Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 18:43
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

To ci dopiero sukces

To ci dopiero sukces

Dzisiaj na stronie tomaszowskiego Urzędu Miasta ukazała się szokująca dla wszystkich informacja, iż zostaliśmy uznani przez miesięcznik Forbes za najbardziej atrakcyjne dla inwestorów miasto w Polsce w kategorii miejscowości liczących od 50-150 tysięcy mieszkańców. Być może byłby to jakiś powód do dumy, gdy nie kryteria, jakie przy tworzeniu rankingu brane były pod uwagę. Właściwie kryterium to było tylko jedno: dynamika rejestracji nowych spółek handlowych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Tym samym dzięki w/w wydawnictwu otrzymaliśmy chyba najbardziej głupią nagrodę w kategorii: gospodarka, jaką można sobie wyobrazić. Pytanie ile kosztowało i kto za to zapłacił nasuwa się samo. 25.05.2010 21:00    11
Odzyskana tożsamość

Odzyskana tożsamość

Jak już pisaliśmy kilka dni temu, w miniony wtorek odbyły się wybory w tomaszowskim (miejskim) kole Platformy Obywatelskiej. Wybrano nowy zarząd oraz przewodniczącego, którym został Bartłomiej Matysiak. Tym samym doszło do przesilenia wewnątrz przodującego w sondażach ugrupowania politycznego. Zmianom warto przyjrzeć się nieco bliżej, ponieważ nie pozostaną one bez wpływu na wiele dziedzin życia w naszym mieście. Od sfery gospodarczej po społeczno – polityczną i z całą pewnością kulturalną. 06.03.2010 01:00    29
Ja, ty, my - społeczność

Ja, ty, my - społeczność

Internet umożliwił przeciętnemu użytkownikowi udział w tworzeniu niezależnych mediów. Jeszcze w 2005 roku społeczność internetowa była zaledwie zjawiskiem powoli wypływającym na powierzchnię interaktywnego medium. Dzisiaj w Sieci sprawnie funkcjonuje globalna wspólnota uosabiająca demokratyczne prawo do wolności wyrażania poglądów, wyznań oraz zainteresowań. 03.03.2010 20:00    2
Kosztowna zabawka

Kosztowna zabawka

Niewinna i na pozór nieszkodliwa zabawa dziecka może zakończyć się dużym ubytkiem w rodzicielskim portfelu. Przekonało się o tym kilku tomaszowian, którzy pozwolili swoim pociechom na zabawę należącym do nich telefonem komórkowym i zainstalowanie „darmowych” gier pochodzących z internetu. Rachunek telefoniczny „rekordzisty” sięgnął 8 tysięcy złotych. W kilku przypadkach sprawa trafiła do organów ścigania. Rodzice uważają, że wysokie opłaty telefoniczne nie są niczym innym, jak wyłudzeniem. Okazuje się jednak, że większość prowadzonych w podobnych sprawach postępowań zakończyło się umorzeniami. Efekt wszczętych najprawdopodobniej będzie podobny. Operatorzy oferujący gry na telefony komórkowe działają zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. 21.02.2010 21:06    2
Na wokandzie

Na wokandzie

Wielokrotnie przestrzegaliśmy naszych czytelników przed pozorną anonimowością Internetu. To, że nikt nas nie widzi, nie oznacza, że na zawsze pozostaniemy niewidoczni. Przekonało się już o tym kilka osób, którym zostały wytoczone procesy związane z obraźliwymi lub pomawiającymi wypowiedziami, jakie zamieściły na naszym portalu. W chwili obecnej toczy się kolejne postępowanie sądowe, tym razem na wniosek Przewodniczącego Rady Miejskiej, pana Zenona Łaskiego. 30.01.2010 15:50    39
Kołdra zbyt krótka

Kołdra zbyt krótka

Wystarczy, by wskaźnik termometru mierzącego temperaturę powietrza, zaczął oscylować w okolicach zera a w większości mediów zaczynają pojawiać się informacje na temat bezdomności. Alarmistyczny i podniosły ton jest domeną nie tylko dziennikarzy ale również polityków, na co dzień brzydzących się brudnymi i roztaczającymi nieprzyjemną woń kloszardami. „Spieprzaj dziadu” zawołałby niejeden wybraniec narodu na progu swego biura poselskiego. Jednak wykazać się wrażliwością leży przecież w dobrym tonie. Hipokryzja polityków nikogo chyba nie dziwi. Podobną „wrażliwością” charakteryzują się niektórzy dziennikarze piszący o nieszczęśliwcach pozostających „nie z własnej winy” w trudnej sytuacji życiowej. A przecież wszyscy doskonale wiedzą, że 90% podopiecznych noclegowni to osoby, które same pozbawiły się dachu nad głową. 27.01.2010 22:48    13
Orkiestra subiektywnie...

Orkiestra subiektywnie...

18 edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy za sobą. Pobity został kolejny rekord. Ponad 83 tysiące złotych ofiarowali Tomaszowianie fundacji Jerzego Owsiaka. To więcej niż w latach ubiegłych. Po raz drugi pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi. Orkiestra to nie tylko pieniądze i nie one liczą się najbardziej. To przede wszystkim wolontariusze, których w całym kraju są dziesiątki tysięcy, przede wszystkim ludzie młodzi. W tym roku w Tomaszowie kwestowało 350 osób. Wśród nich prezydenci miasta: Rafał Zagozdon i Grzegorz Haraśny. 12.01.2010 01:50    14
Wikipedia zamiast IPN

Wikipedia zamiast IPN

Do Biura Rady Miejskiej na początku września wpłynęło pismo Stowarzyszenia Europejskiego PONS-GAULI, domagające się natychmiastowego przemianowania ulicy Oskara Lange na ulicę Benedykta XVI. Celowo pominę tu samo Stowarzyszenie, czy też osobę je reprezentującą, które już wcześniej do władz Tomaszowa z podobnymi wnioskami się zwracały. Nie mają one żadnego znaczenia dla tematu. Znaczenie mają natomiast użyte we „wniosku” sformułowania. Przeczytać możemy między innymi, że „Oskar Lange był zbrodniarzem, złoczyńcą żydokomunistycznym... itd.”. 08.01.2010 14:42    30
Trojan Zeu§

Trojan Zeu§

Niewielu spośród internautów ma świadomość istnienia komputerów Zombie, nawet jeśli jeden z n ich stoi na ich własnym biurku. W ostatnim czasie dosyć powszechnym stało się internetowe pasożytnictwo znane pod mało sympatyczną nazwą netbot (lub bot w skrócie). Narzędzie jest nie tylko niezwykle popularne ale także da się na nim nieźle zarobić. 29.12.2009 17:41    26
Przez szparę w rolecie

Przez szparę w rolecie

Stosunki pomiędzy klientem a sprzedawcą, czy też usługodawcą bywają bardziej skomplikowane niż może nam się to wydawać. Prosta czynność zakupu może zakończyć się kosztownym i długotrwałym procesem sądowym, którego wyniku nigdy nie możemy być pewni. Aby tego uniknąć stworzono instytucję Sądu Polubownego. Z założenia procedury miały tu być prostsze i mniej kosztowne, równocześnie trwać zdecydowanie krócej. W praktyce niewiele sporów jest tu rozstrzyganych. Powodem jest brak dobrej woli do zawarcia ugody lub mniejszy niż w przypadku sądów powszechnych poziom zaufania stron. 01.12.2009 00:55    10
Bury Miś

Bury Miś

Nobel dla Baracka Obamy zaskoczył chyba wszystkich. Przyznanie prestiżowej nagrody obecnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych dewaluuje ją tak samo jak przyznanie Honorowej Odznaki Sybiraka skazanemu za malwersację politykowi. Tak naprawdę jest to nagroda dla PR-owców, których produktem jest Obama. Okazuje się, że na nagrodę nie zasłużyło wiele osób, w tym Jan Paweł II, którego pokojowe zasługi są niepodważalne. Zasłużył na nią czarnoskóry koleś, który nie zrobił nic, w minionym tygodniu natomiast odmówił spotkania z Dalajlamą Tybetu, tylko po to, by podlizać się komunistom z Chin. Wielu publicystów stara się usprawiedliwiać decyzję Norwegów. Ich wysiłki jednak przypominają dialog z kultowej komedii Barei „Miś”, który znalazłem na blogu jednego z członków łódzkiego Kolibra. 11.10.2009 18:05    10
Załatwiacze

Załatwiacze

No i stało się. Zawiadowca podniósł lizak, zadął w gwizdek i sygnał poszedł w Polskę. Od dzisiaj każdy stróż prawa, który będzie miał na przysłowiowym widelcu skorumpowanego polityka 1000 razy zastanowi się zanim wdroży jakiekolwiek postępowanie. Będzie musiał bardzo uważać, by nie zostać rozjechanym przez pociąg ozdobiony taką, czy też inną flaga partyjną. 07.10.2009 19:54    50
Nie płać, gdy nie musisz

Nie płać, gdy nie musisz

Zapewne wielu czytelników zauważyło już, że uruchomiliśmy na naszym portalu nową usługę, jaką są całkowicie bezpłatne ogłoszenia. Od teraz nikt już nie musi płacić za zamieszczenie anonsu o sprzedaży domu, samochodu lub telewizora. System jaki stworzyliśmy jest prosty, czytelny i naszym zdaniem atrakcyjny graficznie. W dodatku nie stwarza praktycznie żadnych ograniczeń. 5000 znaków, to aż nadto, by zareklamować sprzedawany przedmiot czy też usługę. Dajemy Wam również możliwość publikacji do 5 fotografii sprzedawanej rzeczy. To całkowita nowość na rynku usług ogłoszeniowych. Dlaczego? Otóż dodanie zdjęć także nic nie kosztuje. Co zrobić aby zamieścić ogłoszenie? To proste. Wystarczy zarejestrować się w panelu, który znajdziecie w prawym górnym rogu strony. Do rejestracji niezbędne jest podanie adresu e-mail oraz Nicku lub imienia i nazwiska. Po dokonaniu tej prostej czynności konieczne jest kliknięcie na link jaki otrzymacie w ciągu kilku minut na podany przez Was adres. Konto jest już aktywne. 06.10.2009 08:21    14
Towarzysza bronił

Towarzysza bronił

Ludzie nie przychodzą znikąd. Są, żyją i gdzieś wrastają ich korzenie. Mają swoje historie i życiorysy. Czasem przynoszące chlubę, często też niesławę. Człowiek to istota społeczna, chociaż zdarza się, że społeczeństwu szkodząca. Nie da się jednak ukryć, że działać w „kupie” łatwiej, bo kupy nikt podobno nie tyka ale kupa też ma tą cechę, że najczęściej śmierdzi. Swoje korzenie ma też Michał R., o którym głośno było ostatnio w naszym mieście za sprawą naszego portalu oraz telewizji Polsat. Okazuje się, że człowiek skazany za pedofilię, to postać, która ma także swój „rodowód”, wrośnięty głęboko w PRL, PZPR , ZSMP i reżim firmowany przez Wojciecha Jaruzelskiego. Wiele osób od kilku tygodni zastanawiało się dlaczego przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kumek stanął twardo w obronie pedofila, wystawiając mu „laurkę” firmowaną przez Radę Miejską. Odpowiedź niesie pismo skierowane do sądu w sprawie o ułaskawienie. 21.09.2009 22:33    36
Medal zdewaluowany

Medal zdewaluowany

1 września był w Tomaszowie dniem kombatanta. Zorganizowano wielką fetę, podczas której w Sali Kina Włókniarz wręczano medale i ordery. Wiele osób, uhonorowanych odznaczeniami, budziło emocje na tyle silne, że znaleźli się tacy, którzy opuścili salę z niesmakiem. Padały pytania, za co ten czy ów otrzymał order albo medal, kto i dlaczego złożył wniosek o udekorowanie Barańskiego, Kowalczyka, czy też Śliwki. Kontrowersje wzbudził też medal „za zasługi dla obronności kraju” przyznany Staroście Kagankiewiczowi. Zadowoleni z siebie samorządowcy udali się na bankiet. O kombatantach szybko zapomniano. W drodze do domu jeden z nich zasłabł na ulicy, bo żadnemu z organizatorów uroczystości nie przyszło do głowy zaopiekować się starszymi i często schorowanymi ludźmi. Nic dziwnego oni też przecież świętowali. 17.09.2009 22:11    28
Od Białobrzeg do Las Vegas

Od Białobrzeg do Las Vegas

Bardzo rzadko zdarza nam się pisać na temat interpelacji składanych przez radnych Rady Miejskiej i Powiatu. Przyznajemy, że ten punkt obrad był dotąd przez nas zaniedbywany. Tymczasem treść i liczba złożonych zapytań, wniosków i interpelacji świadczy najlepiej o aktywności poszczególnych radnych oraz o ich, krótko mówiąc, jakości. Radni pytają o sprawy poważne ale i te bardziej błahe. Bywa też, że swoimi pytaniami dają wyraz własnej ignorancji, niewiedzy a czasem głupoty. Interpelacje i wnioski są też dowodem na zaangażowanie w problemy mieszkańców albo ich… lekceważenie. Zdarza się, że na koniec pozostaje na sali tylko mała grupka, najbardziej aktywnych. Bez wątpienia należą do nich Mariusz Węgrzynowski i Krystyna Koselak. 28.08.2009 13:45    64
Powrót do muzyki

Powrót do muzyki

Nachalne, proekologiczne agitacje; ascetyczny, energooszczędny wystrój sceny; apatyczni, kapryśni muzycy i zdominowany przez elektronikę set - tego obawiałem się drugim polskim koncercie grupy Radiohead. Na szczęście, Brytyjczycy nie zawiedli fanów zebranych w poznańskim parku Cytadela i zagrali długi, świetnie przyjęty koncert. 28.08.2009 08:12    3
Prezydent do CBA

Prezydent do CBA

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Miejskiej, radni zapoznali się ze skargą złożoną na działania Prezydenta Miasta. Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej nie dopatrzyła się naruszenia prawa i skargę uznała za bezzasadną. Skarżący Herbert Scheafer uważa, że działania naszych władz posiadają znamiona korupcji i zapowiedział złożenie wniosku o ściganie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 27.08.2009 11:10    22
Kup Pan ZBIEDIM

Kup Pan ZBIEDIM

Radni zdecydowali o sprzedaży 49% należących do Miasta udziałów w spółce ZBiEDiM. Nie wszyscy jednak entuzjastycznie przyjęli zamiar ostatecznego pozbycia się spółki. Klub radnych PiS opowiedział się zdecydowanie przeciw, mimo że głosu w tej sprawie właściwie żaden z pisowskich radnych nie zabierał. 26.08.2009 20:38    4
Wrzenie nie zaplanowane

Wrzenie nie zaplanowane

Najgorętszą dyskusję podczas obrad dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej wywołały zmiany w tegorocznym Budżecie Miasta. Wszystko za sprawą zwiększenia kosztów przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego miasta. To co miało kosztować 100 tysięcy złotych i być wykonane do końca ubiegłego roku kosztować będzie blisko 600 tysięcy, czyli prawie 100% więcej niż wynikałoby to z rozstrzygniętego wcześniej przetargu. Co gorsza jednak nikt nie wie kiedy plan będzie ostatecznie gotowy. Kto zawinił? Kto za to zapłaci? Tylko na to drugie pytanie odpowiedź jest oczywista. Brzmi ona: PODATNIK. Magistraccy urzędnicy nie poczuwają się do winy. 26.08.2009 19:30    8
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Cena: Do negocjacji Aktywny wózek inwalidzki dopasowany do potrzeb użytkownikaW naszej ofercie dostępny jest lekki, aluminiowy wózek inwalidzki, zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią mobilność, wygodę i możliwość indywidualnego dopasowania sprzętu do codziennego funkcjonowania.Wózek posiada składaną krzyżakowo ramę aluminiową, zintegrowany z ramą podnóżek oraz możliwość wyboru przedniej części ramy — z przewężeniem lub bez. Dostępne są także trzy długości ramy, co pozwala lepiej dopasować konstrukcję do wzrostu, sylwetki i sposobu poruszania się użytkownika.Komfort jazdy zwiększa oparcie z regulacją napięcia pasami, poduszka siedziska oraz możliwość regulacji środka ciężkości, kąta i wysokości siedziska. Do wyboru są różne rozmiary i rodzaje kółek przednich, szeroka gama kół tylnych na szybkozłączkach, a także kamber 0,5° lub 3°. Wózek można wyposażyć w ciągi aluminiowe lub stalowe oraz hamulce dociskowe pionowe albo poziome.To sprzęt, który można skonfigurować bardzo indywidualnie — od koloru ramy i tapicerki, przez rodzaj rączek do pchania, po rozwiązania dla osób z większymi potrzebami stabilizacji. Dostępne są m.in. tapicerki oddychające, ciągi dla tetra- i paraplegików, zagłówek, pas, kamizelka, klin, pasy odwodzące nogi, kółka podporowe, osłony na szprychy, śpiwór oraz plecak.Wózek wyposażony jest również w boczek aktywny, jednoczęściowy stopień podnóżka oraz pas podudzia. Dzięki szerokiej gamie opcji może być dopasowany zarówno do użytkownika aktywnego, jak i osoby wymagającej dodatkowego wsparcia w codziennym poruszaniu się.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów. 
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533

Cena: Do negocjacji Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama