Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 08:19
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Prawym okiem: wstydliwa nienawiść

Prawym okiem: wstydliwa nienawiść

Czy parlamentarzyście wypada ekscytować się chamstwem, nienawiścią, ordynarną agresją i zachowaniami nie mającymi nic wspólnego z dobrym wychowaniem i kulturą osobistą? Pytanie to oczywiście retoryczne, bo nasi "wybrańcy" przecież niezwykle często sami dają przykład zdziczenia właściwego stadionowym bandziorom. Rozmowy, które prowadzą ze swoimi adwersarzami nasączone są jadenm i nienawiścię. A te uczucia niestety są zaraźliwe. Wczoraj na Facebookowym profilu tomaszowskiego posła na Sejm z Ruchu Kukiz '15, Rafała Wójcikowskiego, pojawił się wpis, który powinien wywołać co najmniej rumieniec wstydu na licach jego wyborców. 09.05.2016 23:49    31
Prawym okiem: Bić prywaciarza!

Prawym okiem: Bić prywaciarza!

Jak się okazuje PRL jest wciąż żywy w ludzkiej mentalności. Niby żadna nowość, a jednak.... Tomaszowski poseł Ruchu Kukiz '15 zaproponował ostatnio na swoim Facebook'owym profilu własne pomysły na finansowanie rządowej telewizji. Pomysł typowy dla socpopulistów: zabrać tym, którzy pracują oddać tym, co przeżerają. 08.05.2016 23:59    12
Prawym okiem: Nienawiści STOP

Prawym okiem: Nienawiści STOP

Do Tomaszowa Mazowieckiego dotarł "wielki świat". Piszę w cudzysłowie, bo bardziej chodzi mi o to, że otrzymałem wczoraj pismo, od głośnej od jakiegoś czasu Fundacji "Hejt Stop". Jej przedstawiciele zwracają mi uwagę na publikowane w serwisie komentarze naruszające nie tylko regulamin serwisu ale i prawo (wskazując szereg paragrafów kodeksu karnego). Cóż, przerobiłem je już w historii tego portalu niemal wszystkie. Czasem na własnej skórze. Tym razem chodziło o szerzenie przez komentujących rzekomej nienawiści rasowej. 24.04.2016 22:24    65
Przez auta szybę: trzeba wrzucić na luz

Przez auta szybę: trzeba wrzucić na luz

Remonty, remonty, remonty. Tomaszów już dzisiaj jest trudno przejezdny w godzinach szczytu. Tymczasem zapowiadane są wyłączenia kolejnych ulic. Chyba nie tylko ja mam wrażenie kompletnego chaosu, braku planowania, organizacji i przede wszystkim synchronizacji prowadzonych spraw. 17.04.2016 12:06    24
Przez auta szybę: infantylnie i nieodpowiedzialnie

Przez auta szybę: infantylnie i nieodpowiedzialnie

Och, ach, telewizje, kamery i klaskanie w łapki. Cieszą się wszyscy niczym przedszkolaki. Ktoś wymyślił, ktoś sfilmował, ktoś w telewizji puścił. Braaaawo! A ja siedziałem patrzyłem przez mojego auta szybę i myślałem sobie, że Pan Bóg w Święta komuś kompletnie rozum odebrał. 30.03.2016 23:42    58
Prawym okiem: człek nie uczy się na błędach

Prawym okiem: człek nie uczy się na błędach

Niestety, w moim przypadku po raz kolejny nie sprawdziło się powiedzenie o tym, że nie należy wchodzić dwa razy do tej samej wody. 12.03.2016 01:24    56
Zakaz wprowadzania głupich ustaw przez 7 dni w tygodniu!

Zakaz wprowadzania głupich ustaw przez 7 dni w tygodniu!

Na portalu Money.pl możemy znaleźć artykuł mówiący o tym, że NSSZ Solidarność chce wprowadzić zakaz handlu w niedziele. Ze wszystkich głupich pomysłów na ustawę ten chyba wygrywa w rankingu. 05.03.2016 20:23    49
Subiektywny EPILOG subektywnej historii (96) cz. II

Subiektywny EPILOG subektywnej historii (96) cz. II

Bardzo pięknym i uroczystym dniem w naszym mieście, był czwartek 11 lutego 2016r w OK TKACZ przy ulicy Niebrowskiej na tak zwanym "Krycha Polu". W tym dniu o godzinie 17.30 nastąpiło, zgodnie ze wcześniejszą uchwałą na miejskiej sesji 26 listopada 2015 roku , uroczyste wręczenie Aktu Nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tomaszów Mazowiecki mistrzowi fotografii, panu Markowi Karewiczowi. Również na tej imprezie wręczono statuetki „Zasłużony dla Miasta Tomaszowa Mazowieckiego” dwom wybitnym postaciom, pedagogom, panom: Józefowi Lenarczykowi i Emilianowi Leszczyńskiemu. 05.03.2016 09:45    4
Subiektywny EPILOG subektywnej historii (96) cz. I

Subiektywny EPILOG subektywnej historii (96) cz. I

Z zamiarem zakończenia cyklu „Subiektywna Historia R&R w Tomaszowie Mazowieckim” nosiłem się od września/października 2014 roku, tuż po ukazaniu się na portalu „nasz Tomaszów” 88 odcinka, felietonu poświęconego „XVII Molo JAZZ Festiwal Sopot 2014”z organizowanego przez Marcina Jacobsona i Fundację Sopockie Korzenie. Nawet tytuł tego felietonu „Sopocki EPILOG” sugerował jego zakończenie. Życie pisze jednak własne scenariusze. 05.03.2016 08:54
Halooo... tu Wybrzeże Kości Słoniowej

Halooo... tu Wybrzeże Kości Słoniowej

Zadzwonił do Ciebie telefon, ale zanim do niego podbiegłeś (lub podbiegłaś) aparat umilkł? Zanim zdecydujesz się oddzwonić, sprawdź numer. Może się bowiem okazać, że połączenie będzie bardzo kosztowne. 22.01.2016 22:36    4
Prawym okiem: wyższy poziom nienawiści

Prawym okiem: wyższy poziom nienawiści

Zostałem niedawno zaatakowany (chyba atak ten wciąż trwa i szybko się nie skończy) za to, że odmówiłem publikacji oświadczenia (niby grupy osób ale tak naprawdę nie do końca zdołałem ustalić, kim one były), mającego być odpowiedzią na oświadczenie Agnieszki Drzewoskiej Łuczak, jakie opublikowałem na portalu, a które dotyczyło wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego. 20.01.2016 22:51    22
Honorowy Obywatel Tomaszowa Mazowieckiego czyli „GRAMY DLA MARKA” (95)

Honorowy Obywatel Tomaszowa Mazowieckiego czyli „GRAMY DLA MARKA” (95)

Ten artykuł, felieton miał powstać, taki był mój zamiar, tuż po zakończonym koncercie (22/23 listopada). Miałby całkowicie inny wymiar, byłby bardziej „aktualny” i na czasie. Wirusy, które zaatakowały mój komputer, w konsekwencji atak ten zmusił mnie do wymiany dysku twardego. Ta wymiana z kolei (plus okres świąt bożonarodzeniowych) doprowadziła do ponad miesięcznego opóźnienia i zamieszczenia na stronie portalu „NaszTomaszów” w stałym cyklu felietonów, „Subiektywna Historia Rock’n’Rolla w Tomaszowie”. 02.01.2016 14:58    3
Przez auta szybę: kombinacje pod wpływem

Przez auta szybę: kombinacje pod wpływem

Trzynasta wybiła, wstaje nowy dzień. Ruszyła kolejka, wszystkim lżej. Życie po trzynastej tu zaczyna się. Poproszę trzy flaszki, nie pięć! - śpiewał swego czasu Ireneusz Dudek vel Shankin Dudi. Dla większości osób, urodzonych po roku 1990 jest to tekst, delikatnie mówiąc, zagadkowy. Bo o co właściwe chodzi z tą magiczną "13-tką"? 02.01.2016 12:59    8
Polski grudzień to nie tylko Stan Wojenny

Polski grudzień to nie tylko Stan Wojenny

Grudzień dla Polaków jest bardzo ważnym miesiącem. Najważniejsze oczywiście są święta Bożego Narodzenia. Ale właśnie w tym miesiącu wiele wydarzyło się w historii najnowszej naszego kraju. 17.12.2015 11:13    16
Prawym okiem: bo nie ma szklanych domów

Prawym okiem: bo nie ma szklanych domów

Gdzieś to ostatnio wyczytałem, bo sam przecież nie wymyśliłem, że co poniektóre tęgie głowy, zabrały się za rozliczanie z obietnic wyborczych miłościwie nam panującego prezydenta, Marcina Witko. I co się okazało po roku sprawowania rządów? No wiadomo co. Dokładnie to, co okazać musiało. Trzy sztandarowe punkty kampanii wyborczej zrealizowane nie zostały. Boże drogi, toż to skandal niesłychany, na drzewach rosną kasztany. 08.12.2015 22:55    42
Więzienia, czy obozy pracy przymusowej?

Więzienia, czy obozy pracy przymusowej?

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zmianami w polskim więziennictwie. 07.12.2015 22:04    11
Prawym okiem: Urawniłowka

Prawym okiem: Urawniłowka

Rzadko zdarza mi się komentować, to co się dzieje w ogólnopolskiej polityce. Wolę swoją uwagę koncentrować na naszym lokalnym podwóreczku. Tym razem do napisania felietonu sprowokował mnie wpis tomaszowskiego posła, Rafała Wójcikowskiego. 28.11.2015 23:38    20
A budowali dla dzieci

A budowali dla dzieci

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy list rodzica ucznia jednej z tomaszowskich podstawówek, dotyczący zajęć wychowania fizycznego, jakie odbywają się na szkolnych korytarzach w czasie kiedy 50 metrów dalej stoi pusta nieużytkowana hala sportowa. Problemem jest to, że szkoła jest własnością miasta a hala... powiatu. Wydawać by się mogło, że nie powinno to stanowić problemu... a jednak problem taki jest. Właściwie to pojawił się on w tym roku szkolnym, bo w poprzednich latach dzieci ćwiczyły i problemu żadnego nie było. Skąd wziął się on teraz? 23.11.2015 23:59    10
Prawym okiem: ubeckie metody wciąż w modzie, czyli tropiciele w akcji

Prawym okiem: ubeckie metody wciąż w modzie, czyli tropiciele w akcji

Lata płyną a niewiele się zmienia. Jakieś 35 lat temu, kiedy miałem piętnaście czy szesnaście lat, pamiętam w moim domu wizyty smutnych szarych panów, którzy z pasją przekopywali się przez mieszkanie moich rodziców szukając czasem broni, czasem zakazanych publikacji a czasem pan Bóg jeden raczy wiedzieć czego jeszcze. 23.11.2015 23:59    33
Prawym okiem: oszczędzać, by... wydawać

Prawym okiem: oszczędzać, by... wydawać

W tej kadencji samorządu powiatowego odstąpiono od organizacji terenowych szkoleń integracyjnych a szybki kurs samorządności zorganizowano radnym w sali konferencyjnej Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Tanio, przyjemnie i skutecznie. W dodatku można było zorganizować wspólne zajęcia radnych i powiatowych. Pochwalić tu należy m.in. Piotra Majchrowskiego, który szybko ideę oszczędności podchwycił i sprawnie wszystko zorganizował. Niestety poprzednie władze powiatu wykazywały tu znaczne rozpasanie... i chyba nie tylko tu. 20.11.2015 23:59    7
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama