Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 kwietnia 2026 14:37
Reklama

Wiosna brzmi analogowo. Giełda Płyt Winylowych i CD wraca do Galerii Tomaszów

Miłośnicy muzyki zapisanej na fizycznych nośnikach znów będą mieli swoje święto. Od piątku do niedzieli, 24–26 kwietnia, w Galerii Tomaszów odbędzie się wiosenna edycja Giełdy Płyt Winylowych i CD – wydarzenia, które od lat przyciąga kolekcjonerów, melomanów i tych, dla których muzyka to coś więcej niż kliknięcie w aplikacji.

Przez trzy dni, w godzinach 9:00–21:00, na głównym placu przy sklepie H&M swoje zbiory prezentować będą wystawcy specjalizujący się w winylach, płytach kompaktowych i kasetach magnetofonowych. Na odwiedzających czekać będą tysiące tytułów z Polski i zagranicy – od klasyki po wydawnicze rarytasy, od pierwszych tłoczeń po nowsze publikacje.

Tysiące płyt, setki muzycznych tropów

Wiosenna odsłona giełdy zapowiada się imponująco. Swoje kolekcje przywiozą wystawcy z różnych stron kraju, a wśród propozycji znajdą się zarówno albumy studyjne, nagrania koncertowe, kompilacje, jak i maxi single. To okazja, by w jednym miejscu przeglądać zbiory, których na co dzień próżno szukać w tradycyjnych sklepach.

Na stoiskach pojawią się nagrania reprezentujące niemal wszystkie gatunki muzyczne – od jazzu, soulu, muzyki filmowej i klasyki, przez pop, rock, rap i hip-hop, aż po rozbudowany świat metalu: od thrashu i speed metalu, po black, doom czy death metal.

Jak podkreśla Wojciech Stelmaszyk, organizator Giełdy Płyt Winylowych i CD, wydarzenie będzie prawdziwą gratką dla każdego, kto kocha muzykę w namacalnej formie.

„Jeżeli kochacie muzykę i cenicie charakterystyczny trzask winylu czy błysk płyty kompaktowej – to zapraszamy Was serdecznie na wydarzenie, które w tym tygodniu odbędzie się w Galerii Tomaszów. Na stoiskach czekać będzie ponad 6 tysięcy winyli i 11 tysięcy płyt CD z wszystkimi barwami muzyki. Wystawcy to prawdziwi pasjonaci, którzy chętnie pomogą odnaleźć ulubione nagrania i odkryć nowe brzmienia” – mówi.

Nie tylko zakupy, ale też muzyczny rytuał

W czasach, gdy muzyka najczęściej płynie z telefonu, fizyczne nośniki przeżywają wyraźny renesans. Dla jednych to powrót do młodości i znajomego rytuału: wyjęcia płyty z okładki, położenia igły na rowku, obejrzenia książeczki i przeczytania listy utworów. Dla innych – zwłaszcza młodszych słuchaczy – to sposób na odkrycie muzyki na nowo, w bardziej świadomej, uważnej formie.

To właśnie ten klimat sprawia, że giełdy płyt nie są zwykłym handlem, ale miejscem spotkań ludzi, których łączy pasja. Tu liczy się nie tylko zakup, lecz także rozmowa, wymiana opinii, wspomnienia i odkrywanie nowych dźwięków.

Muzyka, która łączy pokolenia

Organizatorzy podkreślają, że giełda w Galerii Tomaszów od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przyciąga zarówno doświadczonych kolekcjonerów, jak i osoby, które dopiero zaczynają przygodę z winylami czy płytami CD.

Giełda Płyt Winylowych w Galerii Tomaszów to wydarzenie, które od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Muzyka łączy pokolenia, a rozmowy z wystawcami często prowadzą do odkrycia zupełnie nowych inspiracji” – mówi Olga Wiernicka, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

Dla kolekcjonerów i tych, którzy po prostu kochają muzykę

Wiosenna giełda będzie więc dobrą okazją zarówno dla tych, którzy szukają konkretnych wydań do swojej kolekcji, jak i dla tych, którzy po prostu chcą pobuszować między stoiskami i dać się zaskoczyć. Bo czasem najlepsze znaleziska nie są tymi, po które się przychodzi – tylko tymi, które nagle wpadają w ręce jak dawno niesłyszany refren.

Giełda Płyt Winylowych i CD odbędzie się w Galerii Tomaszów w dniach 24–26 kwietnia, w godzinach 9:00–21:00, na głównym placu przy sklepie H&M.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Reklama

Badanie: co piąty ankietowany zetknął się z fałszywą wiadomością podszywającą się pod skarbówkę lub Ministerstwo Finansów

Co piąty Polak zetknął się z fałszywą wiadomością podszywającą się pod skarbówkę, Ministerstwo Finansów lub urząd skarbowy — wynika z badania IMAS International. Oszuści najczęściej straszą zwrotem podatku, korektą deklaracji albo dopłatą, by wymusić szybkie działanie.Data dodania artykułu: 22.04.2026 09:38
Badanie: co piąty ankietowany zetknął się z fałszywą wiadomością podszywającą się pod skarbówkę lub Ministerstwo Finansów

Dziś w kraju i na świecie Środa, 22 kwietnia

Dziś jest środa, sto dwunasty dzień roku. Słońce wzeszło o godz. 5.26, zajdzie o 19.43. Imieniny obchodzą: Gaja, Kaja, Leon, Łukasz, Teodor, Wanesa i Wirginiusz.Data dodania artykułu: 22.04.2026 09:06
Dziś w kraju i na świecie  Środa, 22 kwietnia

Gaz w Europie tanieje. Rynek liczy na rozmowy Iranu z USA w Pakistanie

Ceny gazu w Europie wyraźnie spadły we wtorek, a impulsem dla rynku stały się doniesienia o możliwym udziale Iranu w rozmowach z USA w Pakistanie. Inwestorzy odczytali te sygnały jako szansę na złagodzenie napięć na Bliskim Wschodzie, co natychmiast przełożyło się na notowania surowca.Data dodania artykułu: 21.04.2026 19:05
Gaz w Europie tanieje. Rynek liczy na rozmowy Iranu z USA w Pakistanie

Watykanista: pontyfikat Franciszka uruchomił procesy, których nie da się zatrzymać

Pontyfikat papieża Franciszka uruchomił procesy nieodwracalne, w tym przede wszystkim rozliczanie pedofilii w Kościele – ocenił w rozmowie z PAP watykanista prof. Arkadiusz Stempin. Jak podkreślił, wobec braku zgody na zmiany doktrynalne bez decyzji soboru, papież sięgał po „półśrodki” – synody i decyzje duszpasterskie.Data dodania artykułu: 21.04.2026 17:26
Watykanista: pontyfikat Franciszka uruchomił procesy, których nie da się zatrzymać

Raport Amnesty International: Trump, Putin i Netanjahu budują władzę na masowej przemocy

Donald Trump, Władimir Putin i Benjamin Netanjahu – trzy nazwiska, trzy centra globalnej siły. Według najnowszego raportu Amnesty International za 2025 rok, to właśnie oni mają budować swoją pozycję polityczną poprzez masową przemoc i działania naruszające prawa człowieka w skali globalnej. Dokument obejmuje sytuację w 144 krajach, malując obraz świata coraz bardziej oddalającego się od zasad prawa międzynarodowego.Data dodania artykułu: 21.04.2026 17:17
Raport Amnesty International: Trump, Putin i Netanjahu budują władzę na masowej przemocy

Produkty z Ryk od 100 lat na polskich stołach. Historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych serów w kraju

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w wielu gospodarstwach w okolicach Ryk dzień zaczynał się od dojenia krów. Mleko trafiało do kuchni, gdzie powstawały masło, twaróg i sery przygotowywane według domowych receptur. Dziś ta lokalna tradycja ma swoją kontynuację w jednym z najbardziej rozpoznawalnych serów produkowanych w Polsce - Ryckim Edamie.Data dodania artykułu: 20.04.2026 15:25
Produkty z Ryk od 100 lat na polskich stołach. Historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych serów w kraju

SFD rozwija sieć influencerów - 1000 twórców w Europie

SFD, producent suplementów i żywności funkcjonalnej, konsekwentnie rozwija działania w obszarze influencer marketingu. Marka współpracuje już z ponad 1000 twórców w Europie, a łączny zasięg influencerów zaangażowanych w jej działania przekracza 25 mln odbiorców. Współprace realizowane są na wszystkich kluczowych platformach społecznościowych, gdzie twórcy prezentują m.in. nowości produktowe, premiery oraz wybrane pozycje z portfolio marek SFD.Data dodania artykułu: 20.04.2026 12:48
SFD rozwija sieć influencerów - 1000 twórców w Europie

Poniedziałek, 20 kwietnia — dzień jak każdy? Niekoniecznie.

20 kwietnia zapisuje się w historii od Piłsudskiego na Syberii po Elvisa i Aviciiego. Dziś ten poniedziałek przynosi też ważne spotkanie w Gdańsku i nowe napięcia na świecie.Data dodania artykułu: 20.04.2026 12:05
Poniedziałek, 20 kwietnia — dzień jak każdy? Niekoniecznie.
Reklama
Repertuar kina Helios

Repertuar kina Helios

Nowy kinowy tydzień przyniesie moc różnorodnych seansów w sieci Helios! W repertuarze znajdą się premiery dla każdego miłośnika kina: „Pucio”, „Mumia: Film Lee Cronina” oraz od 22 kwietnia wyczekiwana premiera „Michael”. Ponadto na wielkich ekranach pojawią się największe hity ostatnich tygodni oraz seanse specjalne, w tym Maraton Filmowy.Wśród nowości znajdzie się polska bajka „Pucio” – ekranizacja niezwykle popularnych książek, ukazujących codzienne przygody pełne ciepła i humoru. Tytułowy bohater wraz z rodziną uczy się poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu. Od gotowania konfitury, przez malowanie portretu, aż po domowy biwak – każda sytuacja staje się okazją do rozwijania wyobraźni, budowania relacji i poznawania emocji. Seans niesie wartościowy przekaz dla najmłodszych widzów i ich opiekunów.Zupełnie inne emocje będą czekać na widzów podczas seansu „Mumia: Film Lee Cronina”. Twórca horroru „Martwe zło: Przebudzenie” powraca z nową, mroczną interpretacją klasycznej historii grozy. Opowieść o dziewczynie, która znika na pustyni, a po latach powraca w niewyjaśnionych okolicznościach, stopniowo przeradza się w pełen napięcia koszmar…Wyjątkowym wydarzeniem będzie premiera filmu „Michael”, która została zaplanowana na środę, 22 kwietnia. Produkcja przedstawia życie Michaela Jacksona – od pierwszych występów w Jackson Five aż po status światowej ikony popkultury. To nie tylko opowieść o sukcesie, lecz także o presji sławy i trudnych relacjach rodzinnych. W artystę wciela się Jaafar Jackson – bratanek króla popu.W repertuarze znajdą się także inne głośne tytuły, a wśród nich tytuł science fiction „Projekt Hail Mary”. Produkcja opowiada o samotnej misji ratunkowej, od której zależą losy całej planety. Główny bohater budzi się na statku kosmicznym i stopniowo odkrywa, że jego zadaniem jest powstrzymanie globalnej katastrofy. Natomiast „Drama” to tytuł o parze, której związek zaczyna się rozpadać tuż przed ślubem. Gdy na jaw wychodzi tajemnica z przeszłości kobiety, przyszły pan młody musi podjąć decyzję, czy jest gotów na wybaczenie… W rolach głównych gwiazdorski duet – Zendaya i Robert Pattinson!Inną filmową propozycją będzie thriller „Przepis na morderstwo” – to historia mężczyzny, który zostaje wydziedziczony przez swoją bajecznie bogatą rodzinę i postanawia odzyskać należny majątek w najbardziej bezwzględny sposób… Tytułem dla widzów o mocnych nerwach będzie „Zabawa w pochowanego 2” – kontynuacja popularnego horroru. Chwilę po krwawym starciu z rodziną Le Domas, Grace odkrywa, że została wciągnięta w kolejny, jeszcze bardziej bezlitosny etap śmiertelnej gry.Najmłodsi widzowie mogą liczyć na wyjątkowo bogatą ofertę. „Super Mario Galaxy Film” to wyczekiwana kontynuacja animacji inspirowanej kultową grą. Po pokonaniu Bowsera i uratowaniu Brooklynu Mario staje przed kolejnym wyzwaniem – tym razem musi zmierzyć się z niebezpiecznym sojuszem Wario i Bowsera Jr. Nadal będzie można oglądać animację Disnay i Pixar „Hopnięci”, w której bohaterka przenosi się do ciała… elektrycznego bobra. Dzięki temu trafia do niezwykłej społeczności zwierząt i odkrywa świat natury z zupełnie nowej perspektywy. Na najmłodszych będą czekać także pokazy Disney Junior w kinie z cyklu Helios dla Dzieci, które odbędą się w weekend 18-19 kwietnia. To interaktywne wydarzenie, podczas którego uczestnicy mogą śpiewać, tańczyć i rozwiązywać zagadki!W dniach 18–19 kwietnia w kinach pojawią się także specjalne pokazy filmu religijnego „Maryja. Matka Papieża”. To poruszająca opowieść o duchowej relacji św. Jana Pawła II z Matką Bożą, ukazująca jej znaczenie w jego życiu oraz w historii świata. Film prowadzi widzów przez najważniejsze momenty życia papieża, podkreślając rolę wiary, zawierzenia i nadziei. Dla fanów mocnych emocji Helios przygotował Maraton Strachu, który rozpocznie się w piątkowy wieczór, 17 kwietnia. To nocne wydarzenie dedykowane miłośnikom horrorów, rozpoczynające się premierowym seansem filmu „Mumia: Film Lee Cronina”. Następnie w poniedziałek, 20 kwietnia, w wybranych kinach sieci odbędzie się pokaz w ramach cyklu Kino Konesera. Na ekranach pojawi się „Tajny agent” – brazylijski film czterokrotnie nominowany do Oscara, który przenosi widzów do realiów lat 70. i opowiada historię człowieka uciekającego przed własną przeszłością w cieniu wojskowej dyktatury. Z kolei w środę, 22 kwietnia, Helios zaprasza do wybranych lokalizacji na wyjątkowy seans kultowego filmu „Żywot Briana” z błyskotliwym humorem grupy Monty Pythona.Szczegóły dotyczące aktualnego repertuaru można znaleźć na stronie: www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.04.2026

Polecane

Radni PiS i KO w Radzie Powiatu ramię w ramię. Korupcja polityczna? Żaden problem

Radni PiS i KO w Radzie Powiatu ramię w ramię. Korupcja polityczna? Żaden problem

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego nie miała na celu wyjaśnienia czegokolwiek. Radni mieli jedynie podjąć uchwałę w sprawie przekazania wojewodzie informacji dotyczących złamania przepisów antykorupcyjnych przez radną Paulinę Sochę. Chodziło o zestaw dokumentów potwierdzających jej zatrudnienie w szpitalu, zakres obowiązków służbowych a także składników majątkowych powiatu będących w posiadaniu TCZ. Radni Koalicji KO - PiS kierowanej przez duet Jodłowski - Węgrzynowski uznali jednak, że radna prawa nie złamała. Sprawa dotyczy nie radnej Pauliny Sochy ale raka, jaki toczy samorządy w całym kraju.Data dodania artykułu: Wczoraj, 14:58 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 2
Smartwatch męski jako Twoje centrum dowodzenia.

Smartwatch męski jako Twoje centrum dowodzenia.

Współczesny świat stawia przed nami liczne wyzwania. Szybkie tempo życia, natłok obowiązków i nieustanne dążenie do bycia w formie – to codzienność wielu mężczyzn. Właśnie w takiej rzeczywistości, nowoczesny smartwatch męski przestaje być jedynie modnym dodatkiem, a staje się prawdziwym centrum dowodzenia – osobistym asystentem, który wspiera nas w organizacji czasu, dbaniu o zdrowie i utrzymaniu stałej łączności ze światem. Zegarek smart na nadgarstku to już nie tylko wskaźnik czasu, ale narzędzie, które pozwala Ci efektywniej zarządzać każdym dniem, zapewniając spójność między Twoimi dążeniami do rozwoju, zdrowia i bezpiecznej codzienności. Z jego pomocą możesz przejąć kontrolę nad każdym aspektem swojego życia, stając się kapitanem własnego #everydayyou, przygotowanym na każdą sytuację.Data dodania artykułu: 20.04.2026 13:05
Wiosna brzmi analogowo. Giełda Płyt Winylowych i CD wraca do Galerii TomaszówKontrowersje wokół turnieju szachowego w Tomaszowie. Czytelnik zwraca uwagę na problem wiarygodnościLechia Tomaszów zagra w finale mistrzostw Polski juniorów młodszychJuniorki młodsze z Tomaszowa zagrają o mistrzostwo PolskiMłodzi piłkarze opanowali Tomaszów. Znamy zwycięzców powiatowego finału Pucharu TymbarkuPucharowy wieczór w Łowiczu. Lechia zagra o półfinał wojewódzkiego Pucharu PolskiDziś w kraju i na świecie  Środa, 22 kwietniaTomaszowskim poszukiwaczom militariów się poszczęściło. Znaleźli skarb sprzed 2000 latNowi podoficerowie w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej. „To początek drogi liderów”Radni PiS i KO w Radzie Powiatu ramię w ramię. Korupcja polityczna? Żaden problemBillie Eilish Hit Me Hard and Soft: The Tour   w Helios na ScenieSmartwatch męski jako Twoje centrum dowodzenia.
Reklama
Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

1. Podstawowym obowiązkiem dozorcy jest dbałość o powierzone jego pieczy budynki i ich wyposażenie w urządzenia techniczne.2. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości i właściwych służb technicznych o dostrzeżonych uszkodzeniach lub wadliwym działaniu instalacji i urządzeń technicznych.3. Podejmowanie doraźnych działań w zakresie ochrony mieszkańców przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzeń lub wadliwego działania urządzeń wspólnego użytku.4. Niezwłoczne usuwanie skutków opadów śniegu i gołoledzi w okresie zimowym.5. Sprzątanie, konserwacja i właściwe utrzymywanie przydzielonych terenów zielonych w okresie letnim.6. Udział w organizowanych akcjach sanitarno-porządkowych, odśnieżania, odgruzowywania itp.7. Dbałość o należyty stan wyposażenia nieruchomości, sprzętu ppoż. oraz pojemników do gromadzenia nieczystości, zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności ich wymiany.8. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności wywozu nieczystości.9. Czuwanie nad sprawnym działaniem wszystkich punktów świetlnych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.10. Zgłaszanie do administratora faktów o samowolnym zajmowaniu lokali.11. Zawiadamianie zarządcy nieruchomości o rażących przypadkach naruszania przez mieszkańców regulaminu porządku domowego.12. Wywieszanie flag z okazji świąt i uroczystości oraz utrzymywanie ich w czystości.13. Rozklejanie ogłoszeń, dostarczanie lokatorom korespondencji dot. zmian wysokości czynszu, upomnień itp.14. Wystawianie pojemników na odpady komunalne, selektywne i biodegradowalne zgodnie z harmonogramem wywozów przedstawionych przez firmę zajmującą się wywozem odpadów; wstawianie opróżnionych pojemników w wyznaczone miejsce.15. Sprzątanie pozostałości odpadów w miejscu składowania pojemników.16. Dbałość o należyty stan sprzętu i narzędzi przeznaczonych do utrzymywania porządku i czystości posesji.17. Wykonywanie innych czynności nieobjętych niniejszym zakresem obowiązków, a wynikających z umowy o pracę, obowiązujących przepisów oraz poleceń administratora. 
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: GąskaTreść komentarza: Nauczy się Excela, to pomału wszystko ogarnie ... :-)Źródło komentarza: Radni PiS i KO w Radzie Powiatu ramię w ramię. Korupcja polityczna? Żaden problemAutor komentarza: ixiTreść komentarza: Ty! Siedzisz za tym komputerkiem i zaczynasz filozofować, jak mały Kazio po dużym deszczu. Nie zauważyłeś, że ten artykuł dotyczy konkretnego wypadku - barani łbie?! Więc nie kombinuj, jak ostatni ćwok.Źródło komentarza: Śmiertelny wypadek w Tomaszowie Mazowieckim. Nie żyje 26-letni motocyklistaAutor komentarza: ixiTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu. Takie kanalie typu różni bezmózgowi Kucharscy, różni bezmózgowi katecheci, udający starostów, to jest swołocz, którą zawsze trzeba wyrywać do korzeni. I tak trzymaj - młody człowieku. Pozdrawiam.Źródło komentarza: Śmiertelny wypadek w Tomaszowie Mazowieckim. Nie żyje 26-letni motocyklistaAutor komentarza: Mariusz StrzępekTreść komentarza: Dzisiaj kasowałem komentarze tej łachudry, której nawet matka się wstydzi, w których obrzucał błotem schorowaną dziewczynę. To jest wyjątkowa menda. Na Facebooku setki nicków. Najbardziej wpienia jednak mnie to, że wpisy tego małego ciula tacy różni Kucharscy mnie przypisują. Nienawidzący wszystkich wkoło gnojek bez normalnego życia. Kiedyś wypisywał do mnie maile o tym, jak bardzo nienawidzi własnej rodziny. Tutaj typ rzuca się na ofiarę wypadku. Młody człowiek zginął, bo ktoś inny nie spojrzał w lusterko i sobie po prostu ruszył. Jeżdżę motocyklami ponad 40 lat. Zdarzało mi się być w podobnej sytuacji, kiedy nagle zagadany ktoś wyjeżdża z podporządkowanej. Kiedyś w Łodzi facet jechał samochodem i wjechał we mnie bo czerwonego światła nie zauważył. Gdybym był na dwóch a nie czterech kołach skończyłbym jak ten chłopak. Bardzo współczuję i jemu i rodzinie. Ból jaki przeżywają nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić.Źródło komentarza: Śmiertelny wypadek w Tomaszowie Mazowieckim. Nie żyje 26-letni motocyklistaAutor komentarza: ixiTreść komentarza: Brawo. Takie kanalie ZAWSZE trzeba ujawniać.Źródło komentarza: Śmiertelny wypadek w Tomaszowie Mazowieckim. Nie żyje 26-letni motocyklistaAutor komentarza: Mariusz StrzępekTreść komentarza: Rafale Głogowski, bo jak się domyślam po numerze IP jest to twój komentarz. Jesteśmy obrzydliwym, chorym na łeb bydlakiem, który nie zasługuje w życiu na jedno dobre słowo. Kasuje codziennie rano twoje wpisy, ale ten wyjątkowo udostępniłem, by pokazać wszystkim jak nikczemną kanalią i wyjątkowo obrzydliwą kreaturą jesteśŹródło komentarza: Śmiertelny wypadek w Tomaszowie Mazowieckim. Nie żyje 26-letni motocyklista
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama