Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:05
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wywiady

Barbara Klatka:  Klub nie powstał, by napić się kawy

Barbara Klatka: Klub nie powstał, by napić się kawy

Przez kilka kadencji tomaszowska Platforma Obywatelska w naszym mieście im powiecie nie była w stanie powołać klubów radnych, które występowałyby pod własnym szyldem i byłyby w sposób jednooczny rozpoznawalne. Tworzono twory o nazwach ChPO a następnie wspólne kluby z Forum Samorządowo Ludowym. Dzięki takim działaniom partia Donalda Tuska medialnie w Tomaszowie nie istniała, co przekładało się na kolejne wyniki wyborów samorządowych i parlamentarnych. Teraz, kiedy ogólnopolskie sondaże szybują w dół, niczym zestrzelona przez myśliwego kaczka tomaszowscy Platformersi próbują budować klub radnych w Powiecie, który w dodatku pozostaje w opozycji do starosty będącego równocześnie szefem struktur powiatowych PO. Nie łatwo to pojąć osobom przyzwyczajonym do stosowania logiki w myśleniu. 21.02.2012 13:38    55
Trzecia liga będzie kosztować

Trzecia liga będzie kosztować

Michał Goździk, obecny prezes KP RKS Lechia 1923, to osoba w naszym mieście, można powiedzieć, nietypowa. Był jedną z nielicznych osób, które wspierały tomaszowskich piłkarzy, nawet wtedy, gdy znajdowali się oni w poważnym, sportowym dołku. W tym tygodniu mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać o bieżących sprawach klubu oraz o planach na bliższą i dalszą przyszłość. 02.02.2012 15:17    13
Praca w Sejmie jest bardziej intensywna

Praca w Sejmie jest bardziej intensywna

Z Marcinem Witko spotkaliśmy się w jego biurze na początku minionego tygodnia. Z tomaszowskim posłem udało nam się porozmawiać krótko o jego wrażeniach z pierwszych kilku miesięcy pracy w Sejmie, współpracy z władzami miasta i powiatu oraz planach na bliższą i dalszą przyszłość. Zagadnęliśmy także o planowane zmiany we władzach wojewódzkich PiS oraz możliwej zmianie na funkcji przewodniczącego partii w naszym powiecie. 29.01.2012 22:17    22
Pornografia utrudnia nawiązanie relacji emocjonalnej

Pornografia utrudnia nawiązanie relacji emocjonalnej

Dynamiczny rozwój globalnej sieci Internetowej przyniósł nam bez wątpienia wiele korzyści, umożliwił między innymi szybką i sprawną komunikację między ludźmi, bez względu na dzieląca ich odległość w sensie geograficznym. Niestety w sieci trafiamy także na ogólnodostępne treści, które mają wpływ na rozwój emocjonalny naszych dzieci. Mowa oczywiście o pornografii, która coraz częściej łączy seksualność z bezwzględną (chociaż wyreżyserowaną) brutalnością. Filmy i fotografie prezentujące kopulujących osobników różnych płci to ponad połowa spośród całości zasobów internetowych. Zapewne każdy z nas tego rodzaju „twórczość” miał okazję oglądać. Dla wielu osób filmy pornograficzne są swego rodzaju nałogiem. Nie każdy jednak ma odwagę przyznać, że po nie sięga. Jak zachowałbyś się, nasz czytelniku, gdybyśmy podeszli do Ciebie na ulicy, trzymając włączoną kamerę w ręku pytając: czy lubisz oglądać pornografię? Może w sposób podobny do tego, w jaki zachowali się tomaszowscy radni. 14.12.2011 11:49    2
Nie oszczędzamy na najbiedniejszych

Nie oszczędzamy na najbiedniejszych

Na temat inwestycji zaplanowanych na najbliższy rok, koniecznych oszczędnościach i restrukturyzacji urzędu miasta i podległych mu jednostek rozmawialiśmy z prezydentem Rafałem Zagozdonem 04.12.2011 23:59    11
Robert Telus: Rozłam w PiS-ie jest zły

Robert Telus: Rozłam w PiS-ie jest zły

O powyborczych sejmowych roszadach, "ziobrystach", braku wewnętrznej demokracji w Prawie i Sprawiedliwości rozmawialiśmy z posłem na Sejm RP, Robertem Telusem 29.11.2011 21:14    13
Moja pasja to siatkonoga

Moja pasja to siatkonoga

Za niespełna dwa tygodnie (10-11 grudzień 2011 roku) odbędą się w naszym mieście kolejne już VI Mistrzostwa Polski w Siatkonogę Las Vegas Power Energy Drink. Kilka dni temu spotkałem się z szefem przedsięwzięcia Michałem Sieczko – prezesem Siatkonogi Polska, (organizacją zajmującą się promocją i rozwojem siatkonogi w naszym kraju) a jednocześnie Przewodniczącym Komisji Marketingu, Sponsoringu i Komunikacji Światowej Federacji Siatkonogi. 29.11.2011 17:38    2
Partia w kryzysie

Partia w kryzysie

Po ostatnich wyborach parlamentarnych widać coraz bardziej wyraźny kryzys po lewej stronie sceny politycznej. Dotknął on w szczególności Sojusz Lewicy Demokratycznej, który zyskał konkurenta w postaci partii Janusza Palikota. Czy jest to początek końca tej formacji, czy może podniesie się ona niczym mityczny feniks z popiołów. O tym między innymi rozmawialiśmy z posłem na Sejm Arturem Ostrowskim 18.11.2011 23:00    13
Zaliczył debiut w Legii, gra obecnie w Olimpii Elbląg

Zaliczył debiut w Legii, gra obecnie w Olimpii Elbląg

Adam Banasiak, jest kolejnym tomaszowianinem, który porzucił rodzinne miasto i próbuje swoje piłkarskie umiejętności szlifować w lepszych klubach. Swoją karierę rozpoczął w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwsze kroki stawił w Lechii u boku trenerów Radosława Wilczyńskiego, Andrzeja Rydza, Wojciecha Borzęckiego, Krzysztofa Pawłowskiego, Pawła Godali. Następnie od czwartej klasy szkoły podstawowej i przez całe gimnazjum trenerem „Banana” był Dariusz Rogulski. 02.11.2011 21:26    6
Kolejny tomaszowianin w ekstraklasie

Kolejny tomaszowianin w ekstraklasie

Krzysztof Baran jest kolejnym tomaszowianinem, który zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej . Przed Krzysztofem debiutowali i grali między innymi Klaudiusz Ząbecki (wówczas najwyższą klasą była I liga), Adam Banasiak czy Marcin Nowak, który też występował w I lidze.Krzysztof Baran swoją karierę rozpoczął w tomaszowskiej Lechii, następnie grał w SMS Łódź, KKS Koluszki, Pogoni Łask Kolumna, a ostatni grał w drugoligowej MKS Chojnioczance Chojnice. W II-ligowych barwach MKS-u, rozegrał 33. mecze, w których 34-krotnie skapitulował. Kilka dni temu spotkałem się z Krzyśkiem, z którym uciąłem sobie krótką pogawędkę 30.10.2011 11:41    19
W tym sezonie chcemy walczyć o jak najwyższe cele

W tym sezonie chcemy walczyć o jak najwyższe cele

Kilka dni temu spotkałem się z Tadeuszem Kołodziejczykiem sympatykiem i głównym mentorem trzecioligowej drużyny siatkarskiej LKS Caro Rzeczyca. Optymizm w rozmowie niesamowity, a zaangażowanie władz gminy, zarządu klubu godne naśladowania. Szkoda, że takich wspaniałych ludzi nie ma w naszym mieście. 29.09.2011 20:31    5
Artur Ostrowski: Najważniejsze nie dygnitarzyć

Artur Ostrowski: Najważniejsze nie dygnitarzyć

Przedstawiamy drugą część naszej rozmowy z posłem na Sejm RP, panem Arturem Ostrowskim, którego biuro poselskie od 6 lat funkcjonuje także w Tomaszowie Mazowieckim. Tym razem rozmawiamy o polityce, wyborach i możliwych koalicjach powyborczych. 25.09.2011 18:00    3
Artur Ostrowski: Tomaszów jest mi niezwykle bliski

Artur Ostrowski: Tomaszów jest mi niezwykle bliski

Prezentujemy pierwszą część rozmowy z Arturem Ostrowskim, od dwóch kadencji posłem na Sejm RP, kandydującym z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, absolwentem Technikum Elektronicznego przy tomaszowskim "Mechaniku" 09.09.2011 23:35    18
Stać nas tylko na trzecioligową siatkówkę

Stać nas tylko na trzecioligową siatkówkę

Kilka dni temu skontaktowaliśmy się Prezesem Klubu Piłki Siatkowej RKS Lechii Tomaszów Mazowiecki Markiem Hertlem, któremu zadaliśmy kilka pytań dotyczących przyszłości, zasłużone nie tylko dla naszego miasta klubu siatkarskiego. 04.09.2011 22:59    5
Zespół do sezonu jest przygotowany

Zespół do sezonu jest przygotowany

Niespodziewane zakończenie współpracy tomaszowskiej Lechii z trenerem Sławomirem Majakiem zaskoczyło zapewne wszystkich kibiców drużyny. Najbardziej jednak zaskoczony poczuł się sam zainteresowany, który uważa, że został potraktowany w sposób wyjątkowo poniżający. W rozmowie z portalem odpiera kierowane przeciwko niemu zarzuty 28.08.2011 22:34    14
Kiedy pasja jest pracą

Kiedy pasja jest pracą

Kim jest Gepas wie każdy, kto chociaż odrobinę interesował się tatuażem. Tomaszowski artysta od kilkunastu już lat zajmuje się sztuką zdobienia ciała. W tym czasie zyskał sobie renomę wyjątkowo solidnego i twórczego tatuatora. Z Arturem Gepasem Gierlichem spotkaliśmy się by porozmawiać o tym co w tatuażu jest mniej i bardziej ważne. Także o tym, że decyzja o przyozdobieniu własnego ciała ma charakter nieodwracalny. Tomaszowski artysta opowiada o pasji pracy i pasji tworzenia, które w jego przypadku splotły się tworząc osobowość, która wymyka się jakimkolwiek ocenom. 23.08.2011 22:30    7
Pracownicy identyfikują się z miejscem, w którym pracują

Pracownicy identyfikują się z miejscem, w którym pracują

W pierwszych dniach sierpnia dobiegła końca kadencja Jana Krakowiaka na stanowisku prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Zgodnie z zapowiedziami starosty Piotra Kagankiewicza funkcję tę przejęła Elżbieta Błaszczyk. Z nową prezes rozmawiamy m.in. o planach wobec szpitala oraz jego kondycji. 18.08.2011 14:08    5
Inaczej niż Zabłocki

Inaczej niż Zabłocki

Czym jest mydło wie każdy z nas, używamy go codziennie do mycia twarzy, rąk i nie tylko. Na dobre zadomowiło się w naszych łazienkach i stanowi nieodłączną część naszego życia. Lubimy o siebie dbać a mydło stało się symbolem czystości i higieny. Czy jednak możemy mu tak bezgranicznie ufać? Czy jest możliwe, że używając go bardziej sobie szkodzimy niż pomagamy? Jakich mydeł używać by poprawić stan naszej cery lub po jakie kosmetyki pielęgnacyjne sięgać, by sobie nie szkodzić. Na ten temat rozmawiamy z właścicielem Mydlarni „Maja” mieszczącej się przy Placu Kościuszki 13. 15.08.2011 21:31    1
Publiczność nie da się oszukać

Publiczność nie da się oszukać

FBF to szczeciński kolektyw, istniejący w obecnym składzie od 2010 roku. Cel działalności to tworzenie i obróbka materii muzycznej na różnego rodzaju dźwięki i brzmienia. Jak to wszystko zazębia się i funkcjonuje można się przekonać na ich koncertach. FBF łączy nowoczesne brzmienia z mocnym, rockowym dźwiękiem gitar i fenomenalną sekcją rytmiczną. Poprzez wyrazisty głos wokalisty zespół stworzył niepowtarzalny styl, który został doceniony na polskim rynku muzycznym. 02.08.2011 20:17
Jestem przeciwnikiem składania pustych obietnic

Jestem przeciwnikiem składania pustych obietnic

Mamy się czym pochwalić – mówi nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Tomaszowie Mazowieckim, Piotr Kagankiewicz, w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych. Kandydatami PO są u nas: Cezary Krawczyk, Barbara Klatka i Sylwester Kucharski. 08.07.2011 12:07    26
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:38 Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama