Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 04:39
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Umowa niczym fundament

Umowa niczym fundament

Sezon budowlany właściwie już się rozpoczyna. Na placach budowy ruszają prace. W większości przypadków inwestorzy poszukiwali wykonawców wcześniej, planując harmonogram robót w taki sposób, by przebiegały one w sposób sprawny, szybki i niezakłócony. Nie zawsze jednak udaje się wszystko „dopiąć na ostatni guzik”. Fachowcy, z którymi mieliśmy uzgodniony termin, warunki oraz cenę za wykonaną usługę o odwlekają w czasie wykonanie robót albo zmieniają zdanie w kwestii kosztów. Stajemy nagle w sytuacji bez wyjścia. Godzimy się na podwyższenie ceny i opóźnienia albo szukamy innej ekipy wykonawczej. Znalezienie jej jednak w środku lata wcale nie jest takie proste. Przed niesolidnymi wykonawcami możemy się jednak zabezpieczyć, sporządzając umowy na piśmie. Ekipom, które umowy podpisać nie chcą albo żądają z góry połowy wynagrodzenia, lepiej od razu podziękować. 11.03.2017 12:16    6
Zahedan

Zahedan

Ostatnie chwile pobytu w Iranie. Krótki opis Zahedanu, przed przekroczeniem granicy z Pakistanem 11.03.2017 09:55
Kryzys? Nie szkodzi, kupimy działkę budowlaną

Kryzys? Nie szkodzi, kupimy działkę budowlaną

Kryzys gospodarczy odczuwali chyba mocno wszyscy. Najmocniej chyba daje znać o sobie na rynku nieruchomości, gdzie ceny w krótkim czasie spadły nawet o ponad 20%. Wiele osób jednak decydowało się na zakup działki budowlanej, by postawić swój wymarzony dom, domek, willę, czy rezydencję. Wybór działki to najpoważniejsza decyzja. Warto ją dokładnie przemyśleć i na dokonanie wyboru zostawić sobie nieco czasu. Decyzja ad hoc może przysporzyć nam w przyszłości sporo niepotrzebnych problemów. 10.03.2017 17:13    1
Mistyczny Kerman

Mistyczny Kerman

Tym razem przenieśmy się do Kermanu. 10.03.2017 16:34
Nie tylko Lechia, czyli szkic przedwojennej historii Klubu Spotowego Pilica

Nie tylko Lechia, czyli szkic przedwojennej historii Klubu Spotowego Pilica

Większości współczesnych tomaszowian sport w mieście kojarzy się głównie z Lechią i jej sekcją piłkarską. Warto jednak zauważyć, iż w Tomaszowie Mazowieckim od lat międzywojennych funkcjonował drugi klub, zrzeszający przed Wrześniem 1939 roku zawodników w wielu sekcjach. W tekście tym chciałbym krótko opisać dzieje KS Pilica (choć tę nazwę zyskał on dopiero po wojnie) w latach 1930-1939. 10.03.2017 08:23    13
Jak sprzedać mieszkanie w kryzysie (3) – dobre zdjęcia to podstawa

Jak sprzedać mieszkanie w kryzysie (3) – dobre zdjęcia to podstawa

Nie przez przypadek mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Jest ona szczególnie ważna, kiedy mamy do czynienia z rynkiem nabywcy, na którym podaż przewyższa deklarowany popyt. Sprzedać produkt jakikolwiek nie jest łatwo, a już sprzedaż nieruchomości, to prawdziwie długotrwały proces (czy jak niektórzy zwykli mówić: droga przez mękę). Mieszkania, kamienice, działki, nie sprzedają się niczym przysłowiowe bułeczki. Nabywcę należy w odpowiedni sposób zachęcić, zainteresować naszą ofertą. Jak to jednak zrobić, kiedy Internet pełen jest ofert sprzedaży, w których można przebierać niczym w ulęgałkach. Nie każdy kupujący jednak ma ochotę i czas przedzierać się przez tysiące anonsów i ogłoszeń. Kluczową rolę odgrywa więc forma i zawartość publikowanej informacji. Szczególne znaczenie mają fotografie, które mogą zwrócić uwagę ale i skutecznie zniechęcić. Publikacja ogłoszenia zajmuje kilka a najwyżej kilkanaście minut. Nad fotografiami je ilustrującymi warto spędzić nieco więcej czasu. 09.03.2017 08:59    3
Dwaj piewcy Klio z rodu Ostrowskich

Dwaj piewcy Klio z rodu Ostrowskich

Rodzinę Ostrowskich kojarzymy głównie z postacią Tomasza hr. Ostrowskiego, od 1786 roku właściciela dóbr ujezdzkich, czy też jego syna Antoniego, za życia którego Tomaszów uzyskał prawa miejskie. Jak się jednak okazuje, wśród członków tego rodu znaleźć możemy również osoby zasłużone na polu nauk humanistycznych: Juliusza (1854-1917), zajmującego się heraldyką oraz jego starszego syna, Stanisława (1890-1939), działającego m.in. jako bibliotekarz i historyk. 08.03.2017 21:09    4
Jak zarobić w Iranie

Jak zarobić w Iranie

Chcecie się dowiedzieć, w jaki sposób można zrobić biznes w Iranie. Pomoże Wam w tym Michał Przybylski. 08.03.2017 19:42    2
Prawym okiem: z plecami dociśniętymi do zimnego muru

Prawym okiem: z plecami dociśniętymi do zimnego muru

W listopadzie ubiegłego roku Rada Miejska obniżyła stawki opłaty placowej w tzw. dni nie targowe. Mimo to, kupcy prowadzący tu swoją działalność wciąż uważają, że płacą zbyt dużo. Podkreślają, że opłaty, jakie wnoszą do kasy miejskiej są na tym samym poziomie, jak koszty wynajęcia lokalu handlowego. Wskazują też, że prowadząc sklep mieliby zapewnione łazienki, toalety, wodę i ogrzewanie. 08.03.2017 19:19    24
Romantyczna siedziba tomaszowskich Zamojskich

Romantyczna siedziba tomaszowskich Zamojskich

Usytuowany w centrum miasta pałac należący niegdyś do rodziny Ostrowskich na stałe wrósł w krajobraz. Przypomina o historii miasta oraz jest łącznikiem przeszłości z teraźniejszością. Ale, czy śpiesząc do położonych po sąsiedzku Urzędu Miasta czy centrum handlowego, zastanawiamy się czasem co działo się z nim przez te wszystkie lata? 07.03.2017 20:00    11
Między piekłem a niebem

Między piekłem a niebem

Od jakiegoś czasu nasz portal ubarwiają opowieści Michała Przybylskiego z jego podróży dookoła świata. Obecnie nasz podróżnik przebywa w Pakistanie a my prezentujemy ciąg dalszy relacji z Iranu 07.03.2017 15:30    2
Z Tomaszowa do Piotrkowa oczami Emilii Topas-Berensztajn

Z Tomaszowa do Piotrkowa oczami Emilii Topas-Berensztajn

Dawniej podróże wyglądały zupełnie inaczej niż w czasach obecnych. Prymitywne z perspektywy naszych czasów środki lokomocji podążające po nieprzyjaznych często szlakach umożliwiały jednak dokładniejszą obserwację otoczenia. 100 lat temu podróżny niemal zaglądał na ludzkie podwórka, oglądał domy, zabudowania gospodarskie, „dotykał” wzrokiem przydrożnych kapliczek, drzew, podziwiał kościoły i dumał nad codziennym życiem spotkanych mieszkańców. 06.03.2017 20:00    10
Samotny Nomad z Tomaszowa nad Zatoką Perską

Samotny Nomad z Tomaszowa nad Zatoką Perską

Ostatnie kilka dni postanowiłem spędzić sobie nad morzem. Dokładniej, nad Zatoką Perską..... Arabską...... w każdym razie, nad Zatoką - jakkolwiek by ją nazywano :-). 06.03.2017 18:38
Przepędzić szkodniki

Przepędzić szkodniki

Wiosną zapachniało. Słoneczna pogoda zachęciła do spacerów. Można powiedzieć, że w lesie tłoczno się zrobiło. Niestety, duża ilość różnego rodzaju szkodników grasujących w okolicznych lasach sprawia, że spacer może stanowić męczarnię zamiast relaksu 05.03.2017 19:51    18
Po co komu Ramadan?

Po co komu Ramadan?

Czym jest Ramadan i czego w czasie jego trwania nie wolno robić 04.03.2017 16:49    2
Podróż antykiem pachnąca

Podróż antykiem pachnąca

Ciąg dalszy opisu podróży Michała Przybylskiego przez Iran. Dowiecie się co można obejrzeć w Shiraz i Persepolis 02.03.2017 19:48    1
Autostopem przez pustynię

Autostopem przez pustynię

Jak można dojechać najprościej dojechać z Teheranu do sławnego miasta Shiraz? Normalny człowiek zjechałby na południe przez Qum i Kashan. 28.02.2017 20:07
Teherańskie obrazki

Teherańskie obrazki

O 6 rano do mojego namiotu zapukał jeden z policjantów trzymając w ręku tackę z herbatą i słodkim chlebem. Po wspólnym śniadaniu, wytłumaczył, że czas uciekać bo kończy zmianę i jak jego koledzy mnie zobaczą, może mieć przeze mnie kłopoty, że nie zareagował właściwie. 27.02.2017 11:57
Nadmiar gotówki niesie za sobą psychologiczne niebezpieczeństwo próżności

Nadmiar gotówki niesie za sobą psychologiczne niebezpieczeństwo próżności

Po kilku dniach intensywnego imprezowania i życia jak król w Langerud, przyszła pora opuścić rejon Morza Kaspijskiego i przenieść się trochę na południe. Wybór pierwszego przystanku padł na Teheran, stolicę Iranu - mój pierwszy dłuższy przeskok w Iranie. 24.02.2017 19:11
Na irańskim szlaku - nad morzem Kaspijskim

Na irańskim szlaku - nad morzem Kaspijskim

Kolejne irańskie obrazki 23.02.2017 21:11
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama