Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 15:49
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

W spirali zadłużenia

W spirali zadłużenia

Żyjemy w świecie, na pierwszym miejscu stawiającym konsumpcję. Ludzkie działania stymulowane są przez chęć posiadania nowego telewizora, laptopa, samochodu, większego mieszkania, czy markowych ubrań. Wiedzą o tym doskonale producenci, którzy prześcigają się w oferowaniu różnego rodzaju „nowości” posiadających dotąd nie spotykane funkcje, wyróżniające je od produktów konkurencji. 21.07.2012 12:50    2
Zdaniem posła –PSL płynie

Zdaniem posła –PSL płynie

O patologicznych i korupcjogennych powiązaniach w Polskim Stronnictwie Ludowym dowiadujemy się ostatnimi czasy coraz więcej i to dosłownie zewsząd. Chociaż zwrot „dowiadujemy się” nie jest w tym przypadku najwłaściwszy, bo o tym co dzieje się w PSL-u wszyscy od dawna doskonale wiedzieli. 20.07.2012 12:51    9
Efekt poprawności

Efekt poprawności

Kilka dni temu , na jednym z ogólnopolskich portali publicystycznych, włączyłem się w dyskusję dotyczącą postępku, jakiego dopuścił się Robert Biedroń, pełniący od jakiegoś czasu funkcję posła na Sejm RP. Rzecz dotyczyła opublikowania fotografii dziecka pewnego pana, który poprzez Facebook wysłał do palikotowskiego parlamentarzy wiadomość, którego treść w całości pominiemy milczeniem, ponieważ była ona nie tyle znieważająca, ponieważ dotyczyła funkcji konkretnych ludzkich organów, co wulgarna i jako taka zasługuje, jak najbardziej na potępienie. 08.07.2012 18:25    3
Sieć kin cyfrowych... ale nie w Tomaszowie

Sieć kin cyfrowych... ale nie w Tomaszowie

Jak podaje Polska Agencja Prasowa w województwie łódzkim powstaje Regionalna Sieć Kin Cyfrowych. Porozumienie w tej sprawie podpisały instytucje kultury z 12 miast. Nie ma wśród nich Tomaszowa Mazowieckiego. Okazuje się, że poza Łodzią tylko 4 lokalne kina są wyposażone w projektory cyfrowe. Znajdują się one w Kutnie, Skierniewicach, Bełchatowie i Pabianicach. 04.07.2012 19:06    6
W Sulejowie protestują u nas... "jak makiem zasiał"

W Sulejowie protestują u nas... "jak makiem zasiał"

Od dwóch miesięcy mieszkańcy Sulejowa toczą batalię przeciwko utworzeniu składowiska odpadów niebezpiecznych w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Pilicy. Ich zdaniem śmietnisko stanowić będzie zagrożenie dla terenów położonych w dolinie rzeki, poniżej Sulejowa oraz dla zbiornika Sulejowskiego. Do protestu włączają się kolejne osoby i samorządy, wśród nich posłowie Robert Telus i Artur Ostrowski. Milczą natomiast nasi samorządowcy, jakby nie dostrzegając problemu a przecież wciąż mówi się o walorach turystycznych Tomaszowa, Spały czy Inowłodza. 25.06.2012 09:26    8
Tomaszowski lumpeks mentalny

Tomaszowski lumpeks mentalny

Tworząc przez kilka lat serwis NaszTomaszów.pl chcieliśmy aby był on miejscem wymiany i prezentacji poglądów. Chodziło nam przede wszystkim o tematy typowo miejskie ale nie unikaliśmy też tych, których kontekst jest szerszy. Staraliśmy się zachęcać różne osoby, co do których spodziewać mogliśmy się, że leży im na sercu dobro Tomaszowa, do aktywnego uczestniczenia w portalowej formule poprzez prezentację swoich poglądów, pomysłów i koncepcji. Okazało się, że odzew był, delikatnie mówiąc mizerny. 24.06.2012 23:16    10
Wyrok kolejny raz zmieniony

Wyrok kolejny raz zmieniony

Sytuacja w tomaszowskim szpitalu zmienia się jak w kalejdoskopie. Kolejne wiadomości jakie do nas docierały nie były zbyt optymistyczne. Zarząd Powiatu i Starosta Kagankiewicz straszyli, że zobowiązania Tomaszowskiego Centrum Zdrowia wobec lekarzy osiągnąć mogą nawet 20 milionów złotych. W tej sytuacji prezes spółki złożyła we wtorek w piotrkowskim Sądzie Gospodarczym wniosek o ogłoszenie upadłości. Tymczasem wczoraj Sąd Najwyższych ogłosił wyrok, w którym stwierdza niezgodność z prawem wyroków zasądzających odszkodowania dla grupy lekarzy, których żądania odszkodowawcze zostały uznane w pierwszej kolejności. 23.06.2012 13:25    23
Brak słów...

Brak słów...

Wczoraj do tomaszowskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Kępa przywieziono dotkliwie pogryzionego, małego psiaka. Pracownicy schroniska i weterynarz próbowali ratować zwierzaka, mimo że nie dawali mu zbyt wielkich szans na przeżycie. Niestety nie udało się go uratować. Po raz kolejny ludzka bezmyślność jest powodem cierpienia żywego stworzenia, które tak samo jak ludzie odczuwa ból, lęk, głód ale potrafi też kochać, często bardziej niż osobniki same siebie określające mianem homo sapiens. 20.06.2012 22:32    46
THE FIELDS OF ATHENRY

THE FIELDS OF ATHENRY

Euro 2012 rozgrywane w Polsce i na Ukrainie ruszyło pełną parą. Za nami dwie kolejki spotkań w grupie A, B i C (grupa D gra dzisiaj). Teoretycznie jeszcze żadna z drużyn uczestniczących w turnieju nie zagwarantowała sobie udziału w fazie pucharowej. Jednak nie to jest tematem dzisiejszego felietonu, lecz spotkanie Hiszpanii z Irlandią, jakie miało miejsce wczoraj. Niby nic takiego, Hiszpania obrońca tytułu w tych zawodach, oraz świeżo upieczony Mistrz Świata, a po przeciwnej stronie mało, komu znana Irlandia, która przez fachowców z góry była na straconej pozycji, długo przed mistrzostwami. 15.06.2012 20:38    3
Nie ma winnych, wszyscy święci

Nie ma winnych, wszyscy święci

Jak już wcześniej informowaliśmy na portalu, w ubiegłym tygodniu zapadł prawomocny wyrok nakazujący wypłatę grupie tomaszowskich lekarzy odszkodowań w związku z niedotrzymaniem przez Powiat Tomaszowski warunków umowy płacowej podpisanej na początku 2008 roku. 15.06.2012 16:43    45
Czym tak naprawdę są wystawy psów?

Czym tak naprawdę są wystawy psów?

Często oglądając strony hodowli psów widzimy zakładkę z tytułem ‘Wystawy’, odpalamy i pomału czytamy o osiągnięciach danego psa w hodowli. Często skrótami opisane oceny jak i tytuły niewiele nam mówią, dlatego w tym artykule skupimy się na rozszyfrowaniu znaczenia symboli i oznaczeń 12.06.2012 21:08    5
"Nie widząc zła, nie słysząc zła"

"Nie widząc zła, nie słysząc zła"

W czasie ostatniej Sesji Rady Miejskiej radni postanowili zaprotestować przeciwko polityce polskiego Rządu. W tym celu Ryszard Goździk przygotował rezolucję, która została przegłosowana i teraz trafi na biurko marszałek Sejmu, która zrobi z nią to, co może zrobić w takiej sytuacji. Pismo z Tomaszowa trafi zapewne do jednego z obszernych segregatorów a nasi samorządowcy otrzymają w odpowiedzi podziękowanie za zainteresowanie problemami współczesnej Polski i że ich głos w debacie publicznej jest niezwykle ważny. Znowu samopoczucie kilku osobom się poprawi i przy kufelku piwa będą mogli rozprawiać o tym, jak bardzo ważni się czują i jak dołożyli złemu Tuskowi i okropnej Kopacz. 06.06.2012 16:41    6
Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 2 - Lepiej być prezesem

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 2 - Lepiej być prezesem

Kilka dni temu przyjrzeliśmy się z bliska wynagrodzeniom, jakie otrzymują dyrektorzy, podległych miastu zakładów budżetowych. Uwagę nasza zwróciły szczególnie niezwykle wysokie przyrosty uposażeń na przestrzeni kolejnych kilku lat. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po oświadczenia majątkowe prezesów i wiceprezesów spółek, których właścicielem lub współwłaścicielem jest miasto Tomaszów Mazowiecki. Ich liczba w ciągu 10 lat zmniejszyła się o trzy. W jednej ogłoszono upadłość, druga nie była w stanie sprostać wymogom wolnego rynku, trzecia została wchłonięta przez swoją bliźniaczą, samorządową „siostrę”. Na dzień dzisiejszy pozostały więc tylko trzy spółki prawa w handlowego we władaniu miasta i jedna utworzona przez powiat. 01.06.2012 21:10    20
Nie zabijaj ludzi smrodem

Nie zabijaj ludzi smrodem

Jak wielką czujesz odrazę kiedy rozmawiasz z kimś od kogo cuchnie papierosami? Zdarza się przecież, że niemożliwy do zniesienia smród, w niektórych przypadkach, wyczuwalny jest już z odległości około metra. Nie daje oddychać i szczypie w oczy. Myślisz tylko o tym, by jak najszybciej uciec od rozmówcy, który akurat chce z Tobą wejść w dysputę nie uświadamiając sobie, że rozmowa z nim nie należy do rzeczy przyjemnych, nawet jeśli on sam sobie jest niezwykłym erudytą. Wejście palacza do mieszkania powoduje konieczność jego wietrzenia. Pół biedy kiedy przebywa w nim krótko, gorzej jeśli próbuje się u Ciebie rozgościć. Właśnie dzisiaj obchodzony jest na całym świecie Dzień bez papierosa”. Może jest to dobra okazja, by palenie rzucić, tak jak ja to zrobiłem 5 lat temu. 31.05.2012 22:38    19
Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 1 - Zostań dyrektorem

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 1 - Zostań dyrektorem

Wiele osób przeglądając składane co roku oświadczenia majątkowe tomaszowskich samorządowców koncentruje się na radnych, prezydencie, czy członkach zarządu powiatu. Najczęściej zapomina się o dyrektorach jednostek podległych miastu oraz na zmianach w ich uposażeniu na przestrzeni kolejnych lat, w kontekście popularnych wskaźników makroekonomicznych, takich jak chociażby wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych. Warto też przyjrzeć się zaangażowaniu politycznemu, poszczególnych osób oraz komitetom wyborczym z jakich mają w zwyczaju kandydować. 30.05.2012 17:10    30
Euro 2012 przed telewizorem

Euro 2012 przed telewizorem

Niestety musimy rozczarować osoby, które liczyły na to, że władze miasta i powiatu zorganizują dla tomaszowskich kibiców jakiekolwiek imprezy towarzyszące, zbliżającymi się coraz szybszymi krokami, mistrzostwom EURO 2012. Nie będzie strefy kibica ani telebimów, na których można by wspólnie oglądać zmagania polskiej reprezentacji narodowej, mimo, że jedna z prywatnych firm zadeklarowała, że na własny koszt takie przedsięwzięcie zrealizuje. 26.05.2012 11:28    19
Kretyn - czy tak dałeś na imię swojemu dziecku?

Kretyn - czy tak dałeś na imię swojemu dziecku?

W połowie kwietnia ruszyła ogólnopolska kampania społeczna „Słowa ranią na całe życie”. Ma ona na celu zwrócić uwagę na problem przemocy werbalnej, której ofiarami padają dzieci. Niestety najczęściej, to rodzice i opiekunie są źródłem agresywnych zachowań i negatywnych wzorców. - Kretyn, idiotka, głupek. Takie słowa każdego roku słyszy połowa dzieci i nastolatków. Słowa wybrzmiewają, a w umysłach i sercach dzieci zostają one na zawsze i kształtują ich przyszłe życie - czytamy na stronie internetowej inicjatora akcji, fundacji „Dzieci niczyje”. 16.05.2012 20:14    4
Podatkowe zbójowanie

Podatkowe zbójowanie

No to nam się lewica w Europie rozbujała. We Francji niejaki Hollande wygryzł ze stołka Sarkozy’ego. W sumie sympatią specjalną go nie darzyłem, bo przecież to kurdupel a z tymi, co muszą łazić na obcasach i mają mniej centymetrów wzrostu od własnej żony, są zazwyczaj same problemy i staram się ich omijać szerokim łukiem. Najwięcej energii wkładają w to, by za wszelką cenę udowodnić, że są wyżsi niż naprawdę są a w dodatku nienawidzą każdego, kto mierzy chociażby pół cala więcej niż oni. 16.05.2012 18:12    5
Polski komisarz zabiera polskim rolnikom

Polski komisarz zabiera polskim rolnikom

Nie tak dawno temu pisałem o zmniejszonych na skutek działania unijnej „modulacji” dopłatach bezpośrednich dla polskich rolników. Tymczasem okazało się, że to nie koniec cięć unijnych środków pomocowych przeznaczonych na rozwój polskiej wsi. Tym razem do sprawy przyczynił się nie kto inny jak polski komisarz do spraw budżetu Unii Europejskiej Janusz Lewandowski, wywodzący się z rządzącej Platformy Obywatelskiej. 14.05.2012 17:45    3
Krok po kroku, trzecia liga w przyszłym roku

Krok po kroku, trzecia liga w przyszłym roku

Runda jesienna za nami. Lechia zgodnie z założoną strategią zajmuje pierwsze miejsce w lidze, pozostawiając za sobą m.in. WKS Wieluń, WOY Bukowiec, KS Paradyż. Majić kończy „jesień” bilansem jedenastu zwycięstw i czterech remisów. Trener z Czarnogóry nie zasmakował ligowej porażki. Wiosna zapowiada się ciekawie. Nasi piłkarze na przełomie stycznia i lutego wyjeżdżają do Czarnogóry na obóz treningowy. Jednak wcześniej czeka nas selekcja. 11.05.2012 13:49    6
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama