Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 18:34
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Robi się nerwowo

Robi się nerwowo

Tematem tego tygodnia w naszym mieście był bez wątpienia rachunek za połączenia telefoniczne i internetowe, który w „cudowny sposób” trafił w ręce dziennikarzy. Zaobserwować można było ciekawy spektakl, w którym z jednej strony występowali urzędnicy Urzędu Miasta, z drugiej dziennikarze. Główny zainteresowany, czyli prezydent Rafał Zagozdon zabrał głos w lokalnej gazecie, piętnując nielojalność swoich pracowników, po czym zamilkł - Myślałem, że jestem dobrym pracodawcą, a pracownicy magistratu są lojalni wobec urzędu. Nigdy nie chciałem ukrywać tej informacji. A sprawa ma charakter typowego haka wyborczego. 07.11.2010 15:51    46
Temat dnia: Rachunek z wakacji prezydenta Zagozdona opłaci Tomaszów

Temat dnia: Rachunek z wakacji prezydenta Zagozdona opłaci Tomaszów

W ustach jednych skandal, w ustach innych wyborczy as z rękawa, w ustach kolejnych szczyt bezczelności podwładnych. Co budzi takie emocje? Rachunek telefoniczny na ponad 24 tysiące złotych, wystawiony na Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim za sierpień 2009 roku. Z faktury wynika jasno, że przez ten okres ktoś wykonał połączenia w roamingu za kwotę ponad 18 tys. złotych brutto, co wraz z pozostałymi kosztami za służbowe telefony komórkowe wyniosło 24 tys. zł, które zostały zapłacone z konta magistratu. Połączenia w roamingu to korzystanie z internetu za pomocą urządzenia do bezprzewodowego internetu. Kto naraził urząd na tak ogromne koszty? 06.11.2010 19:27    191
Nieść pomoc

Nieść pomoc

Wielu ludzi słysząc o hospicjum myśli natychmiast o śmierci. Tymczasem śmierć to tylko moment, który poprzedza życie. Od dziecka mamy wpajane: pomoc drugiej osobie oraz szacunek, przede wszystkim starszym. Wielu z nas wspomaga różnego rodzaju fundacje i organizacje. Odbywa się to w wielu formach, chociażby poprzez wysyłanie SMS-a. Czy jednak są wśród nas tacy, którzy potrafią poświęcić swój czas i całym sobą pomagać innym? Otóż, okazuje się, że są. 06.11.2010 18:02    6
Pieszo przez kosmos

Pieszo przez kosmos

Dane nam było, Słońca zaćmienie... Następne będzie może za 100 lat - śpiewała Budka Suflera. I niewiele się myliła. Częściowe czeka nas już niebawem - 4 stycznia 2011 r., a do obserwacji nieba zachęca związany z Piotrkowem Janusz Wiland, prezes Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oddziału w Warszawie oraz członek Zarządu Głównego PTMA. 06.11.2010 17:01
Kamień na kamieniu

Kamień na kamieniu

Tomaszowianie czekają na Centrum Handlowe, atrakcyjne tereny w centrum miasta na zagospodarowanie, politycy na "zlitowanie boskie" a czas płynie... 31.10.2010 23:12    12
Takie sobie... gdakanie

Takie sobie... gdakanie

O kobietach zajmujących się domem mówi się, że są marudne, zaniedbane i nie myślą o niczym innym, jak tylko sprzątanie, pranie i temu podobne, zdawałoby się, przyziemne sprawy. Kura domowa to pogardliwe i poniżające określenie. Jednak, co wydaje się dziwnym, kobiety same tak o sobie mówią. Dlaczego? Być może chcą pokazać, że mają dystans do samych siebie a poczucie humoru nie jest im obce. Jednak za każdym takim stwierdzeniem kryje się smutna świadomość, że ich praca jest niedoceniana. 30.10.2010 18:31    11
Skok kangura

Skok kangura

Na kogo głosować? Zapewne nie raz, każdy z nas zada sobie to pytanie w okresie najbliższych trzech tygodni. Kogo wybrać prezydentem a kto jest najlepszym kandydatem na radnego. Wybór wcale nie jest prosty, ponieważ zarejestrowano ponad 300 kandydatów do rady miasta, niewiele mniej do rady powiatu, do tego kandydaci na prezydenta, wójtów i radnych sejmiku wojewódzkiego. Istny cyrk, nawet znawcom tematu trudno się w tym gąszczu nazwisk połapać a co ma zrobić zwykły, statystyczny „zjadacz chleba”, który w obwodowej komisji wyborczej otrzymuje kartę do głosowania na której mnożą się nazwiska, imiona, cyferki i komitety. Chciałby wybrać jak najlepiej, ostatecznie wybiera, bo mu się coś dobrze lub źle kojarzy. Modnym w ostatnich latach jest dyskutowanie o tzw. odpolitycznieniu samorządów. Różne mniej lub bardziej mądre głowy rozprawiają, jak zmniejszyć wpływy partii politycznych na szczeblu lokalnym. Większość z tego, co słyszymy, to oczywiste brednie. 30.10.2010 17:32    3
PO-PiS oczyma osiemnastolatka

PO-PiS oczyma osiemnastolatka

Od wielu już lat obserwujemy spór między PO i PiSem. O co chodzi w tym sporze nie widzą chyba nawet sami Ci, którzy go prowadzą. Mało merytorycznie, za to agresywnie i populistycznie. Rzadko obserwujemy debaty o sprawach ważnych, częściej wzajemne wyrzuty i ataki stricte personalne. Takie refleksje naszły mnie, kiedy oglądałem ostatnio program „Tomasz Lis Na Żywo”. Doszedłem do wniosku, że członkowie partii Jarosława Kaczyńskiego albo nie wiedzą po co przychodzą do studia, by wziąć udział w programach publicystycznych, albo po prostu, mówiąc kolokwialnie „rżną głupa”. Niestety, ale odnoszę też wrażenie, że politycy PO dają wciągać się w gierki partii opozycyjnej. W ten sposób dochodzi do nieporozumień i tym samym przestaje liczyć się dobro państwa, ważniejsze stają się prywatne rozgrywki. 27.10.2010 22:37    28
Oddolnie i nieudolnie

Oddolnie i nieudolnie

Obiecałam wczoraj, że napiszę słów kilka na temat postulatów zatytułowanych „Tomaszów Miastem Rozwoju”, jakie zaprezentowali w miniony czwartek tomaszowscy entuzjaści Ruchu Poparcia Janusza Palikota. Będzie to pięć punktów przedstawionych w sposób całkowicie subiektywny. 25.10.2010 16:00    65
Ludzie listy piszą

Ludzie listy piszą

Czym dla Polaków jest donos? Psycholog Michał Szulc twierdzi, że donos jest elementem naturalnego ludzkiego rewanżyzmu. Czy tak jest w istocie? Może jest tak, że osoby trudniące się donosicielstwem robią to dlatego, że chcą dać wyraz swojej prospołecznej postawie? Najczęściej jednak motywem jest zawiść i chęć „dołożenia” za wszelką cenę nielubianemu sąsiadowi. Czy anonimowi informatorzy to margines, czy może zjawisko powszechne? Okazuje się, że Polacy lubią tę formę aktywności i masowo donoszą do Izb Skarbowych, na sąsiada, znajomych a nawet członków własnej rodziny. Procederem tym trudnią się także konkurujące ze sobą firmy. Przeważająca większość „donosów” to oczywiście anonimy, wiele z nich przychodzi także na naszą skrzynkę mailową. 21.10.2010 23:29    2
Głuchy telefon

Głuchy telefon

Kampania wyborcza w pełni. Naszym miastem po raz kolejny rządzi plotka. To ona ma największy wpływ na „preferencje” wyborcze Tomaszowian. Nie znaczy to oczywiście, że jest ona obecna w naszym życiu publicznym tylko w okresie poprzedzającym wybory. Funkcjonuje przez cały czas, umiejętnie podsycana przez jej roznosicieli, którzy posługują się nią z pełną premedytacją i świadomością skutków, jakie ze sobą niesie. 03.10.2010 19:59    5
90 lat póżniej: Wojna Polsko - Ruska

90 lat póżniej: Wojna Polsko - Ruska

Przedwczoraj w programie "Tak jest" w TVN24 Michał Kamiński europoseł PiS grzmiał na antenie „ Rosja dzisiaj przeprowadza manewry w których Polska jest traktowana jako wróg. (…) Z naszej strony nie ma żadnej reakcji. Ja bym chciał wiedzieć, co premier polski, co Minister Obrony Narodowej, którzy wszyscy pod rząd prześcigali się w bardzo pochlebnych zdaniach na temat Rosji, co sądzą na ten temat? Jeżeli ktoś robi manewry, w których Polska jest wrogiem, to oznacza nie mniej nie więcej, że przygotowuje swoją armię do wojny z Polską” 01.10.2010 13:40    3
Komentarz analityka: Zakupy przed pierwszym dzwonkiem

Komentarz analityka: Zakupy przed pierwszym dzwonkiem

Pomimo, iż do końca wakacji pozostało jeszcze sporo czasu, w większości sieci handlowych właśnie rozpoczęły się kiermasze przyborów i akcesoriów szkolnych. Prawdziwe oblężenie zaczynają przeżywać również księgarnie. Sierpień to bowiem miesiąc wzmożonych wydatków związanych z przygotowaniem dzieci do nowego roku szkolnego. 23.08.2010 22:36    3
Pedofil promocyjny

Pedofil promocyjny

Rzadko zdarza nam się komentować materiały prasowe, jakie ukazują się w innych mediach. Tym razem jednak nie możemy przejść obojętnie obok informacji, jaka ukazała się w ostatnim numerze Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego. Chodzi o zapowiedź imprezy, jaką ma być Rodzinny Rajd Rowerowy. Nie było by w tym być może nic niezwykłego, gdyby na imprezę z grupowej fotografii nie zapraszał skazany za pedofilię Michał R. Na fotografii obok dorosłych rowerzystów, radnego rady powiatu oraz Antoniego Smolarka nie mogło zabraknąć oczywiście dzieci. 22.08.2010 14:07    18
"Obiecanki cacanki"

"Obiecanki cacanki"

Niestety nie dojdzie do skutku duża rockowa impreza, jaka miała odbyć się 27 sierpnia w Parku im. Solidarności. Koncert, organizatorzy chcieli połączyć z konkursem dla tomaszowskich zespołów. Zaproszono kilka zespołów, które po raz pierwszy miały zagrać w Tomaszowie. Były to między innymi Nook, Plagiat 199, 2 Loan oraz Kiev Office. Impreza nie odbędzie, ponieważ z finansowania, właściwie w ostatniej chwili, wycofał się starosta Powiatu Tomaszowskiego, Piotr Kagankiewicz. 15.08.2010 17:51    32
Talent i praca sukcesem odpłaca

Talent i praca sukcesem odpłaca

Nie był to udany mecz dla naszych piłkarzy debiutujących w czwartej lidze grupie łódzkiej w meczu z drużyną Omegi Kleszczów. Mimo wspaniałej oprawy, jaka przygotowali swojej drużynie kibice, zabrakło woli zwycięstwa i może odrobiny skuteczności i umiejętności. Jeszcze raz mieliśmy okazję przekonać się, że piłka nożna, to nie tylko kasa, jak twierdzi wielu ale również talent i przede wszystkim ciężka, codzienna praca, czyli hektolitry wylanego potu. Im więcej potu na treningu, tym mniej łez na meczu. 15.08.2010 12:05    26
Punkt wyjścia

Punkt wyjścia

Ciekawy artykuł ukazał się niedawno na stronach internetowych Unii Polityki Realnej. Jego autorem jest Tomasz Dalecki. Treść dla wielu osób może wydawać się kontrowersyjna, jednak może stanowić punkt wyjścia do dyskusji, w której decydującą rolę nie będzie odgrywał ustawiony w Warszawie krzyż ale prawdziwe problemy, na temat których najpopularniejsze polskie media milczą, skupiając się nie na treści ale obrazkach i sloganach łatwo zapadając w pamięć. Poniżej pełny przedruk artykułu. 12.08.2010 00:06    16
Co z tą piłką

Co z tą piłką

Czy Polska piłka nożna osiągnęła już ostateczne dno? Czy można spaść jeszcze niżej? Czy jest już tak źle, by nie mogło być gorzej? – Takie pytania zadawać sobie musieli wszyscy polscy kibice pilki nożnej obserwując mecze o europejskie puchary. 06.08.2010 18:55    10
Czyn partyjny znowu w modzie

Czyn partyjny znowu w modzie

Z pewną trwogą wyczytałem ostatnio, że wracają do nas czasy, kiedy organizowane były „niedziele czynu partyjnego”. O ile dobrze pamiętam, komunistyczny aparat propagandowy posługiwał się tego typu akcjami, by z jednej strony dać świadectwo własnej aktywności, z drugiej, by wytropić wszystkich tych, którzy byli niepokorni. Nie brał udziału? To znaczy, że jest wrogiem systemu i kwestionuje rolę partii, jako siły przewodniej narodu. Nie może skorzystać z zakładowego ośrodka wypoczynkowego a dzieci nie pojadą na kolonie do Kołobrzegu. Niedziele czynu partyjnego miały różny charakter. Zdarzało się lokalne malowanie płotów ale także duże ogólnopolskie niedzielne sprzątanie transmitowane przez ten jeden, jedyny kanał telewizyjny. Niedzielne czyny partyjne miały też jeszcze jeden cel. Ktoś kto grabił trawnik przed siedzibą „Komitetu” nie mógł być równocześnie uczestnikiem mszy w kościele. Do tej tradycji wracają obecne władze Tomaszowa Mazowieckiego. 27.06.2010 19:01    20
Porażka wizerunkowa

Porażka wizerunkowa

Przeglądając dzisiaj strony internetowe Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego znalazłem kilka prawdziwych „perełek”. Powiatem postanowiłem zająć się w najbliższym czasie. Dzisiaj skupiam się wyłącznie na stronie miejskiej. Po zaszczytnym wyróżnieniu, za to, że przedsiębiorcy rejestrują się w KRS, jaką odebrał w ubiegłym tygodniu Waldemar Wendrowski w Świdnicy, chciałbym napisać bardzo krótko o arcydziele sztuki PR-owskiej, na jakie natknąłem się, gdy studiowałem uważnie oficjalne wieści powodziowe. 25.05.2010 23:00    23
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Cena: Do negocjacji Aktywny wózek inwalidzki dopasowany do potrzeb użytkownikaW naszej ofercie dostępny jest lekki, aluminiowy wózek inwalidzki, zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią mobilność, wygodę i możliwość indywidualnego dopasowania sprzętu do codziennego funkcjonowania.Wózek posiada składaną krzyżakowo ramę aluminiową, zintegrowany z ramą podnóżek oraz możliwość wyboru przedniej części ramy — z przewężeniem lub bez. Dostępne są także trzy długości ramy, co pozwala lepiej dopasować konstrukcję do wzrostu, sylwetki i sposobu poruszania się użytkownika.Komfort jazdy zwiększa oparcie z regulacją napięcia pasami, poduszka siedziska oraz możliwość regulacji środka ciężkości, kąta i wysokości siedziska. Do wyboru są różne rozmiary i rodzaje kółek przednich, szeroka gama kół tylnych na szybkozłączkach, a także kamber 0,5° lub 3°. Wózek można wyposażyć w ciągi aluminiowe lub stalowe oraz hamulce dociskowe pionowe albo poziome.To sprzęt, który można skonfigurować bardzo indywidualnie — od koloru ramy i tapicerki, przez rodzaj rączek do pchania, po rozwiązania dla osób z większymi potrzebami stabilizacji. Dostępne są m.in. tapicerki oddychające, ciągi dla tetra- i paraplegików, zagłówek, pas, kamizelka, klin, pasy odwodzące nogi, kółka podporowe, osłony na szprychy, śpiwór oraz plecak.Wózek wyposażony jest również w boczek aktywny, jednoczęściowy stopień podnóżka oraz pas podudzia. Dzięki szerokiej gamie opcji może być dopasowany zarówno do użytkownika aktywnego, jak i osoby wymagającej dodatkowego wsparcia w codziennym poruszaniu się.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów. 
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533

Cena: Do negocjacji Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama