Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 18:16
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Nie da się inaczej

Nie da się inaczej

Polski Rząd wypowiedział wojnę stadionowym terrorystom i ulicznym bandytom. Poszkodowani w tej walce czują się prawdziwi kibice, którzy na mecze chodzą nie po to, by dać upust nienawiści czy wszczynać burdy ale aby przeżywać emocje prawdziwe sportowe, związane z rywalizacją na boisku w duchu Pierre de Coubertina. Czy oburzenie wywołane kolejnymi decyzjami wojewodów dotyczące zamykania stadionów jest słuszne? Moim zdaniem jest ono mocno przerośnięte, niczym biceps nafaszerowanego sterydami łysielca. 13.05.2011 23:02    24
PiS-olenie

PiS-olenie

O tym, że w tomaszowskiej gazecie lokalnej (ale nie tylko) ocieramy się często o absurd nie trzeba chyba nikogo przekonywać, podobnie jak nikt nie ma wątpliwości, że większość polityków co innego robi, co innego mówi a jeszcze co innego myśli. Przodują w tym względzie tomaszowscy reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości, których wyczynami mógłby być zaskoczony nawet tak nieobliczalny typ ludzki, jakim jest Jarosław Kaczyński. Obserwując poczynania rodzimego PiS, nie sposób powstrzymać cisnące się na usta pytanie: hipokryzja to, czy schizofrenia? 15.04.2011 00:17    65
Szoł mast goł on

Szoł mast goł on

„Czy wiecie za co mnie lubicie? Im głupszy był mój program, tym wy czuliście się mądrzejsi. Każą wam oddać krew - oddajecie. Każą wam chodzić na czworakach - zrobicie to. Sprzedacie godność, sprzedacie uczciwość, by kupić większy telewizor. By dostać jakiś marny ochłap władzy. Czym różnicie się od tych, na których plujecie?” – tę kwestię wygłosił genialny i nieżyjący już aktor Roman Wilhelmi grający rolę prezentera telewizyjnego Irona Idema w kultowym filmie Piotra Szulkina zatytułowanym „Wojna Światów – następne stulecie”. Nakręcony na początku lat 80-tych film jest niezwykle rzadko dzisiaj pokazywany przez komercyjne i publiczne stacje telewizyjne. 21.03.2011 21:54    116    1
Moralna wyższość solidaryzmu nad kapitalizmem?

Moralna wyższość solidaryzmu nad kapitalizmem?

Chciwość, cwaniactwo, niesprawiedliwość społeczna. Najczęstsze zarzuty przeciwko kapitalizmowi podnoszone przez zwolenników koncepcji państwa opiekuńczego dotykają zagadnień etycznych. Opisują dwa przeciwstawne piedestały wartości, gdzie w wariancie liberalnym szczytuje zysk, zaś model socjalny jest zdominowany przez wielkoduszną bezinteresowność. Czy aby na pewno słusznie? 18.03.2011 12:46    1
Czy Tomaszów jest miastem bezpiecznym

Czy Tomaszów jest miastem bezpiecznym

Czy Tomaszów jest miastem bezpiecznym? Zapewne każdy z nas ma własną opinię na ten temat. Często daje się słyszeć głosy o tym, że w naszym mieście zagrożenia czają się praktycznie za każdym rogiem. Duży poziom ubóstwa i olbrzymie dysproporcje w sferze socjalnej rodzą frustrację, która wielu młodych ludzi sprowadza na drogę przestępczą. Na ostatniej Sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego radni mieli okazje zapoznać się ze sprawozdaniem z działalności tutejszej Komendy Policji. Często jednak liczby z oficjalnych statystyk wydają się żyć swoim własnym, administracyjnym życiem. 04.03.2011 15:15    8
Rzecz o emo

Rzecz o emo

Subkultury mnożą się dziś tak szybko, że trudno za nimi nadążyć. Niektóre są lepiej znane, ale o innych większość z nas wie tyle, że istnieją. Są też zapewne i takie, o których nigdy nie słyszeliśmy. Dlaczego ktoś zaczyna identyfikować się z jedną z nich, dostosowując swój strój i sposób bycia do jakichś niejasnych standardów – to pytanie do psychologów. W swoim tekście Małgorzata Rutkowska nie stara się wyjaśniać przyczyn przynależności do pewnej grupy, natomiast w dość ciekawy sposób ją opisuje. Nie jest to z pewnością “gęsty opis” etnograficzny, natomiast nieco żartobliwa forma ukazuje absurdalność nadmiernego przywiązania do “stylu”. “Emo” to nie tylko subkultura, ale właśnie pewien styl. Z punktu widzenia niezaangażowanego obserwatora nie ma większego znaczenia, czy ktoś jest “emo”, czy jest “ekologiczny”, “rockowy”, czy trendy – każdy, kto za bardzo się stara, jest tak samo zabawny. Podobny tekst mógłby powstać o osobach należących do zupełnie innych “subkultur” czy mających całkiem inny styl. Tak naprawdę chodzi o to, że mamy do czynienia z pewną trudną do pojęcia pozą i w tym sensie emo mają rację – nikt ich nie rozumie. 27.02.2011 11:14    8
Poza stereotypami

Poza stereotypami

Trwałość, opoka, fundament, bezpieczeństwo, miłość, oparcie, szacunek. Te słowa pojawiają się najczęściej, kiedy próbujemy zdefiniować rodzinę. Niosą one ze sobą pozytywny ładunek emocjonalny. To na gruncie rodziny tworzone są wzorce zachowań przenoszone następnie na relacje z innymi ludźmi. Co się dzieje jeśli opokę zamienimy na chwiejność, bezpieczeństwo na zagrożenie, miłość w nienawiść a szacunek w zawiść doprawione często dużą ilością alkoholu? 24.02.2011 18:28
W czyich rękach nasza wolność

W czyich rękach nasza wolność

„Najczystsze wino leją nam politycy. Bez domieszki prawdy”. — pisał Gabriel Laub. A polewają doskonale. I jest to wino o niespotykanej ilości procentów. Wsłuchany lud chłonie słowa polityków, niczym dziecko w pierwszych latach socjalizacji, oczekując kolejnej porcji kłamstw i obietnic nie do pokrycia, ze smaczkiem godnym wieloletniego alkoholika, niecierpliwością godną wieloletniego narkomana. Gdy lud poddany otrzymuje to, czego tak pragnął, jego zachowanie można, śmiało i bez oporów, przyrównać do stanu zaawansowanej nietrzeźwości. Gdy nieliczni przejrzą na oczy, pozostanie tylko ból głowy i zapewnianie własnego ja, że był to ostatni raz. Zwykle do razu następnego. 20.02.2011 10:57    5
Śmierdzący temat

Śmierdzący temat

Od kilku lat tematem wzbudzającym największe emocje w naszym mieście jest budowa Galerii Handlowej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Barlickiego. Malowniczo położony nad rzeką Wolbórką obiekt miał być wizytówką miasta i jego przepustką w XXI wiek. Pofabryczne, zabytkowe zabudowania miały stać się łącznikiem między historią XIX i nowoczesnością XXI wieku. Jak wygląda obecnie teren potencjalnej inwestycji pokazaliśmy wczoraj. Dzisiaj pokażemy w jakich warunkach żyją trzy ostatnie rodziny, które zamieszkują kamienicę przy ulicy Barlickiego 3. Nie mieli oni tyle szczęścia, co lokatorzy sąsiedniego budynku, dla których wybudowano nowe mieszkania, tylko po to, by stała się możliwa sprzedaż nieruchomości firmie Star City Tomaszów. Firma obiecuje, że mieszkania dla lokatorów z ulicy Barlickiego zapewni. Na dzień dzisiejszy jednak nie jest w stanie zatroszczyć się nawet o własny majątek. Czy można mówić w tym przypadku o wiarygodności, jeśli firma zwlekała z uregulowaniem należności wynikającej z wygranego przez nią przetargu. Sprawa naszym zdaniem kwalifikuje się do wyjaśnienia i to przez organ zdecydowanie bardziej kompetentny niż Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej. 17.02.2011 21:15    30
Dlaczego nie obchodzę Walentynek

Dlaczego nie obchodzę Walentynek

Halloween i Walentynki są dość często używane jako przykłady na amerykanizację kultury. Z jakiegoś powodu dość powszechne jest twierdzenie, że nie ma nic gorszego i bardziej szkodliwego społecznie niż kulturalne importy zza oceanu – mają one zubażać kulturę, pozbawiać ludzi tożsamości i Bóg wie co jeszcze. 14.02.2011 01:13    15
Deweloperzy pod lupą

Deweloperzy pod lupą

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwraca co jakiś czas uwagę na umowy, jakie nabywcy mieszkań podpisują z deweloperami. W ubiegłym roku wydano aż 44 decyzje w sprawie niedozwolonych klauzul stosowanych we wzorcach umów, jakie zawierają przedsiębiorcy budujący i sprzedający nowe mieszkania. 10.02.2011 10:10    9
Pieski świat

Pieski świat

- Nazywam się Mieczysława Goździk i jestem prezesem Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Piszę do Państwa list, bo jesteście moją jedyną szansą na ukrócenie hegemonii pewnego człowieka. Jest on doskonale kryty i ma "szerokie plecy " wśród lokalnej władzy . Błagam wręcz o zwrócenie uwagi na naszą sprawę, gdyż czas ucieka a konsekwencje czynów owego Pana są coraz poważniejsze – Taki list na adres naszej redakcji przyszedł w ubiegłym tygodniu. Po raz kolejny powraca temat tomaszowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Spór, jaki toczą ze sobą Stowarzyszenie oraz Grzegorz Woskowski trwa nieprzerwanie od prawie 10 lat, a więc od chwili, kiedy został on dzierżawcą obiektu przy ulicy Kępa 3. 09.02.2011 21:32    32
Miejsce zamieszkania

Miejsce zamieszkania

Przy okazji przygotowywania na początku stycznia materiału dotyczącego pożaru w Eminowie, w którym zginęło trzech mężczyzn, trafiliśmy do najstarszego w gminie Rokiciny domu. Drewniana, kryta strzechą chata, czasy świetności ma już dawno za sobą. Chylące się do upadku ściany i częściowo zapadnięty dach. Wewnątrz nie ma podłóg. Jest za to jedno, ogrzewane stalowym piecykiem pomieszczenie, w którym mieszka samotny mężczyzna. Zamieszkiwanie w takich warunkach na początku XXI wieku jest niczym innym, jak formą bezdomności. Mieszkaniec „zabytkowego” obiektu jest doskonale znany prawnikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak twierdzą kilkakrotnie proponowano mu przesiedlenie w inne miejsce. Aż trudno uwierzyć, że odmówił. 29.01.2011 21:24    12
Szukasz pracy? Uważaj co umieszczasz w sieci

Szukasz pracy? Uważaj co umieszczasz w sieci

Zdjęcia z szampańskiej imprezy sylwestrowej z butelką w ręku opublikowane w serwisach społecznościowych zobaczą nie tylko znajomi. Bardzo prawdopodobne, że natrafi na nie także potencjalny pracodawca i przez to nie dostaniesz wymarzonej posady, szczególnie jeżeli starasz się np. o stanowisko doradcy finansowego w banku. Uważaj – wszystko, co wrzucasz do Internetu tworzy twój wizerunek w sieci. 31.12.2010 12:24    1
Sala weselna bez tajemnic

Sala weselna bez tajemnic

Wybór sali, w której odbędzie się przyjęcie weselne, to jeden z najistotniejszych wyborów, jakich będzie dokonywać organizując własne przyjęcie weselne. Zaproszeni goście muszą być zadowoleni nie tylko z jakości podanego jedzenia, wygodnych krzeseł czy fachowości personelu obsługującego naszą imprezę. Często wpływ na ich samopoczucie będą miały wydawałoby się drobne elementy. Tych „drobiazgów” jest naprawdę dużo. Doradzimy Wam na co zwrócić uwagę oglądając potencjalną salę czy dom weselny? 03.12.2010 15:05    4
Przedślubny kalendarz urody

Przedślubny kalendarz urody

W wirze przygotowań do ślubu trudno znaleźć chwilę na relaks i czas aby nieco bardziej zadbać o siebie. Jeśli jednak Panna Młoda chce olśnić narzeczonego i gości nie tylko piękną oprawą, ale również swoją urodą musi odpowiednio wcześnie o to się postarać. Najlepszym rozwiązaniem jest... ułożenie kalendarzyka pielęgnacyjnego. Dzięki niemu nie zapomnimy o wizycie u kosmetyczki i innych ważnych dla naszej urody zabiegach. Jeżeli nie wiecie jak to zrobić możecie skorzystać z zamieszczonego poniżej. 01.12.2010 12:33    4
Kwiaty ale jakie...

Kwiaty ale jakie...

Kwiaty zawsze odgrywały ważna rolę w kontaktach międzyludzkich. Mają korzystny wpływ na nasze wzajemne relacje ale również na samopoczucie. Nie może ich zabraknąć w tak ważnych chwilach, jakimi są ślub, czy wesele. Są one nieodłącznym elementem stroju Panny Młodej, dekoracji samochodu, kościoła i Sali weselnej. Bukiety ślubne stały się modne w ostatnim stuleciu. Kiedyś kwiatami uplecionymi w wianki Panny Młode ozdabiały głowy. Ozdabiano nimi również welon. Obecnie „wiązanka” pozostała jedynym element kwiatowego ślubnego stroju. Kształt, wielkość jak również rodzaj kwiatów, z którego jest wykonana to indywidualny wybór. Trendy się zmieniają, co zauważalne jest w każdym sezonie. Niezmienna natomiast pozostaje mowa kwiatów. Warto ją poznać przed skomponowaniem bukietu ślubnego choć, jak przyznaje florystka z kwiaciarni Magnolia pani Agnieszka Purtak, bardzo rzadko kobiety zamawiając wiązankę ślubną zwracają uwagą na symbolikę kwiatów. 30.11.2010 13:58    2
Uzależnienie on-line

Uzależnienie on-line

Człowiek uzależnia się od wielu, rzeczy, zachowań, miejsc czy nawet ludzi. Uzależnienie daje nam pozorne poczucie bezpieczeństwa, zamyka na problemy i oddala odpowiedzialność. Do najbardziej powszechnych nałogów należy alkoholizm i narkomania. Nie można oczywiście pominąć palącego problemu, którym są papierosy. Uzależnienie, o którym traktuje artykuł jest stosunkowo „młodym” zjawiskiem jednak równie niebezpiecznym. Uzależnienie od gier online, podobnie jak inne, obudowane jest zaprzeczeniami osoby będącej w jej sidłach. 27.11.2010 23:41    4
Tradycyjnie czy nowocześnie

Tradycyjnie czy nowocześnie

Zawieranie związku małżeńskiego to nie tylko sam akt przysięgi. Bardzo ważnym elementem są wszelkiego rodzaju obrzędy czy przesądy kultywowane na przestrzeni wieków aż do dziś. Ich forma zależy od regionu a także kręgu kulturowego pary młodej. Zrodziły się z tradycji ludowej, często przeniesione na grunt miejski 26.11.2010 16:30    3
Odpukać czarnego kota

Odpukać czarnego kota

Przesądy? Wbrew pozorom odgrywają w życiu wielu osób znaczącą rolę. Większość z nas wierzy w magiczne zabiegi, które zapewnią dobrobyt, szczęście a nawet zdrowie. Są one tak mocno zakorzenione w naszej podświadomości, że nawet jeśli mówimy, że nie wierzymy w zabobony, to często odruchowo się do nich stosujemy. 14.11.2010 15:21    6
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533

Cena: Do negocjacji Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Cena: Do negocjacji Aktywny wózek inwalidzki dopasowany do potrzeb użytkownikaW naszej ofercie dostępny jest lekki, aluminiowy wózek inwalidzki, zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią mobilność, wygodę i możliwość indywidualnego dopasowania sprzętu do codziennego funkcjonowania.Wózek posiada składaną krzyżakowo ramę aluminiową, zintegrowany z ramą podnóżek oraz możliwość wyboru przedniej części ramy — z przewężeniem lub bez. Dostępne są także trzy długości ramy, co pozwala lepiej dopasować konstrukcję do wzrostu, sylwetki i sposobu poruszania się użytkownika.Komfort jazdy zwiększa oparcie z regulacją napięcia pasami, poduszka siedziska oraz możliwość regulacji środka ciężkości, kąta i wysokości siedziska. Do wyboru są różne rozmiary i rodzaje kółek przednich, szeroka gama kół tylnych na szybkozłączkach, a także kamber 0,5° lub 3°. Wózek można wyposażyć w ciągi aluminiowe lub stalowe oraz hamulce dociskowe pionowe albo poziome.To sprzęt, który można skonfigurować bardzo indywidualnie — od koloru ramy i tapicerki, przez rodzaj rączek do pchania, po rozwiązania dla osób z większymi potrzebami stabilizacji. Dostępne są m.in. tapicerki oddychające, ciągi dla tetra- i paraplegików, zagłówek, pas, kamizelka, klin, pasy odwodzące nogi, kółka podporowe, osłony na szprychy, śpiwór oraz plecak.Wózek wyposażony jest również w boczek aktywny, jednoczęściowy stopień podnóżka oraz pas podudzia. Dzięki szerokiej gamie opcji może być dopasowany zarówno do użytkownika aktywnego, jak i osoby wymagającej dodatkowego wsparcia w codziennym poruszaniu się.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów. 
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama