Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 05:45
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

W kraju Drakuli

W kraju Drakuli

Kolejna część relacji Michała Przybylskiego z jego samotnej podróży dookoła świata. Niezwykle barwna opowieść o drodze prowadzącej przez Rumunię. Cieszymy się, że po dwóch dniach nieobecności nasz globtroter pojawił się znowu na swoim blogu. Pozdrawiamy serdecznie 28.01.2017 22:41    5
M. Witko: Musimy nadrobić wieloletnie zaszłości

M. Witko: Musimy nadrobić wieloletnie zaszłości

Przed nami dwie duże inwestycje. Budowa bazy MZK i wymiana taboru, które wprowadzą do Tomaszowa nową jakość. Ostatnie dni były ciężkie dla MZK. Dostawałem wiadomości od mieszkańców o autobusach, które nie przyjeżdżały na czas, albo w ogóle się nie pojawiły tam gdzie powinny. Informowały również o tym media. Mróz zrobił swoje. Dwudziestoletnie auta po prostu go nie wytrzymały. To tylko pokazuje, jak ważna jest dla miasta inwestycja, którą niektórzy tak mocno krytykują. Utrzymywanie autobusów, które mają milionowe przebiegi, generuje ogromne koszty. Każdy kto ma wątpliwości, powinien kupić samochód z takim przebiegiem i przekonać się, jak wygląda jego użytkowanie. 23.01.2017 23:59    66
Prawym okiem: Róbta co chceta

Prawym okiem: Róbta co chceta

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Ucichły dźwięki muzyki, która towarzyszy akcji od 25 lat. Ostygły też już nieco emocje. Zarówno te pozytywno euforyczne, jak i te negatywno hejterskie. Milkną więc internetowe spory, które powracają regularnie co roku i niestety mam wrażenie, że w coraz bardziej gwałtownej formie. Żałuję, że wchodzą w nie obrońcy akcji i Jurka Owsiaka. Dają się wciągać w ordynarne pyskówki i pozwalają, by ktoś w nich wyzwalał negatywne emocje. 21.01.2017 18:04    41
Pieczęć rzecz ważna

Pieczęć rzecz ważna

Ilu z naszych czytelników załatwiało sobie wizę chińską, irańską bądź pakistańską? Zapewne niewielu. Jak to wygląda w praktyce opowiadał nasz tomaszowski "Single Nomad", nauczyciel angielskiego a teraz podróżnik Michał Przybylski. Przypominamy felieton i zachęcamy do lektury 21.01.2017 17:13    3
Przygotowania - Szczepieniowy zawrót głowy

Przygotowania - Szczepieniowy zawrót głowy

Zanim przejdziemy do opisów miejsc odwiedzanych przez Michała na trasie jego podróży dookoła świata, warto abyśmy zapoznali się z różnego rodzaju formalnościami, jakich musi dopełnić podróżnik wybierający się na zagraniczną włóczęgę, zwłaszcza wtedy, gdy jego trasa wykracza w sposób zdecydowany poza strefę Schengen. Na początek kilka słów o zabezpieczeniu własnego zdrowia a więc obowiązkowych i nieobowiązkowych szczepieniach 18.01.2017 19:00    6
„Amerykański żołnierz”… Romans jak z bajki Disney′a

„Amerykański żołnierz”… Romans jak z bajki Disney′a

Wiele moich znajomych koleżanek ma wśród swoich znajomych na Facebook'u tzw. „amerykańskich żołnierzy” lub innych przystojnych i "nieszczęśliwych" obcokrajowców. Rozmawiałam z jedną z nich pod koniec zeszłego roku. Jej opowiadanie zainspirowało mnie zawodowo do przyjęcia jednego z tych przystojniaków do grona własnych internetowych "przyjaciół". Niezły ubaw miałam przez tydzień. 17.01.2017 20:34    4
Samotny Nomad z Tomaszowa

Samotny Nomad z Tomaszowa

Kilka lat temu na łamach naszego portalu publikowaliśmy felietony tragicznie zmarłego nauczyciela języka angielskiego z Tomaszowa Mazowieckiego, Michała Przybylskiego. Opisywał w nich swoje obserwacja z autostopowej podróży dookoła świata. Plastyczne opisy osoby, która kochała świat i szanowała jego różnorodność. Zamierzamy do nich wracać, ponieważ stają się one jeszcze bardziej aktualne niż były wtedy, kiedy publikowaliśmy je po raz pierwszy, 15.01.2017 19:30    11
J. Batorski: O kryzysach i budżetach tonąc w smogu...

J. Batorski: O kryzysach i budżetach tonąc w smogu...

16 grudnia Sejm przyjął jak uważa część społeczeństwa, bądź jak sądzą inni, nie przyjął prawomocnego projektu budżetu państwa na 2017 rok. O samym projekcie już z kolei naprawdę mało kto mówi... 21 grudnia w Tomaszowie został przyjęty większością głosów budżet miasta na 2017 rok. Budżet naprawdę trudny i z całą pewnością taki, który powinien w sposób naturalny generować dyskusję. "Tonąc" w smogu zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się jednak spektakl "kryzysu parlamentarnego". 11.01.2017 15:34    31
"Dobra, zmiana" idzie do oświaty

"Dobra, zmiana" idzie do oświaty

W grudniu rząd PIS urodził nam reformę oświaty. Wczoraj niestety podpisał ją Prezydent. Wejdzie w życie od jesieni 2017r. W samej Warszawie koszty zmian szacuje się na ponad 50 mln zł, a w Tomaszowie i całej Polsce??? W całej Polsce mówi się o kosztach nawet do miliarda złotych!!!Chcę podzielić się swoimi przemyśleniami na ten jeden z najważniejszych tematów. To temat dotyczący edukacji naszych dzieci i młodzieży. Można nawet zapytać, co może być ważniejszego niż interes i dobro naszych pociech? 10.01.2017 21:53    31
Prawym okiem: jestem przeciw

Prawym okiem: jestem przeciw

Nieco odmiennie od pozostałych radnych głosowałem w sprawie przyszłorocznego budżetu powiatu. Chociaż wydaje się, że użycie słowa "nieco" nie jest chyba najwłaściwsze, bo jako jedyny byłem przeciwny uchwale, która przynosi kolejny wzrost wydatków na administrację, jakiego w logiczny i matematycznie spójny sposób nie był w stanie wyjaśnić Zarząd Powiatu Tomaszowskiego. Nie jest to jednak jedyny punkt budzący moje wątpliwości. Kolejnym są inwestycje oraz zmniejszenie wydatków na Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy. 27.12.2016 23:59    45
Wilkom z nożem mówimy NIE. Jaki prezent wybrać dla malucha?

Wilkom z nożem mówimy NIE. Jaki prezent wybrać dla malucha?

To ostatni dzwonek. Już za niespełna trzy dni do naszych dzieci zapuka święty Mikołaj. Kolorowe autka, puzzle, kolorowe lalki, czy też zabawki edukacyjne? Od kolorowego towaru na półkach nie rzadko głowa boli, bo kupilibyśmy wiele, a musimy jednak się na coś zdecydować. 22.12.2016 01:59
Prawym okiem: sprzedać łatwo, myśleć trudniej

Prawym okiem: sprzedać łatwo, myśleć trudniej

Taka mała ciekawostka, którą być może jeszcze nie wszyscy zauważyli. Przed supermarketem Carrefour ustawiono parkomaty. To nie żart. Właściciele sklepu w końcu przystąpili do działania, by zapewnić swoim klientom możliwość zaparkowania autem. Wszyscy, którzy znają to miejsce wiedzą, że znaleźć tu wolną lukę parkingową jest niezwykle trudno. Stają tutaj bowiem pacjenci szpitala oraz odwiedzający szpital goście. Przykład ten pokazuje, że szybko podejmowane decyzje, mają swoje długoterminowe skutki 18.12.2016 20:20    22
Tomaszowska s74 - co dalej ?

Tomaszowska s74 - co dalej ?

Często w dyskusji publicznej pada temat drogi S74, która miałaby przebiegać obok Tomaszowa. Niby powinniśmy wszyscy wiedzieć o co chodzi. Jednak warto przypomnieć i uporządkować fakty związane z tą drogą. Tym bardziej, że sugerował mi to właściciel portalu. Spróbuję temat przybliżyć, ale najważniejsze jest pytanie: co dalej z "naszą" S74 ? 18.12.2016 19:05    25
Prawym okiem: reżim parlamentarny

Prawym okiem: reżim parlamentarny

Oglądałem wczorajsze wydarzenia w Sejmie na przemian w TVP Info i TVN24. Były to dwa całkiem różne przekazy. Nie chcę ich komentować, bo do obu miałbym sporo zastrzeżeń. 17.12.2016 23:59    99
A. Gajewski: Kto wygra wybory 2018?

A. Gajewski: Kto wygra wybory 2018?

Która partia wygra wybory samorządowe w Tomaszowie za 2 lata? Ciągle ktoś mnie pyta. Odpowiadam: PIS. Jak dotąd jako jedyny potrafił zjednoczyć zbliżone do siebie środowiska. I tu jest klucz. Blok prawicy zjednoczonej w jednym komitecie. Nie zanosi się by miał ten blok mieć konkurencję na prawicy. Wyborcy i ordynacja to premiują. Wynikiem między 25-35% wygra za 2 lata wygra PIS. Do wyborów jest niecałe 2 lata - sporo czasu by inni zmądrzeli, w co wątpię :) . 12.12.2016 21:24    30
Prawym okiem: w poczekalni

Prawym okiem: w poczekalni

Co jakiś czas ktoś pokazuje mi toczące się na FB dyskusje, opowiadające o naszym szpitalu. Opinie bywają różne. Oczywiście najwięcej emocji wywołują te negatywne. Od czasu do czasu otrzymuję też telefony z prośbą o interwencje w indywidualnych ludzkich sprawach. Teraz zaproszony jestem na rozmowę do TV Amazing, aby porozmawiać o problemach, z jakimi borykają się u nas osoby chorujące. 11.12.2016 03:20    16
Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (10)

Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (10)

Studio-fotograficzne 09.12.2016 22:47
Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (9)

Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (9)

Karewicz w Bibliotece Narodowej 08.12.2016 17:09
J. Batorski: Finał dramatu ze schroniska

J. Batorski: Finał dramatu ze schroniska

Na sesji Rady Miejskiej, 24.11. 2016 r., za sprawą skargi złożonej na Dyrektora ZDiUM, któremu podlega schronisko dla zwierząt, powróciła dramatyczna historia suczki "Halki". Podejmuję temat, gdyż można przyjąć, że sprawa znalazła swój finał, a dotknęła nie tylko mnie, ale mnóstwo tomaszowian, którym los czworonogów nie jest obojętny. 07.12.2016 20:18    23
Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (8)

Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (8)

Niedzielny, słoneczny poranek 1 kwietnia, kalendarzowe prima aprilis, nadszedł czas pożegnania. Przed godziną 10.00 rano dotarłem na ulicę Brzozową gdzie Marek Karewicz ze swomi przyjaciółmi spędzali ostatnią noc. Mój przyjaciel, wspaniały kuchmistrz i gospodarz - Janek Koziorowski, przygotował bardzo smaczne śniadanie dla gości. Jako, że to Niedziela Palmowa i czuć było nadchodzące święta, więc i na stole znalazły się okołowielkanocne dania jak: biała kiełbasa, jajko w majonezie, warzywna sałatka czy deser w postaci ciasta, mazurek. 07.12.2016 10:31
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama