Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 08:52
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Łyżwiarstwo

Od dzisiaj Tomaszów jest stolicą łyżwiarstwa szybkiego w Polsce
Od dzisiaj Tomaszów jest stolicą łyżwiarstwa szybkiego w Polsce

W piątek, 27 października 2017 roku, w sali konferencyjnej w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa związana z otwarciem pierwszego w Polsce takiego obiektu sportowego i rozpoczęciem pierwszych sportowych zawodów, które będą się w niej odbywać, czyli XXXII Mistrzostwa Polski na Dystansach.

27.10.2017 19:41    8
Nowy Rekord Polski Juniorek Karoliny Bosiek
Nowy Rekord Polski Juniorek Karoliny Bosiek

Karolina Bosiek zawodniczka KS Pilica Tomaszów kat. juniorka A1 podczas zawodów w niemieckim Inzell poprawiła własny Rekord Polski Juniorek na dystansie 3000 m o 6 sekund uzyskując bardzo wartościowy wynik 4;08,44s.

14.10.2017 21:47    2
Łyżwiarski "rozkład jazdy" na torze w Tomaszowie
Łyżwiarski "rozkład jazdy" na torze w Tomaszowie

Na stronie internetowej Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego pojawił się kalendarz imprez łyżwarskich, jakie odbywać się będą w najbliższym sezonie zimowym 2017/2018. W sumie polscy łyżwiarze wezmą udział w 29 imprezach na całym świecie, gdzie rywalizacja toczyć się będzie na dluższych dystansach. Sześć spośród zaplanowanych imprez odbędzie się w Tomaszowie w nowej hali łyżwiarskiej, która jest obecnie wykańczana przy ulicy Strzeleckiej.

17.09.2017 09:54    2
Nagrody dla zawodników i trenerów
Nagrody dla zawodników i trenerów

Blisko 800 tysięcy złotych otrzymają w tym roku od samorządu Województwa Łódzkiego sportowcy i trenerzy z naszego regionu, którzy zdobyli medale podczas mistrzostw świata, Europy i Polski.

15.04.2017 10:00    1
Nasi łyżwiarze na Viking Race
Nasi łyżwiarze na Viking Race

Podsumowanie Viking Race nieoficjalnych Mistrzostw Europy w kat.11-16 lat. rozgrywanych w Heerenveen w Holandii. Nasza 18 osobowa Reprezentacja Polski, w składzie której znalazło się 8 zawodników z Tomaszowa Maz. wraca dziś do kraju. Zawodnicy zdobyli dla Polski łącznie 15 medali na dystansach i w wieloboju: 3 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych.

06.03.2017 08:09    1
MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW - SREBRNA ŁYŻWA
MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW - SREBRNA ŁYŻWA

Bardzo udane starty tomaszowskiej młodzieży w Mistrzostwach Polski Młodzików w Sanoku

13.02.2017 20:35    1
Świetny występ Cieślaka na MŚ!
Świetny występ Cieślaka na MŚ!

W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybki. W biegu masowym obejrzeliśmy zmagania panczenisty KS Pilica Rolanda Cieślaka.

12.02.2017 17:44    2
13 medali w jeden dzień
13 medali w jeden dzień

Pierwszy dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i MP Juniorów 13 medali dla KS Pilica Tomaszów Mazowiecki

05.02.2017 14:55    1
Bosiek z wicemistrzostwem. Drużyny także  z medalami
Bosiek z wicemistrzostwem. Drużyny także z medalami

Karolina Bosiek swoimi osiągnięciami sportowymi co raz częściej daje nam do zrozumienia, iż przyszłość polskiego łyżwiarstwa szybkiego będzie należeć do niej. W odbywających się w Sanoku Mistrzostwach Polski w Wieloboju Sprinterskim - panczenistka KS Pilica ponownie nie zawiodła.

20.01.2017 17:04    2
Sportowe podsumowanie roku 2016 – część pierwsza
Sportowe podsumowanie roku 2016 – część pierwsza

Mnóstwo emocji sportowych dostarczyli nam sportowcy z Tomaszowa. Rok 2016 kończy się wysypem medali na krajowych podwórkach. Przypomnijmy sobie jednak jak to wyglądało od początku. Zapraszamy na pierwszą część naszego zestawienia, w którym zaprezentujemy najważniejsze wydarzenia sportowe w miesiącach styczeń - marzec.

28.12.2016 23:14    1
Sportowcy i tancerze z wyróżnieniami
Sportowcy i tancerze z wyróżnieniami

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej po raz kolejny wyróżnieni zostali przedstawiciele dyscyplin sportowych, którzy reprezentowali nasze miasto w prestiżowych zawodach o randze ogólnokrajowej i zagranicznej. Nagrody zawodnikom Klubu Sportowego PILICA i Integracyjnego Klubu Sportowego DZIEWIĄTKA oraz Klubu Sportowego ASTER wręczał prezydent Marcin Witko i wiceprezydent Zofia Szymańska.

25.12.2016 21:55
Po debiucie w PŚ, została mistrzynią kraju
Po debiucie w PŚ, została mistrzynią kraju

Na warszawskim torze Stegny odbyły się 85 Mistrzostwa Polski seniorów w wieloboju. Duże nadzieje wiązaliśmy z występem Karoliny Bosiek.

22.12.2016 00:26
Kolejne emocje w OZD
Kolejne emocje w OZD

Po Warszawie i Lubinie przyszła kolej na Zakopane. W sobotę i niedzielę w zimowej stolicy Polski odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci.

20.12.2016 18:35
Debiut Karoliny Bosiek w Pucharze Świata
Debiut Karoliny Bosiek w Pucharze Świata

Karoliny Bosiek kariera zaczyna nabierać tempa.

12.12.2016 19:42    9
Roland Cieślak poza finałem
Roland Cieślak poza finałem

Trwa rywalizacja w Pucharze Świata. W holenderskim HeerenvEen rozgrywane są czwarte eliminacje tegorocznej edycji.

10.12.2016 17:37
Dobre starty, sporo medali
Dobre starty, sporo medali

Tomaszowscy młodzi łyżwiarze bardzo dobrze zaprezentowali się na II edycji Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Lubinie „ I Ty możesz zostać Mistrzem” .

06.12.2016 20:07
Finał Rolanda Cieślaka w Astanie
Finał Rolanda Cieślaka w Astanie

W miniony weekend w kazachskiej Astanie odbyła się trzecia eliminacja Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim.

05.12.2016 11:30
Panczeniści KS Pilica nie zawiedli
Panczeniści KS Pilica nie zawiedli

Na torze Stegny w Warszawie odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Grand Prix Polski.

22.11.2016 00:03    1
Panczeniści daleko w Nagano
Panczeniści daleko w Nagano

Po wojażach w Chinach, Roland Cieślak po raz drugi w tym sezonie zaliczył występy w zawodach Pucharu Świata. Tym razem najlepsi łyżwiarze szybcy na świecie rywalizowali w japońskim Nagano.

21.11.2016 23:38
Cieślak dwudziesty w Chinach
Cieślak dwudziesty w Chinach

Roland Cieślak zawodnik KS Pilica reprezentował Polskę podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się na kontynencie azjatyckim, w chińskiej miejscowości Harbin.

16.11.2016 00:40
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: ŻmijaTreść komentarza: W ZUS, szpitalu i KRUS znacznie więcej, a podobno wszyscy mają takie same brzuchy, haha, salowe 900 zł czyżby szpital był na plusieData dodania komentarza: 26.09.2022, 07:27Źródło komentarza: Pracownicy Starostwa dostają podwyżkiAutor komentarza: MSTreść komentarza: Jeśli ktoś jedzie do Władysławowa, to znaczy że ma prawo łamać wszelkie zakazy? Prawo tworzone jest nie przez przypadek. Ma ono zapewniać stosowanie się do norm społecznych, które zapewniają nam bezpieczeństwo. Z tego między innymi powodu nieprawdziwe jest powiedzenie "znalezione nie kradzione". Jeśli ktoś się do nich nie stosuje, to sam siebie stawia poza nawiasem i jest osobą aspołeczną. Jeśli w jakimś miejscu jest zakaz wjazdu ciężarówek, to jest on ustawiony z konkretnego powodu. Skoro widać na moście ograniczenie tonażu, to znaczy, że ten most nie jest w stanie go udźwignąć a jazda po nim spowoduje uszkodzenie, które spowoduje z kolei wyłączenie mostu z użytku i co za tym idzie ograniczenia dla wszystkich osób, które z niego korzystają a w konsekwencji konieczność jego naprawy ze wspólnej kasy. Grupa ludzi niszczy wspólną własność, jest uciążliwa dla innych osób, by zaoszczędzić na paliwie. Czego tu można nie rozumieć? Musicie jeździć "przez Szczecin" bo sami most na Brzustówce uszkodziliście.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 07:19Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: Bury i OgieńTreść komentarza: Historia kołem się toczy. Przyznał złoty medal Misiewiczowi "za zasługi ... ", i teraz sam otrzymał order "za zasługi ..."Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:44Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Pracują ze mną ukraińcy pod Tomaszowem w firmie produkcyjnej. Na stanowiskach robotniczych, mają wykształcenie wyższe: jeden jest 40 latkiem z zawodem nauczyciela prac ręcznych i kultury?, drugi około 40 lat pracownikiem redakcji gazety...po studiach kierunkowych? trzeci około 22lat...zapytany podaje jest ...???coś jakby hydraulikiem przemysłowym??...po studiach kierunkowych. czwarty około 22lat...po studiach nauczyciel gimnastyki. Zapytałem jakiego jęz. uczyli się w szkołach na Ukrainie, odpowiadali: rosyjskiego nigdy w szkole czy na studiach nie mieli, niemieckiego nie mieli i nie znają, angielskiego...tak tak...i nie wiem co to znaczy? Mam 50 lat, gdy powiedziałem im co potwierdzone, że mówię po rosyjsku i niemiecku i uczę się angielskiego ( oto mnie zapytali) powiedzieli mi abym uczył się ukraińskiego??? odpowiedziałem im, że tego jęz. po prostu nie lubię poza tym mieszkam w Polsce??? co oni chcieli???Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:29Źródło komentarza: Demografowie: ponad połowa uchodźców z Ukrainy ma wyższe wykształcenieAutor komentarza: ObsTreść komentarza: Co by było gdyby wszyscy zgodzili się z teza Macierewicza , że to był wybuch.Czy coś to zmienia ,czy on jest w stanie ukarać te osoby? Pojedzie do Rosji albo wyśle pana Ziobrę żeby aresztował zleceniodawcę ( może nawet podejrzanego Putina) ?To co Ci ludzie uskuteczniają w tej komisji i prezydent i premier popierający to nawet ciężko zdefiniować nie używając niecenzuralnych słów.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: JarolebTreść komentarza: Jedź na wczasy do Władysławowa przez Szczecin to zrozumiesz.. .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:41Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Reklama
a