Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 05:42
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Marcin Witko: Nie bójmy się zmian, są potrzebne

Marcin Witko: Nie bójmy się zmian, są potrzebne

Koniec roku to czas podsumowań. Także tych związanych z oświatą. To temat ostatnio głośny, także ze względu na reformę, która jest wprowadzana przez Ministerstwo Edukacji. Jak to wygląda u Nas? 03.12.2016 23:59    19
Prawym okiem: ślizganie na asflacie

Prawym okiem: ślizganie na asflacie

Długo zastanawiałem się dlaczego firma Skanska tak bardzo lekce sobie waży inwestora, którym jest tomaszowski Urząd Miasta. Zastanawiałem się tak długo, aż jeden ze znajomych zaczął przysyłać mi linki do materiałów prasowych, w których przebudowy dróg realizuje ta sama firma. Dramat! Okazuje się, że nie jesteśmy odosobnionym przypadkiem, że podobnie jest też w innych miejscach w Polsce. 30.11.2016 16:17    51
„Małpi galop duszy”

„Małpi galop duszy”

Inspiracją do napisania paru słów jest tekst pochodzący z książki „rekolekcje z Ojcem Leonem” , który przeczytałam kilka dni temu. Myśli są tak bardzo bliskie mojej duszy. 25.11.2016 15:12    3
Dlaczego Szlachetna Paczka pomaga wszystkim?

Dlaczego Szlachetna Paczka pomaga wszystkim?

Szlachetna Paczka jest projektem, którego nazwa jest bardzo znana, ale nie każdy zdaje sobie sprawę na czym on polega. Do takiego wniosku skłania mnie to, jak często zdarza mi się słyszeć pytanie : "gdzie wpłacić pieniądze", "kiedy i gdzie będziecie stać z puszkami", czy "na jaki cel w tym roku". Szlachetna Paczka jest wyjątkową inicjatywą charytatywną. Osobiście uważam, że korzyści z niej czerpią nie tylko osoby obdarowywane, ale w nie mniejszym stopniu darczyńcy, wolontariusze, liderzy i wszystkie osoby z Paczką związane. 23.11.2016 18:13    10
Prawym okiem: kamyczkami do ogródków

Prawym okiem: kamyczkami do ogródków

Wyobraźcie sobie, że posiadacie stosunkowo atrakcyjnie położoną nieruchomość. Macie też jakieś mgliste plany na jej zagospodarowanie w przyszłości, ale póki ci stoi ona całkiem niewykorzystana. Miejsce zarasta chwastami i rosną na nim sterty śmieci. 23.11.2016 18:00    41
Marcin Witko: Nie dajmy sobie wmówić, że Tomaszów jest gorszy

Marcin Witko: Nie dajmy sobie wmówić, że Tomaszów jest gorszy

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w Tomaszowie dużo się dzieje. Zarówno pod względem działań inwestycyjnych jak i kulturalnych, sportowych czy społecznych. Tych wszystkich zadań, nie udałoby się przeprowadzić, gdyby nie środki zewnętrzne, które pozyskujemy. 19.11.2016 23:38    34
(Video) PZPN: Nocny wyścig po Wrocławiu

(Video) PZPN: Nocny wyścig po Wrocławiu

W poniedziałek piłkarska Reprezentacja Polski, w meczu towarzyskim zmierzyła się z zespołem Słowenii. Dla podopiecznych Adama Nawałki był to ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. 17.11.2016 00:01    24
Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (7)

Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (7)

Dalszy ciąg opowieści o Marku Karewiczu 15.11.2016 21:58
NT na Marszu Niepodległości w Warszawie

NT na Marszu Niepodległości w Warszawie

W czwartek dzwoni do mnie brat i mówi „Nie boisz się jechać do tej Warszawy. Nie boisz się że ci się coś stanie?. Nie bierz małego ze sobą”. Moja odpowiedź brzmi: „Jedziemy, w mediach więcej fantazji politycznej, jak rzeczywistości”. 12.11.2016 23:44    7
Mocny cios w liberałów

Mocny cios w liberałów

Clinton 45. Prezydentem Stanów Zjednoczonych. Zaskoczenie czy też nie? 09.11.2016 22:55    37
Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (6)

Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (6)

Ciąg dalszy wspominkowej opowieści poświęconej Markowi Karewiczowi 09.11.2016 10:12
Prawym okiem: oni temu winni

Prawym okiem: oni temu winni

Ponoć jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera. I chodzi wtedy taki bezrozumny człek i plecie trzy po trzy co mu się w pomieszanym umyśle uroi. Nie pozostaje nic innego, jak mu po chrześcijańsku współczuć, lub zwyczajnie po ludzku, jeśli ktoś jest niewierzącym. 03.11.2016 22:38    56
Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (5)

Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (5)

Kontynuacja opowieści Antoniego Malewskiego o Marku Karewiczu 03.11.2016 09:12    2
Tłumy w Galerii Tomaszów

Tłumy w Galerii Tomaszów

Po latach oczekiwań, mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać z lokalnej Galerii Handlowej. Jakie są nasze pierwsze wrażenia? Zapraszamy na relację tekstową, oraz do obejrzenia naszego krótkiego materiału filmowego. 29.10.2016 04:01    59
Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (4)

Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (4)

Kiedy powstała moja druga publikacja, A jednak Rock’n’Roll, jej wydanie zbiegło się (2011) z bardzo ważną datą dla mojego pokolenia oraz dla mojego miasta. 27.10.2016 21:44
Co dalej z Włókniarzem?

Co dalej z Włókniarzem?

W najbliższy weekend będziemy mogli już wybrać się do nowiutkiego kina Helios w centrum handlowym przy ulicy Barlickiego. Śledząc komentarze internetowe wydaje się, że mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego z kina cieszą się bardziej niż z samej galerii i możliwości robienia w niej zakupów. 23.10.2016 10:58    28
Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (2)

Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (2)

Ciąg dalszy opowieści o Marku Karewiczu 20.10.2016 10:24
(Video) Polska - Armenia: Widzewiak, freelancer i "nocny Marek z Centralnego"

(Video) Polska - Armenia: Widzewiak, freelancer i "nocny Marek z Centralnego"

Mecz Polski z Armenią w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2018 roku w Rosji miał być dla biało – czerwonych przysłowiowym „spacerkiem”. Nic takiego nie miało jednak miejsca. 15.10.2016 00:09    1
R. Wójcikowski: CETA nie taka straszna -  wystarczy przestać kupować świństwa!

R. Wójcikowski: CETA nie taka straszna - wystarczy przestać kupować świństwa!

Irytują mnie naiwne głosy, że obywatelska ustawa o ochronie życia (460 tys. podpisów, w tym mój) miała przykryć przyjęcie przez UE traktatu CETA. Umowę między UE a Kanadą niektórzy postrzegają jako coś niezwykle ważnego i bardzo dla Polski śmiertelnie groźnego. Postanowiłem sprawdzić czy zasadnie. Wykonałem pracę analityczną, a przy jej okazji wyszedł mi mimowolny eksperyment społeczny - pisze na swoim profilu internetowym poseł Rafał Wójcikowski i chyba warto się z jego uwagami zapoznać bliżej. 12.10.2016 18:01    8
Prawym okiem: powrót komunizmu

Prawym okiem: powrót komunizmu

Wszystko na to wskazuje, że wracają czasy komuny. Trudno się temu dziwić, zważywszy na liczbę osób, które PRL wspominają z rozrzewnieniem, nostalgią i chyba nawet z jakąś dziwną do wyjaśnienia sympatią. 12.10.2016 18:01    12
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama