Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 04:40
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Prawym okiem: Misiewicz w tomaszowskim szpitalu

Prawym okiem: Misiewicz w tomaszowskim szpitalu

Od jakiegoś czasu staram się pisać moje felietony w sposób mocno wyważony. Próbuję prezentować opinię i równocześnie unikać ;wycieczek personalnych. Chyba ostatnie przegięcie w tym względzie przydarzyło mi się w stosunku do naszej wiceprezydent prawie rok temu. Przyznam, że było sporo za mocno. Wczoraj, po raz pierwszy od tamtego czasu miałem ochotę po raz kolejny dołożyć takim mocno spersonalizowanym tekstem, prezesowi Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Krzysztofowi Zarychcie. Powodów się nazbierało przez te kilka miesięcy jego urzędowania. 22.02.2017 21:40    56
Jak bohaterscy milicjanci władzę ludową utrwalali

Jak bohaterscy milicjanci władzę ludową utrwalali

Manifest PKWN z 22 lipca 1944 r. nakazywał natychmiastowe rozwiązanie granatowej policji, na miejsce której Rady Narodowe miały stworzyć podlegającą im Milicję Obywatelską. Ludzie, którzy trafiali do milicji, w ogóle nie mieli pojęcia o służbie. Niektórzy z nich zgłaszali się z powodów ideowych lub byli przenoszeni z wojska. Jednakże część – i to niemałą – stanowili ludzie przypadkowi, zdemoralizowani przez wojnę. 22.02.2017 19:14    18
Turyści przyjeżdżają tu rzadko

Turyści przyjeżdżają tu rzadko

Ardabil, w porównaniu z Tabriz to małe miasto. Liczy sobie około 500.000 mieszkańców i jest bardzo rzadko odwiedzane przez zachodnich turystów. 22.02.2017 18:14
Na irańskim szlaku - Tabriz

Na irańskim szlaku - Tabriz

Michał w podróży. Przypominamy kolejny felieton z Iranu 21.02.2017 13:06
Khandovan - Irańska Kapadocja

Khandovan - Irańska Kapadocja

W moją ostatnią noc w Orumiyeh, Amir i Puriah trochę zabalowali i spać położyliśmy się dopiero o 4 rano. Ja nie potrafię spać kiedy jest jasno więc na nogach byłem już o 8.00. Puriah wstał dość późno jak byłem już na dobre rozbudzony i wywiózł mnie na właściwą drogę w kierunku Tabriz. 20.02.2017 11:27    2
Od EDISONA do UNITRY

Od EDISONA do UNITRY

W dniu 9 lutego 2017 roku na moją pocztę mailową wpłynęła kolorowa ulotka i zaproszenie o treści: Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Fundacja Muzeum Fonografii im. Thomasa A. Edisona w Warszawie (w organizacji), zapraszają na otwarcie wystawy ze zbiorów Jerzego Gogacza oraz Andrzeja Sapieszko „Od Edisona do UNITRY czyli krótka historia Fonografii”, które odbędzie się w dniu 15 lutego 2017 roku o godzinie 14.00 w Muzeum Regionalnym w Opocznie przy Placu Zamkowym 1. Zaproszenie na moją pocztę mailową przesłał Andrzej Sapieszko jeden ze współorganizatorów i prowadzących opoczyńskie spotkanie. 19.02.2017 15:04    1
Słone jezioro Orumiyeh

Słone jezioro Orumiyeh

O ile Orumiyeh nie powala na kolana, o tyle okolice już zachwycają. 18.02.2017 23:46
Jak sprzedać mieszkanie w kryzysie (2)

Jak sprzedać mieszkanie w kryzysie (2)

Tradycyjne metody sprzedaży mieszkań odchodzą powoli do lamusa. Prasowe ogłoszenia drobne są zbyt kosztowne a ich objętość ogranicza się do kilku zaledwie słów i numeru telefonu. Dowiedzieć się z nich czegokolwiek jest rzeczą absolutnie niemożliwą, tak więc zarówno sprzedawcy jak i nabywcy marnują swój czas i pieniądze na setki telefonów i spotkań, które do niczego nie prowadzą. Dzisiaj najlepszym źródłem informacji na temat ofert sprzedaż i kupna jest oczywiście Internet. Jest ono tanie i w zasadzie nie niesie ze sobą żadnych ograniczeń. Praktycznie za darmo możemy opublikować dowolny opis bez ograniczeń liczby znaków, zaopatrzyć go w fotografię a nawet w film reklamowy. Wszystko to nieodpłatnie tak jak to ma miejsce w serwisie NaszTomaszów.pl. Pamiętać jednak należy, że aby ogłoszenie było skuteczne należy je w odpowiedni sposób przygotować i zredagować. 18.02.2017 06:28    1
Na irańskiej ziemi

Na irańskiej ziemi

Dzisiaj zachęcamy Was do przeczytania pierwszej części relacji z pobytu w Iranie podróżującego dookoła świata przyjaciela portalu NaszTomaszow.pl, Michała Przybylskiego. Okazuje się, że Iran nie jest aż tak groźny, jak wydawać się może, kiedy oglądamy TVN. 17.02.2017 21:36
Irackie impresje

Irackie impresje

Kolejny odcinek dziennika z podróży dookoła świata. Podsumowanie pobytu w Iraku 16.02.2017 17:02    2
W małej irackiej wiosce

W małej irackiej wiosce

Trochę znudzony opustoszałym Erbil postanowiłem ruszyć się gdzieś dalej. Kierunek - wschód, w stronę granic z Iranem ale nie przy samej granicy; cel - wieś, obojętnie jaka. Plan zakładał złapanie stopa w obranym kierunku i prośba do kierowcy o zatrzymanie się w miejscu, które mi się spodoba. 14.02.2017 16:13    6
Irak - Erbil

Irak - Erbil

Kolejna część opisu podróży Michała Przybylskiego po irackich bezdrożach 12.02.2017 20:04
Irak - pierwsze starcie

Irak - pierwsze starcie

Dalszy ciąg opowieści Michała Przybylskiego. Tym razem dojeżdżamy do Iraku 10.02.2017 17:00
Turcja podsumowanie

Turcja podsumowanie

Turcja, wrota orientu, to bez wątpienia bardzo ciekawy kraj o wielu obliczach. Spodziewałem się braku kultury, rozgardiaszu na ulicach i ciągłych wypadków na drogach - zastałem coś zupełnie przeciwnego. 09.02.2017 07:59
Był taki ktoś

Był taki ktoś

Dziś chciałbym opowiedzieć o człowieku szczególnym dla naszego miasta, dla osób z problemem alkoholowym, o człowieku o którym nie powinniśmy nigdy zapomnieć. 09.02.2017 07:05    2
Tureckie obrazki cz.2

Tureckie obrazki cz.2

Ciąg dalszy relacji Michała z jego pobytu w Turcji. A my czekamy na kolejne informacje z Pakistanu. Wspierajcie naszego podróżnika dobrym słowem i pozytywnymi wibracjami. 08.02.2017 06:59    3
Ślub po turecku

Ślub po turecku

Abdi odebrał telefon i powiedział, że na dzisiejszy wieczór w programie mamy ślub jego kuzyna. 07.02.2017 07:56
Prawym okiem: właściwie dla kogo ta kara?

Prawym okiem: właściwie dla kogo ta kara?

Wyczytałem wczoraj, że kontrola zorganizowana przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ skończyła się karą dla 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu. 04.02.2017 20:58    6
Prawym okiem: miara społecznego zaufania

Prawym okiem: miara społecznego zaufania

Wypadek, do jakiego doszło w minioną niedzielę na ul. Św. Antoniego wywołał sporo emocji i całą lawinę komentarzy. Na przejściu dla pieszych potrącona została starsza kobieta. W stanie ciężkim trafiła do szpitala, a obrażania, jakich doznała są na tyle poważne, że wciąż jeszcze walczy o życie. Śledząc internetowe dyskusje trudno nie zadać sobie pytania: czy fala nienawiści, jaka się przelała miała związek ze zdarzeniem, czy z faktem, że samochód biorący udział w wypadku to radiowóz policyjny, a 01.02.2017 23:59    52
Tureckie obrazki cz.1

Tureckie obrazki cz.1

Kolejna odsłona opowieści z podróży dookoła świata Michała Przybylskiego. Tym razem pierwsza część obserwacji z Turcji. 01.02.2017 07:16    2
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama