Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 15:05
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Mordaka Patrol wytropił kolejną aferę. Wszyscy pójdą siedzieć!
Działacze PO boją się technologii. Zapewne bliższe im jachty

Mordaka Patrol wytropił kolejną aferę. Wszyscy pójdą siedzieć!

Tak, tak... tropiciele sensacji, afer i zbrodniarzy... nigdy nie zasypiają. Pracują i w dzień i w nocy, by Prokuratura pana Żurka, miała co robić. Co tym razem wytropili ci dzielni partyjniaccy działacze Platformy Obywatelskiej. Otóż wytropili chat GPT. Poważnie... teraz strzeżcie się, jeśli tego narzędzia używacie. O 6 rano zapukają do Waszych drzwi smętni panowie dwaj w towarzystwie kilkunastu innych, uzbrojonych po zęby zabijaków, przewrócą na podłogę, przygniotą kolanami do ziemi, zakują kajdankami zespolonymi i pojedziecie na tzw. dołek. A tam... sami wiecie, każą Wam załatwiać się w obecności obcych ludzi, czerpiąc perwersyjną satysfakcje z obserwacji załatwiania waszych potrzeb fizjologicznych. Do dzisiaj uważałem, że na miano samorządowego kosmity roku zasługuje, niezbyt rozgarnięty, za to mocno nikczemny pan Mordaka, ale teraz przebija go zdecydowania Paweł Jabłoński, czyli pracownik jego firmy. Widać swój ciągnie do swego. 22.08.2025 20:28    9    11
Gdzie są granice politycznej autopromocji. Czy wykorzystywanie dzieci z Domu Dziecka jest ok?
Standardy obowiązują, ale nie tu

Gdzie są granice politycznej autopromocji. Czy wykorzystywanie dzieci z Domu Dziecka jest ok?

Czym różnią się dzieci bogatych rodziców, których stać jest na opłacanie czesnego w prywatnej szkole, od dzieciaków z "bidula", których życie już na samym starcie jest nie z ich winy wykrzywione? Czy chodzi tylko o deficyty rodzicielskiej miłości? Może o brak oparcia w kochanej mamie i odpowiedzialnym tacie? Okazuje się, że nie tylko. W Tomaszowie te pierwsze traktowane są jak młodzi ludzie z pełnią praw. Te drugie bywają przedmiotem i narzędziem marketingu. W tym tego politycznego. Uważacie, że przesadzam? Spróbuję Was przekonać, że tak nie jest. 15.08.2025 12:43    6    17
Gdy wszyscy stoją odwróceni plecami
Dzieci drugiej kategorii

Gdy wszyscy stoją odwróceni plecami

Problem z publikacjami wizerunków dzieci w sieci, nie dotyczy jednego radnego, jednej szkoły, czy przedszkola. Opisywany przez nas kilka dni temu przypadek, na który zwróciła uwagę Agnieszka Drzewska Kovac był o tyle szczególny, że chodziło o dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, będące w tzw. w pieczy zastępczej. 14.08.2025 18:00    3    4
Czy to koniec agresywnej propagandy w społecznościówkach?

Czy to koniec agresywnej propagandy w społecznościówkach?

Kupowanie lajków, zwiększanie zasięgów, widmowe konta kreujące alternatywną rzeczywistość. To są narzędzia politycznego marketingu. najczęściej niewiele mają wspólnego z prawdą, rzetelnością, a oparte są głównie na emocjach. Facebook chce z tym zrobić porządek. 14.08.2025 13:45    4    2
Wykorzystanie cudzej pomyłki, to przestępstwo
A wystarczą proste słowa

Wykorzystanie cudzej pomyłki, to przestępstwo

Coraz częściej zamiast z różnego rodzaju problemami zgłaszać się na Policję szukamy pomocy czy ratunku w Internecie. Nie świadczy czy to najlepiej o zaufaniu, jakim w społeczeństwie cieszą się służby policyjne. Często uznajemy, że kontakty z policją nie mają sensu, że marnują tylko nasz czas, a efekt bywa znikomy. Nawet jeśli zdarza się ująć sprawcę jakiegoś czynu, chociażby przez osobę poszkodowaną, to szybko osoba ta wraca i śmieje się ofierze w twarz. Najłatwiej i najszybciej sięgnąć po telefon i sprawcę pokazać na ogólnie dostępnych mediach społecznościowych. Nie jest to coś, co chcielibyśmy pochwalać, bo przypomina raczej samosąd niż sprawiedliwość. Rozumiemy jednak bezsilność. Dzisiejsza opowieść ma swój początek na stacji benzynowej, a koniec na profilu Spotted Info Tomaszów Mazowiecki. 07.08.2025 11:52    2    3
Węgrzynowski lubi kręcić. Trupy najlepiej wyglądają w szafach
Zamiast rozwiązać problem, najlepiej go ukryć

Węgrzynowski lubi kręcić. Trupy najlepiej wyglądają w szafach

Od jakiegoś czasu zajmuję się tematem nielegalnego posługiwania się wizerunkami dzieci z Domu Dziecka "Słoneczko" do celów promocji politycznej. Dokładnie tego miał dotyczyć poranny artykuł, jaki miałem dzisiaj rano przygotować. Prawdę mówiąc jest on prawie gotowy. Zacznę jednak od didaskaliów, czyli tego, co wydarzyło się w trakcie zbierania materiałów do jego napisania. Trudno ocenić co jest bardziej skandaliczne, czy samo przedmiotowe potraktowanie dzieci, czy zachowanie nieformalnych koalicjantów PO-PIS - Węgrzynowskiego i Jodłowskiego. 06.08.2025 09:02    9    8
Parada Oszustów. Jak się w Tomaszowie "kiwa" nie tylko wyborców
Czy tak powinien wyglądać samorząd?

Parada Oszustów. Jak się w Tomaszowie "kiwa" nie tylko wyborców

Chyba jestem jedyną osobą w naszym mieście, która potrafi bez ogródek pokazywać kulisty lokalnej polityki. Przyjaciół mi to nie przysparza, a fakty, które opisuję, często demaskują ludzi, którzy na co dzień starają się budować swój własny obraz na bazie kłamstw. Tytuł felietonu zaczerpnąłem z serialu, jaki powstał w czasach słusznie minionych, którego opowiadającym historię słynnych oszustw narratorem, był Piotr Fronczewski,. Tym razem jednak nie będzie o eleganckich i luksusowych limuzynach, kosztownej biżuterii, czy partiach szachów, rozgrywanych za pomocą listów poleconych. Chociaż z szachami może i ta historia mieć co nieco wspólnego. Z tym, że większość występujących na szachownicy figur, to niestety warte zbicia pionki. 02.08.2025 10:43    11    12
Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy hałas z firmy "Mordaka". Co na to przedsiębiorca?

Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy hałas z firmy "Mordaka". Co na to przedsiębiorca?

Mieszkańcy Wąwału od dłuższego czasu skarżą się na uciążliwość działających tam firm. Piszą skargi do różnych instytucji, władz gminy wiejskiej Tomaszów. Nie ukrywają też, że czują się bezsilni, bo nikt na nie właściwie nie reaguje. Urzędy twierdzą, że nie mają odpowiednich narzędzi kontrolnych. Władze gminy pozostają właściwie bierne, a to na nich spoczywa główna odpowiedzialność. Trudno bowiem obwiniać przedsiębiorcę, że prowadzi działalność, zatrudnia ludzi, płaci podatki, zarówno te lokalne, jak i krajowe. Gmina ma w nich także swój udział. Z tym, że ta sama gmina równocześnie zezwala na budowę kolejnych budynków mieszkalnych, przekształca tereny rolne w osiedla mieszkaniowe, Zapomina przy tym, że ludziom, którzy się tu osiedlają powinno się zapewnić właściwą jakość życia. Wyjaśnienia, że każdy kupuje działkę i inwestuje na własne ryzyko są nie do przyjęcia. Dotyczy to zresztą nie tylko uciążliwości związanych z działalnością gospodarczą, ale też dostępności do mediów, dróg itd. Wśród firm na które najbardziej uskarżają się obecnie mieszkańcy, należy betoniarnia pana Mordaki. Jednak ich niepokój budzą także plany budowy kolejnych firm, w tym przetwórstwa mięsnego. 22.07.2025 09:32    6    4
Kucharski bierze się za pracowników Urzędu i... nie tylko
Mordaka patrol na tropie urzędników

Kucharski bierze się za pracowników Urzędu i... nie tylko

Radny Piotr Kucharski wciąż generuje nowe pomysły, które mają pomagać w pracy urzędnikom i pracownikom samorządowym. Tym razem postanowił zaproponować poprawę wydajności pracy przez wzmożoną kontrolę jego czasu. Lider zespołu, znanego także, jako "Mordaka Patrol" powołuje się przy tym na... "liczne skargi mieszkańców, dotyczące nieprawidłowości w ewidencjonowaniu czasu pracy w jednostkach organizacyjnych, podległych prezydentowi miasta". No no no 19.07.2025 20:07    8    5
Donosiciel, czyli właściwie kto? Zatroskany obywatel, czy cyniczna i nikczemna postać?
Z cyklu: tata... a Kazio napisał

Donosiciel, czyli właściwie kto? Zatroskany obywatel, czy cyniczna i nikczemna postać?

Oczywiście odpowiedź na postawione w tytule pytanie nie jest prosta i oczywista. Bo, czy zatrzymany pijany kierowca, to ofiara donosiciela, czy wyeliminowany z ruchu drogowego potencjalny zabójca? Aktualnie pracuję nad dwoma tekstami opartymi w całości na materiałach archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej. Pierwszy z nich dotyczy dawnego proboszcza parafii św. Wacława przy ulicy Słowackiego, Ryszarda Salskiego. Drugi, operacji "Dywan", obejmującej działania wobec pracowników FD "Weltom", w tym mojego ojca. Dokumenty, jakie studiuję sporządzone są oczywiście przez Służby bezpieczeństwa komunistycznego reżimu. W przypadku księdza, to setki, jeśli nie tysiące stron, zawierających przeróżne informacje. Akta nie są tylko zbiorem donosów. Zwracają uwagę analizy sporządzane przez funkcjonariuszy, sięgające nawet relacji w państwie watykańskim. Ciekawe? Bez wątpienia: tak. To pokazuje bowiem, kto uznawany był za prawdziwego wroga "dyktatury proletariatu". Więcej na ten temat w artykule, który piszę. Dzisiaj tylko dwa zdania na temat donosów i donosicieli. 18.07.2025 22:45    4    1
Radni Koalicji Obywatelskiej mają reprezentować partię, czy mieszkańców?
Barbara Klatka zawieszona w prawach członka PO

Radni Koalicji Obywatelskiej mają reprezentować partię, czy mieszkańców?

Według informacji, jaką mogliśmy wyczytać Barbara Klatka zawieszona w prawach członka PO. Powodem było oczywiście jej głosowanie za udzieleniem wotum zaufania oraz absolutorium dla Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Przewodnicząca Rady Miejskiej podjęła autonomiczną decyzję, którą nie mogli być zaskoczeni inni członkowie klubu radnych KO, ponieważ byli o tym poinformowani wiele dni wcześniej. Barbara Klatka konkurentka Marcina Witko w wyborach na urząd prezydencki, szeroko uzasadniała swoją decyzję, dotyczącą głosowania. Podkreślała realizowane inwestycje, wykonany prawidłowo budżet, ale przede wszystkim fakt, że samorząd to miejsce, gdzie pracuje się dla... mieszkańców. Krótko mówiąc: liczy się sprawy ważne dla tomaszowian, a legitymacje partyjne należy chować do najgłębszych kieszeni. Przewodnicząca RM wykazała się sporą odwagą, bo skutki było dosyć łatwo przewidzieć. 17.07.2025 19:45    11    8
Piotr Kucharski wie... że nic nie wie

Piotr Kucharski wie... że nic nie wie

O radnych tomaszowskiej rady miejskiej można byłoby napisać pokaźnej objętości książkę. Chociaż właściwszym byłoby stworzenie naukowej dysertacji na temat zagubienia w samorządowej gęstwinie spraw ważnych i mało istotnych. Często w nadmiarze obejrzanych seriali detektywistycznych wcielają się w rolę detektywów. Zadziwiają swoimi pomysłami i brakiem pamięci. Lubią przysparzać pracy urzędnikom i pracownikom miejskich spółek. Co chwilę z nowymi pomysłami pojawia się Piotr Kucharski. Tym razem dotyczą one przydziału lokali socjalnych. Zadziwiające jest, że radny, będący członkiem komisji mieszkaniowej, który powinien mieć wiedzę na temat dostępności mieszkań, zadaje Prezydentowi pytania w tej sprawie w formie interpelacji. 11.07.2025 16:22    4    3
Lekarz chorego nie zrozumie....
Dwa światy... czy na pewno powinny być tak odległe?

Lekarz chorego nie zrozumie....

Jak pogodzić wodę z ogniem? Czy jest to w ogóle możliwe. Miniony weekend, to dwie przeprowadzone przeze mnie rozmowy, internetowe oraz telefoniczno internetowe. Obie dotyczyły szpitala, a jakby obejmowały dwa różne światy. Okazuje się, że rzeczywistość lekarza nie jest tą samą, która obejmuję percepcję pacjenta. 02.07.2025 19:20    7    2
Wbrew temu, co mówią radni Koalicji Obywatelskiej, musicie być gotowi na ciężarówki w mieście
Po remoncie mostu ciężarówki znikną spod domu radnego

Wbrew temu, co mówią radni Koalicji Obywatelskiej, musicie być gotowi na ciężarówki w mieście

Posiedzenia Rady Powiatu Tomaszowskiego obfitują także w liczne akcenty humorystyczne. Są na przykład radni, którzy zamiast normalnie do siebie mówić, krzyczą, jakby byli na koncercie Zenka Martyniuka. Można to jakoś nawet znieść, korzystając z profesjonalnych zatyczek do uszu lub wychodząc na przeszklony korytarzyk. Nie ma co narzekać. Z występami kabaretowymi jest niestety gorzej, bo ani tu Mru, Mru, ani też Moralnego Niepokoju, co najwyżej pojawi się czasem Koń Polski. Choć nie zawsze bywa mu do śmiechu. Dla radnego Mordaki na przykład dosyć oczywiste stwierdzenie na temat tego, że w Policji są wolne wakaty, a funkcjonariusze nie reagują na przypadki nie przestrzegania prawa drogowego, jest tożsame z zachęcaniem do łamania tego prawa. Cóż... być może odpowiedź ekspedientki w sklepie, że zabrakło prezerwatyw, może być równoznaczna z podżeganiem do gwałtu, albo nie daj Boże, do nielegalnej aborcji w 9 miesiącu ciąży. Niby jest kabaretowo, a jednak poważnie, bo do samorządu trafiają ludzie stawiający na pierwszym miejscu własny interes. 25.06.2025 19:30    11    9
Na naukę nigdy nie jest za późno. Także dla pana Mordaki
Radni KO głosują, nie wiedząc nad czym

Na naukę nigdy nie jest za późno. Także dla pana Mordaki

Bohaterowie literaccy, komiksowi, historyczni często posiadają własne konie. Słynny ostatnio Zorro jeździł na Tornado, Don Kichot dosiada Rosynanta, Aleksander Wielki, z kolei Bucefała. Miał Kasztankę, marszałek Piłsudski. A i Napoleon był dumny ze swego Marengo. Tymczasem tomaszowscy samorządowcy mogą zasłynąć co najwyżej tym, że z własnymi końmi na rozumy się zamienili. Trochę złośliwy wstęp, ale jest odpowiedzią na złośliwości kierowane w moim kierunku, wypada więc odpłacić końskim dowcipem, bo bardziej subtelnego adresat mógłby nie zrozumieć. Tomaszowscy radni Koalicji Obywatelskiej z Rady Powiatu Tomaszowskiego takie wrażenie niestety robią. Brak wiedzy merytorycznej próbują nadrabiać internetowym hejtem. Ludzie ci oporni są na wiedze nie tylko wynikającą z lektury książek, aktów prawnych, obowiązującego orzecznictwa, ale też z doświadczenia. Można wybaczyć takie zachowanie panu Kazimierzowi Mordace, który w telewizji chwali własnego wnuczka, który nie lubi się uczyć, ale za to nauczył się jeździć ciągnikiem, ale pozostałym już chyba nie. Wszak uważają się lepszy gatunek ludzki, z pogarda traktujący otoczenie oraz każdego, kto myśli inaczej. O co chodzi? Już wyjaśniam 20.06.2025 11:17    8    8
60. lat minęło. Nauczyciele, których trudno zapomnieć
Jubileusz ósemki

60. lat minęło. Nauczyciele, których trudno zapomnieć

Szkoła Podstawowa numer 8 przy ulicy Stolarskiej, to także moja szkoła. Tutaj właśnie zaczynałem własną edukację, mieszkając wówczas w domu przy ulicy Piekarskiej, którego dzisiaj już nie ma. Była na tyle moja, że kiedy w 2. klasie przeprowadziliśmy się na Niebrów, nie było mowy, bym ją zmieniał. Wyobrażacie sobie dzisiaj 8-latka, który sam idzie do szkoły na drugi koniec miasta i nie jest zawożony przez rodziców samochodem? No i na lekcje religii śmigało się do pobliskiego kościoła przy ulicy Słowackiego. To był jeszcze ten stary, modrzewiowy kościół, w sposób barbarzyński rozebrany i zniszczony. Lekcjom religii i samej parafii poświęcę może nieco inne artykuły, kiedy zakończy się kwerenda w IPN, o którą poprosiłem, jakiś czas temu. No ale miało być o szkole... No to będzie. 11.06.2025 22:00    10    19
Adrian Witczak na Premiera! Czy ty również jesteś za?
Poseł z Tomaszowa Mazowieckiego staje się powoli postacią memiczną

Adrian Witczak na Premiera! Czy ty również jesteś za?

Jesteście zaskoczeni tytułem felietonu? Macie oczywiście prawo do zadziwienia. Poseł z Tomaszowa Mazowieckiego wykreowany przez grupkę przedsiębiorców i uczestników zajęć w Uniwersytecie Trzeciego Wieku doskonale się do tego celu nadaje. Nie jest ani mądrzejszy ani głupszy od swoich kolegów z ław poselskich. Wolałabym jego niż pana Zębaczyńskiego lub innego osiłka, znanego z tego, że jedyne co potrafi robić, to... krzyczeć. Tomaszowski posełek też krzyczeć potrafi. Niedawno na korytarzu sejmowym nakrzyczał na Antoniego Macierewicza. Uwielbiany przez panią Krystynę Wilk "przyjaciel" seniorów nie potrafił zachować właściwego poziomu kultury w stosunku do posła seniora 06.06.2025 15:23    14    3
Kłamać jak Mordaka. A co to szkodzi....
Wysoki iloraz nikczemności nie zastąpi ilorazu inteligencji

Kłamać jak Mordaka. A co to szkodzi....

Podobno, jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera. Tylko, że jak ma być kara, to powinna być i wina. A odebrać można coś, co dana osoba posiada. W Tomaszowie, w tej kadencji pojawił się prawdziwy gwiazdor lokalnego internetu. Zasypuje mieszkańców postami, których rzetelność i wiarygodność jest często na zerowym poziomie. Kazimierz Mordaka, reprezentujący w radzie powiatu tomaszowskiego Koalicję Obywatelską, co jakiś czas sypnie też łgarstwami na mój temat. Czasem odpowiadam, a czasami mi się nie chce. Tym razem jednak może warto, bo publikacje tego radnego mają na celu jedynie szczucie. 05.06.2025 10:51    11    4
Czy to koniec kampanii nienawiści?
Chcielibyśmy móc na to liczyć

Czy to koniec kampanii nienawiści?

Wybory za nami. Kto wygrał, kto przegrał, dowiemy się zapewne rano. Już teraz jednak można powiedzieć, że tak nieuczciwej kampanii wyborczej w Polsce jeszcze nie mieliśmy. Przemysł pogardy i nienawiści pracował pełną parą. Wykorzystano cały aparat państwa, ABW, media, które trudno dzisiaj nazwać inaczej niż reżimowymi. Pieniądze z niewiadomych źródeł i internetowych hejterów. Z człowieka, który na swój sukces zapracował własnymi rękoma, niewątpliwego patrioty, zrobiono złodzieja, bandytę i sutenera. Oskarżenia, całkiem bezrefleksyjnie powtarzali niemal wszyscy. Nawet ludzie dobrze wykształceni, uważający się przecież za elitę. Czy są nią na pewno? Niech sami sobie odpowiedzą na to pytanie. Człowiek przyzwoity powinien reagować na nikczemność. 01.06.2025 21:16    5    7
450 tysięcy na prowadzenie biura? Tyle ma do dyspozycji Adrian Witczak w ciągu roku
Ktoś tu mówił o etyce?

450 tysięcy na prowadzenie biura? Tyle ma do dyspozycji Adrian Witczak w ciągu roku

Adrian Witczak wystąpił o 150 tys. złotych dodatku na prowadzenie biura poselskiego w związku z posiadaniem orzeczenia o niepełnosprawności. Taki sam dodatek przysługuje senatorowi Janowi Filipowi Libickiemu. Czy obu parlamentarzystów można w ogóle porównywać? Okazuje się, że można. Tylko, czy na pewno jest to etyczne? Czy zabawki, jakie funduje sobie poseł, muszą być finansowane przez podatnika. Co na to emeryci, którzy po 75 roku życia otrzymują zaledwie 300 zł. dodatku pielęgnacyjnego. 30.05.2025 23:00    6    4
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama