Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 03:09
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Nasze szczęście w szczęściu miasta leży

Nasze szczęście w szczęściu miasta leży

Wyrafinowanie kultury i skomplikowanie psychiki odrzućmy na rzecz prymitywu, dowolności, spontaniczności, instynktu, no i znieśmy barierę oddzielającą twórców od odbiorców tak mówili futuryści. Ich futurystyczne koncepcje kultury dla mas miały uspokoić problemy i konflikty społeczne. 30.06.2017 09:12    14
M. Witko: Tomaszów, wyjątkowe miejsce na ziemi

M. Witko: Tomaszów, wyjątkowe miejsce na ziemi

Od lat obserwuję to, co się dzieje w Tomaszowie, jak się traktujemy, jak się do siebie zwracamy i jak mówimy o naszym mieście. Bardzo przykro czyta się wpisy osób związanych z naszym miastem, które pogardliwie się o nim wypowiadają i wzmacniają jeszcze bardziej negatywny wizerunek Tomaszowa. Przecież swoje zdanie można wyrażać bez niepotrzebnych epitetów. 29.06.2017 09:29    9
Prawym okiem: trudno w to uwierzyć? A jednak...

Prawym okiem: trudno w to uwierzyć? A jednak...

Od jakiegoś czasu zasypywany jestem informacjami dotyczącymi tomaszowskiego szpitala /ale nie tylko/. Nie ma w tym nic dziwnego, bo z jednej strony prowadzę jedno z najpopularniejszych w mieście mediów, z drugiej chyba jestem jedynym niezależnym radnym w Radzie Powiatu Tomaszowskiego. Oczywiście wszystkie te informacje staram się weryfikować i sprawdzać. Składam więc interpelacje, jako samorządowiec i wysyłam pytania jako dziennikarz. Efekt jest różny i niejednokrotnie już o tym pisałem. Dzisiaj o kolejnym bardzo konkretnym ale i ciekawym przypadku. 25.06.2017 11:42    16
Słówka i półsłówka

Słówka i półsłówka

W minionym tygodniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbył się Zjazd Klubów Gazety Polskiej. Jednym z gości był minister Antoni Macierewicz. Już sam spacer przez halę sportową, gdzie odbywało się spotkanie połączony z głośnymi owacjami trwał kilka minut. Zakończony został odśpiewaniem "Stu Lat". Spotkanie prowadził Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej 24.06.2017 20:21    17
Karmieni niewiedzą

Karmieni niewiedzą

Moja rzeczywistość to „chińskie zioła”, sok z buraka, wyciąg z pestek moreli, „grzybki”. Koci pazur, cały wachlarz cudownych suplementów diety, czy skrajne często prowadzące do choroby niedożywienie. Karmiona niewiedzą wierzyłam w cudowną moc preparatów, których zawartości nie znałam. Oczywiście do czasu. Ale mądry człowiek po szkodzie, a placebo to przecież lekarstwo na wszystko pod warunkiem uwierzenia w jego moc. 22.06.2017 12:09
Prawym okiem: opłaty jednak kwestionowane

Prawym okiem: opłaty jednak kwestionowane

Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, zakwestionował wysokość oraz sposób naliczania opłat za odholowanie źle zaparkowanych pojazdów. Poddaje w wątpliwość także zapisy uzależniające możliwość odbioru pojazdu tylko po uprzednim uiszczeniu opłaty za jego usunięcie z drogi. Przepisy zaskarżone więc zostały do Trybunału Konstytucyjnego. Na absurdalność opłat zwracałem uwagę dwa lata temu, kiedy Rada Powiatu Tomaszowskiego przegłosowywała uchwałę określającą koszty holowania na własnym terenie. 16.06.2017 08:52
Milowy krok i wielka szansa dla ulic Kombatantów i Ks. Skorupki

Milowy krok i wielka szansa dla ulic Kombatantów i Ks. Skorupki

Nie ma chyba wątpliwości, że ulice Kombatantów i Ks. Ignacego Jana Skorupki znajdują się w najgorszym stanie technicznym ze wszystkich na terenie "Niebrowa", czyli "Osiedla Obrońców Tomaszowa Maz. z 1939 r.". Był to jeden z kluczowych problemów, dotyczących osiedla, który mnie trapił od momentu, gdy zostałem radnymj. Kwestia ta dotychczas nikogo nie interesowała, gdyż opisywana droga znajduje się, a właściwie już mogę z radością powiedzieć znajdowała się w wieczystym użytkowaniu, SM "Przodownik. 09.06.2017 12:10    17
Spocona inwigilacja za naszą zgodą

Spocona inwigilacja za naszą zgodą

Czytanie kilkunastu stron regulaminu należy rozpocząć dwie godziny przed treningiem i posiadać przynajmniej podstawową wiedzę prawną, aby go zrozumieć. Dobrze, że wraz z ćwiczeniami ciała funduje się nam ćwiczenie umysłu. "Big brother" za naszą zgodą w pigułce. 07.06.2017 11:05    15
Traktat o tomaszowskiej niepełnosprawności.

Traktat o tomaszowskiej niepełnosprawności.

Tomaszowska niepełnosprawność jest głęboko ukrywana, nie tylko fizyczna, ale także psychiczna. Omijamy ją szerokim łukiem, nie rozmawiamy o niej. Zwyczajnie się boimy. Czasem ktoś ją wykorzysta przedwyborczo w ramach tak zwanego pochylania się nad nią. 06.06.2017 12:01    5
Prawym okiem: co ma do ukrycia Starosta Kukliński

Prawym okiem: co ma do ukrycia Starosta Kukliński

Ponoć kto pyta nie błądzi. Wierny tej zasadzie pytam stosunkowo często. Czasami zadaję pytania dziennikarskie, a czasem składam interpelację, jako radny Rady Powiatu Tomaszowskiego. 04.06.2017 21:27    10
Młodzieżowy Park Technologiczny

Młodzieżowy Park Technologiczny

„Młodzieżowy Park Technologiczny” to mój projekt będący odpowiedzią na potrzeby młodych, małych i średnich firm z regionu. 23.05.2017 16:53    2
"Per aspera ad astra"

"Per aspera ad astra"

Pytanie nad sensem cierpienia nieustannie nurtuje ludzi. Pytanie, dlaczego na świecie istnieje niesprawiedliwość, wojna, ból, cierpienie, nędza i śmierć, wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Wszystko to, stanowi jednak element życia i człowiek zmuszony jest doświadczyć tak złego jak i dobrego. Już dawno zauważyłam, że to właśnie przez trud i znój dochodzi się do gwiazd. Per aspera ad astra, jak mówili starożytni. Jest rzeczą oczywistą, że jak każdy chciałabym unikać trudów i cierpienia. 18.05.2017 13:33    5
Prawym okiem: PO lubić Łukaszenkę

Prawym okiem: PO lubić Łukaszenkę

Rzadko na sesjach Rady Powiatu mamy do czynienia uchwałami, o których można powiedzieć, że dotyczą wyznawanych zasad. Może to i dobrze, bo mogłoby się okazać, że zasadami, co u poniektórych jest krucho. W miniony czwartek radni podjęli uchwałę o przyjęciu relacji partnerskich z rejonem Uszackim w obwodzie Witebskim na Białorusi. Tylko jedna osoba była przeciwko legitymizowaniu reżimu Aleksandra Łukaszenki. Jedna osoba /Marek Parada/ się wstrzymała. 30.04.2017 21:32    14
Prawym okiem: miasto, ale jakie?

Prawym okiem: miasto, ale jakie?

Macie zapewne okazję przejeżdżać przez różne mniejsze i większe miasta położne poza granicami naszego pięknego kraju. Ile razy zdarza Wam się wzdychać, kiedy widzicie malownicze uliczki, rozumne rozwiązania komunikacyjne, schludne elewacje kamienic i wszystko to, co przyjęto nazywać ładem przestrzennym. Zachwyca zieleń w miejscach, które wydają się dla niej stworzone, a ulice zwyczajnie tętnią życiem. Wszystko robi wrażenie starannie zaplanowanego i uporządkowanego. Obrazu nie zakłóca żaden architektoniczny, czy estetyczny dysonans. Dlaczego tak to wygląda? Otóż dlatego, że nic nie jest pozostawiane przypadkowi. 27.04.2017 06:50    17
Prawym okiem: Pańskie oko konia tuczy

Prawym okiem: Pańskie oko konia tuczy

Zacznę mój dzisiejszy felieton od stwierdzenia, że jestem zdeklarowanym przeciwnikiem budowania przez samorządy komunalnych mieszkań na wynajem. Szokujące? Być może... ale jakoś nie widzę powodu, by publiczne środki kierować w miejsca, gdzie prywatny pieniądz sprawdzi się doskonale... Wiem, że ktoś podniesie argument, że przecież jest ustawa, która nakłada na gminę taki obowiązek. No i co z tego? Durne to prawo i nic więcej. Dzięki niemu marnotrawimy publiczny grosz, zamiast przeznaczać go na bardziej zbożne cele. 25.04.2017 22:00    29
Na wysokich obcasach

Na wysokich obcasach

Godzina 5:30 rano, dzwoni budzik w telefonie komórkowym. Wyciągnięta i śpiąca jeszcze ręka szuka chaotycznie przycisku, by skrócić cierpienie wywołane hałasem. Kolejny wysiłek, to próba otwarcia oczu. Żeby tak można było jeszcze pospać z godzinę. Nic z tego, w pracy trzeba być o 9, czyli zanim zjawi się szef. 25.04.2017 00:00    6
Bez grosza, ale co tam... Do przodu!

Bez grosza, ale co tam... Do przodu!

Po nocy na posterunku policji granicznej dostałem śniadanie. Zastanawiałem się czy może tutaj trochę dłużej nie zostać. Po kilku łykach kawy (herbata na mnie w ogóle nie działa), stwierdziłem, że muszę szybko opuścić rejon pogranicza. Nie żeby ten był jakiś odpychający, ale ogólnie mam jakieś uprzedzenie do tego typu miejsc. A co jeśli znudziłbym się pani celnik i, za karę, był bym deportowany? 19.04.2017 13:50    4
Długa droga, celnicy sadyści i miłe zakończenie ciężkiego dnia czyli Welcome to China!

Długa droga, celnicy sadyści i miłe zakończenie ciężkiego dnia czyli Welcome to China!

Rankiem, z Niko i Mannfredem, poszliśmy do punktu odprawy celno-paszportowej. Granicy pakistańsko-chińskiej, nie da się przekroczyć w inny sposób niż zorganizowanym transportem. Tutaj, celnicy mają ostemplowaną listę pasażerów, Autobus kosztuje ponad 30 dolarów i jest jedyną opcją. Jeśli naszego nazwiska nie ma na liście pasażerów, nie dostaniemy stempla w paszporcie. Dzięki mojemu fuksowi, udało mi się zaoszczędzić pieniądze, których i tak nie miałem (powiedzieli mi, że w Sost jest bankomat - niestety, informacja była nieprawidłowa). 14.04.2017 22:36    2
TROJAN - I Pluton 25 pp Armii Krajowej

TROJAN - I Pluton 25 pp Armii Krajowej

Historia II Wojny Światowej jest wciąż żywa i budzi wiele emocji. Niestety jej lokalne fragmenty bywają często zapominane. 13.04.2017 12:00    38
Kocha muzykę odkąd był małym chłopcem

Kocha muzykę odkąd był małym chłopcem

Krzysztof Jochan, właściciel Galerii we Wsi Niebrów ma nowy pomysł na uhonorowanie Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout 10.04.2017 23:59
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama