Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 00:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

To też złodziej... tyle, że cwańszy

To też złodziej... tyle, że cwańszy

Od jakiegoś czasu staram się nie czytać internetowych komentarzy. Na swoim profilu facebookowym poblokowałem wiadomości od wszystkich znajomych, którzy mieli w zwyczaju wstawiać memy i hejterskie obrazki, wywołujące negatywne emocje. Do tego odblokowałem możliwośc dodawania komentarzy na własnym portalu. Brak moderacji i konieczności ich bieżącego czytania, czyni mnie... zdrowszym i pozwala zaoszczędzić czas. Algorytm wykasowuje automatycznie wulgaryzmy, więc pozostają mi tylko treści zgłaszane przez czytelników, jako naruszające prawo lub dobre obyczaje. Czasem przebiegnę listę wzrokiem ale ma ona ten plus, że nie widzę całości wpisu a tylko jego pierwsze kilka zdań. Dlaczego o tym piszę? Bo zauważyłem, że dzieje się z ludźmi coś złego. Nie wiem, czy jest to specyfika tylko Tomaszowa (o emigracji z którego myślę coraz częściej), ale mam wrażenie, że poziom nienawiści jest u nas na wyjątkowo wysokim poziomie. Ludzie, nawet mijani na ulicy nie uśmiechają się do siebie a raczej patrzą podejrzliwie i z niechęcią. Niczym paranoicy wszędzie widzą wrogów i... złodziei... No właśnie... 13.09.2019 23:41    7    5
Interniści ze szpitala alarmują. Nie są w stanie zapewnić opieki chorym

Interniści ze szpitala alarmują. Nie są w stanie zapewnić opieki chorym

Kilka miesięcy temu zadałem w formie pisemnej pytanie o zabezpieczenie obsługi medycznej oddziału chorób wewnętrznych Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, w związku z wypowiedzeniem umowy obsługującemu tomaszowskich chorych lekarskiemu konsorcjum pod kierownictwem dr. Sebastiana Słomki. Otrzymałem odpowiedź, że nie istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów, a obsługa lekarsko pielęgniarska na odpowiednim poziomie zostanie zabezpieczona. Teraz okazuje się, że brakuje nie tylko lekarzy, ale również pielęgniarek, a tymi, które są nie ma kto pokierować... 12.09.2019 13:01    98    10
"Debata spsiała". Cyrk w magistracie

"Debata spsiała". Cyrk w magistracie

Jeśli oglądacie czasami telewizyhny programy publicystyczne (jeśli nie to wcale się nie dziwię, bo i ja rzadko je oglądam), w których występują politycy, to być może zwróciliście uwagę na to, co jest najczęściej osią ich sporów. Może nawet właściwiej byłoby powiedzieć: co nią nie jest. A nie jest nią na pewno Polska. Czasem (przecież) ostre kłótnie, przeradzające się (momentami) w pospolite bazarowe "pyskówki" dotyczą spraw, które dla większości Polaków mają znaczenie drugo, jak nie trzeciorzędne. Istotą tych medialnych przepychanek jest więc wojna politycznych gangów, a przy okazji... odmóżdżanie społeczeństwa, poprzez pobudzanie odruchów emocjonalnych i wyłączanie zachowań zdroworozsądkowych. Czy na szczeblu samorządowym jest inaczej? Otóż niekoniecznie. Prawie sześć godzin trwała ostatnia sesja Rady Miejskiej. W czasie jej trwania, na sali zrobiło się mroczno i nadciągnęły prawdziwe chmury burzowe. Radni na zmianę obrażali się a następnie przepraszali. Jedni wychodzili z sali obrad, inni żądali ich doprowadzenia przez Straż Miejską. jakby powiedział śp. Edek Wójciak: siwy dym... 09.09.2019 17:21    26    2
Prawym okiem: z gospodarską wizytą...

Prawym okiem: z gospodarską wizytą...

Wybory, wybory, wybory.... Twarze, postacie, maski.... Polska wzdłuż i wszerz oszalała.... Politycy przekraczają wszelkie granice... głównie te związane z przyzwoitością. I nie ma znaczenia do jakiej partii należą... 04.09.2019 08:55    36    9
Tryby tej samej maszyny

Tryby tej samej maszyny

Mój ubiegłotygodniowy felieton, poświęcony służbie zdrowia wywołał prawdziwą burzę. Posypały się prawdziwe gromy na moją biedną, starą (choć nie całkiem siwą) głowę. Obrazili się na mnie wszyscy. Pielęgniarki, lekarze i lokalni "masters of puppets". Dowiedziałem się, że nie znam się na medycynie (jakbym kiedykolwiek twierdził, że się na niej znam) oraz, że wszystkiemu winien "system" i to on właśnie powinien podlegać krytyce a nie działalność pielęgniarek, czy lekarzy w konkretnym szpitalu. Czy aby na pewno? Słowo "system" stało się od jakiegoś czasu modne. Za każdym razem, kiedy mamy z czymś problem, mówimy o wadach tego bezosobowego tworu. Paweł Kukiz nawet na "antysystemowości" zbudował swoją pozycję polityczną 4 lata temu. Określenie to jest nie tylko "trendy" ale też niezwykle wygodne, bo przecież skoro to "system" to przecież nie "ja". Warto przy okazji zwrócić uwagę, że za każdym razem kiedy używany jest ten słowny klucz, w tle pojawiają się pieniądze. Nigdy rozwiązania. Ma się wrażenie, że mamona stanowi remedium na każdy problem. Tymczasem tak nie jest. Dlaczego? Z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że system... to my. 25.08.2019 11:22    36    21
Kto ma ich nauczyć? /ostrzegamy przed drastycznymi fotografiami/

Kto ma ich nauczyć? /ostrzegamy przed drastycznymi fotografiami/

Pierwotnie tekst miał mieć nieco inny charakter. Zapowiadałem, że pokażę Wam do jakiego stanu pielęgniarka z jednego z prywatnych POZ-ów doprowadziła nogę pacjentki. Niewiele brakowało a kończynę trzeba byłoby amputować. Efekt działań pielęgniarki, która ponoć odwiedzała pacjentkę, by zmieniać opatrunek niemal codziennie, zobaczycie na zdjęciach. To ważne, jednak pomijając samą krytykę zaniedbań chciałbym zwrócić uwagę na bardzo istotny problem. Sprowokowały mnie do tego dwa zdarzenia w ostatnich dwóch dniach, ale też codzienne kontakty z rodzinami ciężko chorych osób. 21.08.2019 10:55    24    9
Prawym okiem: w interesie pacjentów

Prawym okiem: w interesie pacjentów

Mój ostatni artykuł na temat tomaszowskiego szpitala wywołał w ciągu jdnego dnia prawdziwą burzę. Otrzymuję dziesiątki maili, wiadomości w mediach społecznościowych, sms-ów i telefonów. To dobrze. Część nich na pewno będę sukcesywnie publikował. Niektóre ze względu na swoją formę nie nadają się do publikacji. Mimo, że opisują one jednostkowe, bardzo indywidulane przypadki, są warte upublicznienia. Warto też pamiętać, że pisząc tego rodzaju felieton, jaki napisałem przedwczoraj, nie da uniknąć się wielu generalizacji (co mogłoby się pojawiać jako zarzut) ponieważ problem ma charakter systemowy. Nie dotyczy konkretnej pielęgniarki, salowej, czy lekarza. Często słyszy się, że brak w systemie ochrony zdrowia pieniędzy. Prawda jest taka, że przede wszystkim brakuje jasno zdefiniowanych zasad, bo pieniądze.... cóż, ile byśmy ich nie wyłożyli, system zassie i przetrawi wszystko i nadal będziemy narzekać, że jest ich zbyt mało. Nie jestem lekarzem, ani kimś kto zna się na leczeniu ludzi. Może całe szczęście, bo znajduję się poza zaklętym kręgiem solidarności korporacyjnej, a własną rolę w systemie postrzegam bardziej jako rolę "rzecznika" pacjentów i członków ich rodzin, ludowego trybuna, czy czegoś w tym rodzaju. I tu właśnie pojawia się problem... bo, jak mówi czasem moja żona, "sam świata nie naprawiasz". I to jest niestety smutna prawda. Poza skargami na działanie służby zdrowia ludzie zwracają się do mnie z setkami różnych innych problemów (przepraszam, że nie ze wszystkim nadążam). I dlatego.... 18.08.2019 12:17    33    5
Nie tylko "łowcy skór". Ludzie traktowani gorzej od zwierząt

Nie tylko "łowcy skór". Ludzie traktowani gorzej od zwierząt

Nie będę nikogo przepraszał za to, że poniższy felieton ma mocno emocjonalny charakter. Po kilkugodzinnym namyśle usunąłem z niego jednak wszystkie (liczne) wulgaryzmy. Jeśli jednak tekst Was poruszy, możecie bezproblemowo dodawać własne siarczyste epitety. W dowolnej chwili i w jakich chcecie miejscach. Mogą być także pod moim adresem, bo przyznam, że czuję się bezsilny i współodpowiedzialny. Będzie o szpitalu, znieczulicy, głupocie i... łowcach skór. 16.08.2019 22:16    94    50
Pierwsze lato końca świata!

Pierwsze lato końca świata!

Odkręcam kurek. Woda leci w kranie. Jeszcze leci… Nade wszystko cenimy sobie czystość, która w połączeniu z tablicą Mendelejewa stanowi o naszym „tu i teraz”. Moda na czyste pochłonęła nas bez reszty. W epoce człowieka, który wybetonował 60 % wybrzeża kontynentalnego Azji, żeby pozbyć się błotka, czyste jest glam. Weszliśmy w epokę, w której ludzkość kształtuje naszą planetę bardziej niż jakakolwiek naturalna siła. Czy jesteśmy w stanie uśmiercić wodę?. 15.08.2019 12:23    9    12
Nie tylko w ornacie. Wiedzą i milczą...

Nie tylko w ornacie. Wiedzą i milczą...

Co jakiś czas przez media przelewa się fala dyskusji na temat pedofilii. Wywołują ją najczęściej konkretne przypadki nagłaśniane przez dziennikarzy. Zauważyliście, że w 99 przypadkach na 100 dotyczącą one księży? Nawet gdy wpiszecie takie hasło w Google, to na jednym z pierwszych miejsc pojawi się link do artykułu "pedofilia w kościele katolickim". Od wielu lat, za każdym razem, kiedy pojawia się informacja o kolejnym księdzu pedofilu przestrzegam, że ubieranie osób o tego rodzaju skłonnościach w ornat robi krzywdę ofiarom. Tworzenie takich obrazów naraża kolejne dzieci, bo tworzy złudne przekonanie, że w innych środowiskach są one bezpieczne. A tak nie jest. Wręcz przeciwnie pedofile są wszędzie tam, gdzie są dzieci, bo właśnie z maluchami kontaktów poszukują. Czasem ubierają strój Mikołaja, a czasem wdziewają harcerski mundurek. Często tworzą legendy i różnego rodzaju przykrywki. 10.08.2019 09:42    19    7
Prawym okiem: Ja, niewdzięcznik, dziękuję... że obiecaliście

Prawym okiem: Ja, niewdzięcznik, dziękuję... że obiecaliście

Od kilku dni otrzymuję od Wydziału Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji kolejne maile o tym, że obecnie panujaca nam władza ludowa uruchomiła specjalną interaktywną mapę internetową, na której każdy lokalny "troglodyta" może zapoznać się z gigantyczną liczbą inwestycji, jaką ta władza zafundowała jemu... biednemu szaraczkowi, w miejscu zamieszkania. Po piątej, podobnej wiadomości nie pozostawało mi nic innego jak... kliknąć i zobaczyć co tam w naszym mieście się działo, co się zmieniło i jak dzięki rządowym dotacjom wypiękniało.... wszak mieszkam na co dzień poza jego granicami, więc może się zdarzyć, że coś mi umknęło, że czegoś nie zauważyłem, że o czymś nie wiem... No to... klik... I co? Faktycznie... informacja "ciemnemu ludowi" może zaprzeć dech w piersiach. Ciemny lud, zgodnie z zasadą "klik, wrrr" nie analizuje, nie myśli, automatycznie składa ręce i klaszcze... i nie pozostaje nic innego, jak poczekać aż od klaskania obrzękną mu prawice i znudzony pieśnią zawoła o czyny... 05.08.2019 19:26    15    6
Mobbing akceptowany? Czekamy na reakcję Starosty

Mobbing akceptowany? Czekamy na reakcję Starosty

Wydaje się, że o mobbingu napisano już w naszym kraju wszystko. Nagłaśniano setki (jeśli nie tysiące) przypadków. Stworzono wzorce zachowań. Wiele podmiotów, szczególnie tych o charakterze korporacyjnym, wprowadziło kodeksy zachowań. W przedsiębiorstwach tworzone są komisje antymobbingowe. Okazuje się, że wciąż jeszcze przypadki takie są w naszym życiu obecne. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź niesie być może niedawne zdarzenie, jakie miało miejsce w Starostwie Powiatowym. Urzędniczkę, która została potraktowana w agresywny sposób przez jednego z naczelników, przekonywano, że nie powinna sprawy nagłaśniać. TYmczasem warto pamiętać o tym, że mobberzy utrzymują swój proceder tylko dlatego, że ich ofiary milczą, a przełożeni przymykają oczy z obawy przed naruszeniem własnego wizerunku 26.07.2019 08:22    38    6
Szyszko wycina lasy dla... Hanny Zdanowskiej

Szyszko wycina lasy dla... Hanny Zdanowskiej

Miałem ostatnio okazję załatwiać kilka spraw w urzędach i innych instytucjach oraz rozmawiać z kilkoma urzędnikami nie tylko na naszym terenie ale i w Łodzi. Wnioski zaskakujące nawet dla mnie. O urzędniczce z Urzędu Gminy Tomaszów, która zajmuje się drogami, a nie zna przepisów tych dróg dotyczących, oraz o pracownicy PGE, która nie jest w stanie udzielić (nie ze swojen winy) prostej informacji, napiszę w najbliższym czasie. Dzisiaj kilka słów o ekologii i łódzkim magistracie, który mimo pozorów (chyba głównie w mediach) nowoczesności wciąż znajduje się w epoce "słusznie minionej". 25.07.2019 08:20    6    6
Prawym okiem: czasem brak po prostu słów

Prawym okiem: czasem brak po prostu słów

Zastanawiacie się czasem dlaczego jakiś kawałek drogi został wyremontowany, a inny nie? Czemu jest tak, że buduje się coś co jest "średnio" potrzebne a nie myśli o tym, by zbudować to, co jest ważne i poprawia bezpieczeństwo i komfort dużej grupy mieszkańców? Dlaczego planując różnego rodzaju inwestycje nie ma się na względzie ich racjonalności, efektywności i nikt nie zastanawia się nad ich ekonomicznym uzasadnieniem? Odpowiedź jest prosta, chociaż wydać się może... brutalna. Rządzą nami idioci. Tak, tak... należy nazywać rzeczy po imieniu. Bezmózgie stwory - potwory. I nie jest to jakiś precedens obecnej kadencji, bo przykłady można mnożyć i pokazywać na przestrzeni minionych kilkudziesięciu lat. Przejdźmy zatem do rzeczy 13.07.2019 15:41    26    3
Policja udaje, że problemu nie widzi

Policja udaje, że problemu nie widzi

W ubiegłym roku, jako Powiat Tomaszowski, wydaliśmy 1,3 miliona złotych na wykonanie kanalizacji oraz ciągu pieszo - rowerowego na ulicy Legionów na odcinku od al. marsz. Józefa Piłsudskiego do Dąbrowskiej. Inwestycja czekała na realizację dosyć długo, walczyliśmy o nią wspólnie ze Sławkiem Żegotą niemal całą poprzednią kadencję. Chodnik był zamknięty przez wiele lat, co stało się przyczynkiem do kpiarskiego materiału w programie "absurdy drogowe". W końcu inwestycję udało się zrealizować. I cóż tego? 06.07.2019 09:40    23    4
Z „Czystego powietrza” zeszło powietrze i został zużyty balon

Z „Czystego powietrza” zeszło powietrze i został zużyty balon

We wrześniu ubiegłego roku byłam na spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu „Czyste powietrze”. Na prezentacji PowerPoint wszystko wyglądało pięknie: 100 miliardów złotych do wydania w ciągu 10 lat, 4 miliony „kopciuchów” do wymiany, wsparcie finansowe dla osób o niskich dochodach, możliwość przeznaczenia dofinansowania na termomodernizację budynków, pompy ciepła, itp. Było optymistycznie, zielono - będziecie Państwo zadowoleni! Miód-malina. Politycy PiS „sprzedali” program i ogłosili sukces, zanim jeszcze się zaczął. 01.07.2019 20:22    12    6
Nigdy więcej!  

Nigdy więcej!  

Pod patronatem „Memphis in Poland Festival” oraz Ambasady USA w Warszawie 22 VI 2019 odbyło się w Sopotece spotkanie z udziałem Prezydenta Sopotu oraz specjalnych gości: Franka J. Finvera, Radcy ds. Kultury i Prasy, Izabelli Szarek z Biura Spraw Publicznych oraz Steve’a Maslera z Pink Palace Museum. Do Komitetu Honorowego festiwalu należą: Kevin Kane, Ryszard Schnepf, Jacek Karnowski i Jarosław Klimaszewski. To jest polsko-amerykańska idea, łącząca ludzi, którzy widzą konieczność walki z: RASIZMEM, KSENOFOBIĄ i NIETOLERANCJĄ. 23.06.2019 15:48    1
Prawym okiem: w asyście oczywiście

Prawym okiem: w asyście oczywiście

Dawno nie rozbawiło mnie nic tak bardzo, jak pismo, które otrzymałem w tym tygodniu od tomaszowskiego TTBS. Dzięki niemu dowiedziałem się do czego służy w Tomaszowie Straż Miejska. Często wiele osób mnie o to pyta, więc poniżej publikuję odpowiedzieć na to prawdziwie egzystencjalne pytanie... aż strach się bać. Drżeć ze strachu powinni chyba też dłużnicy czynszowi, bo skoro do przedstawionej poniżej sprawy wykorzystuje się strażników, to do nich o 6 rano wpadną zapewne uzbrojeni po zęby funkcjonariusze SPAP. No ale do rzeczy.... 22.06.2019 22:09    10    5
Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczne

Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczne

Fundacja Funkcjonariuszy Policyjnych Pododdziałów Antyterrorystycznych SPAP wpadła na genialny pomysł. W jednej z placówek szkolnych w Pabianicach, funkcjonariusze zaaranżowali atak terrorystyczny na ciało pedagogiczne. Próba wypadła koncertowo. 21.06.2019 12:03    12    8
Antoniego Malewskiego historie subiektywne: Mirek Orłowski (71)

Antoniego Malewskiego historie subiektywne: Mirek Orłowski (71)

Jesienią 1961 oraz wiosną 1962 roku do Tomaszowa Mazowieckiego dwukrotnie przybył rock’n’rollowy zespół, drugi w historii po „Rhythm and Bluesie”, reprezentujący ten styl w Polsce, czyli „Czerwono Czarni”. Koncert połączony był z nowatorskim na tamte czasy przedsięwzięciem muzycznym, jakim był organizowany dla miejscowej młodzieży otwarty konkurs pt „Szukamy Młodych Talentów”. 20.06.2019 15:22    2    2
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Cena: 385000 PLN Na sprzedaż jasne, funkcjonalne mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim, położone przy spokojnej ulicy Smugowej. Lokal znajduje się na trzecim piętrze trzypiętrowego bloku z 2011 roku. To propozycja dla osób, które szukają ciszy, wygody i dobrej komunikacji z miastem, ale nie chcą rezygnować z bliskości sklepów, szkół, przedszkola czy terenów spacerowych.Mieszkanie ma 46,50 m² powierzchni i składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do lokalu przynależy duża komórka w piwnicy o powierzchni 11,99 m², co jest dużym atutem dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W mieszkaniu znajduje się także balkon, a sam lokal jest dwustronny, dzięki czemu wnętrze jest dobrze doświetlone.Układ pomieszczeń jest praktyczny i wygodny. Pokoje mają powierzchnię 20,98 m² oraz 10,72 m², kuchnia 6,43 m², łazienka 3,90 m², a przedpokój 4,45 m². Na podłogach w pokojach położono deskę barlinecką, natomiast w kuchni, łazience i przedpokoju gres. W korytarzu i łazience zastosowano ogrzewanie podłogowe. Lokal jest w stanie do wprowadzenia i może zostać sprzedany jako w pełni umeblowany oraz wyposażony.Budynek znajduje się na zamkniętym i monitorowanym osiedlu, zaprojektowanym w sposób estetyczny i przyjazny mieszkańcom. Klatka schodowa jest czysta i dobrze utrzymana. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej, okna są PCV, a instalacje określono jako dobre. Czynsz administracyjny wynosi około 728 zł i obejmuje m.in. centralne ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy oraz zaliczki na ciepłą i zimną wodę. Opłaty według liczników dotyczą prądu i wody.Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym za 35 000 zł. To szczególnie ważne w przypadku osób, które cenią wygodę i bezpieczeństwo codziennego parkowania.Lokalizacja przy ul. Smugowej łączy spokój osiedla mieszkaniowego z dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się markety, szkoły podstawowe, przedszkole, szpital, tereny zielone oraz trasy piesze i rowerowe. To miejsce dobre zarówno dla singla, pary, rodziny z dzieckiem, jak i inwestora szukającego mieszkania pod wynajem długoterminowy.Cena mieszkania wynosi 385 000 zł, czyli 8 279,57 zł/m². Oferta dostępna jest na wyłączność w biurze Nieruchomości Kawaciuk. (nieruchomosci-kawaciuk.pl)
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama