Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 19:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Sztuka w plenerze pachnie inaczej

Sztuka w plenerze pachnie inaczej

W sobotę w parku miejskim im. Solidarności odbyła się letnia impreza z cyklu „A może byśmy tak… do Tomaszowa”. Tym razem Urząd Miasta postanowił zaskoczyć wszystkich i zafundował najmłodszym mieszkańcom prawdziwe przeżycie kulturalne w postaci przedstawienia w wykonaniu Teatru Pinokio z Łodzi. Mam nadzieję, że w te wakacje dzieciaki będą mogły jeszcze obejrzeć jakiś ciekawy spektakl, np. w wykonaniu Teatru Trzcina lub Teatricka - „A może byśmy… Tak zebrali wszystkie na jednej scenie?” 12.08.2009 09:42
Największe wydarzenie muzyczne w Polsce

Największe wydarzenie muzyczne w Polsce

450 000 ludzi, w tym prawie 100 000 obcokrajowców i 2 tysiące osób, które zdecydowały się w ciągu 3 dni trwania imprezy oddać krew. Wielki teren dawnego poligonu, na którym stanęły 3 sceny oraz ogromne osiedla namiotów. Dziesiątki koncertów z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd, a ponadto: szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, antyrasistowski turniej piłkarski, warsztaty gitarowe, spotkania z politykami i artystami… Tak w wielkim skrócie wyglądał 15 Przystanek Woodstock. 11.08.2009 13:26    24
Kontrola poza kontrolą

Kontrola poza kontrolą

Od jakiegoś czasu docierały do nas skargi na działania kontrolerów w autobusach należących do tomaszowskiego MZK. Dotyczyły one najczęściej aroganckiego zachowania i stanu trzeźwości kontrolujących. Niedawno sprawą zajęła się także Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Jej zdaniem niektóre działania firmy Olibus mają charakter bezprawny. Właściciel firmy nie zgadza się z opinią i twierdzi, że Rzecznik poprzez swoje działania „popiera jazdę bez ważnego biletu”. 10.08.2009 15:10    24
Broń reglamentowana

Broń reglamentowana

Od wielu już lat toczy się dyskusja, czy obywatele RP, czyli MY, powinni mieć ułatwiony dostęp do broni palnej. Przeciwnicy argumentów zbyt wielu nie mają i w zasadzie sprowadzają się one do tego, że jak obywatele dostaną broń do ręki, to się nawzajem powybijają. Ciekawa teoria, tylko moim zdaniem mocno naciągana. 09.08.2009 21:39    30
Oburzenie z zaskoczenia

Oburzenie z zaskoczenia

Wczoraj Polsat wyemitował reportaż z cyklu Interwencja w całości poświęcony sprawie przedstawionej przez nas w artykule „Przyjaciel dzieci”. Wyniki dziennikarskiego śledztwa zaskoczyły zapewne wielu mieszkańców Tomaszowa. Zaskoczyły także mnie. Jako były radny Rady Miejskiej przeżyłem prawdziwy szok, gdy dowiedziałem się, że Tomasz Kumek, jako przewodniczący Rady między innymi w moim imieniu bronił skazanego prawomocnym wyrokiem pedofila. Od wczoraj zastanawiam się, czy przypadek Michała R. był odosobniony, czy może za jakiś czas dowiem się, że broniłem także posła Zbigniewa Sobotke a może członków jakiejś mafii paliwowej, w którą zamieszani byliby działacze SLD. 05.08.2009 21:01    29
Pedofiliada

Pedofiliada

Tomaszów jest małym miastem, wielkich interesów. Gdy tylko jakaś niewygodna sprawa staje się zbyt głośna, zostaje zwyczajnie zamieciona pod dywan. Tymczasem wszyscy żyją sobie dalej jakby nigdy nic. Tak miało się również stać w sprawie Michała R. Niestety nie wyszło. Sprawa pojawiła się najpierw na łamach naszego portalu, a później w reportażu TVN. Dzisiaj w Polsacie ukaże się kolejny reportaż. Zobaczymy w nim twarze ludzi, którzy zaakceptowali obecność pedofila wśród dzieci. Czy pedofilia dobrze się w mediach sprzedaje? Trudno powiedzieć. Na pewno nic nie jest bardziej medialne od publicznej obrony człowieka, który „lizał małe dziewczynki po całym ciele”. 04.08.2009 12:32
Powstanie Warszawskie – chwała, czy mord?

Powstanie Warszawskie – chwała, czy mord?

Koniec lipca 1944 roku. Nad Wisłą, królową polskich rzek, stoją już sowieci. Lewobrzeżna część Warszawy (Praga, Szmulki) zdobyta. Wkrótce sforsują rzekę. Przed Rządem Londyńskim pojawia się poważny problem. Za chwilę sowieci i ich agenci (którzy stworzyli w ZSRR Ludowe Wojsko Polskie z wronami zamiast piastowskiego orła na czapkach) wejdą do Stolicy. 01.08.2009 11:30    52
Twarda skóra nie taka twarda

Twarda skóra nie taka twarda

Wielokrotnie przestrzegaliśmy naszych czytelników przed nazbyt lekkim traktowaniem własnych wypowiedzi, jakie zamieszczają pod tekstami publikowanymi przez nas na portalu. Może się zdarzyć, że ktoś poczuje się urażony i skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego. Jako administratorzy nie mamy wtedy innego wyjścia, jak udostępnić numer IP organom, które we właściwy sposób do nas w tej sprawie wystąpią. Wczoraj opublikowaliśmy tekst przeprosin, który jest wynikiem jednej z takich właśnie spraw. 30.07.2009 23:56    13
Przyjaciel dzieci

Przyjaciel dzieci

W ubiegłym tygodniu na stadionie OSiR odbyła się wakacyjna impreza sportowa dla dzieci pod nazwą PKOL – iada 2009. Blisko 150 dzieciaków w wieku od 7 do 16 lat brało udział w zmaganiach sportowych. Skakano w dal, biegano i rzucano piłką. Zabawom towarzyszyły radość i prawdziwa dziecięca rywalizacja. Jako nagrody milusińscy otrzymywali dyplomy, upominki i medale. Zgodnie z obietnicą organizatorów, były również niespodzianki... Jedną z nich miało być chyba zaproszenie do współpracy i pomocy przy prowadzeniu i organizacji… osoby skazanej za wykorzystywanie seksualne 10 letnich dziewczynek. To, co wydaje się być makabrycznym żartem niestety nim nie jest. 21.07.2009 01:23    70    1
Kultura nieskoordynowana

Kultura nieskoordynowana

Miniony weekend obfitował w naszym Powiecie w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. W Inowłodzu Festiwal w krajobrazie, który finansowała w całości gmina, w Lubochni ubijano masło, w Tomaszowie koncert w parku im. Solidarności. Trzy imprezy w jednym, sobotnim, terminie. Wychodzi na jaw całkowity brak koordynacji. Wydaje się, że u nas każdy robi coś tam sobie. 19.07.2009 23:34    13
Rymy spod trzepaka

Rymy spod trzepaka

W minioną niedzielę, na placu im Tadeusza Kościuszki, odbyła się pierwsza z cyklu wakacyjnych imprez pod wspólną nazwą „A może byśmy tak… do Tomaszowa”. Trzepakowa kontrkultura z osiedla iluśtam-lecia PRL-u ściągnęła na największy parking w mieście sporą grupkę kilkunastoletnich fanów i odrobinę przypadkowych przechodniów. 17.07.2009 17:29    70
Fałszywka w obiegu

Fałszywka w obiegu

Moja matka prowadzi od kilkunastu lat sklepy spożywcze. Co jakiś czas zdarza się, że ktoś próbuje w nich płacić sfałszowanymi banknotami. Bywają to lepsze a czasem gorsze "podróbki". Doświadczeni pracownicy rozpoznają je błyskawicznie, młodzi sprzedawcy mają z tym czasami problemy. 03.07.2009 20:04    2
Narzekanie za darmochę

Narzekanie za darmochę

Zacznę od tego, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem organizowania koncertów za tzw. darmochę. Ludzie, a chyba mieszkańcy naszego miasta w szczególności, gdy dostają coś za darmo, nie potrafią tego uszanować. Ciągle słychać narzekania, że to źle, tamto niedobrze, wykonawca ten kiepski, a tamten no... też niedobry. Mało gwiazd, mało znani wykonawcy, i "lipa", jak piszą niektórzy nasi czytelnicy i pijaństwo. Ktoś jednak ten alkohol pije, często przynosi ze sobą. Co ciekawe, opinie takie wygłaszają często osoby, które o organizacji koncertów, imprez, nie mają zielonego pojęcia. 30.06.2009 01:25    76
Po Tomaszowie najlepiej pontonem

Po Tomaszowie najlepiej pontonem

Zastanówmy się przez chwilę w jakim stanie są ulice? Dziurawe, zniszczone, zabłocone, nieoświetlone… Mógłbym wymieniać dalej. Czy taki widok ulic nas jeszcze zaskakuje? Chyba nie. Prawdopodobnie już się do niego przyzwyczailiśmy. 24.06.2009 10:05    22
Tomaszów językową Sodomą i Gomorą

Tomaszów językową Sodomą i Gomorą

Ludzie popełniają różne błędy, również ortograficzne. Czasem jednak stają się one lekką przesadą. Wystarczy udać się na spacer ulicami miasta i poczytać niektóre banery reklamowe czy szyldy sklepowe... 05.06.2009 12:47    13
Kto się lubi tarzać w błocie -  rzecz o pośle Palikocie

Kto się lubi tarzać w błocie - rzecz o pośle Palikocie

Zachowania polskich polityków przypomina tarzanie się świń w błocie. Do niedawna wydawać się mogło, że nikt nie jest w stanie przegonić w rynsztokowym wyścigu liderów Samoobrony. Sztuka ta udała się Januszowi Palikotowi, posłowi Platformy Obywatelskiej. A przecież miało być inaczej. Miały być standardy… pozostały słowa, nie zawsze te najbardziej wyszukane. 20.04.2009 19:45    19
Dzień Wolnej Prasy

Dzień Wolnej Prasy

20 kwietnia obchodzimy ogłoszony z inicjatywy Stowarzyszenia Reporterzy bez Granic w 1991r Dzień Wolnej Prasy. Redakcja portalu NaszTomaszow.pl postanowiła uczcić święto wolnych mediów na swój sposób. 20.04.2009 15:19    6
Jak zostać fajną nastolatką

Jak zostać fajną nastolatką

Co charakteryzuje szanującą się 14-15 latkę? Przede wszystkim musi posiadać konto na jednym z internetowych serwisów społecznościowych. Kiedyś prym wiodła Osada, dzisiaj bez wątpienia numerem jeden jest nasza klasa. 31.03.2009 18:11    122
Nasz Tomaszów przez auta szybę

Nasz Tomaszów przez auta szybę

Jak cię widzą, tak cię piszą…. To stare polskie przysłowie zna chyba każdy. Dla PR-owców jest ono punktem wyjścia dla tworzenia skomplikowanych strategii działania mających na celu tylko jedno: poprawę wizerunku osoby, organizacji czy miasta. W strategiach tych bardzo ważne również jest pierwsze wrażenie jakie się wywiera. Spróbowaliśmy wczoraj spojrzeć na Tomaszów oczyma osób nas odwiedzających, czyli „przez auta szybę”. 25.03.2009 09:02    16
W każdym domu coś z Wistomu

W każdym domu coś z Wistomu

Słynne było niegdyś powiedzenie „w każdym domu coś z Wistomu”. Wiele osób zapewne pamięta tłumiki wyrabiane z kwasówki zdolne przeżyć niejeden samochód. Pozostałości po zakładzie coraz mniej. Trudno znaleźć coś na tyle interesującego, co mogłoby stanowić pamiątkę minionych dni. 11.04.2008 21:39    13
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra SMART F WERSJA STAB

Cena: Do negocjacji Aktywny wózek inwalidzki dopasowany do potrzeb użytkownikaW naszej ofercie dostępny jest lekki, aluminiowy wózek inwalidzki, zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią mobilność, wygodę i możliwość indywidualnego dopasowania sprzętu do codziennego funkcjonowania.Wózek posiada składaną krzyżakowo ramę aluminiową, zintegrowany z ramą podnóżek oraz możliwość wyboru przedniej części ramy — z przewężeniem lub bez. Dostępne są także trzy długości ramy, co pozwala lepiej dopasować konstrukcję do wzrostu, sylwetki i sposobu poruszania się użytkownika.Komfort jazdy zwiększa oparcie z regulacją napięcia pasami, poduszka siedziska oraz możliwość regulacji środka ciężkości, kąta i wysokości siedziska. Do wyboru są różne rozmiary i rodzaje kółek przednich, szeroka gama kół tylnych na szybkozłączkach, a także kamber 0,5° lub 3°. Wózek można wyposażyć w ciągi aluminiowe lub stalowe oraz hamulce dociskowe pionowe albo poziome.To sprzęt, który można skonfigurować bardzo indywidualnie — od koloru ramy i tapicerki, przez rodzaj rączek do pchania, po rozwiązania dla osób z większymi potrzebami stabilizacji. Dostępne są m.in. tapicerki oddychające, ciągi dla tetra- i paraplegików, zagłówek, pas, kamizelka, klin, pasy odwodzące nogi, kółka podporowe, osłony na szprychy, śpiwór oraz plecak.Wózek wyposażony jest również w boczek aktywny, jednoczęściowy stopień podnóżka oraz pas podudzia. Dzięki szerokiej gamie opcji może być dopasowany zarówno do użytkownika aktywnego, jak i osoby wymagającej dodatkowego wsparcia w codziennym poruszaniu się.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów. 
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533

Cena: Do negocjacji Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama