. Na salę (lub inne miejsce), gdzie zbierają się wpada spóźniony o kilkadziesiąt minut, zdyszany poseł i na wstępie krzyczy, że bardzo przeprasza ale nie mógł dojechać na czas, bo przecież wszędzie remontowane są drogi. Później następuje wywód o tym, że autostrady na EURO nie są budowane, po czym polityk przedstawia wachlarz zarzutów w stosunku do polskiego rządu. W zależności od opcji może to być odpowiedzialność za spowodowanie katastrofy prezydenckiego samolotu lub brak ustawy dotyczącej zapłodnienia in vitro. Generalnie o własnych projektach i koncepcjach się nie mówi. Szczątkowe informacje programowe mają charakter nic nie znaczących ogólników. 18.08.2011 13:09    2
Reaktywacja pani minister

Reaktywacja pani minister

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Najlepszym tego znakiem jest uaktywnienie się ostatnio pani poseł - minister z naszego okręgu wyborczego Elżbiety Radziszewskiej, która wyznaczona została 4 lata temu na odpowiedzialną funkcję pełnomocnika rządu mającego za zadanie walczyć z wszelkimi nierównościami społecznymi. W tym czasie nie słychać było o żadnych spektakularnych osiągnięciach naszej parlamentarzystki (może poza tym, że zdarzyło jej się w telewizji geja nazwać gejem i wskazać, kto jest jego partnerem o czym i tak wszyscy wiedzieli) . Może dlatego koledzy z łódzkiej Platformy Obywatelskiej postanowili (nieskutecznie) pozbawić ją miejsca na liście wyborczej. Dzisiaj Radziszewska wraca, wyciąga armaty, na których celowniku znajduje się burmistrz Reszela, w którym to mieście postanowiono uczcić inscenizacją historyczną 200 letnią rocznicę spalenia na stosie ostatniej czarownicy w Europie. 11.08.2011 12:44    6
Wesele bez alkoholu

Wesele bez alkoholu

Któż z nas mógłby sobie wyobrazić wesele bez odrobiny alkoholu. Powiedzielibyście „koszmar”.Jednak, bezalkoholowe wesela są popularne w krajach Europy Zachodniej.Młode pary w Polsce powoli zaczynają brać z nich przykład. Dobra muzyka, smaczne dania i odpowiedni wodzirej mogą sprawić, że nikt nie będzie się nudził, a zabawa będzie lepsza niż ta z procentami. Ważna jest również organizacja różnorakich rozrywek i atrakcji. 08.08.2011 18:05    3
Pancerna limuzyna

Pancerna limuzyna

Pogoda nie rozpieszcza nas tego lata. Zimno, chłodno i smutno. Tak długo czekaliśmy na naszym postoju na gorące słońce i dziewczęta skąpo odziane w jego blasku pląsające. Byłoby co komentować. Ech, te nogi, odsłonięte plecy, dekolty. Sam smak i to wcale nie jego deko. Tymczasem zamiast długonogich, pachnących opalenizną przedstawicielek tej ładniejszej (przynajmniej czasami) płci, będziemy mieć jutro na dziurawym naszym parkingu miejskim eks-parlamentarzystę Janusza Palikota. Może wreszcie się zrobi ciut weselej, bo wiadomości, które obiegły dzisiaj po południu wszystkie zaparkowane na Placu Kościuszki taryfy przyprawiły nas o dreszcze prawdziwej grozy. 22.07.2011 22:13    17
Dwie szanse na promocje

Dwie szanse na promocje

Przed naszym miastem i powiatem stoją dwie niespotykane dotąd szanse na szeroką promocję nie tylko w skali kraju ale także całej Europy. Pytanie, czy lokalne władze będą potrafiły je wykorzystać. Pierwsza z nich będzie miała miejsce już w tym roku, wczesną jesienią , przy okazji organizowanych w Spale Dożynek Prezydenckich. Nie wiem ile lat będziemy musieli czekać na kolejne Święto Plonów, jakie odbywać się będzie w czasie trwania Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Z cała pewnością Tomaszów Mazowiecki nie ma aż tak dużo czasu. 18.07.2011 23:49    4
Na radarze

Na radarze

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Można śmiało nawet powiedzieć, że kampania jest nie tylko w toku ale niczym wyścigowe autko Roberta Kubicy wchodzi na pełnym gazie w przedwyborczy zakręt, by wyjść na ostatnią prostą w chwili ogłoszenia oficjalnego jej startu przez Prezydenta RP. 23.06.2011 20:13    31
Drag queen tańcząca na rurze

Drag queen tańcząca na rurze

Stary kawaler, wchodzi na salę wypełnioną po brzegi młodymi ludźmi przy dźwiękach piosenki śpiewanej przez zmarłego na AIDS geja, który w chórku z innymi członkami swojego zespołu zapewnia o tym, że nas rozbawi. I rzeczywiście ubaw jest po same pachy, gdy obserwuje się byłego premiera posadzonego pomiędzy dwoma dziewczątkami, po którym wyraźnie widać, że w ich towarzystwie czuje się cokolwiek nieswojo. No cóż, jedni lubią głaskać myszki a inni trzymać za ogon kota. Zadziwiająca ewolucja światopoglądowa, czy też może brak jakiejkolwiek idei a jedynie łagodzenie kompleksu faceta, który zakłada buty na obcasach, by wydawać się nieco wyższym. 12.06.2011 14:40    10
Killing in the name of...

Killing in the name of...

'- Mamy dowody świadczące o tym, że Muammar Kaddafi kupował żołnierzom leki pobudzające seksualnie i kazał im gwałcić kobiety - twierdzi prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.' - To Libijczycy nie potrafią już gwałcić bez Viagry, he he?' - zaśmiałby się zapewne główny bohater kilku pomniejszych afer i pizzy „Cztery wyroki wicepremiera”, serwowanej w jednym z wrocławskich lokali. Ale ja nie o tym. 10.06.2011 14:54    7
Wodo(głowie)

Wodo(głowie)

Okazuje się, że nie trzeba być nieuczciwym płatnikiem, by utracić dostęp do bieżącej wody. Budzisz się rano, idziesz do łazienki, odkręcasz kurek a z kranu nie leci nic. Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy jest taka, że to kolejna awaria sieci wodociągowej i pytanie jak długo potrwa usuwanie jej skutków. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na jej usunięcie. Następnie sprawdzasz, czy pozostało jeszcze odrobinę wody w czajniku, czy jest jej wystarczająco dużo, by zaparzyć kawę lub herbatę. Mijają minuty, godziny i nic się nie dzieje. Wody w kranach jak nie było, tak nie ma. Na dworze upał a tu nie można wejść pod prysznic. Postanawiasz jednak sprawdzić co się stało. Pytasz sąsiadów, którzy twierdzą, że u nich również wody nie ma. Bierzesz telefon, wykręcasz numer i dzwonisz do „wodociągów” sprawdzić kiedy awaria zostanie usunięta. Dowiadujesz się, że żadnej awarii nie było a wodę odłączono, bo od kilku miesięcy nikt pokwapił się, by zapłacić rachunek za jej zużycie. Zaskoczenie jest tym większe, że dysponujesz pokwitowaniami, według których nic, nikomu nie jesteś winien. 08.06.2011 11:23    8
Skansen Kulturalny

Skansen Kulturalny

Już za tydzień odbędzie się kolejna edycja Festiwalu „A może byśmy tak… do Tomaszowa”. W tym roku podobnie, jak w ubiegłym, impreza trwać będzie dwa dni. W programie pojawią się zespoły Video, TSA, Habakuk oraz Farba. Poza skróceniem czasu trwania wciąż nie ulega zmianie formuła, która delikatnie mówiąc „trąci myszką”. Jest nie tylko anachroniczna ale też nie spełnia swojej promocyjnej roli. Wciąż zamykamy się w swojej zaściankowości, nie wychodząc poza rogatki miasta. Mimo, że dyskusja na temat formuły toczy się już od blisko dziesięciu lat, zmienia się niewiele a jeśli już to na niekorzyść. 4 lata temu Urząd Miasta podjął próbę publicznej debaty dotyczącej przyszłości imprezy zadając mieszkańcom miasta kilka, dosyć trudnych ale i prostych zarazem pytań. Nie spotkała się ona z żadnym zainteresowaniem ze strony społeczności lokalnej. Do Urzędu wpłynęły 4 odpowiedzi, w tym jedna stanowiąca propozycję o charakterze koncepcyjnym. Przesłała ją… redakcja serwisu NaszTomaszow.pl 05.06.2011 19:29    31
Jak to się robi w „Sikago”

Jak to się robi w „Sikago”

Prawie półtora roku trwały moje perypetie związane z odmową zapłaty mandatu karnego, jaki próbowali nałożyć na mnie Strażnicy Miejscy, za to, że ich zdaniem nie wywiązałem się z obowiązku odśnieżenia chodnika przed należąca do mnie posesją przy ulicy Słowackiego. Kilka rozpraw, fałszowanie i dorabianie dokumentów, sprzeczne zeznania i naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych. Działania, jakich dopuścili się wobec mnie funkcjonariusze w czarnych mundurach, w mojej ocenie kwalifikują się co najmniej pod kilka paragrafów i chwilami mogłyby być ciekawym materiałem na scenariusz filmu Barei. Opary absurdu unosiły się na Sali Sądowej, czyniąc atmosferę duszną nawet dla doświadczonego sędziego. Zacznijmy jednak od samego początku. 26.05.2011 23:57    21
Medialna Euforia

Medialna Euforia

Sprawa tomaszowianina, Roberta Frycza zwanego również Acid Burnem, twórcy witryny internetowej antykomor.pl, nabiera rozpędu. Od dwóch dni jest ona głównym tematem mediów, zarówno tych lokalnych, jak i ogólnopolskich. Sam zainteresowany nie jest w stanie na tę chwilę zrozumieć w jak poważne tarapaty popadł. Najkrócej ujmując „łaska mediów na pstrym koniu jeździ”. Dzisiejszy ulubieniec, może równie szybko stać się obiektem ataku. Także politycy Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski, którzy dzisiaj biorą go w obronę, równie szybko, mogą się od niego odwrócić. Acid Burn jednego może być już dzisiaj pewien, jego życie przestało być jego prywatną sprawą. Dziennikarze niczym promienie rentgena prześwietlą go na wylot i znajdą każdą, najmniejszą nawet oznakę „nowotwora”. To się nazywa wpaść w nieczystości po same uszy i nie będzie nikogo, kto poda pomocną rękę. 21.05.2011 16:25    61
Podziękować budynkowi

Podziękować budynkowi

Co niszczy polski sport? Najkrócej mówiąc: działacze sportowi i politycy. Można by to stwierdzenie skrócić jeszcze bardziej, ponieważ działacz sportowy, to najczęściej lokalny albo ponadlokalny Polityk. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że głównym obiektem zainteresowania Polityka, jest on sam a cała reszta to najczęściej wrażenie, jakie usiłuje lub udaje mu się stworzyć. Swoją działalność sportową, politycy najczęściej traktują w sposób instrumentalny, zarówno w sferze przedmiotowej, jak i podmiotowej. Wykorzystują przy tym wachlarz metod, których nie powstydzili się najbardziej przebiegli oficerowie SB. Stadion to przecież doskonałe miejscem, by szybko rozprowadzić plotkę, poszczuć iksa na igreka, lub podburzyć wszystkich przeciwko wszystkim. Ktoś powie, że miejsce jak każde inne. Nie do końca jest to prawda, bo tu przecież rządzą emocje. 19.05.2011 22:48    8
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama