Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 15:55
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Powód do wstydu?

Powód do wstydu?

Prawdziwym tematem numer jeden we wszystkich „wiodących” lub jak niektórzy twierdzą „polskojęzycznych” mediach był wybrany przez telewidzów polski „hymn” mający być wizytówką naszej drużyny na Mistrzostwach EURO 2012. Nie było chyba ani jednego programu publicystycznego, w którym prowadzący i zaproszeni goście nie zastanawialiby się nad gustami rodaków. Przy czym chyba najzabawniejsze były reakcje polityków, którzy nie wiedząc co mają powiedzieć starali się unikać odpowiedzi na zadawane wprost pytanie czy podoba im się piosenka zespołu ludowego Jarzębina. 09.05.2012 18:01    11
Z głową w cyberprzestrzeni

Z głową w cyberprzestrzeni

Kończy się już długi majowy weekend. Wiele osób spędziło go na dłuższych i krótszych eskapadach za miasto, wypadach na górskie szlaki i do nadmorskich kurortów. Dzięki dwóm dniom urlopu mogliśmy sobie zapewnić aż 9 dni ciągłego wypoczynku. Rzadko zdarza się aż tak korzystny układ kalendarza świątecznego. Odrębnym pytaniem jest czy udało nam się całkowicie oderwać od pracy i codziennych problemów, czy też każdą wolną chwilę spędzaliśmy rozmawiając przez telefon lub przy ekranie służbowego laptopa? Czy mamy możliwość przeprowadzenia kilkudniowego „detoksu technologicznego”, czy też inaczej mówiąc „cyber odwyku”, który jest obecnie jednym z najmodniejszych społecznie trendów? 06.05.2012 13:30
Nie tylko Facebook

Nie tylko Facebook

Minęło pół roku od wyborów parlamentarnych i prawie półtora od wyborów samorządowych. Wszyscy kandydaci na prezydentów i posłów epatowali nas swoimi stronami internetowymi, na których mogliśmy przeczytać jak bardzo są wspaniali i jakich wielkich czynów już dokonali? Pretendenci do różnych funkcji i stanowisk oraz o strategicznych dokonają jeszcze ku chwale małej i dużej ojczyzny. Co dzisiaj zostało po różnej jakości produkcjach „www”? Postanowiliśmy dokonać krótkiego przeglądu sieciowych wizytówek kandydatów na radnych prezydentów i posłów. 05.05.2012 20:05    5
Nie ma chętnych

Nie ma chętnych

Wciąż nie ma chętnych na zakup budynku przy ulicy Barlickiego, w którym do niedawna miały swoją siedzibę Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. 27 kwietnia nie doszedł do skutku trzeci już przetarg na zbycie tej nieruchomości. Jedną z przyczyn braku zainteresowania jest zbyt wysoka wartość oszacowania nieruchomości, którą określono na poziomie powyżej 800 tysięcy złotych. Budynek o powierzchni prawie 500 metrów kwadratowych wymaga kapitalnego remontu, który kosztować może niewiele mniej niż cena zakupu. 03.05.2012 17:05    5
Arkady do remontu

Arkady do remontu

W połowie lutego, w budynku dawnych „Jatek”, czyli popularnej Galerii Arkady wybuchł pożar, który strawił między innymi dużą część dachu. Koszt remontu już kilka dni po pożarze, którego przyczyny nie są do końca poznane, oszacowano na około 200 tysięcy złotych. 03.05.2012 13:44    13
Podwójna ciągła

Podwójna ciągła

Często przypomina mi się historyjka, jaką opowiadał mi kilka razy pewien mój znajomy, specjalista od posługiwania się rękoma i nogami w celach ofensywno - obronnych. Otóż mówi ona o tym, jak to kilka lat temu podróżował on po Polsce pożyczonym od szwagra maluchem i na jednej z mazurskich dróg w pewnej chwili wyprzedził go „rajdowiec”, jadący dużym Fiatem. 01.05.2012 20:29    11
Zamiast oszczędności

Zamiast oszczędności

300 tysięcy złotych kosztować ma przebudowa chodników przy ulicy Dąbrowskiej. Mimo że droga należy i pozostaje w zarządzie powiatu w inwestycji partycypować będzie miasto. Pomoc finansową w wysokości 150 tysięcy złotych uchwalili w ubiegłym tygodniu tomasowscy radni. 01.05.2012 12:52    4
Tomaszowski skansen marketingowy

Tomaszowski skansen marketingowy

Dwa tygodnie temu zaprezentowaliśmy naszym czytelnikom logo „Tomaszowskiej Okrąglicy”, jakie ma być znakiem rozpoznawczym i promocyjnym naszego najważniejszego „produktu” turystycznego, w skład którego wchodzą Groty Nagórzyckie, Rezerwat Przyrody „Niebieskie Źródła” oraz Skansen Rzeki Pilicy. Grafika wywołała wiele emocji, które były tym większe, że na konkurs wpłynęło prawie 130 prac a autor zwycięskiej otrzymał w nagrodę 8.000 złotych. 29.04.2012 22:38    14
Bezduszność systemu

Bezduszność systemu

Pani Anna Kula, która w ubiegłym tygodniu prowadziła jednodniowy strajk głodowy w budynku Starostwa Powiatowego, protestując przeciwko urzędniczej niekompetencji i bezduszności, tym razem napisała skargę do radnych. Pani Anna od kilku lat wspólnie z mężem tworzą rodzinę zastępczą dla czwórki dzieci w różnym wieku. 26.04.2012 23:12    17
Urzędnicza Wieża Babel

Urzędnicza Wieża Babel

Mówi się, że tam gdzie spotka się dwóch Polaków, tam pojawiają się co najmniej trzy opinie na każdy temat. Ile powstanie ich, jeśli rozmowę będzie prowadziła czwórka naszych rodaków, w dodatku nie w sposób bezpośredni ale poprzez zatrudnionych przez siebie pracowników? 25.04.2012 19:28    5
Wiosenne porządki w domowym budżecie

Wiosenne porządki w domowym budżecie

Jak nie tracić kontroli nad wydatkami, które lawinowo pojawiają się wiosną i czynią spustoszenie w naszych domowych budżetach? Dlaczego wydajemy więcej? Odpowiedzi na to pytanie udzielają eksperci, twierdząc zgodnie, że wydajemy więcej, ponieważ rosną nasze potrzeby. Wymiana garderoby, remonty domów i mieszkań czy przeglądy samochodów po minionej zimie, to podstawowe wiosenne wydatki i w sposób niebagatelny obciążają nasze finanse. Co w takim razie zrobić, by uchronić portfel przed zapaścią i by pozostało w nim dostatecznie dużo pieniędzy, by móc spędzić miło letni wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku? 16.04.2012 17:36    2
5 zarzutów Antykomora

5 zarzutów Antykomora

Robert Frycz, tomaszowianin, który wymyślił i stworzył blog zatytułowany Antykomor.pl usłyszał dzisiaj w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim aż pięć zarzutów zdefiniowanych w polskim Kodeksie Karnym. Wśród nich jest ten dotyczący znieważenia głowy państwa. Ponadto prokuratorzy zarzucają mu sfałszowanie dokumentów w postaci legitymacji studenckiej oraz zaświadczeń lekarskich. Antykomorowi grozi dzisiaj kilka lat więzienia. 13.04.2012 17:00    26
Zdaniem posła: Wstyd i hańba!

Zdaniem posła: Wstyd i hańba!

Za nami sejmowe głosowanie nad przeprowadzeniem referendum w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego. Głosowanie haniebne, bo naznaczone zdradą mianującego się partią chłopską, partią ludową, Polskiego Stronnictwa Ludowego i bezczelnym wręcz lekceważeniem woli polskiego narodu. Okazało się, że dwa miliony głosów polskich obywateli można potraktować jak nic nie znaczący świstek papieru, wyrzucając go do kosza. Trudno mieć w tym miejscu wyrzut do Platformy Obywatelskiej, bo reforma emerytalna, to przecież od początku do końca jej dzieło. Posłowie PO głosować przeciwko niej po prostu nie mogli. 30.03.2012 21:41    20
Miasto już nie chce płacić

Miasto już nie chce płacić

Podobno w Tomaszowie brakuje na wszystko pieniędzy. Nie ma ich na przedszkola, brakuje na szkoły i na tworzenie nowych miejsc pracy. Tymczasem pieniądze płyną szerokim strumieniem w kierunkach prowadzących całkowicie donikąd. Wczoraj zaprezentowaliśmy zestaw wydatków, jakie wypływają z kasy Starostwa Powiatowego, a z których bez najmniejszego problemu można zrezygnować. Prawie ćwierć miliona złotych zaspokaja między innymi lokalne media. Podobnie sytuacja przedstawiała się w przypadku samorządu miejskiego, z którego poszczególne wydawnictwa otrzymały w ubiegłym roku 169 tysięcy złotych. Z tej kwoty prawie 94 tysiące trafiły do Radia Fama oraz Tygodnika Famka. 21.03.2012 22:43    8
Naciąganie przez telefon

Naciąganie przez telefon

Kilkakrotnie pisaliśmy już o nieuczciwych praktykach stosowanych przez niektóre firmy telekomunikacyjne. W skrócie: polegają one w większości przypadków na tym, że abonenci Telekomunikacji Polskiej są często wprowadzani w błąd przez akwizytorów i telemarketerów, którzy w niezwykle natarczywy sposób nakłaniają ich do zmiany operatora. Wiele osób dało się skusić obietnicom niskich abonamentów i podpisało nowe umowy myśląc, że stroną jest dotychczasowy usługodawca, czyli TPSA a zmianie ulega jedynie wysokość opłacanego abonamentu. Przypominamy, że w takich przypadkach istnieje możliwość odstąpienia od umowy bez podawania przyczyn rezygnacji. 20.03.2012 16:38    1
Szukanie "jelenia"

Szukanie "jelenia"

W minioną sobotę, w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury TKACZ odbył się koncert na rzecz odbudowy Galerii Arkady, która uległa pożarowi w Walentynkowy poranek, 14 lutego. Poza muzyką w wykonaniu jazzowego zespołu Wojtka Lubczyńskiego, znanego muzyka i nauczyciela, współtwórcy cyklu imprez „Jazz pod Lupą”, które odbywały się właśnie w gościnnych progach Galerii, można było obejrzeć fotografie przedstawiające wnętrza kawiarni po nieszczęśliwym pożarze. Idea koncertu warta pochwały, szczególnie w czasach, kiedy jakiekolwiek gesty ludzkiej solidarności należą do rzadkości. Niestety podobne działania, wywołujące być może stany euforyczne, to jednak przesłaniają rzeczywisty obraz sytuacji, w jakiej znalazł się zabytkowy obiekt, który powinien być wizytówką miasta. Pożar miał swoją przyczynę i ktoś tu najzwyczajniej w świecie nawalił. Kto? Być może wykryje to prowadzone przez Policję śledztwo. Jednak już dzisiaj właściciel, którym jest gmina miasto Tomaszów Mazowiecki przerzucić odpowiedzialność na dzierżawcę dawnych „Jatek”, zapowiadając, że będzie dochodził roszczeń z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej prowadzonej przez niego działalności. 13.03.2012 18:32    10
Trudna decyzja

Trudna decyzja

Kiedy przyglądamy się innym właścicielom psów jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli przytulać się, chodzić na spacery, bawić, kiedy przygarniemy pod nasz dach psa. Nie ma nic bardziej błędnego. Na właściciela czekają nie tylko przyjemności ale przede wszystkim obowiązki, o których przeczytacie Państwo w cyklu artykułów, które mają Wam pomóc w podjęciu lub nie tej ważnej dla Was i zwierzaka decyzji. Przed adopcją czy kupnem psa powinniśmy się zastanowić i odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań 07.03.2012 21:38    1
Pospolite ruszenie urzędników

Pospolite ruszenie urzędników

W Tomaszowie Mazowieckim jest brudno i smutno. Sytuacja taka trwa od wielu już lat, więc większość mieszkańców do wszechobecnej szarości zdążyła się przyzwyczaić. Dopiero, gdy zdarzy się, że jakieś elementy krajobrazu na co dzień niedostrzegalne, ktoś za pomocą mediów wyeksponuje, tak jak zrobił to kilka tygodni temu pan Piotr Modliński, zdajemy sobie sprawę, że połamany kosz na śmieci, potłuczony kwietnik i odrapane ogrodzenie mijamy każdego niemal dnia. 04.03.2012 18:53    13
Kup pan "ebuk"

Kup pan "ebuk"

Nie ma dnia, by w naszym serwisie, nie pojawiło się chociaż jedno ogłoszenie reklamujące różnego rodzaju formy samo zatrudnienia, piramidy finansowe, systemy sprzedaży bezpośredniej, obiecujące niebotyczne zyski „bez wychodzenia z domu”. To właśnie lawina tych anonsów była bezpośrednią przyczyną wprowadzenia przez nas opłat za publikację ogłoszeń na stronie NaszTomaszów.pl. Wklejacze ogłoszeń działali bez opamiętania, za nic mając regulamin serwisu i publikacji w dziale „ogłoszenia”. Potrafili zamieszczać ogłoszenie tej samej treści w kilkunastu nawet kolejnych działach. Jako wyjątek pozostawiliśmy możliwość bezpłatnego zamieszczania ogłoszeń z ofertami zatrudnienia i osób poszukujących pracy. Stworzyło się w ten sposób „okno” przez które usiłują wchodzić naciągacze publikując ogłoszenia, które z ofertami pracy niewiele mają wspólnego. Staramy się reagować natychmiast i wszystkie treści obliczone na wykorzystywanie naiwności ludzkiej usuwać. Przestrzegamy przed odpowiadaniem na oferty, które obiecują nam duże zarobki przy minimum pracy i wysiłku. Na bieżąco będziemy starali się opisywać kolejne przykłady naszym zdaniem nieuczciwych ofert pracy. Dzisiaj oferta pracy „Telemarketer”. 21.02.2012 16:01    7
Pacta sunt servanda

Pacta sunt servanda

Ręce i spodnie opadają, kiedy obserwuje się polskich polityków. Wystarczy tylko spojrzeć, nie trzeba nawet słuchać. Słuchanie bredni może okazać się przecież szkodliwe dla zdrowia psychicznego, bo miejmy nadzieję, że głupota nie jest czymś, co mogłoby być zaraźliwe. 20.02.2012 20:23    24
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama