Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 05:46
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Nowy obywatel, czyli o edukacji

Nowy obywatel, czyli o edukacji

Jest, znamy szczegóły, była konferencja prasowa Minister Zalewskiej. Wiemy juz dokąd zmierza Polska edukacja. Tak w skrócie: do przepaści. Minister Zalewska opowiadała z werwą o niżu, opiniach ekspertów i badaniach, których nikt nie widział. I bez zmrużenia oka wydała wyrok na gimnazja. 10.10.2016 09:03    7
To nie żart! W Tomaszowie grasuje zboczeniec!

To nie żart! W Tomaszowie grasuje zboczeniec!

To niestety nie jest kiepski primaaprilisowy żart. To prawda, że w Tomaszowie Mazowieckim pojawił się jakiś czas temu pan, który ma, delikatnie ujmując, dziwne upodobania. Nie zrażają go skargi składane na Policji, ani też postępowania sądowe. Skłonności, jakie w nim drzemią są silniejsze niż możliwe konsekwencje. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że pan reprezentuje jedną ze służb mundurowych. 06.10.2016 22:05    66
Prawym okiem: odważnie i kontrowersyjnie

Prawym okiem: odważnie i kontrowersyjnie

W ubiegłym tygodniu miasto obiegła sensacyjna wiadomość o włączenie w granice Tomaszowa Mazowieckiego kilku okolicznych miejscowości. Takie plany ma mieć rzekomo prezydent Marcin Witko. Póki co, nikt jeszcze ich nie widział, ale jeśli rzeczywiście istnieją, to trzeba przyznać, że jest to jedna z ciekawszych koncepcji, jakie w ostatnich latach pojawiły się w nadpilickim grodzie. Pomysłowi należy się bliżej przyjrzeć, bo ta integracja terytorialna, to nie tylko hasło. 03.10.2016 20:37    31
W sieci: "PiS trzeba wywieźć do Oświęcimia i wytruć"

W sieci: "PiS trzeba wywieźć do Oświęcimia i wytruć"

Internet to kopalnia wiedzy, kopalnia narzędzi, który umożliwiają nam kontakt z bliskimi, ze koleżankami , z kolegami. Niestety Internet to także co raz większa agresja słowna. 29.09.2016 16:40    15
Trzeźwy Punkt Widzenia: Aborcja okiem ojca

Trzeźwy Punkt Widzenia: Aborcja okiem ojca

Problem aborcji w Polsce to temat rzeka. Ile zdań, tyle racji. Propozycje zmian w obowiązującym w tym względzie prawie, wywołał ostatnimi czasy w Polsce sporo szumu. 27.09.2016 00:56    50
A. Malewski wspomina: Kazimierz „KUBA” Cychner

A. Malewski wspomina: Kazimierz „KUBA” Cychner

Wczesnym, poniedziałkowym (19.09.2016r) rankiem, po trzydniowym pobycie w Zakościelu na spotkaniu „Z Markiem Karewiczem raz jeszcze”, obudził mnie telefon od mojego przyjaciela, Jurka Lamberta, - „Antek dzisiaj nad ranem zmarł nasz Kaziu Cychner”. Informacja ta zwaliła mnie z nóg, zdążyłem jedynie wybełkotać „O Boże!!! A Kaziu miał być w Zakościelu”. Pierwsze co uczyniłem, zanim telefonicznie powiadamiać zacząłem o śmierci Kazia znajomych, dokonałem wpisu na stronę FB tej oto treści: 26.09.2016 17:07    1
Z  Markiem Karewiczem w Zakościelu

Z Markiem Karewiczem w Zakościelu

W ostatni weekend (16-18 września) w przepięknie położonych w lasach Puszczy Spalskiej, w obiektach Chrześcijańskiej Społeczności PROEM w miejscowości Zakościele koło Inowłodza doszło do sentymentalnego spotkania przyjaciół z mistrzem fotografii muzycznej - Markiem Karewiczem 23.09.2016 06:16    1
Psychofanka TFN….. Matka Madzi?

Psychofanka TFN….. Matka Madzi?

Nowomowa w naszym rodzimym języku nabiera co raz większego znaczenia. Wczoraj na jednym z „polskich” portali internetowych finansowanym przez zagraniczny kapitał pojawiła się wiadomość tekstowa dotycząca porwania 30 –latka. 20.09.2016 09:36    11
Końskie jatki od środka

Końskie jatki od środka

Jednym z rozdziałów mojej pierwszej publikacji „Tomaszów Mazowiecki – Moje miasto w rock’n’rollowym widzie” poświęciłem Galerii Arkady, obchodzącej 20 letni Jubileusz. W jej wnętrzach poprowadziłem 86 moich spotkań w cyklu "Herosi rock'n'rolla" 14.09.2016 19:42
Alkoholizm - grzech czy choroba

Alkoholizm - grzech czy choroba

Duży fragment większej całości, pierwszej książki Antoniego Malewskiego pt. „Tomaszów Mazowiecki – Moje miasto w rock’n’rollowym widzie” rozdziałów dotyczących alkoholowego problemu autora 14.09.2016 10:52    3
Prawym okiem: trend naturalny

Prawym okiem: trend naturalny

Sporo negatywnych komentarzy wywołała niedawna migracja jednego z radnych PSL do klubu PiS w Radzie Powiatu Tomaszowskiego. Większości z nich (zarówno tych wypowiadanych bezpośrednio, jak i publikowanych w internecie) nie warto nawet przytaczać. 23.08.2016 10:56    17
Co jest doktorku? 500+ na wino i dymek

Co jest doktorku? 500+ na wino i dymek

Celebryci. Kim bylibyśmy bez nich? Celebryta pomoże ci wychować dziecko, Celebryta nauczy cię kultury, Celebryta jest ci w stanie nie tylko współczuć, ale patrząc na twoje krzywdy dręczą go nawet wyrzuty sumienia z tego powodu. 26.07.2016 18:28    6
IV Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona (97) - 2

IV Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona (97) - 2

Jak wspomniałem w poprzednim felietonie, pierwszy dzień IV Pułtusk Festiwał był najlepszym, najatrakcyjniejszym, na najwyższym artystycznym poziomie od poprzednich „pierwszych” dni. Ponieważ pierwszy dzień pułtuskich spotkań z Krzysztofem Klenczonem zawsze przypada w piątek więc, w/g mojej subiektywnej opinii wśród czterech piątków ten dnia 8.07.2016 roku był szczególnym, o którym będę pamiętał długo, bardzo długo. Jutro sobota wg synoptyków pogoda będzie zmienna z przewagą deszczy i burz. Czy tak się stanie? Razem z Markiem marzymy by ci od pogody, jak zresztą wiele razy, po raz kolejny się mylili. Ale tym opowiem w jej drugiej części. Zobaczymy 19.07.2016 13:51    2
IV Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona (97) - 1

IV Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona (97) - 1

Po III Pułtusk Festiwalu nastąpił bardzo dziwny dla mnie, organizacyjny „rozwód” Stowarzyszenia Muzycznego CHRISTOPHER im. Krzysztofa Klenczona, personalnie reprezentowanego przez Wiesława Wilczkowiaka z Gdyni, z pozostałymi współorganizatorami tej szlachetnej, pięknej, muzycznej inicjatywy 18.07.2016 16:44    2
Mobbing nie jedno ma imię

Mobbing nie jedno ma imię

Ze zjawiskiem spotykamy się właściwie na co dzień. Mimo, że media wciąż nagłaśniają nowe przypadki i wydawać może, że wzrasta świadomość społeczna, ofiary mobbingu i molestowania często pozostają bezsilne. Co ważne, mobbing występuje niemal we wszystkich organizacjach, w których mamy do czynienia z relacjami wynikającymi z podwładności. Dotyka on małych i dużych przedsiębiorstw, korporacji i niestety niezwykle często instytucji państwowych i samorządowych. 15.07.2016 22:34    6
Zmiana dla chaosu

Zmiana dla chaosu

Minister Anna Zalewska, po kilku miesiącach zapowiedzi, ogłosiła program PIS dla edukacji. Moment wybrała nieprzypadkowo, pierwszy dzień wakacji, moment, który utrudnia samozorganizowanie się środowiska nauczycieli, rodziców i młodzieży w proteście wobec proponowanych zmian. 02.07.2016 18:42    7
Prawym okiem: konkurs pieśni żałobnej

Prawym okiem: konkurs pieśni żałobnej

Kilka lat temu, ówczesny Prezydent Miasta, którym był Rafał Zagozdon, ogłosił konkurs na opracowanie nowej formuły Dni Tomaszowa. Pomysł pytania mieszkańców o zdanie oczywiście jak najbardziej słuszny, tyle, że Ci mieszkańcy chyba nie do końca zrozumieli postawione pytania i zamiast pomysłów na formułę, przesyłali pomysły na to, jakich wykonawców ich zdaniem należałoby zaprosić. Taka specyfika miasta. 28.06.2016 19:26    17
Jacek Saryusz-Wolski: Brytyjskie ostrzeżenie dla Europy

Jacek Saryusz-Wolski: Brytyjskie ostrzeżenie dla Europy

To czarny dzień, nie tylko dla Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej, ale także całej wspólnoty transatlantyckiej. Wielka Brytania poza Unią będzie słabsza. Unia Europejska, która przez poł zapewniała pokój na Starym Kontynencie będzie niepełna bez Wielkiej Brytanii. 24.06.2016 13:12    40
Prawym okiem: tomaszowskie zaszczuwanie

Prawym okiem: tomaszowskie zaszczuwanie

Przyznam, że do napisania tego felietonu przymierzałem się od kilku miesięcy. Wciąż jednak brakowało czasu, by skupić się na temacie, jakże ważnym dla mieszkańców powiatu tomaszowskiego, jakim jest oczywiście zdrowie. Ponoć nikt się nie dowie jako ono smakuje, aż się zepsuje... Żeby zbędnie nie przedłużać i nie mnożyć zbędnych słów wstępu przejdę od razu do rzeczy. 22.06.2016 22:56    33
Nie samym chlebem człowiek żyje i nie samym internetem

Nie samym chlebem człowiek żyje i nie samym internetem

Co roku, mniej więcej w okolicach maja, obiega miasto sensacyjna informacja. Mniej więcej w tym czasie Urząd Miasta, ogłasza program kolejnych Dni Tomaszowa. No i rozpoczynają się dyskusje. Dobry, niedobry, ciekawy, nieciekawy, prowincjonalny, żenujący artyści nie tacy, bo "ja" bym wolał kogoś innego, bo tamten byłby lepszy. 28.05.2016 11:02    3
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama